Σπάστε πλακα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Σπάστε πλακα

Πριν 8 χρόνια είχα γνωρίσει μια κοπέλα φοιτήτρια, κάτι πεχτηκε μεταξύ μας αποφοίτησα από τη σχολή δυστυχώς αποφοίτησα και γύρισα στη πόλη μου τα χαλάσαμε, είμαστε στην άλλη άκρη της Ελλάδας, περίεργος κρατήσαμε επαφές μιλάμε κάθε εβδομάδα εδώ και 8 χρόνια μου είπε ότι θα είναι Αθήνα της είπα θα έρθω να πιούμε καφέ, στο καφέ δεν εμφανίστηκε, μου είπε Ειχαι πονοκέφαλο και έκανε εμετό κλπ, εγώ γυρνάω σπίτι μου έκανα τετρακόσια χιλιόμετρα και ειπια καφέ μόνος μου.......

Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    Πριν 8 χρόνια είχα γνωρίσει μια κοπέλα φοιτήτρια, κάτι πεχτηκε μεταξύ μας αποφοίτησα από τη σχολή δυστυχώς αποφοίτησα και γύρισα στη πόλη μου τα χαλάσαμε, είμαστε στην άλλη άκρη της Ελλάδας, περίεργος κρατήσαμε επαφές μιλάμε κάθε εβδομάδα εδώ και 8 χρόνια μου είπε ότι θα είναι Αθήνα της είπα θα έρθω να πιούμε καφέ, στο καφέ δεν εμφανίστηκε, μου είπε Ειχαι πονοκέφαλο και έκανε εμετό κλπ, εγώ γυρνάω σπίτι μου έκανα τετρακόσια χιλιόμετρα και ειπια καφέ μόνος μου.......
    Καλά δεν μπορούσε να σε ενημερώσει με ένα μήνυμα ή τηλέφωνο πριν ξεκινήσεις να πας??

Μην μου πεις πως δεν έγινες έξαλλος;;;

Η κοπέλα ήξερε πως θα πήγαινες Αθηνα μόνο και μόνο για να την συναντήσεις; Αν το ξερε, είναι απαράδεκτη.

Η εξήγηση είναι ότι όσο ρομαντικό γλυκό ιπποτικό κτλ φαινεται αυτο που εκανες στα ματια μιας γυναικας, αλλο τοσο τρομακτικο αγχωτικο δεσμευτικο παρορμητικο μεταφραζεται στο μυαλο της.
    Παρά βλέπω το γεγονός ότι μιλάτε τηλεφωνικά για 8 χρόνια αφού χώρισατε που δείχνει πολλά θέματα κι από πλευράς της, οπότε οι εκπλήξεις αυτές θα είναι στο πρόγραμμα.

πριν μια βδομαδα της ειπα θα ανεβω αθηνα, μια και θα βρισκεται εκει (σχεδιαζα να κανω ταξιδι πανεπηστημειο αλλα προτιμησα αθηνα λογο πολων εξοδων φυσικα το ηξερε) το προηγουμενο βραδυ ειχαμε πει να με παρει τηλ το πρωι και να βρεθουμε, δεν με πηρε τηλ ολο το πρωι και το μεσημερι αρχισε τα εχω πονοκεφαλο κανω εμετο κλπ μετα κανονισαμε να βρεθουμε κατα της 5 , επειτα μου εστειλε τηλ οτι δεν μπωρει, και πηγα πειραια και πηρα το πλοιο......... εγω τσατιστικα με επαιρνε τηλ αλλα δεν ειχα ωρεξη για κουβεντα, και με ξαναπερνε σημερα αλλα δεν εχω ορεξη για συζητηση και το κλεινο..............

πριν μια βδομαδα της ειπα θα ανεβω αθηνα, μια και θα βρισκεται εκει (σχεδιαζα να κανω ταξιδι πανεπηστημειο αλλα προτιμησα αθηνα λογο πολων εξοδων φυσικα το ηξερε) το προηγουμενο βραδυ ειχαμε πει να με παρει τηλ το πρωι και να βρεθουμε, δεν με πηρε τηλ ολο το πρωι και το μεσημερι αρχισε τα εχω πονοκεφαλο κανω εμετο κλπ μετα κανονισαμε να βρεθουμε κατα της 5 , επειτα μου εστειλε τηλ οτι δεν μπωρει, και πηγα πειραια και πηρα το πλοιο......... εγω τσατιστικα με επαιρνε τηλ αλλα δεν ειχα ωρεξη για κουβεντα, και με ξαναπερνε σημερα αλλα δεν εχω ορεξη για συζητηση και το κλεινο..............
    Παίζει όντως να της συνέβει κάτι όπως αυτό που λεει; Να ήταν τόσο χαλιά που δεν μπόρεσε να βρεθείτε εκεινη την μέρα δηλαδή;

