Κέρατο;ή όχι; - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 7 of 11 FirstFirst ... 56789 ... LastLast
Results 91 to 105 of 158
    Junior Member
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Στην έχει έτοιμη την δικαιολογία για όταν ανακαλύψεις τα κέρατα. Οχι αγάπη μου, εγώ εσένα αγαπώ, είμαι άντρας και πήγα μόνο για τα βυζιά, δεν τις αγάπησα αυτές, μόνο εσύ μετράς για μένα κι ας έχεις μικρά βυζιά εγώ σε συγχωρώ.
    Και μάντεψε? Αν συνεχίσεις έτσι...θα το φας κι αυτό!!!! Γιαυτό στα λέει, γιατί ξέρει πως τα τρως!

Αν δεν σε κεράτωνε, δεν είχε κανένα λόγο να διαχωρίσει την αντρική απτην γυναικεία απιστία. Θα ήταν κάθετος, και θα λεγε πως η απιστία δεν συχγωρείται.

Επειδή τον αγαπάς, σου λέω ότι μόνο ένα πράγμα μπορείς να κάνεις αν θες να μείνεις και να περισώσεις λίγη αξιοπρέπεια. Να ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ να μάθεις ΟΛΗ την αλήθεια. Να πας να βρεις την συνάδελφο και να απαιτήσεις να δεις όλα τα μνμ που αντάλλαξαν (αν υπάρχουν ακόμα και δεν τα χουν σβήσει και οι δύο). Να βρεις την πρωην γυναίκα του και να μάθεις τα ψέματα που της αράδιαζε για να συναντά εσένα και πώς της φερότανε. Αυτος μπορεί να λέει ο, τι θέλει για τους λόγους που χωρίσανε, μόνο από την πλευρά της γυναίκας του έχεις ελπίδα να μάθεις την αλήθεια.
    Τα έχουν σβήσει τα μηνύματα ,εγώ ότι είδα τα είδα επειδή είχαν αποθηκευτεί στο Google photos πράγμα που αυτός δεν ήξερε ότι υοαρχουν, και τα είδα τελείως τυχαια!!
    Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί το συνέχισε τόσο καιρό,οκ πες ήθελε να δει τα βυζιά της είχε περιέργεια αδικαιολόγητο αλλά πες πως έγινε έτσι,όταν τα είδε;;;αφού τα είδε και του έφυγε η περιέργεια ;;;;γιατί δεν σταμάτησε ;;;;
    Και εκτός από αυτό όταν το έμαθα μου είπε πως την ενημέρωσε πως είναι μαζί μου και θέλει να σταματήσει την επικοινωνία μαζί της,εκείνη όμως του έστελνε ακόμα,όταν είδα εγώ ξανά μύνημα της μετά από έναν μήνα που το είχα μάθει ενώ πίστευα πως την είχα μπλοκάρει τον ρώτησα γιατί σου έχει ξαναστηλει μύνημα και έκανε τον ανιξερο,στο τέλος του είπα η της στείλεις μήνυμα να της πεις να τελειώσετε κάθε επικοινωνία η φεύγω ,δεν το έκανε με την πρώτη φορά που του το είπα ύστερα από πίεση μου της έστειλε ενώ δεν ήθελε και της είπε να σταματήσει να του στελνει επειδή εγώ ξέρω,η κοπέλα απντησε πως το είχε καταλάβει και να μην αγχώνεται γτ δεν θέλει να του προκαλέσει πρόβλημα στην σχέση του,εγώ όμως συνέχιζα να της στέλνω μηνύματα σαν να ήμουν εκείνος και τότε έστειλε και είπε πως "και να είχε γίνει και κάτι μεταξύ μας να πάει στο διάολο,αλλά δεν εγινε"
    Εν κατακλείδι κατάλαβα δύο πράγματα
    Πρώτων δεν της είχε πει ποτέ να σταματήσουν την επικοινωνία...είναι σαν να ήθελε να αφήσει μια πόρτα ανοιχτή
    Και δεύτερων όντως δεν κάνανε τίποτα μεταξύ τους.....
    Δυστυχώς αυτός είναι πολύ καλός στον προφορικό λόγο είναι πάντα ετοιμόλογος,ακόμα και το δίκιο του κόσμου να έχω θα τα πει έτσι ώστε να φαίνομαι εγώ υπερβολική και ζηλιάρα
    Αχ Παναγία μου και μόνο που τα σκέφτομαι μου έρχεται να τον πάρω τηλ και να τον στείλω στο διάολο....αλλά δουλεύω στο μαγαζί του,και αύριο πάλι θα τον δω,οπότε δεν μπορώ να το κανω,είμαι σε πολύ δύσκολη θέση

Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Συμφωνώ με όλα αυτά που είπες στην κοπελα.αλλά να πάει να βρει την γυναίκα του και την συναδελφο?πόσο χαμηλα να πέσει?
    Άλλωστε η κάθε σχέση είναι διαφορετικη.δεν της εγγυαται κανενας ότι θα της φερεται με τον ίδιο τρόπο που φεροταν στην πρωην.
    Άλλη σχέση η μία και άλλη η αλλη.
    Μπορεί κάποιος να κάνει λαθη σε μια σχέση και σε άλλη να μην τα επαναλαβει.οπότε δεν θεωρώ καλη ιδέα να μάθει από τις άλλες,που μπορεί και να μη θέλουν να την βοηθησουν και να τις πουν κακοηθειες.
    Έχει πιο χαμηλά απ όσο ήδη έχει πέσει;;;
    Εγώ Αποστολία έχω μια αρχή στην ζωή μου. Αν είναι να ξεκινήσεις ξεφτιλίκια, πήγαινετα τουλάχιστον μέχρι το τέλος μπας και μάθεις την αλήθεια.
    Ο άνθρωπος είναι προφανές πως την δουλευει γιαυτό δεν της δείχνει τα μνμ. Και σίγουρα τώρα θα τα χει σβήσει κιόλας. Θα καθάρισε τα ίχνη του, δεν είναι χαζός, παλιά καραβάνα στις απάτες.

