Κόλλημα (και σχέσεις) με πολύ αδύνατες - φοβία πάχους - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 6 of 18 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 76 to 90 of 264
    Και κλασικά η ρεμεντυ και Ελισάβετ χαλάνε το θέμα ως συνήθως. Οπότε report για χυδαία συκοφαντία.

Senior Member
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Τη λες στην Ρεμ ενώ όλοι εδώ σου είπαμε πάνω κάτω το ίδιο με τον τρόπο του ο καθένας.
    Και εγώ που σου είπα τα ίδια προσβλήθηκα που δεν μου την έπεσες; Κι ο oboro, κι ο george και γενικά όλοι;

Είναι φανερό πως δεν θες να δεις την αλήθεια που σου λέμε όλοι. Σου κάνει εντύπωση γιατί κανείς δεν σου απαντά στο ερώτημα πως θα το πεις σε καμιά κοπέλα αλλά δεν σου κάνει εντύπωση που ΟΛΟΙ σου λέμε τελικά οτι αυτό που περιγράφεις είναι πρόβλημα δικό σου που πρέπει να το λύσεις με ψυχολόγο;
    απλα τα πραγματα..
    Saga Norén, Länskrim, Malmö ..

Ρε Γιωργο.. ελεος.. Ανοιξε τα ματιά σου.. Διαβασε αυτα που σου λέμε.. Κάνε κάτι να βοηθήσεις τον εαυτό σου και τις κοπέλες που συναναστρέφεσαι κι άσε τις προσωπικές διαφωνίες που έχεις. Μπορείς έστω να καταλάβεις τι ακριβως σου λένε όλοι; Κι ας το θεωρείς παράλογο; Μονό αυτο θέλω να ξέρω. Το καταλαβαίνεις; Αυτό ίσως θα είναι ενα μικρό βήμα για να κάνεις κάτι!
    Όταν τα πάντα γύρω σου αλλάζουν.. είναι δυνατόν να παραμείνεις ο ίδιος;;

Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Ρε Γιωργο.. ελεος.. Ανοιξε τα ματιά σου.. Διαβασε αυτα που σου λέμε.. Κάνε κάτι να βοηθήσεις τον εαυτό σου και τις κοπέλες που συναναστρέφεσαι κι άσε τις προσωπικές διαφωνίες που έχεις. Μπορείς έστω να καταλάβεις τι ακριβως σου λένε όλοι; Κι ας το θεωρείς παράλογο; Μονό αυτο θέλω να ξέρω. Το καταλαβαίνεις; Αυτό ίσως θα είναι ενα μικρό βήμα για να κάνεις κάτι!
    Αδερφέ σέβομαι ότι εσύ τουλάχιστον μπήκες να μιλήσεις σοβαρά ακόμα και αν διαφωνώ με αυτά που λες. Αλλά αν απλα έρχονται κάποιοι να τρολαρουν απλά κι εγώ θα βγω. Τώρα τι άνοιξε τα μάτια σου είναι σχετικά γιατί μόνο η τοποθέτηση της Αποστολίας ήταν επί της ουσίας. Τα άλλα είναι αέρας κατά την γνώμη μου πάντα.

Αν θες ρωτα κάτι συγκεκριμένο να σου απαντήσω. Με ευγένεια πάντα. :)
    Φυσικά διαστρεβλώσεις τρελές γίναν εδώ μέσα που βαριέμαι να τις αναλύσω, νομίζω μπορείς κι εσύ να καταλάβεις που αναφέρομαι.

Quote Originally Posted by Georgewww View Post
    Αδερφέ σέβομαι ότι εσύ τουλάχιστον μπήκες να μιλήσεις σοβαρά ακόμα και αν διαφωνώ με αυτά που λες. Αλλά αν απλα έρχονται κάποιοι να τρολαρουν απλά κι εγώ θα βγω. Τώρα τι άνοιξε τα μάτια σου είναι σχετικά γιατί μόνο η τοποθέτηση της Αποστολίας ήταν επί της ουσίας. Τα άλλα είναι αέρας κατά την γνώμη μου πάντα.