Εκείνη θα ήταν για περισσότερες μέρες Αθήνα υποθέτω, άρα μπορούσε να σου προτείνει να μείνεις ένα βραδύ κι εσύ και να βρεθείτε την επόμενη;

δεν ξερω εγω τσατιστικα, ηθελα να παω σπιτι μου..... σχεδιασμος μου ηταν να παω παρασκευη, να μηνω σαββατο βραδυ και να γυρισω δευτερα, αλλα ειχαι απαγορευτικο το πλοιο και μου το χαλασε, (υπαρχουν και οι ασταθμιτη παραγοντες) ετσι επελεξα να παω και οτι γινει, η αληθεια ειναι οτι μου ελεγε να κατσω και να φυγω αυριο, αλλα που να ετρεχα να εβρισκα ξενοδοχειο 6 το απογευμα, ειχα τσατιστη κιολας.... αυτη ειναι αθηναια εχει σπιτι, εγω ειμαι απο 400 χιλιομετρα μακρια

Senior Member
    δεν ξερω εγω τσατιστικα, ηθελα να παω σπιτι μου..... σχεδιασμος μου ηταν να παω παρασκευη, να μηνω σαββατο βραδυ και να γυρισω δευτερα, αλλα ειχαι απαγορευτικο το πλοιο και μου το χαλασε, (υπαρχουν και οι ασταθμιτη παραγοντες) ετσι επελεξα να παω και οτι γινει, η αληθεια ειναι οτι μου ελεγε να κατσω και να φυγω αυριο, αλλα που να ετρεχα να εβρισκα ξενοδοχειο 6 το απογευμα, ειχα τσατιστη κιολας.... αυτη ειναι αθηναια εχει σπιτι, εγω ειμαι απο 400 χιλιομετρα μακρια
    ηξερε οτι θα πας μονο για να συναντηθειτε, η της ειχες πει οτι θα πας για δουλειες και παραλληλα θα δεις κι εκεινην;
    Saga Norén, Länskrim, Malmö ..

Junior Member
    Τώρα πες της για να επανορθώσει, να έρθει να σε βρει αυτή. Μην ξανα πας στη πρωτεύουσα, ας αναλάβει την ευθύνη :D

Senior Member
    Quote Originally Posted by Almalexia View Post
    Τώρα πες της για να επανορθώσει, να έρθει να σε βρει αυτή. Μην ξανα πας στη πρωτεύουσα, ας αναλάβει την ευθύνη :D
    +1 συμφωνώ
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

Είχα ξεκινήσει να μιλάω το 2016 με μια από τον Πειραιά εγώ Τρίκαλα αυτήν Πειραιά δεν είχα ελπίδες ότι θα την δω από κοντά έλα που όμως όταν ήρθε το χαρτί για τον στρατό καταταχθηκα στην Νέα Πέραμος οπότε όταν είχαμε έξοδο πήγα Περαία και την είδα :)

Το ξερε
    Για αυτήν πηγαινα
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ηξερε οτι θα πας μονο για να συναντηθειτε, η της ειχες πει οτι θα πας για δουλειες και παραλληλα θα δεις κι εκεινην;

Καλημέρα
    Τώρα που πέρασε λίγο μπορείς να το σκεφτείς πιο ψύχραιμα νομίζω.
    Είναι λογικό να είσαι θυμωμένος, ο καθένας θα ήταν, αλλά λέω μήηηηπως υπαρχει περιπτωση όντως βρε παιδι μου να αρρώστησε και να έκανε εμετό οπότε να ήταν αδύνατο να σε συναντήσει την συγκεκριμένη μέρα;
    Το λέω γιατί μου φαίνεται πολύ χοντρό να ξέρει ότι πας μόνο για αυτήν και να το ακυρώσει για άλλο λόγο, θα πρέπει να ναι πολύ γαιδουρι. Εσύ την ξέρεις καλύτερα βέβαια. Και με δεδομένο ότι σου ζήτησε να μείνεις αλλη μια μέρα να συναντηθείτε την επόμενη. Εκτός κι αν ήξερε πχ ότι δεν είχες πού να μείνεις οπότε θα αρνιόσουν και το έλεγε εκ του ασφαλούς.

