Έκτακτες συστολές - Υποχώρηση και Επανεμφάνιση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 23 of 23
    Quote Originally Posted by mary_exa View Post
    Παιδιά κανείς? Μια γνώμη?
    Εγώ έχω σε καθημερινή βάση αρκετές...και όταν ξεχνιέμαι δεν τις καταλαβαίνω καν!Είναι πολύ άσχημη αίσθηση το ξέρω...μήπως κουράζεσαι /δεν πίνεις πολύ νερό/καπνίζεις;

Quote Originally Posted by mary_exa View Post
    Καλησπερα και παλι! Το πρόβλημα μου είναι κι εμένα αυτό με τις έκτακτες, η υποχώρηση και επανεμφάνιση. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συμβαίνει αυτό. Ενώ ήμουν καλά για 20 σχεδόν μέρες εδώ και μια εβδομάδα έχουν κάνει ξανά την εμφάνισή τους και είναι και αρκετά έντονες. Γιατί συμβαίνει αυτό το πράγμα συνέχεια? Προσπαθώ να μην τους δίνω σημασία αλλά δεν τα καταφέρνω, παρόλο που έχω κάνει τα πάντα και οι γιατροί με διαβεβαιώνουν ότι δεν έχω τίποτα, τρομάζω πολύ. Τι θα γίνει ρε παιδιά? Τι έχετε να προτείνετε για όλο αυτό?

Έχεις βάλει χόλτερ? Πώς τις νιώθεις τις έκτακτες? Ως κενό? Ως διπλό χτύπο? Ποιες ώρες της ημέρας?

Όπως θα δείτε σε παλιότερα μου posts έχω κάνει όλες τις εξετάσεις. Έχω βάλει Χολτερ πριν 2 μήνες και έδειξε 300. Ο γιατρός μου είπε ότι όλα είναι καλά. Δεν καπνίζω, πίνω πολύ νερό και κάνω καλή διατροφή. Κάνω ψυχοθεραπεία πολλα χρόνια και τώρα από το καλοκαίρι και μετά ξεκίνησα γνωσιακή συμπεριφορικη με μια ψυχολόγο γιατί για 5 χρόνια έκανα ψυχαναλυτικου τύπου ψυχοθεραπεία. Είμαι αγχώδης άνθρωπος γενικά αλλά τώρα τελευταία είχα καταφέρει να τα διαχειρίζομαι τα θέματα που με αγχωνουν. Νομίζω ότι σε αυτό βοήθησε και η γνωσιακή. Και έλεγα στην ψυχολόγο μου ότι ειμαι πολυ καλύτερα και φοβάμαι μην πισογυρισω. Και τσουπ αυξήθηκαν σιγα σιγα παλι οι έκτακτες...Δεν ξέρω γιατί πάλι τι να πω...

Η καρδιά επηρεάζεται από τους ηλεκτρολύτες. Κάνε μια γενικη αίματος,δεν μένουν σταθεροί. Αν δεις ότι είναι προς το χαμηλό,πάρε κανένα συμπληρωμα μαγνησίου για δύο μήνες.

Μαγνήσιο πίνω εδώ και 2 μηνες

Quote Originally Posted by Gia66 View Post
    Εγώ έχω σε καθημερινή βάση αρκετές...και όταν ξεχνιέμαι δεν τις καταλαβαίνω καν!Είναι πολύ άσχημη αίσθηση το ξέρω...μήπως κουράζεσαι /δεν πίνεις πολύ νερό/καπνίζεις;
    Αυτό ακριβώς κι εγώ όταν ξεχνιέμαι έχω λιγότερες και δεν θα καταλαβαίνω οπότε δεν τους δίνω και πολύ σημασία και ειναι σαν να εξασθενούν. Αλλα ειναι κάποιες φορές που ξεκινούν και μπορεί να είναι απανωτές. Δηλαδή 3-4 μέσα σε ένα λεπτό και μετά από 2-3 λεπτά ξανά άλλες 3-4 και όλο αυτό με τρομάζει πολύ.

Η οποιαδηποτε ανισορροπία ηλεκτρολυτων μπορει να φέρει αρρυθμίες. Ηταν χαμηλό το μαγνήσιο σου και πηρες ή απλα παιρνεις; Κι εγώ είχα χαμηλό στην αρχη, πήρα συμπληρωμα,μετά ξαναεκανα εξετάσεις και ήμουν στα ανώτερα φυσιολογικα οποτε το εκοψα για δυο μήνες. Ξαναεκανα εξετάσεις και ήμουν,χαμηλός σε καλλιο οποτε τώρα παιρνω συμπληρωμα καλλιου ,μαζί με κάτι βιταμίνες και γενική τόνωση ηλεκτρολυτων.

Junior Member
    Παιδιά εγώ βρήκα λύση με ομοιοπαθητικο φάρμακο. Σχεδόν εξαφανίστηκαν. Πάτε σε έναν καλό ομοιοπαθητικό, θα σας δώσει το κατάλληλο φάρμακο για την περίπτωση σας. Για τον κάθε άνθρωπο υπάρχει διαφορετική αντιμετώπιση στην ομοιοπαθητική. Σε εμένα δούλεψε, γιατί να μην δουλέψει και σε εσάς??

Page 2 of 2 FirstFirst 12