στροφη 180 μοιρες μεσα σε μερικες ωρες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34
    Senior Member

στροφη 180 μοιρες μεσα σε μερικες ωρες

καλησπερα!μπαινω κατευθειαν στο θεμα.με την ταδε γνωριστηκαμε μεσω φβ.ειμαστε απο την ιδια πολη ομως εγω εχω φυγει για δουλεια και θα επεστρεφα σε μερικους μηνες..στην αρχη ολα κυλουσαν ομαλσ και αποτι φαινοταν δενομασταν ολο και περισσοτερο οσο φυσικα μπορεις να δεθεις απο ενα μηχανημα δηλαδη περισσοτερη επικοινωνια περισσοτερο τηλεφωνο ωρες ατελειωτες δεν χορτενε ο ενας τον αλλον περισσοτερες συζητησεις γενικα περισσοτερες εξομολογησεις μεχρι που ξαφνικα τα παντα αλλαξαν σχεδον σε ενα μεσημερι καιλεω σχεδον γιατι μερικες μερες πριν μου ειχε ξανακανει νυξη οτι νοιωθει ολο αυτο με το τηλ να μην την καλυπτει πλεον και να θελει την απο κοντα επαφη και ειχε πει πως δεν μπορει να συνεχισει αλλο..το δεχτηκα με βαρια καρδια ομως μια μερα αργοτερα μου ειπε οτι της ελειψε η επικοινωνια μας ομως ολο αυτο εγινε επειδη πργματικα φοβοταν αν αποκοντα θα υπαρξει η ιδια χημεια η αν θα ηταν ολα διαφορετικα..κυλησαν λοιπον αλλες λιγες μερες με διαβεβαιωσεις αφοσειωσης και ερωτα απο πλευρας μεεπικοινωνια στο τηλ κτλ μεχρι που ενα απογευμα μιλησαμε στο τηλεφωνο κανονικα και οταν μιλησαμε ξανα με μηνυμα ειχε ψυχρανθει με λιγα λογια μου ειπε πως βαρεθηκε την επικοινωνια αν και σας διαβεβαιωνω οτι την ηθελε το ιδιο με εμενα και αν ηταν να γινει κατι μεταξυ μας θα γινοταν απο οταν θα βρισκομασταν απο κοντα..και ρωταω εγω τωρα ειναι δυνατον να συντελεστει μια τετοια αλλαγη μεσα σε λιγεςμονο ωρες?το πρωι μου ελεγε ποσοπολυ με θελει και με περιμενειπως και πως και το απογευμα με λιγα λογια ειχε ενα αδιαφορο ψυχρο στυλ τυπου ελα μωρε βλεπουμε τι θα γινει.. πραγματικα μου ηρθε ο ουρανος στο κεφαλι με αυτη την αποτομη αλλαγη και δεν ξερω πως να το χειριστω

Quote Originally Posted by ironman View Post
    καλησπερα!μπαινω κατευθειαν στο θεμα.με την ταδε γνωριστηκαμε μεσω φβ.ειμαστε απο την ιδια πολη ομως εγω εχω φυγει για δουλεια και θα επεστρεφα σε μερικους μηνες..στην αρχη ολα κυλουσαν ομαλσ και αποτι φαινοταν δενομασταν ολο και περισσοτερο οσο φυσικα μπορεις να δεθεις απο ενα μηχανημα δηλαδη περισσοτερη επικοινωνια περισσοτερο τηλεφωνο ωρες ατελειωτες δεν χορτενε ο ενας τον αλλον περισσοτερες συζητησεις γενικα περισσοτερες εξομολογησεις μεχρι που ξαφνικα τα παντα αλλαξαν σχεδον σε ενα μεσημερι καιλεω σχεδον γιατι μερικες μερες πριν μου ειχε ξανακανει νυξη οτι νοιωθει ολο αυτο με το τηλ να μην την καλυπτει πλεον και να θελει την απο κοντα επαφη και ειχε πει πως δεν μπορει να συνεχισει αλλο..το δεχτηκα με βαρια καρδια ομως μια μερα αργοτερα μου ειπε οτι της ελειψε η επικοινωνια μας ομως ολο αυτο εγινε επειδη πργματικα φοβοταν αν αποκοντα θα υπαρξει η ιδια χημεια η αν θα ηταν ολα διαφορετικα..κυλησαν λοιπον αλλες λιγες μερες με διαβεβαιωσεις αφοσειωσης και ερωτα απο πλευρας μεεπικοινωνια στο τηλ κτλ μεχρι που ενα απογευμα μιλησαμε στο τηλεφωνο κανονικα και οταν μιλησαμε ξανα με μηνυμα ειχε ψυχρανθει με λιγα λογια μου ειπε πως βαρεθηκε την επικοινωνια αν και σας διαβεβαιωνω οτι την ηθελε το ιδιο με εμενα και αν ηταν να γινει κατι μεταξυ μας θα γινοταν απο οταν θα βρισκομασταν απο κοντα..και ρωταω εγω τωρα ειναι δυνατον να συντελεστει μια τετοια αλλαγη μεσα σε λιγεςμονο ωρες?το πρωι μου ελεγε ποσοπολυ με θελει και με περιμενειπως και πως και το απογευμα με λιγα λογια ειχε ενα αδιαφορο ψυχρο στυλ τυπου ελα μωρε βλεπουμε τι θα γινει.. πραγματικα μου ηρθε ο ουρανος στο κεφαλι με αυτη την αποτομη αλλαγη και δεν ξερω πως να το χειριστω
    Καλησπέρα Ironman! Τι ηλικία είστε εσύ και η κοπέλα? Και γιατί τόσο καιρό δεν υπήρχε κάποια συνάντηση? Από ότι κατάλαβα μιλούσατε μήνες!

