Κούραση με το παραμικρό. - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 56 of 56
    Εισαι τυχερος!

Μην μας βάζετε σκέψεις νοσοφοβίας....

Φίλε, μήπως κουράζεσε χωρίς να το παιρνεις είδηση? κάπου είπες για βάρδια, μπορεί να χεις κι άλλα τρεχάματα χρειαζούμενα κι αχρείαστα σαν πακέτο, κι απ την άλλη να χεις μια αγχώδη/στρεσαρισμένη σκέψη που να δουλεύει ρολόι. Όλα αυτά, συνολικά ειδώμενα, προκαλούν σωματική κόπωση η οποία εκδηλώνεται με αίσθημα κούρασης, τάσεις υπνηλίας και ζαλάδας.
    γιάννης

Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Μην μας βάζετε σκέψεις νοσοφοβίας....

Φίλε, μήπως κουράζεσε χωρίς να το παιρνεις είδηση? κάπου είπες για βάρδια, μπορεί να χεις κι άλλα τρεχάματα χρειαζούμενα κι αχρείαστα σαν πακέτο, κι απ την άλλη να χεις μια αγχώδη/στρεσαρισμένη σκέψη που να δουλεύει ρολόι. Όλα αυτά, συνολικά ειδώμενα, προκαλούν σωματική κόπωση η οποία εκδηλώνεται με αίσθημα κούρασης, τάσεις υπνηλίας και ζαλάδας.
    Αυτό ήταν το καλοκαίρι που δούλευα σεζόν όπως ειπα. Τωρα ούτε δουλεύω ούτε εχω άγχος για κατι! Γιαυτο με αγχώνει αυτο το πράγμα!

Senior Member
    δεν ξερω αν ειναι ο καιρος αλλα νυσταζω τρελα δεν μπορω να κρατησω απο χθες τα ματια μου ανοιχτα...... ουτε με καφε.......! χαλια εντελως..... και κοιμαμε και παρα πολυ..... 10+ ωρες......

Quote Originally Posted by akis1 View Post
    δεν ξερω αν ειναι ο καιρος αλλα νυσταζω τρελα δεν μπορω να κρατησω απο χθες τα ματια μου ανοιχτα...... ουτε με καφε.......! χαλια εντελως..... και κοιμαμε και παρα πολυ..... 10+ ωρες......
    Εγω τωρα ειμαι όρθιος και μαγειρεύω εδω και λίγη ωρα με έπιασε ταχυπαλμία και δε ξερω γιατι. Ετσι απλά επειδή ειμαι όρθιος!! Θα τρελαθούμε τελείως δεν ξερω τι γίνεται!

Αντώνη αν το βλέπεις αυτο τωρα θυμάσαι που σου ελεγα οτι και εγω όταν ειμαι όρθιος για λίγη ωρα αμέσως με πιάνει; Μαζι με ζαλάδα στο κεφάλι και μούδιασμα τωρα με έπιασε. Το παθαίνω και εγω κατα καιρούς άλλες φορές καθόλου άλλες φορές λιγο άλλες πολυ όπως σημερα!

Quote Originally Posted by Biliskov View Post
    Αντώνη αν το βλέπεις αυτο τωρα θυμάσαι που σου ελεγα οτι και εγω όταν ειμαι όρθιος για λίγη ωρα αμέσως με πιάνει; Μαζι με ζαλάδα στο κεφάλι και μούδιασμα τωρα με έπιασε. Το παθαίνω και εγω κατα καιρούς άλλες φορές καθόλου άλλες φορές λιγο άλλες πολυ όπως σημερα!
    Mπιλ εχω κι εγω ζαλαδες τελευταια, μολις σηκωθω νιωθω να φευγει το αιμα απο το κεφαλι μου και ζαλθζομαι για λιγα δευτερολεοτα. Ξερεις τι φταιει στην περιπτωση μου; Ο αυχενας. Με ενοχλει πολυ οταν ξαπλωνω και νιωθω το αιμα να συσσωρευεται στο κεφαλι μου. Υποθετω οτι ο οργανισμος ριχνει λιγο την αρτηριακη πιεση για να εξισορροπησει την κατασταση και μολις σηκωθω επανερχεται πρωτα η φυσιολογικη ροη αιματος στο κεφαλι και μετα η πιεση.

Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Mπιλ εχω κι εγω ζαλαδες τελευταια, μολις σηκωθω νιωθω να φευγει το αιμα απο το κεφαλι μου και ζαλθζομαι για λιγα δευτερολεοτα. Ξερεις τι φταιει στην περιπτωση μου; Ο αυχενας. Με ενοχλει πολυ οταν ξαπλωνω και νιωθω το αιμα να συσσωρευεται στο κεφαλι μου. Υποθετω οτι ο οργανισμος ριχνει λιγο την αρτηριακη πιεση για να εξισορροπησει την κατασταση και μολις σηκωθω επανερχεται πρωτα η φυσιολογικη ροη αιματος στο κεφαλι και μετα η πιεση.
    Και εγω μολις σηκώνομαι τωρα τελευταία με τη μια ζαλίζομαι! Πιστεύω πέφτει η πίεση νιώθω και τους χτύπους και τη καρδιά κάπως όταν σηκώνομαι αποτωμα! Μαλλον η πίεση ειναι.

Μπορει να έχεις κι εσύ ορθοστατικη υποταση και ταχυκαρδια. Πες στο γιατρό να σου κανει τεστ όταν ξανάπας. Να ξαπλωσεις εντελώς για πεντε λεπτα ,να σου πάρει μετρήσεις και μετά να σηκωθεις αποτομα και να σου ξαναπαρει μετρησεις.

Εμένα ήρθε και ο καρδιογραφος μου σήμερα,είναι τσεπης και μπορεις να τον παιρνεις παντού. Μου έπιασε μερικές έκτακτες ως τώρα.
    Last edited by Antonis8; 13-11-2019 at 16:01.

Quote Originally Posted by Antonis8 View Post
    Μπορει να έχεις κι εσύ ορθοστατικη υποταση και ταχυκαρδια. Πες στο γιατρό να σου κανει τεστ όταν ξανάπας. Να ξαπλωσεις εντελώς για πεντε λεπτα ,να σου πάρει μετρήσεις και μετά να σηκωθεις αποτομα και να σου ξαναπαρει μετρησεις.

Εμένα ήρθε και ο καρδιογραφος μου σήμερα,είναι τσεπης και μπορεις να τον παιρνεις παντού. Μου έπιασε μερικές έκτακτες ως τώρα.
    Θα το πω στον καρδιολόγο μου όταν ξαναπάω για το ετήσιο Τσεκ απ μου. Θα του πω να μου κανει το τεστ αυτο που λες! Ίσως να το εχω αλλα δεν το εχω πάντα! Πάντως υπόταση εχω σίγουρα γιατι το νιώθω οτι ζαλίζομαι και εχω ενα αίσθημα στη καρδιά κάπως! Τωρα για ορθοστατικη ταχυκαρδία θα δειξει. Πρέπει να ειμαι λίγη ωρα όρθιος για να το πιασει!

Σημερα ολη μερα εχω μια πίεση μεσα στο κεφάλι πιο πολυ αριστερά. Δεν πονάει αλλα εχει έντονη πίεση πιο πολυ στη πίσω αριστερά μεριά το νιώθω! Πολυ κακό και περίεργο αυτο δε ξερω γιατι.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234