Αν με ρωτάς αν θα το έκανα προσωπικά, ΟΧΙ γιατί θα εφεύγα ήδη. Και μόνο αυτά που είδε, φτάνουν, είναι κέρατο και κοροιδία.
    Το είπα στην κοπέλα επειδή είναι προφανές ότι θέλει να μείνει. Προσωπικά αν έμενα, θα ήταν μόνο αν είχα μιλήσει με αυτες τις δύο πρώτα. Αλλιώς δεν θα μου βγαινε ποτέ απτο μυαλό ότι έγινε και θα αρρωσταινα.

Quote Originally Posted by Lilyan00 View Post
    Τα έχουν σβήσει τα μηνύματα ,εγώ ότι είδα τα είδα επειδή είχαν αποθηκευτεί στο Google photos πράγμα που αυτός δεν ήξερε ότι υοαρχουν, και τα είδα τελείως τυχαια!!
    Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί το συνέχισε τόσο καιρό,οκ πες ήθελε να δει τα βυζιά της είχε περιέργεια αδικαιολόγητο αλλά πες πως έγινε έτσι,όταν τα είδε;;;αφού τα είδε και του έφυγε η περιέργεια ;;;;γιατί δεν σταμάτησε ;;;;
    Και εκτός από αυτό όταν το έμαθα μου είπε πως την ενημέρωσε πως είναι μαζί μου και θέλει να σταματήσει την επικοινωνία μαζί της,εκείνη όμως του έστελνε ακόμα,όταν είδα εγώ ξανά μύνημα της μετά από έναν μήνα που το είχα μάθει ενώ πίστευα πως την είχα μπλοκάρει τον ρώτησα γιατί σου έχει ξαναστηλει μύνημα και έκανε τον ανιξερο,στο τέλος του είπα η της στείλεις μήνυμα να της πεις να τελειώσετε κάθε επικοινωνία η φεύγω ,δεν το έκανε με την πρώτη φορά που του το είπα ύστερα από πίεση μου της έστειλε ενώ δεν ήθελε και της είπε να σταματήσει να του στελνει επειδή εγώ ξέρω,η κοπέλα απντησε πως το είχε καταλάβει και να μην αγχώνεται γτ δεν θέλει να του προκαλέσει πρόβλημα στην σχέση του,εγώ όμως συνέχιζα να της στέλνω μηνύματα σαν να ήμουν εκείνος και τότε έστειλε και είπε πως "και να είχε γίνει και κάτι μεταξύ μας να πάει στο διάολο,αλλά δεν εγινε"
    Εν κατακλείδι κατάλαβα δύο πράγματα
    Πρώτων δεν της είχε πει ποτέ να σταματήσουν την επικοινωνία...είναι σαν να ήθελε να αφήσει μια πόρτα ανοιχτή
    Και δεύτερων όντως δεν κάνανε τίποτα μεταξύ τους.....
    Δυστυχώς αυτός είναι πολύ καλός στον προφορικό λόγο είναι πάντα ετοιμόλογος,ακόμα και το δίκιο του κόσμου να έχω θα τα πει έτσι ώστε να φαίνομαι εγώ υπερβολική και ζηλιάρα
    Αχ Παναγία μου και μόνο που τα σκέφτομαι μου έρχεται να τον πάρω τηλ και να τον στείλω στο διάολο....αλλά δουλεύω στο μαγαζί του,και αύριο πάλι θα τον δω,οπότε δεν μπορώ να το κανω,είμαι σε πολύ δύσκολη θέση
    Απο κει κατάλαβες ότι δεν έχουν κάνει μεταξύ τους; Από αυτό το μνμ που απάντησε εκείνη;;
    Ωραία, και εγώ θα σου πω το εξής σενάριο. Πώς είσαι σίγουρη ότι εκείνη δεν ήξερε ότι ήσουν εσύ στα μνμ κι όχι εκείνος και γιαυτό απάντησε έτσι; Πώς ξέρεις ότι δεν ήταν κάτι συμφωνημένο μεταξύ τους;

Αλλά ας υποθέσουμε ότι δεν πηδήχτηκαν. (προσωπικά δεν το πιστεύω με τίποτα αλλά ας κάνουμε αυτή την υπόθεση εργασίας)
    Τι σου έχει δείξει αυτός ο άντρας μέχρι τώρα;
    Σου έχει δείξει σεβασμό;; Προφανώς όχι αλλιώς δεν θα καθόταν να ανταλάσσει φώτο με συνάδελφο σου
    Σου έχει δείξει ωριμότητα; Πάλι προφανώς όχι
    Σου έχει δείξει πως σε νοιάζεται; Οχι, γιατί χέστηκε πως θα νιώσεις για όλα αυτά όταν τα μάθεις
    Σου έχει δείξει πως πρέπει να τον εμπιστεύεσαι;;; Οχι!! γιατί σου είπε χίλια ψέματα και όπως λες συνέχισε να το κάνει ακόμα κι όταν τον τσάκωσες!