Senior Member
    Quote Originally Posted by Πες το μου και αυτό View Post
    Καλησπέρα Ironman! Τι ηλικία είστε εσύ και η κοπέλα? Και γιατί τόσο καιρό δεν υπήρχε κάποια συνάντηση? Από ότι κατάλαβα μιλούσατε μήνες!
    καλησπερα καισε εσενα!εγω ειμαι 36 και η κοπελα 29 μιλουσαμε σχεδον δυο μηνες και συναντηση δεν υπηρξε λογω καποιον υποχρεωσεων επαγγελματικων εγω δουλευω μακρυα αλλα και εκεινη εχει ενα θεμα με ανθρωπο με ειδικες αναγκες στο σπιτι με αποτελεσμα να μην μπορει ουτε εκεινη να ερθει!το ηξερε και το ειχαμε συζητησει οτι δεν μιλαμε για να μιλαμε στα τηλεφωνα και στα σοσιαλ απλα ειναι αναγκαιο κακο με την αποσταση που μας χωριζει και φαινοταν οτι οκαταλαβαινε αυτο!εξαλλου την ηθελε αυτη την συχνοτατη επικοινωνια τη ζητουσε και εκεινη!!

Ironman τώρα το μόνο που μπορούμμε να κάνουμε είναι εικασίες καθώς κανείς δεν μπορεί να ξέρει τι πραγματικά συνέβει στην κοπέλα και αντέδρασε έτσι . Είναι 1002 περιπτώσεις και ποτέ δεν θα μάθουμε . Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να προσπαθήσεις ευγενικά πάντα και όχι πιεστικά να την ρωτήσεις τι άλλαξε και μήπως της συνέβη κάτι . Ετσι ίσως να καταφέρεις να αποσπάσεις την αλήθεια , απλά να είσαι προετοιμάσμενος για οποιαδήποτε απάντηση διότι όντως μπορεί και να βαρέθηκε την όλη διαδικασία . Εγώ στην θέση σου σίγουρα θα έψαχνα από την ίδια μια εξήγηση ζητώντας την με ευγενικό τρόπο . Τώρα εάν συνέχιζε να επιμένει σε αυτά που είπε θα την άφηνα στην ησυχία της .

Καταλαβαίνω την θέση σου . Προσπάθησε να το ξεκαθαρίσεις σύντομα έτσι ώστε να ξέρεις τι θα κάνεις και να μην είσαι σε αυτό το μετέωρο στάδιο που είσαι τώρα το οποίο σε αναστατώνει πνευματικά .

Απλά κάποιον θα γνώρισε.