Πώς και τόσα χρόνια δεν έτυχε ποτέ να κανονίσετε άλλη φορά να βρεθείτε βρε συ Παύλο; Δεν ήθελες εσύ ή εκείνη;

βασικα δεν βρεθηκαμε για τον βασικο λογο στη ζωη, δηλαδη δεν ειχα δουλεια δεν ειχα δικο μου χωρο και δεν ειχα λεφτα για ταξιδια, τωρα δουλευω και ειμαι οικονομικα ανεξαρτητος, και ελπιζω να τα καταφερω να ειμαι μονικα οικονομικα ανεξαρτητος, οταν εφυγα απο το πανεπηστημειο, ειχα στοχο να πιασω δουλεια δικο μου σπιτι και να ερθει μαζι μου, (τοτε ειχαμε ξεκινηση μαζι αλλα μετα λογο πολυ μεγαλης αποστασης το διαλυσαμε), μετα απο περιπου δυο τρια χρονια. με αφορμη την ανεργια μου επαθα ψυχωτικο επισοδειο, απο το επεισοδειο για να συνελθω πηρε 4 χρονια, ( μου εκανε πολυ καλο που την ειχα και κουβεντιαζαμε εστω απο το τηλεφωνο), γενικως τωρα που ειμαι 7 χρονια απο το ψυχωτικο επισοδειο, περιπου εδω και δυο χρονια εχω ξεπερασει ολλα τα συμπτωματα και ζω κανονικα, ( συνεχιζω φυσικα τη θεραπεια αλλα σε δοση συντηρησης), και φυσικα αμεσως επομενο ειναι να εχω αρχιση να ψαχνω γηναικα για σχεση, σεξ, οικογενεια παιδια και φυσικα σκεφτηκα να την ξαναπροσεγγισω, αν θελει να ερθει στη πολη μου, να επιανα σπιτι κλπ.....

φυσικα η κοπελα δεν ξερει οτι επαθα ψυχωτικο επισοδειο, ψυχωσικο συνδρομο, εχω 67% ποσοστο αναπηριας κλπ, δεν της εχω πει τιποτα.....

βασικα δεν βρεθηκαμε για τον βασικο λογο στη ζωη, δηλαδη δεν ειχα δουλεια δεν ειχα δικο μου χωρο και δεν ειχα λεφτα για ταξιδια, τωρα δουλευω και ειμαι οικονομικα ανεξαρτητος, και ελπιζω να τα καταφερω να ειμαι μονικα οικονομικα ανεξαρτητος, οταν εφυγα απο το πανεπηστημειο, ειχα στοχο να πιασω δουλεια δικο μου σπιτι και να ερθει μαζι μου, (τοτε ειχαμε ξεκινηση μαζι αλλα μετα λογο πολυ μεγαλης αποστασης το διαλυσαμε), μετα απο περιπου δυο τρια χρονια. με αφορμη την ανεργια μου επαθα ψυχωτικο επισοδειο, απο το επεισοδειο για να συνελθω πηρε 4 χρονια, ( μου εκανε πολυ καλο που την ειχα και κουβεντιαζαμε εστω απο το τηλεφωνο), γενικως τωρα που ειμαι 7 χρονια απο το ψυχωτικο επισοδειο, περιπου εδω και δυο χρονια εχω ξεπερασει ολλα τα συμπτωματα και ζω κανονικα, ( συνεχιζω φυσικα τη θεραπεια αλλα σε δοση συντηρησης), και φυσικα αμεσως επομενο ειναι να εχω αρχιση να ψαχνω γηναικα για σχεση, σεξ, οικογενεια παιδια και φυσικα σκεφτηκα να την ξαναπροσεγγισω, αν θελει να ερθει στη πολη μου, να επιανα σπιτι κλπ.....

φυσικα η κοπελα δεν ξερει οτι επαθα ψυχωτικο επισοδειο, ψυχωσικο συνδρομο, εχω 67% ποσοστο αναπηριας κλπ, δεν της εχω πει τιποτα.....
    Κατάλαβα... οπότε για σένα είναι κάπως σαν η ιστορία να έμεινε στην μέση για λόγους που δεν περνούσαν από το χέρι σου και τώρα θες να τη συνεχίσεις.
    Από την πλευρά της πώς κύλησαν αυτά τα χρόνια και έχετε ακόμα επαφή; Εννοώ, δεν έκανε κάποια άλλη σχέση/γάμο κτλ;

Μου δίνεις την αίσθηση Παύλο πως για σένα αυτή η σχέση έπαιζε υποστηρικτικό ρόλο όσο καιρό ήσουν δύσκολα και ίσως τώρα που μπορείς και είσαι σε θέση να διεκδικήσεις περισσότερα πρέπει να δεις αν όντως αυτή η σχέση μπορεί να στα δώσει ή να την τερματίσεις με κάποιο τρόπο και να πας παρακάτω.

Page 1 of 2 12 LastLast