To "αντίδοτο " του τσιμπήματος από μία νάρκισσο . - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 52 of 52
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by gbourogi View Post
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.

Ρε δεν πάμε καλά εδώ μέσα.. Κάθε μέρα φυτρώνει και ένας.. Αν είναι έτσι ο Θεός σου κράτα τον για την πάρτη σου.. Έχετε φτιάξει στο κεφάλι σας όπως γουστάρετε την πίστη και το κακό είναι ότι τα λέτε και με καμάρι..
    Last edited by Aeon; 13-04-2020 at 12:59.

Member
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Ρε δεν πάμε καλά εδώ μέσα.. Κάθε μέρα φυτρώνει και ένας.. Αν είναι έτσι ο Θεός σου κράτα τον για την πάρτη σου.. Έχετε φτιάξει στο κεφάλι σας όπως γουστάρετε την πίστη και το κακό είναι ότι τα λέτε και με καμάρι..

το πρώτο πράγμα που πρέπει να μην έχει κάποιος ,για να μπορέσει να είναι ΚΑΛΑ είναι αλαζονεία ,υπερηφάνεια και έπαρση (η ρίζα των παθών )
    Το αποτέλεσμα όταν τα έχει αυτά τα πάθη ...είναι να επιτίθεται σε όποιον ,όσο και όταν μπορεί ,τον θρέφει αυτό .αν δεν το κάνει το κενό του δεν γεμίζει διαφορετικά και πονά...
    Δεν τους νοιάζει να κακοποιηθούν ή να κακοποιήσουν ,αρκεί να περάσει προσωρινά ο "πόνος " να γεμίσει το κενό ..
    και πάλι από την αρχή ..μακριά από τον ΘΕΟ ,δεν γεμίζει το κενό .
    Αυτός σε έπλασε από χώμα ,αυτός σου έδωσε πνεύμα ,αυτός σε έκανε "αιώνιο " ,δεν είσαι "κτήνος " ξέρεις να ξεχωρίζεις το κακό από το καλό έχεις συνείδηση ,το μόνο πλάσμα που έχει ..

ότι και να πεις και να γράψεις δεν με ενδιαφέρει ,εγώ θέλω το καλό σου και εύχομαι για σένα να καταλάβεις
    καλή δύναμη ,

george1520
    Guest
    το πρώτο πράγμα που πρέπει να μην έχει κάποιος ,για να μπορέσει να είναι ΚΑΛΑ είναι αλαζονεία ,υπερηφάνεια και έπαρση (η ρίζα των παθών )
    Το αποτέλεσμα όταν τα έχει αυτά τα πάθη ...είναι να επιτίθεται σε όποιον ,όσο και όταν μπορεί ,τον θρέφει αυτό .αν δεν το κάνει το κενό του δεν γεμίζει διαφορετικά και πονά...
    Δεν τους νοιάζει να κακοποιηθούν ή να κακοποιήσουν ,αρκεί να περάσει προσωρινά ο "πόνος " να γεμίσει το κενό ..
    και πάλι από την αρχή ..μακριά από τον ΘΕΟ ,δεν γεμίζει το κενό .
    Αυτός σε έπλασε από χώμα ,αυτός σου έδωσε πνεύμα ,αυτός σε έκανε "αιώνιο " ,δεν είσαι "κτήνος " ξέρεις να ξεχωρίζεις το κακό από το καλό έχεις συνείδηση ,το μόνο πλάσμα που έχει ..

ότι και να πεις και να γράψεις δεν με ενδιαφέρει ,εγώ θέλω το καλό σου και εύχομαι για σένα να καταλάβεις
    καλή δύναμη ,
    Ο Θεός σου αγαπάει όλο τον κόσμο ή διαλέγει? Αν εγω δεν πάω εκκλησία κάθε Κυριακή, την μεγάλη εβδομάδα, αν εγω δεν νηστεύω θα με αγαπάει το ίδιο με ένα που τα κάνει? Αν εγω όμως βοηθάω, νοιάζομαι, προσπαθώ για το καλύτερο (για μένα και για τους άλλους) θα με αγαπάει το ίδιο με ένα που πάει εκκλησία? Άσχετα αν η ζωή του είναι χειρότερη από την δική μου?
    Τι είναι αγάπη σύμφωνα με τον δικό σου Θεό?

Member
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    χαχαχαχαχχαααα!!!!
    αποκαλυφθηκε ο καλουλης και ευλαβικουλης χριστιανουλης.
    ολοι ιδιοι ειστε οσοι υποκρινεστε τους θρησκους, υποκριτες, μνησικακοι και βαθια σκατοψυχοι.
    ευχεται για το καλο μας να μας βρουν συμφορες.
    ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΟΜΩΣ.
    βρε αντε τραβα απο εδω σκοταδιστη κομπλεξικε.

ευχομαι ολοψυχα τα καλα που μου ευχηθηκες γιατι ενοιωσες εκπροσωπος του θεου που ξερει και το θελημα του και τον τροπο που λειτουργει, να ξεσπασουν στο δικο σου το κεφαλι και στο δικο σου περιβαλλον και καρκινοι και κορονοιοι και ιοι της γριπης και της ηλιθιοτητας να σε βρουν και να σου καμψουν και τον τραχηλο και τον κωλο.
    ανοητε οσφυοκαμπτη, που ηρθες ταχα με χριστιανικη αγαπη να μας καταριεσαι,
    κακομοίρη...
    αντε ουστ, κοπρε

με αγαπη παντα, για το καλο σου στα λεω, για να βελτιωθεις..

