Μήπως είμαι χαζούλα???
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
    Senior Member

Μήπως είμαι χαζούλα???

Να σας πω μερικά πράγματα για την ζωή μου για να μου απαντήσετε στην ερώτηση για το αν είμαι χαζούλα ή όχι! Σαν μαθήτρια ήμουνα καλή στο γυμνάσιο λύκειο πέρασα στα τει στα 30 μου μέχρι τότε δούλευα. Αφού πέρασα και μετά έκανα τουλάχιστον 10 χρόνια να διοριστώ και δεν τα πηγαίνω καλά στην δουλειά μου με τον φόβο να με διώξουν. Με το αντίθετο φύλο οι σχέσεις μου τα τελευταία 10 χρόνια είναι ανύπαρκτες και είμαι μια δυστυχισμένη κοπέλα

Senior Member
    Δυστιχισμενη εισαι , Ολγακι, οχι χαζη ........ .....δεν εχεις καλες σχεσεις με το αλλο φυλο ......και με τον εαυτο σου ...διορθωνονται αυτα .....

Senior Member
    Πώς τα καταφερα έτσι ε? Στην δουλειά τα έκανα μαντάρα για την ακρίβεια δεν έκανα τίποτα σήμερα και είχαμε πολύ δουλειά καθόμουν και έβλεπα τις άλλες που σχίζονταν στην κυριολεξία και εγώ έκανα κάποια πράγματα για να δείχνω ότι δουλεύω. Είμαι ένα χρόνο εκεί και η άλλη 2 χρόνια και είναι εξπέρ στις αιμοληψίες και εγώ ένα βλήτο και μισό δεν τα καταφέρνω καλά ούτε και στις αναρροφήσεις γιατί κάνω σε έναν ασθένη και το επόμενο λεπτό ζητάει ξανά φοβάμαι ότι θα με διώξουν και ήταν η μόνη μου χαρά που είχα λεφτά και έπαιρνα ότι ήθελα

Μήπως να ψάξεις κάποια άλλη δουλειά στην οποία θα είσαι καλύτερη? Κιεγώ θεωρώ τον εαυτό μου χαζό για τις περισσότερες δουλειές, σε 2-3 μόνο έχω ταλέντο, σε άλλα πράγματα είμαι στόκος και σε άλλα μου κόβει

Senior Member
    όχι γιατί αυτό σπουδασα

Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Να σας πω μερικά πράγματα για την ζωή μου για να μου απαντήσετε στην ερώτηση για το αν είμαι χαζούλα ή όχι! Σαν μαθήτρια ήμουνα καλή στο γυμνάσιο λύκειο πέρασα στα τει στα 30 μου μέχρι τότε δούλευα. Αφού πέρασα και μετά έκανα τουλάχιστον 10 χρόνια να διοριστώ και δεν τα πηγαίνω καλά στην δουλειά μου με τον φόβο να με διώξουν. Με το αντίθετο φύλο οι σχέσεις μου τα τελευταία 10 χρόνια είναι ανύπαρκτες και είμαι μια δυστυχισμένη κοπέλα
    Εγώ θεωρώ ότι είναι όλα στο χέρι μας...Εγώ ας πούμε έχω επιλέξει αυτή την περίοδο να μη δουλεύω,αλλά να έχω σύντροφο,και έτσι και έγινε.Στο χέρι σου είναι να κάνεις και εσύ ότι θες.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Ολγα θυμαμαι ειχες ξανα γραψει πως ενιωθες εν συγκρισει ασχημα για τη δικη σου παραγωγικοτητα. Εισαι νοσηλευτρια σωστα; Εστιασε στην ευγενεια σου με τους ανθρωπους και αν μπορεις βελτιωσε οτι θεωρεις πιο σημαντικο. Ζητησε απο καποια κοπελα καλοπροαιρετη να σου δειξει κατι. Κατ εμε η ευγενια ειναι παρα πολυ σημαντικη. Νοσηλευτηκα και ενω τωρα εχω ξεχασει τους πονους θυμαμαι εκεινες που ειχαν διακριτικη κατανοηση ακομα κ αν πχ με τρυπουσαν δυο φορες για να βρουν φλεβα.
    Εκεινες που μου εριχναν την ψυχολογια ηταν εκεινες με υφος " Εισαι κ εσυ ενα κομματι κρεας". Δεν ειναι τυχαιο πως εισαι σε χωρο υγειας. Οκ τα φαρμακα ισως σε κανουν λιγο υποτονικη σαν να ξυπνησες πχ πριν απο πεντε λεπτα. Αυτο ειναι παρενεργεια αλλα διορθωνεται με εναν καλο καφε.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

