Ανακατεύομαι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Ανακατεύομαι

Γειά σας και πάλι. Αυτές τις μέρες ήμουν καλά είχα αποδεκτει ότι θα φύγω και όλα καλά ώσπου χθες το βράδυ την στιγμή που έπεσα για ύπνο άρχισα να αγχώνομαι και με αποτέλεσμα να μην κοιμηθώ καλά. Και σήμερα ένιωθα λίγο κάπως αν και πήγα και στο χωριό μου. Και δεν είχα και πολύ όρεξη για φαγητό. Και τώρα το βράδυ ένιωθα κάπως το στομαχι μου σαν να με πονάει σαν να ανακατεύομαι λίγο. Έφαγα σιγά σιγά ένα τοστ αλλά ακόμα το νιώθω κάπως τι να κάνω?

Να σταματήσεις να δινεις τοση σημασία σε κάτι τόσο απλό. Θα πας πίσω στις σπουδές σου κι ολα καλα. Περασε χρόνο με τους δικούς σου και σταματά να γεμίζεις το μυαλό σου με αρνητικές σκέψεις. Δυστυχώς το στομάχι οταν αγχονομαστε αντιδράει περίεργα.. χαλάρωσε. Βαθειές ανασες
    Όταν τα πάντα γύρω σου αλλάζουν.. είναι δυνατόν να παραμείνεις ο ίδιος;;

Ναι έχω αυτό το κακό και τώρα αγχώθηκα και μέχρι που θα πάμε για μπάνιο και σκέφτομαι και για το αν θα έχω όρεξη να φάω...

Μην αναλυεις τα πάντα τόσο πολύ. Ξέρεις οτι δεν είναι τοσο τραγικα τα πράγματα.. πήγαινε χαλάρωσε

Ναι έχω αυτό το κακό όταν αγχώνομαι τα αναλύω όλα και γίνομαι χειρότερα

Quote Originally Posted by nightwalker77777 View Post
    Ναι έχω αυτό το κακό όταν αγχώνομαι τα αναλύω όλα και γίνομαι χειρότερα
    Καλησπερα..., θα σου προτεινα να βρεις εναν πνευματικο γεροντα στην Ορθοδοξη Εκκλησια και να αρχισεις να εξομολογησε και κανε οτι σου πει.
    ο Θεος μαζι σου

Να καταργηθεί το επάγγελμα του ψυχολόγου, του παθολόγου κτλ. Ολοι στους ιερείς. Πονάς δόντι; Οχι οδοντίατρο. Θα πας σε ένα πνευματικό να σου διαβάσει προσευχή .

Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Να καταργηθεί το επάγγελμα του ψυχολόγου, του παθολόγου κτλ. Ολοι στους ιερείς. Πονάς δόντι; Οχι οδοντίατρο. Θα πας σε ένα πνευματικό να σου διαβάσει προσευχή .
    Ο θεος λεει, οτι μπορουμε να παμε σε ΟΛΛΕΣ τις ειδικοτητες των Ιατρων ΕΚΤΟΣ στα θεματα που αφορουν την Ψυχη, εκει παμε στον πνευματικο.

Quote Originally Posted by Γρηγορης Ιν View Post
    Ο θεος λεει, οτι μπορουμε να παμε σε ΟΛΛΕΣ τις ειδικοτητες των Ιατρων ΕΚΤΟΣ στα θεματα που αφορουν την Ψυχη, εκει παμε στον πνευματικο.
    Ρώτησε τον Θεό.. γιατί οι εκκλησιές είναι γεμάτες απο χρυσό.. Ενώ έξω απο την εκκλησία υπάρχουν ανθρωποι που λιμοκτονουν;Γιατί οι πνευματικοί φοράνε 3 μεγάλους χρυσούς σταυρους;

Έχω πνευματικό και πήγα αλλά δεν είπαμε πολλά γι αυτό το θέμα

Ρώτησε τον Θεό.. γιατί οι εκκλησιές είναι γεμάτες απο χρυσό.. Ενώ έξω απο την εκκλησία υπάρχουν ανθρωποι που λιμοκτονουν;Γιατί οι πνευματικοί φοράνε 3 μεγάλους χρυσούς σταυρους;
    Αδελφε Γεωργιε, ολλες αυτες τις ερωτησεις τις ειχα και εγω πριν με φερει ο Χριστος στον δρομο του.

Η Εκκλησια ειναι ο Ναος του θεου,δεν ειναι κανενος Παππα η δεσποτη η Αρχιεπισκοπου η οτιδιποτε αλλο.
    Οι Αγιοι Πατερες απο αρχαιοτατων χρονων ηθελαν να δωσουν οτι καλυτερο στον θεο και δημιουργο τους.

Ετσι οι Ιερεις μας μολις τελειωσει η Θει Λειτουργια,αφηνουν τα αμφια και τους Σταυρους μεσα στον Ναο του θεου. Δεν ειναι δικα τους απλα τα χρησιμοποιουν για να δοξασουν τον θεο. Οπως εσυ αδελφε μου σε αυτον που αγαπας θελεις να δωσεις το καλυτερο για να του δειξεις οτι τον αγαπας ετσι και η Εκκλησια μας, θελει να δωσει το καλυτερο σε αυτον που αγαπαει.