Οπότε η ερώτηση που πρέπει να κάνεις στον εαυτό σου είναι η εξής : ΜΠορώ να είμαι με κάποιον που δεν εμπιστεύομαι και που δεν είναιάξιος της εμπιστοσύνης μου;;;

Senior Member
    Lilyan00 , ευχομαι να βρεις την ακρη μεσα απο την δικη σου γνωμη και οχι απο τις "φωνες" που λεγαμε ,ειναι πολυ κριμας να χασεις εναν τοσο γλυκο ερωτα επειδη θα επιρεαστεις απο τις αποτυχημενς γυναικουλες του φορουμ -βλεπε Ελησαβετ -,οπου η προσωπικη τους ηδωνη θα ζωντανευψει μονον σαν μαθουν οτι θα χαλασουν ενα ζευγαρι σαν το δικο σας! Δυστυχως μερικες γυναικες η ζηλια τις εχει τοσο πολυ επιρεασει οπου πλεον η λυπη εχει μεττατραπη σε χαρα!
    Αυτο που εκανε ο δικος σου δεν ηταν σωστο, ομως αυτο δεν παει να πει οτι θα χαλασεις εναν ερωτα οπου συμφωνα με τα λεγομενα σου ειναι τοσο ομορφος! Ο ανθρωπος εχει μετανιωσει!! ετσι δεν ειναι ?
    Προσωπικα ειχα την ατυχια να βρεθω στην θεση του δικου σου, σε παρομοια φαση, θυμαμαι οτι ειχα ξενερωσει πολυ με τον εαυτο μου και καταφερα να την πεισω! ομως καραδοκουσαν κατι φιλες της! να μας κανουν την ζωη δυσκολη! διοτις μας εβλεπαν χαρουμενο ζευγαρι και αυτες φρικερναν!!
    Οπως καποιες εδω στο φορουμ .Αποψη μου ειναι να αφησεις το φορουμ, να χαλαρωσεις και να ακουσεις την καρδια σου! αυτην ξερει καλητερα απο ολους μας!
    zorz

Senior Member
    Lilyan00 ,επειδη δεν εισαι μαλον καιρο στο φορουμ να μην παιρνεις ευκολα στα σοβαρα ατομα οπως η ΕΛΙΣΑΒΕΤ!, η συγκεκριμενη ,αν παρατηρησεις τρεφει ενα μισος προς τον ερωτα και τις χαρουμενες σχεσεις, θα το καταλαβεις διοτις πολυ σπανια θα αναιβασει δικη της ερωτικη ιστορια αφου -και λυπαμαι για αυτο -δεν ειναι τοσο πλουσια ,αυτο δυστυχως τις εχει προκαλεσει ενα κομπλεξ. Ειναι πολυ κριμας οπου νεα κοπελα η ΕΛΙΣΑΒΕΤ ζει μεσα απο τις ιστοριες των παιδιων του φορουμ, ειναι πολυ κριμας για την κοπελα αλλα δυστυχως οπως ειχε πει καποιο παιδι, αυτα ειναι σημεια των καιρων μας, ειναι οι κοινωνιες οπου εχουν γινει τοσο αποξενομενες!
    Η συγκεκριμενη πριν κανα χρονο παλυ ειχε φαει κολλημα μαζι μου -οπως κι με αλλα παιδια ,ανδρες συνηθως- οι λογοι ειναι διαφοροι αλλα κι προσωπικα αδιαφοροι , το οτι ακομα εχει προβλημα μαζι μου δειχνει το προβλημα! Και ολα αυτα επειδη καπωτες εστελνε προσωπικα μηνυματα με πολυ γλυκο τροπο βεβαια κι επειδη δεν της καναμε τις χαρες! σαν κακομαθημενο εχει μαθει οποιος της λεει οχι να του ορμαει!! Επρεπε ομως να βγαλω τα μηνυματακια σου στο φορουμ να δουν εδω μεσα τι ζηταγες στα π.μ. αλλα δεν το κανα ,οχι μονο επειδη απαγορευετε αλλα κι επειδη δεν ηθελα να σε κανω ρεζιλι αλλα επρεπε!
    Δεν ξερω, αλλα εχει χαθει το μετρο, γενικα! να σου ζητανε φοτογραφιες κι το μεσεντσερ κι επειδη δεν το δινεις να σου κανουν διαδιχτυακο μπουλινγκ!
    Προσωπικα ΕΛΙΣΑΒΕΤ, και καθε αλλη κοπελιτσα με παρομοιο προβλημα σας εχω συγχωρεσει, δεν ξερω αν φταιει οτι ειμαι καλος χριστιανος! αλλα γενικα στην δικη μου την καρδουλα δεν χωρα κακια! αρκει να μην ξανα αρχισεις να ενοχλεις παλυς !
    zorz

Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    Lilyan00 ,επειδη δεν εισαι μαλον καιρο στο φορουμ να μην παιρνεις ευκολα στα σοβαρα ατομα οπως η ΕΛΙΣΑΒΕΤ!, η συγκεκριμενη ,αν παρατηρησεις τρεφει ενα μισος προς τον ερωτα και τις χαρουμενες σχεσεις, θα το καταλαβεις διοτις πολυ σπανια θα αναιβασει δικη της ερωτικη ιστορια αφου -και λυπαμαι για αυτο -δεν ειναι τοσο πλουσια ,αυτο δυστυχως τις εχει προκαλεσει ενα κομπλεξ. Ειναι πολυ κριμας οπου νεα κοπελα η ΕΛΙΣΑΒΕΤ ζει μεσα απο τις ιστοριες των παιδιων του φορουμ, ειναι πολυ κριμας για την κοπελα αλλα δυστυχως οπως ειχε πει καποιο παιδι, αυτα ειναι σημεια των καιρων μας, ειναι οι κοινωνιες οπου εχουν γινει τοσο αποξενομενες!
    Η συγκεκριμενη πριν κανα χρονο παλυ ειχε φαει κολλημα μαζι μου -οπως κι με αλλα παιδια ,ανδρες συνηθως- οι λογοι ειναι διαφοροι αλλα κι προσωπικα αδιαφοροι , το οτι ακομα εχει προβλημα μαζι μου δειχνει το προβλημα! Και ολα αυτα επειδη καπωτες εστελνε προσωπικα μηνυματα με πολυ γλυκο τροπο βεβαια κι επειδη δεν της καναμε τις χαρες! σαν κακομαθημενο εχει μαθει οποιος της λεει οχι να του ορμαει!! Επρεπε ομως να βγαλω τα μηνυματακια σου στο φορουμ να δουν εδω μεσα τι ζηταγες στα π.μ. αλλα δεν το κανα ,οχι μονο επειδη απαγορευετε αλλα κι επειδη δεν ηθελα να σε κανω ρεζιλι αλλα επρεπε!
    Δεν ξερω, αλλα εχει χαθει το μετρο, γενικα! να σου ζητανε φοτογραφιες κι το μεσεντσερ κι επειδη δεν το δινεις να σου κανουν διαδιχτυακο μπουλινγκ!
    Προσωπικα ΕΛΙΣΑΒΕΤ, και καθε αλλη κοπελιτσα με παρομοιο προβλημα σας εχω συγχωρεσει, δεν ξερω αν φταιει οτι ειμαι καλος χριστιανος! αλλα γενικα στην δικη μου την καρδουλα δεν χωρα κακια! αρκει να μην ξανα αρχισεις να ενοχλεις παλυς !
    αχχαχαχαχαχα
    Σου ζητούσα φωτογραφίες σου και μεσεντζερ??? χαχαχαχαχα

Δηλαδή και έπεσα στον έρωτα σου και με έφτυσες ρε ζορζ? Ε οχι αυτό το χτύπημα δεν θα το αντέξω!!!!

Γεια σας,πρώτη φορά που γράφω εδώ,ήθελα να μοιραστώ μαζί σας ένα θέμα που με απασχολεί πάρα πολυ,και θα ήθελα την γνώμη σας.
    Ειμαι με το αγόρι μου 2 χρόνια μαζί,έχουμε διαφορα ηλικίας 16 χρόνια εγώ 27 και εκείνος 43,έχουμε μια πολύ καλή σεξουαλική ζωή,αυτός είναι πολύ ικανοποιημένος μαζί μου αλλά και εγώ το ίδιο...
    Όταν τον πρωτογνώρισα αυτό που έμαθα από άλλους είναι ότι του αρέσουν τα μεγάλα στήθη,πράγμα που εγώ δεν έχω,δεν ασχολήθηκα όμως γιατί ερωτευτηκαμε πολύ ο ένας στον άλλον,και δεν έβλεπα να τον πειράζει που δεν έχω μεγάλο στηθος.Στην διάρκεια όμως της σχέσης μας όμως είδα καταλάθος το ιστορικό του στον υπολογιστή και το εννοώ καταλαθος,είδα πως έβλεπε πορνό με γυναίκες με μεγάλα βυζια,και παρακολουθεί κάποιες από αυτες,θορυβηθηκα ένιωσα ασχημα,κατά κάποιο τρόπο ένιωθα πως δεν τον ηξερα,και έτσι δυστυχώς μπήκα στην διαδικασία να ψαχνω,κατάλαβα λοιπόν πως έβλεπε κάθε μέρα πορνό κάθε μέρα όμως για ωρες....το συζητήσαμε και λύθηκε το ελάττωσε κατά πολύ....
    Πριν δύο μήνες όμως τον έβλεπα μέχρι ξημερώματα στο vaiber,δεν είπα κατι...αυτό γινόταν κάθε μερα,πλέον ήμουν σίγουρη πως μιλάει με κάποια το ενιωθα.Τον ρώτησα και νευρίασε μου είπε πως πρέπει να τον εμπιστεύομαι και πως με σέβεται και δεν θα μου έκανε ποτέ βλακεία γιατί με λατρευει...
    Έλα όμως που ένα βράδυ βρέθηκε το κινητό του στα χέρια μου,μπηκα στο Google photos και κοντεψα να πάθω ανακοπή με αυτά που είδα....
    Ο κύριος μίλαγε με μια παντρεμένη με δύο παιδιά την οποία την βλέπαμε σχεδόν κάθε μέρα στην δουλεια,είχαν ανταλλάξει ακατάλληλες φωτο μεταξύ τους,και αυτός της είπε πως λατρεύει τα βυζιά της,και σαν να μην φτάνει αυτό είδα ότι προσπαθούσε να κάνει επεξεργασία φωτό από συναδέλφησες μου που είχαν μεγάλο στηθος!!!!!!
    Κόντεψα να πεθανω από την στεναχώρια μου..
    Η εξήγηση ήταν"δεν σημαίνει τίποτα για μενα,ήταν απλά βυζιά που ήθελα να δω,και αυτό ήταν όλο,εσένα αγαπάω με εσένα ειμαι"και στην ερώτηση μου για πιο λόγο 5 μήνες μιλαγες μαζί της...δεν πείρα ποτέ μια σαφή απαντηση!!
    Δεν έγινε τίποτα μεταξύ τους είμαι πολύ σίγουρη γιαυτο,αλλά με αυτό που έκανε που μου έλεγε ψέματα μέσα στα μουτρα επί 5 μήνες δεν ξέρω για τι άλλο είναι ικανος!!
    Δεν πιστεύω πως δεν θα μου το ξανακανει,μόλις περάσει αυτό θα βρεθεί μια άλλη που θα έχει μεγαλύτερο στήθος από εμένα και θα κάνει τα ιδια,εκεινος δεν πιστεύει πως είναι κέρατο αυτό αλλά εγώ νιώθω πολύ ασχημα,δεν νιώθω καλά με το σώμα μου δεν τον πιστεύω...
    Τώρα προσπαθώ να το αφήσω πίσω μου,αλλά κάθε φορά θα συμβεί κάτι θα ακούσω κάτι και θα το θυμηθώ....
    Δεν ξέρω πως να το αντιμετωπίσω είμαι πολύ στενάχωρημενη,πείτε την γνώμη σας,θα έπρεπε να δώσω τόσο βάση σε αυτό που εγινε; ή να το αφήσω πίσω μου γιατί αγαπιόμαστε πολύ;
    (Συγγνώμη για το κατεβατο)
    Εμενα μου φενεται οτι εχεις ''κολλησει'' και παρα την απαραδεκτη συμπεριφορα του θα συναιχισεις να ειστε μαζι