Senior Member
    αν και εχεις πει οτι ειναι ψευδονυμο το ολγα εχω βασιμες υποψιες οτι σκεφτοσουν την ολιβ οταν το εγραφες αγνωστο γιατι μηπως σ αρεσουν τα λαχανικα γενικως

Senior Member
    Και όμως είμαι χαζό παιδί. Έγινε η αξιολόγηση σήμερα και με έβαλε 4,5-5 αλλά στα βασικά 3-4 με άριστα το 10. Καθόλου έξυπνη δεν είμαι χάλια είμαι η χειρότερη όλων δεν μπορώ να κρατήσω μια δουλειά. Μάλλον θα με διώξουν και θα είμαι η μόνη που θα με διώξουν από το δημόσιο.

Και όμως είμαι χαζό παιδί. Έγινε η αξιολόγηση σήμερα και με έβαλε 4,5-5 αλλά στα βασικά 3-4 με άριστα το 10. Καθόλου έξυπνη δεν είμαι χάλια είμαι η χειρότερη όλων δεν μπορώ να κρατήσω μια δουλειά. Μάλλον θα με διώξουν και θα είμαι η μόνη που θα με διώξουν από το δημόσιο.
    Υπερτιμημένη η ευφυΐα. Ακόμα και χαζή να είσαι (που δε το νομίζω, αλλά έστω) ένα έχω να πω... Ε ΚΑΙ?

1ον δεν είναι απλά γεννήθηκα έξυπνος και είμαι. Είναι σαν μυς, αν τον εξασκήσεις αυξάνει (αργά) αν το αφήσει , σε αφήνει.

2ον μεγαλύτερη αξία έχει αν είσαι καλός άνθρωπος και όχι έξυπνος. Χεστηκαμε αν είσαι εξυπνη αλλά βγάζεις αηδία με τη συμπεριφορά σου :)

3ον άμα είσαι κούκλα... Δε μπα να είσαι και χαζή και Κούλη και στραβή και Κούτση και ανίκανη ένα αυγό να βράσεις, όλα μαντάρα να τα κάνεις, πάλι μετράς ;) Αρκεί να ισχύει και ο 2ον κανόνας

Οπότε τι σκας? Περιποίησου τον εαυτό σου να είσαι όμορφη λεπτή, (δεν εννοώ να βάλεις μέικ απ, δεν έχει αξία αυτό) κτλ και όχι δε θα σε διώξουν από το δημόσιο. Απλά αν είσαι όντως χαζή, κοιτα μη σε δουλέψει κανα αγοράκι :)

Senior Member
    Δεν θέλω όμως να είμαι και χαζή

Δεν θέλω όμως να είμαι και χαζή
    Θέλει δε θέλει ο καθένας μας είναι αυτό που είναι (και σε όποιον αρέσει ;) ) Οπότε μη σκας. Απλά λέω πολύ αξία δώσαμε στο έξυπνος και χαζός.

Άσε αυτές τις σκέψεις και πάνε παρακάτω. Εξασκησου σε αυτό που πρέπει να γίνεις καλή με διάβασμα και πρακτική, ψάξε στο ίντερνετ, ρωτα άλλους κτλ.

Ευτυχισμένη σου εύχομαι να γίνεις ... όχι έξυπνη :)

Senior Member
    Αν κρατήσω την δουλειά μου θα ήμουνα ευτυχισμένη τώρα κινδυνεύω να με διώξουν και από το δημόσιο

Senior Member
    ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ..............Ν ΟΜΙΖΕΙς οτι εισαι χαζουλα ...

Senior Member
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ..............Ν ΟΜΙΖΕΙς οτι εισαι χαζουλα ...

Τι έχουνε οι χαζοί κέρατα????

Page 1 of 2 12 LastLast