καλησπερα καισε εσενα!εγω ειμαι 36 και η κοπελα 29 μιλουσαμε σχεδον δυο μηνες και συναντηση δεν υπηρξε λογω καποιον υποχρεωσεων επαγγελματικων εγω δουλευω μακρυα αλλα και εκεινη εχει ενα θεμα με ανθρωπο με ειδικες αναγκες στο σπιτι με αποτελεσμα να μην μπορει ουτε εκεινη να ερθει!το ηξερε και το ειχαμε συζητησει οτι δεν μιλαμε για να μιλαμε στα τηλεφωνα και στα σοσιαλ απλα ειναι αναγκαιο κακο με την αποσταση που μας χωριζει και φαινοταν οτι οκαταλαβαινε αυτο!εξαλλου την ηθελε αυτη την συχνοτατη επικοινωνια τη ζητουσε και εκεινη!!
    Λάθος εντύπωση είχα ότι μιλούσατε πολλούς μήνες.
    Συμφωνω με kido ότι την μόνη ξεκάθαρη απάντηση μπορείς να την πάρεις από την ίδια εμείς μόνο υποθέσεις κάνουμε..
    Εγώ στην θέση σου θα προσπαθούσα με όμορφο τρόπο να της δείξω πως αισθάνομαι ότι σε προ εκπλήξεως όλο αυτό και με πολλά ερωτηματικά! Ίσως να την κούρασε όλο αυτό μέσω φβ δεν είστε και μικρά παιδιά..
    Κανε ακόμη μια προσπάθεια να μάθεις τι γίνετε ίσως μέσω μηνύματος ή ένα τηλέφωνο και ίσως ξεκαθαρίσεις τι γίνετε.

Αν την είχες πολύ καιρό στο περίμενε, λογικό να της "κρυώσει"...

Senior Member
    Φίλε πολύς ντόρος για τα λίγα μου ακούγεται. Σκέψου, ούτε όρκους αγάπης δώσατε, ούτε χτισατε κάτι ιδιαίτερο. Το πιθανότερο είναι να της άρεσε αυτή η επαφή, κάτι για να ξεχνιέται ευχάριστα και ποτέ δεν ξέρεις και μέχρι εκεί πήγε το πράγμα. Από εκεί και πέρα ναι μπορεί και να γνώρισε κάποιον άλλο, πράγμα που δύσκολα θα το συναγωνιστεις λόγω απόστασης.
    Κράτα τα οποία θετικά από την εμπειρία αυτή και προχώρα παρακάτω
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

Senior Member
    λοιπον ναι την ειχα στο περιμενε αλλα η κυρια το ηξερε αυτο απο την αρχη και ολη αυτη την επαφη την επιζητουσε σαν τρελλη αν τυχων δεν εστελνα μηνυμα μεσα σε δυο ωρες αρχιζε να ανυσηχει το τηλεφωνο το επιζητουσε επισης. οπως και να χει η σταση της ειναι ασχημη απεναντι μου θα μπορουσε να ειναι πιο ανθρωπινη και οχι τοσο ψυχρη αν μη τι αλλο μιλαγαμε με τις ωρες οπως και να χει αποτι καταλαβα κυλησε σε εναν πρωην που ειχε αλλα που με ειχε επιβεβαιωσει οτι ολα ειχαν τελειωσει μεταξυ τους και μαλιστα τον σουταρε για να μιλαει με μενα δεν θαπω οτι η κοπελα με κοροιδευε ολο τον καιρο αλλα ισως εχετε δικιο η αποσταση κουραζει ομως και η αλλαγη εντος μερικων ωρων δεν δικαιολογειται δεν μπορει τοπρωι να εισαι ασπρο και το απογευμα μαυρο αυτο με τρελενει οπως και να χει κρατησα αποστασεις ουτε παρακαλια ουτε τιποτα και ας ποναω

Senior Member
    λοιπον ναι την ειχα στο περιμενε αλλα η κυρια το ηξερε αυτο απο την αρχη και ολη αυτη την επαφη την επιζητουσε σαν τρελλη αν τυχων δεν εστελνα μηνυμα μεσα σε δυο ωρες αρχιζε να ανυσηχει το τηλεφωνο το επιζητουσε επισης. οπως και να χει η σταση της ειναι ασχημη απεναντι μου θα μπορουσε να ειναι πιο ανθρωπινη και οχι τοσο ψυχρη αν μη τι αλλο μιλαγαμε με τις ωρες οπως και να χει αποτι καταλαβα κυλησε σε εναν πρωην που ειχε αλλα που με ειχε επιβεβαιωσει οτι ολα ειχαν τελειωσει μεταξυ τους και μαλιστα τον σουταρε για να μιλαει με μενα δεν θαπω οτι η κοπελα με κοροιδευε ολο τον καιρο αλλα ισως εχετε δικιο η αποσταση κουραζει ομως και η αλλαγη εντος μερικων ωρων δεν δικαιολογειται δεν μπορει τοπρωι να εισαι ασπρο και το απογευμα μαυρο αυτο με τρελενει οπως και να χει κρατησα αποστασεις ουτε παρακαλια ουτε τιποτα και ας ποναω
    καλημερα.
    μπορει να το ηξερε και γι αυτο και ειχε μαζι σου αυτην την επικοινωνια για 2 μηνες, αλλα πρεπει να συνειδητοποιησεις οτι αυτο μονο ηταν: μια επικοινωνια...
    δεν ηταν ουτε σχεση, ουτε σαν σχεση. δεν μπορει να υπαρξει σχεση αν δεν συναντησεις ΠΡΩΤΑ καποιον και μετα να αποφασισεις αν θα εχεις ακτι μαζι του και τι θα ειναι αυτο το κατι (φιλια, ξεπετα, σχεση, τιποτε, κλπ).
    εννοω δηλαδη, οτι εχεις αντιδρασεις χωρισμου, ενω δεν ειχατε τπτ εκτος απο συνομιλιες με την κοπελα.
    θα μπορουσες να ειχες κανει τα αδυνατα- δυνατα να κανετε μια συναντηση οταν σου χτυπησε το καμπανακι οτι αυτο κυραζει και δεν εχει νοημα χωρις να εχετε συναντηθει. ας εκανες ενα ταξιδι να βρεθειτε, οσο κι αν σε κουραζε.
    δεν το εκανες, πας παρακατω.
    η τοσο αποτομη αλλαγη εντος της ημερας, μπορει να εξηγειται με καποια επικοινωνια που ειχε με τον τυπο που λες.
    δεν της εδωσες την εναλλακτικη να σε σκεφτει σαν υποψηφιο. ο πρωην ηταν ενα αληθινο προσωπο που ηξερε κι εσυ ησουν ενα φαντασμα ..
    Saga Norén, Länskrim, Malmö ..