Πολύ σωστός ο giorgos panou , είναι ακριβώς όπως τα λέει. Είναι 3ς οι κοπέλες που είναι στο φόρουμ μόνο και μόνο για bulling, εγώ πλέον απλά κάνω αναφορά, δεν ασχολούμαι δεν απαντάω όπως είδες. Απλά αναφορά.
    Γιώργο τα είπες τέλεια. Μπράβο. Να κάνεις κάθε φορά αναφορά που βρίζουν και συκοφαντούν γιατί παραεγινε. Ήδη μια κοπέλα άλλη που έκανε τα ίδια, με τα report ησύχασε.
    Γιώργο στην αρχή έλεγα να είμαι ταπεινος να μη κάνω reports παρότι βριζαν άγρια, δε με νοιάζει , αν έχουν τόση κακία , μια ευχή θα πούμε παραπάνω να τις ελεησει ο Θεός, αλλά μετά σκέφτομαι μπορεί να το κάνουν σε κάποιον άλλο που μπορεί να έχει θέματα και να οδηγηθεί σε ακραίες πράξεις ή και αυτοκτονία, οπότε έπρεπε να ενημερώσω τον διαχειριστή πριν γίνει κάνα κακό. Γι'αυτό να κάνεις το ίδιο, όχι για σένα , για τον άλλο που μπορεί να κινδυνέψει.

Θεματοθετρια, ζύγισε τα , πες μας αν έχεις εξελίξεις και ναι μεν η αγάπη νικάει αλλά όταν την επιλέγουμε, νικάει και τα πάθη, αρκεί να είναι αμφίδρομη.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ πάρα πολύ όμως,με έκανες να νιώσω πολύ ομορφα,νιώθω ήδη πάρα πολύ καλά με αυτά που διάβασα από όλους σας και ειδικά από εσενα,ο άνθρωπος αυτός με αγαπάει και το έχει αποδείξει γιατί ήταν παντρεμένος με άλλη γυναίκα και έχει και δύο παιδιά,δεν τα πηγενανε καθόλου καλά ομως,γνώρισε εμένα και με ερωτεύτηκε παράφορα,και ύστερα χώρισε για να είναι μαζί μου,ήταν μια μεγάλη αποδείξει αγάπης αυτο
    Εμένα γιατί μου φαίνεται σαν μεγάλη απόδειξη ανευθυνότητας και παρτακιασμου; Έχεις διαστρεβλωμένη άποψη για την αγάπη και τον έρωτα. Γιατί δε χώριζε από πριν αφού δεν περνούσε καλά και το έκανε όταν σε γνώρισε?
    Δεν θέλω να σχολιάσω ότι ικανοποιήθηκες που χώρισε για εσένα και το θεωρείς απόδειξη αγάπης. Έχει καραβολευτει ο τυπος

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ πάρα πολύ όμως,με έκανες να νιώσω πολύ ομορφα,νιώθω ήδη πάρα πολύ καλά με αυτά που διάβασα από όλους σας και ειδικά από εσενα,ο άνθρωπος αυτός με αγαπάει και το έχει αποδείξει γιατί ήταν παντρεμένος με άλλη γυναίκα και έχει και δύο παιδιά,δεν τα πηγενανε καθόλου καλά ομως,γνώρισε εμένα και με ερωτεύτηκε παράφορα,και ύστερα χώρισε για να είναι μαζί μου,ήταν μια μεγάλη αποδείξει αγάπης αυτο
    Ειχες κανει αλλη σοβαρη σχεση πριν απ αυτη????

Quote Originally Posted by Georgewww View Post
    Πολύ σωστός ο giorgos panou , είναι ακριβώς όπως τα λέει. Είναι 3ς οι κοπέλες που είναι στο φόρουμ μόνο και μόνο για bulling, εγώ πλέον απλά κάνω αναφορά, δεν ασχολούμαι δεν απαντάω όπως είδες. Απλά αναφορά.
    Γιώργο τα είπες τέλεια. Μπράβο. Να κάνεις κάθε φορά αναφορά που βρίζουν και συκοφαντούν γιατί παραεγινε. Ήδη μια κοπέλα άλλη που έκανε τα ίδια, με τα report ησύχασε.
    Γιώργο στην αρχή έλεγα να είμαι ταπεινος να μη κάνω reports παρότι βριζαν άγρια, δε με νοιάζει , αν έχουν τόση κακία , μια ευχή θα πούμε παραπάνω να τις ελεησει ο Θεός, αλλά μετά σκέφτομαι μπορεί να το κάνουν σε κάποιον άλλο που μπορεί να έχει θέματα και να οδηγηθεί σε ακραίες πράξεις ή και αυτοκτονία, οπότε έπρεπε να ενημερώσω τον διαχειριστή πριν γίνει κάνα κακό. Γι'αυτό να κάνεις το ίδιο, όχι για σένα , για τον άλλο που μπορεί να κινδυνέψει.

