ΔΙΠΛΩΜΑ ΟΔΗΓΗΣΗΣ ΚΑΙ ΨΥΧΙΚΕΣ ΑΣΘΕΝΕΙΕΣ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19
    ρατσιστες ξεκαθαρα, αν δεν εχεις διπλωμα οδηγησης πως θα δουλεψεις? αλιως να μου δινουν 1000 ευρο να καθομαι.......

Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    ρατσιστες ξεκαθαρα, αν δεν εχεις διπλωμα οδηγησης πως θα δουλεψεις? αλιως να μου δινουν 1000 ευρο να καθομαι.......
    Σε παρακαλώ αν έχεις κάτι να απαντήσεις πάνω στο ερώτημα να ποστάρεις αλλιώς δεν έχει νόημα αυτό που κάνεις. Δλδ γνωρίζεις ή όχι αν κάποιος έχει ψυχική ασθένεια με Ι5 στον στρατό αν μπορεί να βγάλει δίπλωμα; Αυτό είναι το ερώτημα... αν δεν ξέρεις δεν απαντάς και ας απαντήσει κάποιος που να ξέρει, σε παρακαλώ, επειδή το θεωρώ σοβαρό το θέμα.

Είναι λίγο στο "φλου" η κατάσταση. Υπάρχουν αυτοί οι νόμοι αλλά ίσως τις πιο πολλές φορές μπορεί να περάσει απαρατήρητη η πάθηση και να μην ζητηθεί τίποτα.
    Ένα πρόβλημα είναι οτι κάποια ψυχιατρικά φάρμακα μπορεί να επηρεάζουν την ταχύτητα αντίδρασης του οδηγού σε περίπτωση στιγμιαίου συμβάντος (π.χ. σου πετάγεται ξαφνικά μπροστά σου στο δρόμο ένα παιδάκι που παίζει).
    Νομίζω οτι καθένας που έχει μια ψυχική ασθένεια πρέπει να κάτσει να μελετήσει κάποια πραγματα και να κρίνει μετά από μερικά μαθήματα οδήγησης αν μπορεί να ανταπεξέλθει ή όχι.
    Διότι ξέρετε, η ζωή και η ακεραιότητα όλων είναι το υπέρτατο αγαθό.
    Επίσης,στην περίπτωση που συμβεί κάποιο σοβαρό τροχαίο με μεγάλες υλικές ζημιές, με τραυματισμό ή θάνατο ανθρώπου, η ασφάλεια θα ψάξει και θα βρει τα πάντα και δεν θα αποζημιώσει τίποτα ή θα ζητήσει τα λεφτά της πίσω και τότε θα είσαι να σε κλαίνε οι ρέγγες.

Μίλησα με μία σχολή οδήγησης και μου είπε ότι μπορώ κανονικά να βγάλω δίπλωμα. Ο ψυχίατρος γνωματεύει την πάθηση και ότι είμαι καλά, αυτό δίδεται στον παθολόγο και βγαίνει το δίπλωμα για 1-3 χρόνια το πολύ και μετά ξαναπερνάω από ψυχίατρο. Το Μηχανολογικό μου είπε θα το ψάξει αλλά ξέρει ότι μπορώ να βγάλω δίπλωμα σίγουρα. Το ίδιο και η δικηγόρος μου που ξέρει τα νομικά θέματα. Οπότε θεωρώ όλα καλά, εγώ αισθάνομαι οκ όποτε λέω το επόμενο διάστημα να ξεκινησω τις διαδικασίες για διπλωμα.
    Ευχαριστώ

Page 2 of 2 FirstFirst 12