Τώρα ποιος ξεσκεπάστηκε ,είναι μεγάλη κουβέντα

καλή υπομονή ,στα δύσκολα που έρχονται για όλους μας

Member

χαίρομαι

Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Ο Θεός σου αγαπάει όλο τον κόσμο ή διαλέγει? Αν εγω δεν πάω εκκλησία κάθε Κυριακή, την μεγάλη εβδομάδα, αν εγω δεν νηστεύω θα με αγαπάει ο ίδιο με ένα που τα κάνει? Αν εγω όμως βοηθάω, νοιάζομαι, προσπαθώ για το καλύτερο (για μένα και για τους άλλους) θα με αγαπάει το ίδιο με ένα που πάει εκκλησία? Άσχετα αν η ζωή του είναι χειρότερη από την δική μου?
    Τι είναι αγάπη σύμφωνα με τον δικό σου Θεό?

χαίρομαι που άλλαξες ύφος και αυτό σε τιμά και σε ευχαριστώ ,δεν έχω κάτι μαζί σου ,να βοηθήσω όποιον και όπως μπορώ προσπαθώ δεν θα ξεχάσω το "λούκι " που τράβηξα και πως και ποιός με έβγαλε
    όλα αυτά που αναφέρεις είναι "εργαλεία " για να αποκαλύψεις τον ΘΕΟ που είναι σβηστός μέσα μας .

Ο ΘΕΟΣ αγαπάει δίκαιους και αδίκους εμείς διαστρέφουμε τα πάντα όταν μας ζητά κάτι ,είναι γα το καλό μας , όπως ο πατέρας γνωρίζει το καλό του παιδιού του ,λόγω της ανωριμότητας του αυτό δεν το γνωρίζει

δεν υπάρχει μόνο η βιολογική ηλικία και ωρίμανση αλλά και η πνευματική ,γιατί πνεύματα είμαστε και όχι όπως θέλουμε να νομίζουμε "σάρκες"

Η ζωή του Χριστού ,τα λόγια του είναι ο "τύπος" που πρέπει να προσπαθήσουμε ελάχιστα να αντιγράψουμε και μετά αρχίζει η πρόοδο μας η "πνευματική"
    ξέρω είναι δύσκολο ,στην αρχή να το καταλάβεις ,μην ακούς κανέναν ,αν σε ενοχλεί

μελέτησε και ερεύνησε την ζωή του Χριστού και αν τον βρείς λάθος μην τον ακολουθήσεις ..

να είσαι καλά

george1520
    Guest
    χαίρομαι που άλλαξες ύφος και αυτό σε τιμά και σε ευχαριστώ ,δεν έχω κάτι μαζί σου ,να βοηθήσω όποιον και όπως μπορώ προσπαθώ δεν θα ξεχάσω το "λούκι " που τράβηξα και πως και ποιός με έβγαλε
    όλα αυτά που αναφέρεις είναι "εργαλεία " για να αποκαλύψεις τον ΘΕΟ που είναι σβηστός μέσα μας .

Ο ΘΕΟΣ αγαπάει δίκαιους και αδίκους εμείς διαστρέφουμε τα πάντα όταν μας ζητά κάτι ,είναι γα το καλό μας , όπως ο πατέρας γνωρίζει το καλό του παιδιού του ,λόγω της ανωριμότητας του αυτό δεν το γνωρίζει

δεν υπάρχει μόνο η βιολογική ηλικία και ωρίμανση αλλά και η πνευματική ,γιατί πνεύματα είμαστε και όχι όπως θέλουμε να νομίζουμε "σάρκες"

Η ζωή του Χριστού ,τα λόγια του είναι ο "τύπος" που πρέπει να προσπαθήσουμε ελάχιστα να αντιγράψουμε και μετά αρχίζει η πρόοδο μας η "πνευματική"
    ξέρω είναι δύσκολο ,στην αρχή να το καταλάβεις ,μην ακούς κανέναν ,αν σε ενοχλεί

μελέτησε και ερεύνησε την ζωή του Χριστού και αν τον βρείς λάθος μην τον ακολουθήσεις ..

να είσαι καλά
    Φίλε δεν σου λέω για την ζωή του Χριστού ή για οτιδήποτε άλλο. Ρωτάω για αυτό που έχεις μέσα στο κεφαλι σου.. Για το πως έφτιαξες τον Θεό μέσα στο κεφάλι σου.. Αυτό ρώτησα..

Senior Member
    Πολλές αναλύσεις φίλε περί θεού γιατί απλά είσαι κι εσύ εγωιστής και δεν θες να χωνέψεις μέσα σου ότι απλώς η κυρία νάρκισσος σε έκανε σαν τα μούτρα της. Είσαι τόσο εγωιστής που φαντασιώνεσαι ότι παρέβη κάτι ανώτερο και όχι ότι σε διέλυσε μια γυναίκα. Με ταλαιπώρησε κι εμένα νάρκισσος αλλά οκ παραδέχτηκα ότι απλώς ήμουν μαλακας που έκατσα και ασχολήθηκα και τελείωσε το θέμα.
    Όχι δεν θα το πάθουν όλοι, εξ ιδίων κρίνεις τα αλλότρια λέει ένα ρητό και όχι όταν σε αγαπαει κάποιος δεν σε ξεσκίζει για το καλο σου, απλώς έχεις μπλέξει με μαλακα οπότε παίρνει τον πουλο, δεν θα θεοποιησουμε και τους σαδιστες τώρα.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234