Θεματοθετρια, ζύγισε τα , πες μας αν έχεις εξελίξεις και ναι μεν η αγάπη νικάει αλλά όταν την επιλέγουμε, νικάει και τα πάθη, αρκεί να είναι αμφίδρομη.
    Συγνώμη κιολας που θα στο πω αλλά από τα όσο μελη απαντησαμε εδώ οι πιο πολλοι άντρες γυναινες απαντησανε ότι το ορθο θα ήταν να χωρισει όπως θα απαντούσε καθε λογικος ανθρωπος.
    Εσύ και ο Γιώργος πανου κολλησατε με αυτά που είπε η Ελισάβετ και δεν ξέρω και ποιες άλλες θεωρείτε ότι παρακινουν σε λαθος συμβουλες.
    Διακρίνω μια εμμονή και μια εμπαθεια προς αυτούς που έχουν αντιθετη αποψη με την δικη σας.
    Το φόρουμ γι αυτο είναι δημόσιο για να εκφραζει ο καθένας την άποψή του.εγώ ούτε είδα ποτέ από τα κορίτσια που λετε συμβουλές ακραιες ούτε λανθασμενες.
    Το ότι μιλανε έξω από τα δόντια μπορεί να μην αρέσει σε μερικούς αλλά δυστυχώς αρκετες φορές όσο σκληρη κι αν είναι η αλήθεια όπως στο συγκεκριμένο θέμα πρέπει από κάποιον να υποθει σωστα.
    Κανείς δεν πάει να διαλυσει το παραμυθένιο έρωτας τους γιατί πολύ απλά ο μονοπλευρος ερωτας δεν θεωρείται ερωτας.αν είχαν την τελεια σχέση όπως λετε απλά αυτήν την στιγμή δεν θα εγραφε κάνεις εδως και δεν θα ζητουσε η ίδια συμβουλές.

Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Συγνώμη κιολας που θα στο πω αλλά από τα όσο μελη απαντησαμε εδώ οι πιο πολλοι άντρες γυναινες απαντησανε ότι το ορθο θα ήταν να χωρισει όπως θα απαντούσε καθε λογικος ανθρωπος.
    Εσύ και ο Γιώργος πανου κολλησατε με αυτά που είπε η Ελισάβετ και δεν ξέρω και ποιες άλλες θεωρείτε ότι παρακινουν σε λαθος συμβουλες.
    Διακρίνω μια εμμονή και μια εμπαθεια προς αυτούς που έχουν αντιθετη αποψη με την δικη σας.
    Το φόρουμ γι αυτο είναι δημόσιο για να εκφραζει ο καθένας την άποψή του.εγώ ούτε είδα ποτέ από τα κορίτσια που λετε συμβουλές ακραιες ούτε λανθασμενες.
    Το ότι μιλανε έξω από τα δόντια μπορεί να μην αρέσει σε μερικούς αλλά δυστυχώς αρκετες φορές όσο σκληρη κι αν είναι η αλήθεια όπως στο συγκεκριμένο θέμα πρέπει από κάποιον να υποθει σωστα.
    Κανείς δεν πάει να διαλυσει το παραμυθένιο έρωτας τους γιατί πολύ απλά ο μονοπλευρος ερωτας δεν θεωρείται ερωτας.αν είχαν την τελεια σχέση όπως λετε απλά αυτήν την στιγμή δεν θα εγραφε κάνεις εδως και δεν θα ζητουσε η ίδια συμβουλές.
    Όχι δε κατάλαβες, ίσως δε το εξήγησα σωστά. ΔΕΝ μιλάω για τα κορίτσια σε ΑΥΤΟ το thread και φυσικά δεν εννοώ εσένα. Ούτε μιλάω για αυτούς που εκφράζουν απόψεις, στο κάτω κάτω κι εμένα αυτή είναι η άποψη μου, δε πρέπει να γίνει σεβαστή? Μιλάω για να ξέρει και ο ίδιος κάποιες επιθέσεις του τύπου, "α σου αρέσουν οι αδύνατες? Άρα είσαι παιδεραστής και gay" και πολλά άλλα που αναγκασαν τον διαχειριστή να κλειδώσει θέματα. Ελπίζω τώρα να κατάλαβες.
    ΔΕΝ μιλάω για "λάθος συμβουλες" κι εσύ υποστήριξες να χωρίσουν οκ άποψη σου, καλά κάνεις ειδικά εσένα σε συμπαθώ πολύ, μιλάω για άλλη συμβουλή, κακό είναι να διαφωνώ? Απόψεις είναι όπως λες, δε θα χαρακτηρίσω όμως, το οποίο εκτός των άλλων είναι και αντίθετο στο κανονισμό του forum.