Φυσικά διαστρεβλώσεις τρελές γίναν εδώ μέσα που βαριέμαι να τις αναλύσω, νομίζω μπορείς κι εσύ να καταλάβεις που αναφέρομαι.
    Για πες μου βρε Γιώργο που είναι η δική μου διαστρέβλωση και συκοφαντία;;;
    Όταν γράφεις ένα θέμα σε δημόσιο φόρουμ, δεν ξέρεις ότι ο καθένας θα πει την γνώμη του και τις σκέψεις του;

Επειδή αυτά που σου είπα δεν σου άρεσαν θα το βαφτίσουμε συκοφαντία τώρα;;

Quote Originally Posted by Georgewww View Post

Η Αποστολια απάντησε στην ερώτηση σου.. Σου είπε στο τέλος αυτό που σου λεμε όλοι. Είναι δυνατόν τόοοοοοοοοοοσα άτομα να είναι παράλογα; Αυτό δεν σε προβληματίζει εστω κι λίγο; Δεν έχω να πω κατι άλλο. Ευχομαι καποια στιγμή να καταλάβεις και να σταματήσεις να είσαι καρφωμένος στο δικό σου θέμα χωρίς να βλέπεις την ουσία. Χρειάζεσαι βοήθεια. Και στο λέω με όλη μου την αγάπη. Κάντο για σένα. Δες ένα ψυχολόγο, συζήτησε το. Ίσως αυτός βρει τον τρόπο για να δεις αυτό που βλέπουμε όλοι.
    Καλή συνέχεια

Η Αποστολια απάντησε στην ερώτηση σου.. Σου είπε στο τέλος αυτό που σου λεμε όλοι. Είναι δυνατόν τόοοοοοοοοοοσα άτομα να είναι παράλογα; Αυτό δεν σε προβληματίζει εστω κι λίγο; Δεν έχω να πω κατι άλλο. Ευχομαι καποια στιγμή να καταλάβεις και να σταματήσεις να είσαι καρφωμένος στο δικό σου θέμα χωρίς να βλέπεις την ουσία. Χρειάζεσαι βοήθεια. Και στο λέω με όλη μου την αγάπη. Κάντο για σένα. Δες ένα ψυχολόγο, συζήτησε το. Ίσως αυτός βρει τον τρόπο για να δεις αυτό που βλέπουμε όλοι.
    Καλή συνέχεια
    Ξέχασες να πεις , για να καταλάβω κι εγώ, σε ΤΙ αναφέρεσαι τόση ώρα. Ποιο είναι αυτό το ίδιο που λένε όλοι όπως λες???

Senior Member
    εκανα και εγω παρεα με εναν που του αρεσαν οι πολυ αδυνατες αλλα δυσκολευομουν να καταλαβω τα γουστα του παρ ολο που συμφωνουσαμε τοτε σε ολα εκτος απ αυτο

και η κοπελα που τα ειχε μαζι του τοτε ηταν πραγματη αρρωστη αλλα δε μπορουσα να καταλαβω τι σχεση εχει ολο αυτο με αυτον εκτος αν μου εκρυβε το πιος ηταν και δε το ειχα καταλαβει

οστοσο η μανα του ηταν αρκετα ευσωμη και δε τα πηγαινε καλα μαζι της

Ο καθένας έχει τα γούστα του.Σεβαστό και κατανοητό.
    Αλλά τόσο λίγα κιλά είναι θέμα ρε εσύ Τζόρτζ.
    Τωρα όσον αφορά ότι δεν σε ενοχλουν τα υπόλοιπα,και δεν την θες περιποιημένη,εννοείς κάτι σαν αυτό?

https://i.gosmd.gr/media/news/2017/1...fa9581e864.jpg

Καλή συνέχεια
    Εγώ δεν το θεωρώ πρόβλημα αυτό που λέει. Δεν ξέρω αν θα χρειαστεί ψυχολόγο μόνο και μόνο για αυτό. Δηλαδή εσύ δεν σε ξέρω και στα γούστα σου φυσικά θα έβγαινες με κάποια λιποβαρης η με κάποια υπερβαρη?
    Γιατί εγώ βάζω τον εαυτό μου στη θέση του gewrgewww και λέω ότι ούτε εγώ θα μπορούσα να βγω με έναν υπερβαρο.είναι καθαρά θέμα γουστου αυτό. Βέβαια ξέρω ότι κάποια στιγμή οι άνθρωποι αλλάζουμε.
    Εκείνο που πρέπει να προβληματιζει τον ίδιο είναι γιατί μιλαει για φοβια στον τίτλο του θεματος του.άρα καταλαβαινει ότι εκεί υπαρχει ένα θέμα που πρέπει να λύσει. Εντάξει όλοι έχουμε διαφορετικά γούστα αλλά δεν το βλέπουμε σαν φοβια.
    Αλήθεια remedy και elisavet χωρίς να έχω δει κάποια τοποθετηση του gewrgeww γιατί πρέπει να είναι είτε 《ομοφυλόφιλος》είτε 《παιδεραστης》?