Quote Originally Posted by nightwalker77777 View Post
    Έχω πνευματικό και πήγα αλλά δεν είπαμε πολλά γι αυτό το θέμα
    Καλο ειναι αδελφε μου να εξομολογησε τα παντα χωρις να αφηνεις κατι που γνωριζεις επειδη ντρεπεσε η οτιδιποτε.

Προσεξε ο πνευματικος σου να μην ειναι ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΣΤΗΣ

Αδελφε Γεωργιε, ολλες αυτες τις ερωτησεις τις ειχα και εγω πριν με φερει ο Χριστος στον δρομο του.

Η Εκκλησια ειναι ο Ναος του θεου,δεν ειναι κανενος Παππα η δεσποτη η Αρχιεπισκοπου η οτιδιποτε αλλο.
    Οι Αγιοι Πατερες απο αρχαιοτατων χρονων ηθελαν να δωσουν οτι καλυτερο στον θεο και δημιουργο τους.

Ετσι οι Ιερεις μας μολις τελειωσει η Θει Λειτουργια,αφηνουν τα αμφια και τους Σταυρους μεσα στον Ναο του θεου. Δεν ειναι δικα τους απλα τα χρησιμοποιουν για να δοξασουν τον θεο. Οπως εσυ αδελφε μου σε αυτον που αγαπας θελεις να δωσεις το καλυτερο για να του δειξεις οτι τον αγαπας ετσι και η Εκκλησια μας, θελει να δωσει το καλυτερο σε αυτον που αγαπαει.
    Έτσι δείχνουμε στον θεο ότι τον αγαπάμε; Δίνοντας του αγαθά; Κάνοντας ενα ναό χρυσό; Πραγματικά δεν το ήξερα... Φαντάζομαι το δεύτερο σκέλος που δεν μου απάντησες.. Για αυτούς που πεινάνε. Δεν υπάρχει κάποια βοήθεια γιατί δεν δείχνουν την αγάπη τους στο θεό πλουτίζοντας τον. Εντάξει.. τώρα κατάλαβα. Θα παω να δώσω και το αυτοκίνητο μου στην εκκλησιά.. Χάσαμε την ουσία της πίστης μας!! Το παράλογο το περνάμε για λογικό με ανούσια επιχειρήματα. Καλή συνέχεια στην μέρα σου

Έτσι δείχνουμε στον θεο ότι τον αγαπάμε; Δίνοντας του αγαθά; Κάνοντας ενα ναό χρυσό; Πραγματικά δεν το ήξερα... Φαντάζομαι το δεύτερο σκέλος που δεν μου απάντησες.. Για αυτούς που πεινάνε. Δεν υπάρχει κάποια βοήθεια γιατί δεν δείχνουν την αγάπη τους στο θεό πλουτίζοντας τον. Εντάξει.. τώρα κατάλαβα. Θα παω να δώσω και το αυτοκίνητο μου στην εκκλησιά.. Χάσαμε την ουσία της πίστης μας!! Το παράλογο το περνάμε για λογικό με ανούσια επιχειρήματα. Καλή συνέχεια στην μέρα σου
    Αν ακολουθησουμε τον δρομο που χαραξε ο Χριστος μας, κανενα παιδι δεν θα πειναει.

Δεν φταιει η Εκκλησια για αυτο αλλα εμεις που δεν μετανοουμε.

Ο Ιωαννης ο Προδρομος Κυρηξε Μετανοια, μετεπειτα ο Ιησους Χριστος Κυρηξε Μετανοια. Μετανοια Χρειαζομαστε και τοτε ολλα αλλαζουν.

Αν ακολουθησουμε τον δρομο που χαραξε ο Χριστος μας, κανενα παιδι δεν θα πειναει.

Δεν φταιει η Εκκλησια για αυτο αλλα εμεις που δεν μετανοουμε.

Ο Ιωαννης ο Προδρομος Κυρηξε Μετανοια, μετεπειτα ο Ιησους Χριστος Κυρηξε Μετανοια. Μετανοια Χρειαζομαστε και τοτε ολλα αλλαζουν.
    Ας ακολουθήσουν πρώτα τον δρόμο του θεού οι πνευματικοί.. Και εμεις απο πίσω. όταν μια εκκλησία είναι χρυσή .. ενω εξω απο την πόρτα της έχει ένα παιδάκι που ζητάει ένα ξερό ψωμί, ποιος φταίει; Οι εκπροσωποι της εκκλησίας μας!! Για λύσε μου ακόμη μια απορία.. Οι ιερείς γιατί κρατάνε πανάκριβα αυτοκίνητα; Και έχουν και οδηγό; Εγώ θυμάμαι ότι ο Χριστός ήταν απλός! Δεν τον ενοιαζαν τα πλούτη! Οπότε καλό είναι όταν παροτρύνουμε τους ανθρώπους να αντιμετωπίσουν τους φόβους τους.. να τους στέλνουμε σε ανθρώπους που έκαναν προσπάθειες να λύσουν τα δικά τους θέματα... Εγω σταματάω την συζήτηση εδω.. Δεν νομίζω να βγάλω ποτέ άκρη μαζί σου.. Ξεχώρισε τον θεό απο τους εκπροσώπους του και μην του θεοποιείς. Θα σε βοηθήσει!
    Last edited by george1520; 25-08-2019 at 16:37. Reason: διορθωση

Page 1 of 2 12 LastLast