Δηλαδή κάποιος μπορεί να ειρωνεύεται λέγοντας είσαι θεουσος αλλά αν κάποιος πει τον άλλο "γκεουλα" τον κράζουν (και καλά κάνουν) είναι και τα δύο το ίδιο αισχρά.
    Όσο για το μονόπλευρο έρωτα, η ίδια είπε ότι είναι αμφίδρομος και την αγαπάει, δε ξέρω τι και πως, ρωτά την ίδια. :)

Ελπίζω να σε καλύπτει η απάντηση, καθώς μιλάμε για διαφορετικά πράγματα.

Senior Member
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Εμένα γιατί μου φαίνεται σαν μεγάλη απόδειξη ανευθυνότητας και παρτακιασμου; Έχεις διαστρεβλωμένη άποψη για την αγάπη και τον έρωτα. Γιατί δε χώριζε από πριν αφού δεν περνούσε καλά και το έκανε όταν σε γνώρισε?
    Δεν θέλω να σχολιάσω ότι ικανοποιήθηκες που χώρισε για εσένα και το θεωρείς απόδειξη αγάπης. Έχει καραβολευτει ο τυπος
    ακριβως αυτο ειναι το προβλημα, και γι αυτο οσες "φωνες της λογικης" και να ακουστουν εδ μεσα, η κοπελα θα κανει αυτο που εχει στο μυαλο της, δλδ θα συνεχισει μαζι του.
    ολοι οι σοβαροι ανδρες που εγραψαν στο θρεντ τα ιδια της λετε . ολες οι γυναικες επισης.
    η ιδια ψαχνει μια ελπιδα να παραμυθιαστει για να κανει αυτο που εχει στο μυαλο της. ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΚΑΝΕΙ.

ηδη εχει κανει αυτα που σιγουρα σιχαινεται αν ειναι ενα αξιοπρεπες ατομο και που τα προτεινουν μονο κατινες αρσενικες και θυληκες, δλδ να παρακολουθει τηλεφωνα, μηνυματα κλπ. το ξερει οτι την ξεφτιλιζει αυτο, αλλα δεν μπορει να αντισταθει, γιατι η αλλη επιλογη ειναι να φυγει και δεν αντεχει να φυγει προς το παρον, γιατι ελπιζει οτι παρολο που ελεγε ψεματα στην γυναικα του και την κοροιδευε μαζι της, παρολο που ειπε ψεματα σε αυτην ΤΟΣΕΣ φορες και αποδειχτηκε (οχι μια, αλλα πολλες) , παρολο που εκεινος ολοφανερα δεν θεωρει απιστια αυτα που κανει, της εχει ΗΔΗ πει τον προλογο για την επομενη φορα που θα τον πιασει, που ειναι οτι η απιστια του ανδρα δεν ειναι απιστια, αλλα η δικια της θα ειναι (!!!)

μην κουραζεστε φιλοι μου.
    η κοπελα αυτη θα το μαθει με τον δυσκολο τροπο οτι αυτος ο ανθρωπος δεν θα αλλαξει.
    δλδ τρωγοντας τα μουτρα της...

λιλιαν, πραγματικα νομιζεις οτι αν δεν σεβαστηκε την γυναικα του και την οικογενεια του, θα σεβαστει εσενα που σε δουλευει ηδη και το δεχεσαι;
    το οτι απατησε την γυναικα του με σενα, δεν ειναι αγαπη προς εσενα, ειναι αποδειξη του τι ανδρας ειναι αυτος.
    κι εσυ ετσι θα τον παρατησεις, σαν την γυναικα του, οταν δεις δλδ οτι κανει τα ιδια και σε σενα.

43 χρονων ανθρωπος ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ.
    αν ηταν κανενας νεαρουλης στην ηλικια σου, το δεχομουν οτι μπορει να εκανε μια βλακεια, να το μετανοιωσε και να ειναι σωστος απο εκει και περα.
    αυτος ο μαντραχαλος ομως, αυτα που κανει σε σενα, τα κανει σε ολη του την ζωη, δεν στραβωσε τωρα..

ξερεις καλα ποσο μεγαλο κολλημα εχει με τα μεγαλα βυζια.
    εσυ του προτεινες μεχρι και να βαλεις στηθος . ασχετα που το εκανες μεσα στην απελπισια σου και οχι γιατι το σκεφτηκες μονη σου, το εκανες γιατι ηθελες να αρεσεις στον συντροφο σου.
    αν ηθελε να ειναι μαζι σου μονο, με τετοιο κολλημα που εχει με τα βυζια, θα πετουσε στα ουρανια.
    γιατι δεν δεχτηκε ξερεις;;
    γιατι εχει σκοπο να σε εχει στον ρολο αυτης που τρωει το κουτοχορτο και για την ικανοποιηση του την σεξουαλικη να απευθυνεται σε αλλες γυναικες...
    μπορει να μην θες να το δεις τωρα, αλλα θα το διαπιστωσεις στο μελλον.
    ο τυπος σε θελει να του πλενεις τα σωβρακα. εχει χωρισει τις γυναικες σε νοικοκυρες και σεξουαλες με μεγαλα βυζια που θελει να πηδαει.
    εσυ, μαντεψε, θα εισαι η νοικοκυρα στην ζωη του...

ελισαβετ, ξερω οτι για να ανοιξει τα ματια της προτεινεις να μιλησει με αυτες τις γυναικες, αλλα δεν θα βγει τπτ.
    η πρωην γυναικα του δεν θα εχει καμια ορεξη να προφυλαξει την γυναικα που πηδιοταν με τον ανδρα της και δεν θα της μιλησει (το πιθανοτερο).
    η δε συναδελφος, ειναι παντρεμενη με παιδια. δεν θα θελει φασαριες και θα αρνηθει τα παντα, εκτος αυτου, οπως ειπωθηκε ηδη, μπορει να ειναι δασκαλεμενη.

