Έκτακτες, Holter - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 50 of 50
    Junior Member
    ευχαριστω Mary, ναι εχω ξεκινησει μαγνησιο, εχω ελαττωσει και αλκοολ και γενικα καφεδες κλπ, και το επομενο μου βημα ειναι ψυχολογος, δεν παλευεται αυτο ρε, πραγματικα, σου τσακαλωνει την καθημερινοτητα σε περιοδους που ειναι σε εξαρση, ευχαριστω και παλι

Junior Member
    Καλησπέρα σε όλους..τα δικα μου αποτελέσματα έδειξαν 2000 έκτακτες κολπικες συστολες. Μέση καρδιακή συχνότητα 85. Το μέγιστο 130 και το ελάχιστο 55..και πήγα κ σε άλλον καρδιολόγο ώστε να πάρω κι άλλη μια γνώμη. Έκανα ένα καρδιογραφημα κ ένα τριπλεξ.. Το τριπλεξ έδειξε ελαφριά προπτωση βαλβίδας κ πρέπει να προσέχω μην πάθω ενδοκαρδιτιδα. Το θέμα είναι πως ήδη νομίζω ότι την έχω γτ έχω κάθε μέρα ένα ρίγος χωρίς πυρετό κ έχω πάθει σοκ. Ο προηγούμενος καρδιολόγος δε μου είχε αναφέρει τίποτα για την προπτωση ενώ αυτός τώρα είπε ότι την έχω εκ γενετής.

Quote Originally Posted by Ds1 View Post
    Καλησπέρα σε όλους..τα δικα μου αποτελέσματα έδειξαν 2000 έκτακτες κολπικες συστολες. Μέση καρδιακή συχνότητα 85. Το μέγιστο 130 και το ελάχιστο 55..και πήγα κ σε άλλον καρδιολόγο ώστε να πάρω κι άλλη μια γνώμη. Έκανα ένα καρδιογραφημα κ ένα τριπλεξ.. Το τριπλεξ έδειξε ελαφριά προπτωση βαλβίδας κ πρέπει να προσέχω μην πάθω ενδοκαρδιτιδα. Το θέμα είναι πως ήδη νομίζω ότι την έχω γτ έχω κάθε μέρα ένα ρίγος χωρίς πυρετό κ έχω πάθει σοκ. Ο προηγούμενος καρδιολόγος δε μου είχε αναφέρει τίποτα για την προπτωση ενώ αυτός τώρα είπε ότι την έχω εκ γενετής.

Δεν την αναφέρουν όλοι γιατί είναι κάτι συνηθες. Η ημέρα σου πώς ήταν οταν φορουσες το χολτερ; Εχεις δραστηριότητες και περπατας ή κυρίως καθιστική ζωή;

Ενδοκαρδιτιδα έχει πολυ σοβαρά συμπτωματα. Συστεινεται απλα αντιβιωση μετα απο επισκεψη στον οδοντιατρο.

Τι συμπτωματα έχεις;

Οι 2000 έκτακτες είναι καπως αυξημένες. Καπνιζεις ή πινεις πολλους καφεδες; Τις νιωθεις μέσα στη μέρα ή δεν τις καταλαβαινεις;

Junior Member
    Γενικά ζούσα πολύ καθιστική ζωή και τώρα προσπαθώ να κάνω πράγματα μέσα στη μέρα ώστε να μη κάθομαι. Την ημέρα που φορούσα το χολτερ ήμουν εκτός σπιτιού τις περισσότερες ώρες περπατούσα κλπ λόγω κάποιων υποχρεώσεων κιόλας. Κάπνιζα περιστασιακά μια στο τόσο κ από έναν καφέ την ημέρα. Τώρα είπα να κόψω τελείως τη καφεΐνη. Αυτές τις βδομάδες βίωσα πολύ έντονο στρες λόγω κάποιων γεγονότων και παρουσίασα τις έκτακτες. Ναι τις ένιωθα αρκετές κιόλας θα έλεγα. Τώρα αυτές τις μέρες αντε να νιώσω μια δυο. Όσο από συμπτώματα εχω που και που πόνους στήθος κ πλάτη που πάνε και έρχονται δε κρατάνε πολύ, κοπωση,ριγος κρυωνα πολύ αλλά πυρετό δεν έχω γι αυτό φοβήθηκα για ενδοκαρδιτιδα. Κι όλο αυτό με έχει ρίξει πολύ κ δεν έχω κ τη καλύτερη διάθεση.

Junior Member
    είναι πολύ καιρό.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234