Senior Member
    μα εγω σε αυτο στεκομαι γιατι απο τη μια αγαπη μου λατρεια μου και γατζωμενη πανω μου και απο την αλλη αλλαγη σε ενα απογευμα και οχι απλα αλλαγη αλλα και κατ μια εννοια σκληροτητα και μπορει ναεχω καποιες αντιδρασεις χωρισμου αλλα και αυτη απο την μερια της εκανε σαν να ειμασταν σε σχεση!!το λεω αυτο γιατι μιλας λες και το λαθος ειναι δικο μου αποκλειστικα. και οχι δεν μπορουσα να παω για λογους που γνωριζε και μου λεγε μην ανυσηχεις εχω υπομονη για σενα ερωτα μου. καλα οπως και να χει αποδειχτηκε θεατρο της δευτερας γιατι γυριζει η προσπαθει να γυρισει σε ενα τυπο που που την ειχε κανει σκουπιδι και τον χωρισε γιαυτο το λογο μαλιστα. δεν πειραζει περαστικα της θα μπορουσε ομως να ειναι τιμια και να πει ξερεις κατι εχω κολλημα τελικα με τον αλλον οχι να μου βρισκει φρικτες δικαιολογιες μεσα σε ενα απογευμα

Εμένα πάλι αν κάποιος που καλά καλά δεν τον ξέρω άρχιζε τα "έρωτα μου" θα είχα φύγει τρέχοντας...

Τέτοιου είδους σχέσεις αν δεν τις ζησεις δεν μπορείς να τις καταλάβεις οσο και αν προσπαθεί ο άλλος. Αναφέρομαι για τα σχόλια καποιων. Αν το δούμε λογικά θα πούμε "πως είναι δυνατόν να συνδεθείς με κάποιον που δεν έχεις δει, αγγίξει κτλ;" Και όμως μπορεί να γινει. Μπορεί ενας "άγνωστος" να γίνει ο πιο δικός σου άνθρωπος.

Εχεις να διαλέξεις. Ή σέβεσαι αυτο που θελει και της δίνεις χρονο και χωρο ετσι ώστε να δείτε και οι δυο τι θέλετε.ή επικοινωνείς μαζί της και κανεις τις ερωτήσεις σου.Θα ακούσεις οτι εχει να πει προσεκτικά και αν θελει να είστε "μαζί" να γινει με σωστές βάσεις. Κατι την ενοχλεί και ειναι καλο να το εξωτερίκευσει ετσι ώστε να προχωρήσετε. Αν τωρα βρήκε κάτι αλλο, θα ηταν καλο να ξέρεις.
    Όταν τα πάντα γύρω σου αλλάζουν.. είναι δυνατόν να παραμείνεις ο ίδιος;;