θα χωθει δλδ ακομα πιο βαθια στην συμπεριφορα κατινιας που της προτεινε εδω ο κακομοιρουλης ομοιδεατης της,
    και θα γινει μια δυστυχισμενη γυναικα που δεν θα αναγνωριζει ουτε τον εαυτο της σε λιγο καιρο..
    ακομα και την ομορφια της, δεν θα ειναι ικανη να την δει σε λιγο καιρο, γιατι βλεπει τον εαυτο της με τα ματια αυτου του μαλακα. σαν τον αλλο τον κακομοιρη που κομπλεξαριζε αδυνατες γυναικες επειδη δεν ηταν σκελετοι σαν το κολλημα που εχει φαει και τις εκανε δυστυχισμενες.

δυστυχως ο μονος δρομος ειναι να κανει τα δικα της λαθη και να αλλαξει συμπεριφορα στην επομενη σχεση που ας ελπισουμε να ειναι με κανενα σοβαρο ατομο, οχι με εναν ακομα μισογυνη σαλιαγκουρα που κοβει και ραβει τις γυναικες συμφωνα με το διεστραμενο του μυαλο..
    Last edited by Remedy; 23-09-2019 at 09:35.
    Saga Norén, Länskrim, Malmö ..

Όχι δε κατάλαβες, ίσως δε το εξήγησα σωστά. ΔΕΝ μιλάω για τα κορίτσια σε ΑΥΤΟ το thread και φυσικά δεν εννοώ εσένα. Ούτε μιλάω για αυτούς που εκφράζουν απόψεις, στο κάτω κάτω κι εμένα αυτή είναι η άποψη μου, δε πρέπει να γίνει σεβαστή? Μιλάω για να ξέρει και ο ίδιος κάποιες επιθέσεις του τύπου, "α σου αρέσουν οι αδύνατες? Άρα είσαι παιδεραστής και gay" και πολλά άλλα που αναγκασαν τον διαχειριστή να κλειδώσει θέματα. Ελπίζω τώρα να κατάλαβες.
    ΔΕΝ μιλάω για "λάθος συμβουλες" κι εσύ υποστήριξες να χωρίσουν οκ άποψη σου, καλά κάνεις ειδικά εσένα σε συμπαθώ πολύ, μιλάω για άλλη συμβουλή, κακό είναι να διαφωνώ? Απόψεις είναι όπως λες, δε θα χαρακτηρίσω όμως, το οποίο εκτός των άλλων είναι και αντίθετο στο κανονισμό του forum.

Δηλαδή κάποιος μπορεί να ειρωνεύεται λέγοντας είσαι θεουσος αλλά αν κάποιος πει τον άλλο "γκεουλα" τον κράζουν (και καλά κάνουν) είναι και τα δύο το ίδιο αισχρά.
    Όσο για το μονόπλευρο έρωτα, η ίδια είπε ότι είναι αμφίδρομος και την αγαπάει, δε ξέρω τι και πως, ρωτά την ίδια. :)

Ελπίζω να σε καλύπτει η απάντηση, καθώς μιλάμε για διαφορετικά πράγματα.
    εγω αν διαβασεις δεν της ειπα αρχικα να χωρισει γιατι ξερω ειναι δυσκολο.η λογικη βεβαια αυτο λεει αλλα ειναι πολυ δυσκολο γι αυτη και το ξερω.
    τωρα τα υπολοιπα που λεει ο πανου ειναι ακρως προσβλητικα για την ελισαβετ.σε αυτο αναφερομουν πιο πολυ.
    τωρα πως σε χαρακτηρισε εσενα καποια και πως εσυ ειναι αλλο θεμα και δεν αξιζει να χαλαμε το θεμα του κοριτσιου με κοντρες σας απο παλια.ειπε την αποψη της ειπες την αποψη σου.δεκτες ολες οι αποψεις.το ορθο βεβαια ολοι ξερουμε ποιο ειναι ακομη και ιδια απλως δεν θελει να το παραδεχτει.

Βλέπω κάνουμε και πονηριές.
    Μας λες οτι συμφωνείς με τον πανου (ο οποιος έχει φάει πολλάκις μπαν για αυτά που γραφει) αλλά δεν μας κάνεις παραθεση όπως συνήθως για να μη σε πάρει η μπαλα.
    Σε τι ακριβώς συμφωνείς Γιώργο; Εκεί που λεει οτι του στελνα πμ για τα οποια τον εχω προκαλεσει πολλες φορες να δημοσιευσει αλλα δεν το κανει γιατι δεν εχω ανταλλαξει ποτε ΟΥΤΕ ΕΝΑ;;; Εκει που λεει οτι ειμαι κομπλεξικια και ζηλιαρα και ζηλευω τον ερωτα της θεματοθετριας;;; Εκει που λεει πως και να την απατησει δεν τρεχει τιποτα κ πως πρεπει να δεχτει κ προσβολες;
    Μεχρι τωρα δεν ειχες φτασει στο σημειο του πανου, κρατιοσουν, εκεινος δεν εχει τερμα. Δεν εχει προβλημα να μας πει κ πως ξυλοφορτωνε γυναικες στο παρελθον, το χει κανει ηδη.

Το οτι με τοσα ατομα που εγραψαν στο θεμα της κοπελας συμφωνησες ΜΟΝΟ με τον πανου, δειχνει και το δικο σου ποιον.

Page 7 of 11 FirstFirst ... 56789 ... LastLast