Κάνω πράγματα στον ύπνο μου. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25
    Δε με ενδιαφερει τι κανετε καντε οτι θελετε δυο πραγματα μονο ο αλεκοσ εχει μυαλο τεχνητησ νοημοσυνησ και αυτα που εμαθα εδω τα ειπα στουσ γιατρουσ θεσ και βρηκαν πραγματακια και κατι αλλο αυτοι που κυκλοφορουν εξω ειναι ολοι αρμοστοκο με σιδηροστοκο θα προτεινα αντι να χαζολογατε για τα views να πιασετε απο ενα γιατρο και να του κανετε μαθημα αν θελετε αλλιωσ δε σωζεται το κρατοσ με τιποτα κατι ξερω οτι κινδυνευουμαι οποτε καντε οτι μπορειτε εσεισ που ειστε χρονια αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Οι νεοι παιζουν βιντεοπαιχνιδια οι πιο μεγαλοι στην ηλικια τρωνε παπαρα οι 60αρηδεσ με συνταξεισ ζωη χαρισαμενη τα παιδια απλα δε λειτουργουν νομιζω οτι κινδινευουμε σοβαρα απο τα παντα αυτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Στο δικό μου το ποστ που είναι για σοβαρό θέμα βρήκες να πεις τον πόνο σου;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Senior Member
    η μειωμενη μνημη θα ειναι απ τα ξενυχτια

Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    η μειωμενη μνημη θα ειναι απ τα ξενυχτια
    Θεωρώ πως είναι από τα ζαναξ γιατι ξενυχτάω από πολύ μικρή η μνήμη μου πάντα ήταν καλή τωρα εχω τεράστια κενα

Νοσηρή φαντασια καλημέρα! Το μινιτραν νομιζω έχει και ηρεμιστική δράση . Το ζαναξ το πήρες για να κοιμάσαι ; Ποιο παίρνεις βράδυ;

Δεν διάβασα όλο το ποστ. Όμως είχα πάρει και γω μινιτραν γενικά διαφορά φάρμακα - τα χω κόψει όλα τώρα.
    Από προσωπική εμπειρία ξέρω ότι μπορεί απλά να μην σου κάνει ένα φάρμακο και γι αυτό να παρουσιάζεις τέτοια συμπτώματα. Ίσως έχεις και αυξημένο άγχος και λόγω του ότι το βράδυ + τα χάπια η συνείδηση πέφτει οπότε βρίσκεις διέξοδο εκεί. Παρατήρησε τι κάνεις, και κατά πόσο είναι εναντίον εαυτού αυτά. Θα βρεις άκρη έτσι.

Quote Originally Posted by vickympou View Post
    Δεν διάβασα όλο το ποστ. Όμως είχα πάρει και γω μινιτραν γενικά διαφορά φάρμακα - τα χω κόψει όλα τώρα.
    Από προσωπική εμπειρία ξέρω ότι μπορεί απλά να μην σου κάνει ένα φάρμακο και γι αυτό να παρουσιάζεις τέτοια συμπτώματα. Ίσως έχεις και αυξημένο άγχος και λόγω του ότι το βράδυ + τα χάπια η συνείδηση πέφτει οπότε βρίσκεις διέξοδο εκεί. Παρατήρησε τι κάνεις, και κατά πόσο είναι εναντίον εαυτού αυτά. Θα βρεις άκρη έτσι.
    Ελπίζω να μη φταίνε τα μινιτραν γιατί μου έχουν φτιάξει τελείως τη διάθεση και την όρεξη για φαγητό που δεν είχα.