Senior Member
    μα εγω σε αυτο στεκομαι γιατι απο τη μια αγαπη μου λατρεια μου και γατζωμενη πανω μου και απο την αλλη αλλαγη σε ενα απογευμα και οχι απλα αλλαγη αλλα και κατ μια εννοια σκληροτητα και μπορει ναεχω καποιες αντιδρασεις χωρισμου αλλα και αυτη απο την μερια της εκανε σαν να ειμασταν σε σχεση!!το λεω αυτο γιατι μιλας λες και το λαθος ειναι δικο μου αποκλειστικα. και οχι δεν μπορουσα να παω για λογους που γνωριζε και μου λεγε μην ανυσηχεις εχω υπομονη για σενα ερωτα μου. καλα οπως και να χει αποδειχτηκε θεατρο της δευτερας γιατι γυριζει η προσπαθει να γυρισει σε ενα τυπο που που την ειχε κανει σκουπιδι και τον χωρισε γιαυτο το λογο μαλιστα. δεν πειραζει περαστικα της θα μπορουσε ομως να ειναι τιμια και να πει ξερεις κατι εχω κολλημα τελικα με τον αλλον οχι να μου βρισκει φρικτες δικαιολογιες μεσα σε ενα απογευμα
    ΟΧΙ, δεν ηταν αποκλειστικα δικο σου το λαθος, αλλα εσυ νοιωθεις αδικημενος εδω, οχι εκεινη.
    κι εκεινη να ερχοταν, το ιδιο θα της ελεγα.

μα δεν επρεπε να πιστευεις τετοιες υπερβολες οπως τα "ερωτα μου", ενω δεν ξερατε ΚΑΝ αν θα κανατε κατι απο κοντα.
    εκεινη ηταν υπερβολικη, ειτε γιατι ειναι ετσι σαν ανθρωπος και μπορει να λεει "αγαπη μου" οποιονδηποτε αγνωστο, οπως κανουν οι κομμωτριες, ετσι απλα σαν να λεει "χρυσο μου", ειτε γιατι παρασυρθηκε απο την επιθυμια της οντως να ταιριαζετε, οντως να κανετε κατι μαζι και προετρεχε...

ηα ποτομη αλλαγη στο ειπα και πριν, μπορει να προηλθε απο μια αποτομη αλλαγησ τις σχεσεις της με τον πρωην. να την πηρε τηλεφωνο πχ και να ζητησε επανενωση η κατι τετοιο.

το καμπανακι στο ειχε χτυπησει παντως, δεν μπορεις να το αρνηθεις...

Senior Member
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Τέτοιου είδους σχέσεις αν δεν τις ζησεις δεν μπορείς να τις καταλάβεις οσο και αν προσπαθεί ο άλλος. Αναφέρομαι για τα σχόλια καποιων. Αν το δούμε λογικά θα πούμε "πως είναι δυνατόν να συνδεθείς με κάποιον που δεν έχεις δει, αγγίξει κτλ;" Και όμως μπορεί να γινει. Μπορεί ενας "άγνωστος" να γίνει ο πιο δικός σου άνθρωπος.

Εχεις να διαλέξεις. Ή σέβεσαι αυτο που θελει και της δίνεις χρονο και χωρο ετσι ώστε να δείτε και οι δυο τι θέλετε.ή επικοινωνείς μαζί της και κανεις τις ερωτήσεις σου.Θα ακούσεις οτι εχει να πει προσεκτικά και αν θελει να είστε "μαζί" να γινει με σωστές βάσεις. Κατι την ενοχλεί και ειναι καλο να το εξωτερίκευσει ετσι ώστε να προχωρήσετε. Αν τωρα βρήκε κάτι αλλο, θα ηταν καλο να ξέρεις.
    εχω μια διαφωνια σε αυτο.
    μπορει να ΝΟΜΙΖΕΙΣ οτι εγινε κοντινος σου ανθρωπος, να ΝΟΜΙΖΕΙΣ οτι τον εχεις ερωτευθει, να ΝΟΜΙΖΕΙΣ οτι εχετε κατι δυνατο. οχι να εχει πραγματικα συμβει...
    ολα αυτα τα ΝΟΜΙΣΜΑΤΑ, γινονται επειδη δεν ερωτευεσαι αυτον τον αγνωστο και μακρινο σου ανθρωπο.
    ερωτευεσαι αυτο που ΠΡΟΒΑΛΛΕΙΣ πανω του, αυτο που θα θελες να ειναι δηλαδη, που φυσικα, ειναι το ιδανικο σου ζητουμενο (και οχι ο πραγματικος ανθρωπος που βρισκεται στην αλλη ακρη αυτης της επικοινωνιας).
    ακριβως γι αυτο (για το οτι προκειτια μονο για προβολες κι επιθυμιες και οχι για πραγματικοτητα), πολλες τεοιες επικοινωνιες ξεφουσκωνουν πολυ γρηγορα και πολυ αποτομα, αμεσως η λιγο μετα ;) την πραγματικη γνωριμια.

Page 1 of 3 123 LastLast