στροφη 180 μοιρες μεσα σε μερικες ωρες - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 34 of 34
    Senior Member
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Εχεις ενα δικαιο.. αλλα... Συνήθως η επικοινωνία ειναι συχνη και κρατάει αρκετές ώρες άρα μπορείς να μάθεις πράγματα για τον αλλον, να ακούσεις αντιδράσεις ή ακόμη και να δεις (αν βαζανε και καμερα). Μοιράζεσαι περισσότερα πράγματα απο οτι θα μοιραζεσουν με ενα κοντινό σου άτομο.
    Σε ολες τις σχέσεις (Κοντινές ή ετσι) στην αρχή της γνωριμίας δεν δείχνεις αυτό που εισαι. Όχι επειδή σαρεσει να προσποιησε αλλά επειδή έχεις την ανάγκη να παρουσιάσεις την καλύτερη εκδοχή του εαυτού σου. Ο αλλος σίγουρα θα φτιάξει μια εικόνα για σενα και με το πέρασμα του χρονου ή θα ξεφουσκώσει ή θα γίνει καλύτερη.

Δεν λεω ότι τέτοιες σχέσεις είναι απόλυτα αληθινές ή κρατάνε για πάντα.. Αλλα δεν μπορούμε να τις απορρίψουμε ή να τις κρίνουμε. Εδω μπροστά μας ειναι ο αλλος και μας ταιζει ολα τα παραμύθια που ξερει..
    μπορουμε, γιατι υπαρχει τροπος να μην πεφτεις σε τετοιου ειδους λουμπα.
    οχι, ΔΕΝ ειναι αληθινες, πριν γινουν αληθινες.
    δεν απορριπτω τον τροπο γνωριμιας (τον "απο μακρια"). απορριπτω αυτον τον εγκεφαλικο αυνανισμο (καμια φορα και κυριολεκτικα) ΠΡΙΝ γινει η γνωριμια.
    σε τετοιες γνωριμιες, η γνωμη μου ειναι το διαστημα της μακρινης γνωριμιας να ειναι συντομο και οπωσδηποτε χωρις ουσιαστικες ανταλλαγες. μπορει αυτο το διαστημα να τραβηξει καιρο, δεν ειναι αυτο το προβλημα. το προβλημα ειναι οι ουσιαστικες ανταλλαγες, η επενδυση σε συναισθημα κλπ. αυτα ειναι τα ανυπαρκτα και ουτοπικα.
    ΜΕΤΑ την πραγματικη γνωριμια, οσο κι αν αυτη αργησει, υπαρχει ο χρονος να αποφασισει ο καθενας αν θελει κατι απο τον απεναντι του.

υ.γ. φυσικα και μπορει καποιος υπαρκτος να σε παραμυθιασει, φαντασου λοιπον καποιος "ανυπαρκτος".
    ειμαστε πλασματα, δεν ειμαστε ιδεες. δεν μπορεις να κρινεις αν σου ταιριαζει καποιος μονο απο τις αποψεις του. πρεπει να τον συναντησεις, να τον ζησεις.
    Saga Norén, Länskrim, Malmö ..

Βρίσκω απόλυτα λογικό σε αυτο που λες.. και το "πραγματικό" ειναι πιο αληθινο. Αλλα οταν συμβαίνει νομίζω οτι η λογική παει περίπατο.
    Μια απορία και δεν θα συνεχίσω την συζήτηση για να μην χαλάσουμε το θεμα. Σου εχει τύχει να μιλησεις με ενα αγνωστο; Και να γινει ενα περίπου αυτο που περιγράφει ο φιλος;
    Όταν τα πάντα γύρω σου αλλάζουν.. είναι δυνατόν να παραμείνεις ο ίδιος;;

Senior Member
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Βρίσκω απόλυτα λογικό σε αυτο που λες.. και το "πραγματικό" ειναι πιο αληθινο. Αλλα οταν συμβαίνει νομίζω οτι η λογική παει περίπατο.
    Μια απορία και δεν θα συνεχίσω την συζήτηση για να μην χαλάσουμε το θεμα. Σου εχει τύχει να μιλησεις με ενα αγνωστο; Και να γινει ενα περίπου αυτο που περιγράφει ο φιλος;
    πως το εννοεις;
    να εχω υψηλες προσδοκιες και μια εντυπωση οτι ειμαι καπως σε σχεση και μετα να με αδειασει πριν συναντηθουμε;
    η εννοεις να εχω τετοια αισθηση και προσδοκιες και τελικα να μηνε χει καμια σχεση με το ατομο αυτο η πραγματικοτητα και να ξενερωσω αυτοματα;
    Saga Norén, Länskrim, Malmö ..

Να μιλας με κάποιον άγνωστο και να "συνδεθεις" μαζι του. Δεν μιλαω για την εξέλιξη ολου αυτού.
    Όταν τα πάντα γύρω σου αλλάζουν.. είναι δυνατόν να παραμείνεις ο ίδιος;;

Page 3 of 3 FirstFirst 123