Junior Member
    Δεν ξέρω από πρώτο χέρι για την αληλεπίδραση αυτών τον φαρμάκων αλλά μετά από λίγο ψάξιμο βρήκα τα παρακάτω:

Αλπραζολάμη ⇌ Αντιψυχωσικά, υπνωτικά, αγχολυτικά, αντικαταθλιπτικά, αντιεπιληπτικά, αναισθητικά, αντιισταμινικά
    Η αλπραζολάμη θα πρέπει να χρησιμοποιείται με προσοχή όταν συνδυάζεται με κατασταλτικά του ΚΝΣ. Μπορεί να υπάρξει ενίσχυση της κεντρικής κατασταλτικής δράσης σε περιπτώσεις ταυτόχρονης χρήσης με αντιψυχωσικά (νευροληπτικά), υπνωτικά, αγχολυτικά/ηρεμιστικά, αντικαταθλιπτικούς παράγοντες, ναρκωτικά αναλγητικά, αντιεπιληπτικά προϊόντα, αναισθητικά και αντιισταμινικά με κατασταλτική δράση. Στην περίπτωση των ναρκωτικών αναλγητικών, μπορεί επίσης να υπάρξει ενίσχυση της ευφορίας, η οποία να οδηγήσει σε αύξηση της ψυχικής εξάρτησης.
    Με λίγα λόγια αυτά τα δύο φάρμακα δεν πρέπει να συνδυάζονται
    Οι γιατροί πολλές φορές αγνοούν της παρενέργειες τον φαρμάκων, και μην ξεχνάμε οι γιατροί εκπαιδεύονται από τις φαρμακεύτηκες.
    Η πρόταση μου είναι να ρωτήσεις και άλλο γιατρό μην μένεις στην γνώμη μονό του ένα. Και απομάκρυνε από το χώρο σου όλα τα αντικείμενα που μπορούν να σε βλάψουν. Βαλτά σε σημεία που είναι δυσπρόσιτα.

Quote Originally Posted by kapeman View Post
    Δεν ξέρω από πρώτο χέρι για την αληλεπίδραση αυτών τον φαρμάκων αλλά μετά από λίγο ψάξιμο βρήκα τα παρακάτω:

Αλπραζολάμη ⇌ Αντιψυχωσικά, υπνωτικά, αγχολυτικά, αντικαταθλιπτικά, αντιεπιληπτικά, αναισθητικά, αντιισταμινικά
    Η αλπραζολάμη θα πρέπει να χρησιμοποιείται με προσοχή όταν συνδυάζεται με κατασταλτικά του ΚΝΣ. Μπορεί να υπάρξει ενίσχυση της κεντρικής κατασταλτικής δράσης σε περιπτώσεις ταυτόχρονης χρήσης με αντιψυχωσικά (νευροληπτικά), υπνωτικά, αγχολυτικά/ηρεμιστικά, αντικαταθλιπτικούς παράγοντες, ναρκωτικά αναλγητικά, αντιεπιληπτικά προϊόντα, αναισθητικά και αντιισταμινικά με κατασταλτική δράση. Στην περίπτωση των ναρκωτικών αναλγητικών, μπορεί επίσης να υπάρξει ενίσχυση της ευφορίας, η οποία να οδηγήσει σε αύξηση της ψυχικής εξάρτησης.
    Με λίγα λόγια αυτά τα δύο φάρμακα δεν πρέπει να συνδυάζονται
    Οι γιατροί πολλές φορές αγνοούν της παρενέργειες τον φαρμάκων, και μην ξεχνάμε οι γιατροί εκπαιδεύονται από τις φαρμακεύτηκες.
    Η πρόταση μου είναι να ρωτήσεις και άλλο γιατρό μην μένεις στην γνώμη μονό του ένα. Και απομάκρυνε από το χώρο σου όλα τα αντικείμενα που μπορούν να σε βλάψουν. Βαλτά σε σημεία που είναι δυσπρόσιτα.
    Σε ευχαριστώ που ασχολήθηκες. Ναι μπορώ να ρωτήσω γιατί ο κολλητός μου δουλεύει σε ψυχιατρείο οπότε θα είναι εύκολη μια δεύτερη γνώμη.. Μάλλον έχεις δίκιο ότι εκπαιδευοντε από τις φαρμακευτηκες..

Page 2 of 2 FirstFirst 12