Ωραία να στο ξαναπω. Είναι λογικό και φυσιολογικό να έχεις κάποια κριτήρια επιλογής συντρόφου.. Αυτό που είναι παράλογο είναι η απαίτηση σου να μείνει ένας άνθρωπος στα κιλά που είναι γιατί αυτό σαρέσει. Άνοιξες το θέμα γιατί ήθελες να σου προτείνουμε φράσεις ή λέξεις κλειδιά για να λες σε μια κοπέλα πως το σώμα που έχει τώρα σαρέσει (όταν είναι στα κιλά που θες) ή όταν βάλει κιλά να τις πεις έτσι ώστε να χάσει τα κιλά χωρίς να την προσβάλλεις ή να την κάνεις να αισθανθεί άσχημα.
    Δίνεις πολλή σημασία στα κιλά της κοπέλας που είναι μαζί σου και η ενασχόληση σου πάνω σε αυτό το κομμάτι θα της δημιουργήσει κόμπλεξ και ανασφάλειες. Δεν είναι ωραίο να έχει ένας άνθρωπος συνεχώς δυο μάτια καρφωμένα πάνω του για να ελεγχει το βάρος του ή τις μπουκιές του. Πρέπει να καταλάβεις ότι ο άνθρωπος με το πέρασμα του χρόνου αλλάζει, στο σώμα, στον χαρακτήρα κτλ. Δεν γίνεται να έχεις απαίτηση να μείνει μια κοπέλα στα κιλά που την επέλεξες και να την πιέζεις με τον τρόπο σου να μην βάλει άλλα. Αντίθετα το πιο λογικό θα ήταν να παρότρυνες αυτή την κοπέλα να βάλει κιλά για να είναι καλά στην υγεία της. Τα λιγα κιλά (τα κοκκαλα) είναι απόδειξη ότι κατι της συμβαίνει και χρειάζεται βοήθεια. Πρέπει να αρχίσεις να σέβεσαι την προσωπικότητα της κοπέλας που είναι μαζί σου και να μην έχεις απαίτηση να ικανοποιεί τα γουστα σου εις βάρος της υγείας της (εσύ ειπες κιλά και υψος και απο εκει προκύπτουν αυτα που σου λεω).

Θα μπορούσες εσυ με την συμπεριφορά σου και τις απαιτησεις που έχεις πάνω σε αυτο το κομμάτι να δημιουργήσεις κόμπλεξ της κοπέλας σε σημείο να φτάσει στην νευρική ανορεξία. Ειμαστε σε μια σχέση για να περναμε κι οι δυο καλά. Όχι μόνο ο ένας. Εσυ στις σχέσεις σου θες η κοπέλα να είναι όπως ακριβως την θες και να κάνει ότι μπορεί για να μην αλλάξει αγνοώντας όμως την ψυχολογία της και τις συνέπειες που θα έχει στο μέλλον όλο αυτο.

Senior Member
    το θεμα ειναι οτι αυτη που λεω δεν ηταν στα τα καλα της ενω αυτος δε φαινοταν να μιαζει σε κατι με αυτη εκτος αν με δουλευε και δε το ειχα καταλαβει οστοσο οταν τον ειχα γνωρισει ηταν πολυ αδυνατος και αυτος αλλα επειδη ηταν αντρας δε χτυπαγε τοσο ασχημα

Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Εγώ δεν το θεωρώ πρόβλημα αυτό που λέει. Δεν ξέρω αν θα χρειαστεί ψυχολόγο μόνο και μόνο για αυτό. Δηλαδή εσύ δεν σε ξέρω και στα γούστα σου φυσικά θα έβγαινες με κάποια λιποβαρης η με κάποια υπερβαρη?
    Γιατί εγώ βάζω τον εαυτό μου στη θέση του gewrgewww και λέω ότι ούτε εγώ θα μπορούσα να βγω με έναν υπαρβαρο.είναι καθαρά θέμα γουστου αυτό. Βέβαια ξέρω ότι κάποια στιγμή οι άνθρωποι αλλάζουμε.
    Εκείνο που πρέπει να προβληματιζει τον ίδιο είναι γιατί μιλαει για φοβια στον τίτλο του θεματος του.άρα καταλαβαινει ότι εκεί υπαρχει ένα θέμα που πρέπει να λύσει. Εντάξει όλοι έχουμε διαφορετικά γούστα αλλά δεν τι βλέπουμε σαν φοβια.
    Αλήθεια remedy και elisavet χωρίς να έχω δει κάποια τοποθετηση του gewrgeww γιατί πρέπει να είναι είτε 《ομοφυλόφιλος》είτε 《παιδεραστης》?
    Προσωπικά δεν τον χαρακτήρισα παιδεραστή !!!! Είπα απλά ότι από τις περιγραφές που έκανε για το πώς θέλει την κοπέλα του το μυαλό μου πήγε σε παιδί. Και δεν το είπα καθόλου τυχαία. Τυχαίνει να έχω διαβάσει ότι άντρες που προτιμούν τόσο απόλυτα (σε σημείο που θέλει να της το τονίσει ώστε να μην πάρει κιλά λέμε, δεν μιλάμε για απλή προτίμηση γιατί και μένα δεν μου αρέσουν οι άντρες με παραπάνω κιλά αλλά αν ο σύντροφος μου πάρει κιλά κάποια στιγμή σε υγιή πλαίσια, δεν θα χαλαστώ , μου έχει τύχει κιόλας) γυναίκες χωρίς καθόλου καμπύλες (τα νούμερα που αναφέρει είναι για γυναίκες χωρίς καθόλου καμπύλες!) , έχουν μια τάση προς παιδικά/εφηβικά σώματα. Αυτό δεν σημαίνει πως κάποιος είναι παιδεραστής. Δεν είμαι ψυχολόγος για να το κρίνω, αυτό όμως για μένα είναι κάτι που θέλει διερεύνηση γιαυτό του πρότεινα ψυχολόγο.

Κάνε λίγο εικόνα τις περιγραφές που έκανε και νομίζω και σένα το μυαλό σου σε παιδί θα πάει. Όχι καμπύλες, όχι βαψίματα, όχι τακούνια, όχι πολλές περιποιήσεις, ακμή, αθώοτητα, αγνότητα κτλ....σου θυμίζει ενήλικη γυναίκα η περιγραφή;

Senior Member
    Γιατί εγώ βάζω τον εαυτό μου στη θέση του gewrgewww και λέω ότι ούτε εγώ θα μπορούσα να βγω με έναν υπερβαρο.είναι καθαρά θέμα γουστου αυτό. Βέβαια ξέρω ότι κάποια στιγμή οι άνθρωποι αλλάζουμε.
    Εκείνο που πρέπει να προβληματιζει τον ίδιο είναι γιατί μιλαει για φοβια στον τίτλο του θεματος του.άρα καταλαβαινει ότι εκεί υπαρχει ένα θέμα που πρέπει να λύσει. Εντάξει όλοι έχουμε διαφορετικά γούστα αλλά δεν το βλέπουμε σαν φοβια.
    ραδιο αρβυλα αυτη εμιαζε με παιδι αλλα ηταν ενηλικη απλα ηταν αρκετα αδυνατη αλλα για καπιο ακαταλαβιστικο λογο γουσταρε τις πολυ αδυνατες μαλιστα η φωνη της ηταν αρκετα παιδικη απλα καπιοι το παιζουν αστυνομος σαινης το παιδι επειδη το ηξερα ειχε μεγαλη απηχηση και ειχε πολες θαυμαστριες και ολοι τον συμπαθουσαν τωρα τα γουστα του ηταν ενα μυστηριο ακομα και για μενα ειχε τοσες θαυμαστριες και κολαγε στα κοκκαλα

Σωστή είσαι Αποστολία, έχεις δίκαιο. Η 2 που ανέφερες, πάντα αυτό κάνουν , ειδικά σε μένα , μπαίνουν στα ποστ και προσπαθούν να σε βγάλουν προβληματικό ή εγκληματία κτλ με διαστρεβλώσεις. Οπότε δε δίνω σημασία, αλλά όταν μιλάει κάποιος χυδαία εκεί θέλει υπενθύμιση τους κανόνες.

Σωστά λες για την φοβία, το έγραψα έτσι επειδή δεν ήξερα πως να το πω. Φυσικά δε φοβάμαι να έχει κάποια 2-3 κιλά παραπάνω. Και να υπενθυμίσω κάτι που όλοι ξέχασαν, μίλησα για βάρος ΕΝΤΟΣ ΤΟΥ ΚΑΝΟΝΙΚΟΥ ΟΡΙΟΥ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗΝ ΙΑΤΡΙΚΗ. Απλά ήθελα το κάτω όριο του ΚΑΝΟΝΙΚΟΥ. Αλλά , κάποιοι .... χαρταετό.

Εσύ μίλησες σωστά και η γνώμη σου μετράει πρώτη γιατί ήσουν και 39 αλλά όπως λες δε σου αρέσουν οι υπέρβαροι.

:)

Page 6 of 18 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast