Με εχει διαλυσει... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 102
    ο καταναγκασμος της επανάληψης οπως ελεγε και ο Φροιντ.. δυστυχως.... και ξερω οτι δεν θ αλλαξει ποτε... ασχετως αν της εχω δωσει ακομα και την ψυχη μου...

Πάρε δρόμο Άρη όσο είναι καιρός.. Χαχα. Είσαι ο αναπληρωματικος. Αν θες και συ λίγο να τρως από το πιάτο κάθεσαι. Αν δεν θες που είναι κ το λογικό φεύγεις. Άσε τι σου λέει. Τις πράξεις δες και κρίνε τι θα κάνεις.
    Χρόνος... Ο καλύτερος γιατρός κ εχθρός!

δυστυχως οι πραξεις της απεχουν απο τα λογια της απο δω μεχρι τη Σεληνη!!! αυτο που θελει η γυναικα απο μενα ειναι την ηρεμια και την τρυφεροτητα που δεν εχει απο τον αλλον!!

Quote Originally Posted by aris45 View Post
    δυστυχως οι πραξεις της απεχουν απο τα λογια της απο δω μεχρι τη Σεληνη!!! αυτο που θελει η γυναικα απο μενα ειναι την ηρεμια και την τρυφεροτητα που δεν εχει απο τον αλλον!!
    Αν ήθελε μόνο αυτό. Θα διάλεγε εσένα. Αλλά ποτέ δεν διαλέγει εσένα.. Αυτό ρε φίλε δεν σε πονάει; Δεν σε πεισμωσει; Δεν σε ξενερώνει;
    Όταν τα πάντα γύρω σου αλλάζουν.. είναι δυνατόν να παραμείνεις ο ίδιος;;

Μήπως σου αρέσει και σένα κατά βάθος αυτό; να νοιώθεις έτσι; να παλεύεις να τη κατακτήσεις και να σε φτύνει; διακρίνω ένα ρομαντισμό στο τρόπο που τα γράφεις σαν να σου αρέσει να νοιώθεις το θύμα. Δεν ξέρω φίλε μου εγώ το πιο πιθανό είναι έβριζα αυτή κ εμένα στη θέση σου παρά να της έδινα εν μέρη δίκιο όπως εσύ στο τρόπο που τα γράφεις.
    Χρόνος... Ο καλύτερος γιατρός κ εχθρός!

Καλησπέρα
    Φίλε μου το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να εστιάσεις στον εαυτό σου αντί να σκέφτεσαι γιατί εκείνη φέρεται έτσι όπως φέρεται. Εκείνη φέρεται έτσι γιατί προφανώς είναι κολλημένη με τον πρώην. Εσύ τι κάνεις;

Δεν σου φέρεται έτσι επειδή δεν μπορεί να εκτιμήσει αυτό που της δίνεις, σου φέρεται έτσι γιατί έχεις πέσει στα μάτια της, δεν σε θαυμάζει, δεν σε εκτιμά. Αυτό που βλέπει είναι ένα αδύναμο πλάσμα, χωρίς αυτοεκτίμηση που γίνεται έρμαιο της όποια στιγμή το θελήσει. Εσύ θα ερωτεύοσουν ένα τέτοιο πλάσμα;

οχι βρε παιδια αυτο ειναι σιγουρο τι θελει απο μενα... μου το εχει πει, δεν γραφω για σινερομαντζα... μπορει κατα βαθος να τη γοητευει η αγριαδα... τι να πω!!

Κάνεις λάθος. Αυτό που θέλει και παίρνει από σένα είναι να της τονώνεις την αυτοπεποίθηση όταν την διαλύει ο άλλος. Γιαυτό ξαναγυρνάει. Κι όσο είσαι πρόθυμος να το δίνεις αυτό θα συνεχίσει να γυρνάει.

Καλά αν είναι να πιστεύουμε ότι μας ταΐζουν για να μας εκμεταλευονται τότε τι να πω; αν ήθελε εσένα θα διαλεγε εσένα.. Αυτό που θέλει από σένα είναι να ανεβάζεις το εγώ της όταν ο άλλος της το κατεβάζει.. Αυτή είναι η δουλειά σου όσο αφορα αυτην. Και το κακό είναι ότι δεν το βλέπεις..
    Όταν τα πάντα γύρω σου αλλάζουν.. είναι δυνατόν να παραμείνεις ο ίδιος;;

Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Καλησπέρα
    Φίλε μου το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να εστιάσεις στον εαυτό σου αντί να σκέφτεσαι γιατί εκείνη φέρεται έτσι όπως φέρεται. Εκείνη φέρεται έτσι γιατί προφανώς είναι κολλημένη με τον πρώην. Εσύ τι κάνεις;

Δεν σου φέρεται έτσι επειδή δεν μπορεί να εκτιμήσει αυτό που της δίνεις, σου φέρεται έτσι γιατί έχεις πέσει στα μάτια της, δεν σε θαυμάζει, δεν σε εκτιμά. Αυτό που βλέπει είναι ένα αδύναμο πλάσμα, χωρίς αυτοεκτίμηση που γίνεται έρμαιο της όποια στιγμή το θελήσει. Εσύ θα ερωτεύοσουν ένα τέτοιο πλάσμα;
    δεν ειναι ετσι οπως τα λες, δεν την παρακαλεσα ουτε ικετεψα... ουτε το δουλικο της ειμαι.. απλα την αγαπησα και επειδη δεν τα εχω γραψει ολα υπηρχαν και φορες που ηρθε και δεν ηθελα εγω,,,

κανεις ενα μικρο λαθος.. οταν λεω μοιαζουμε και ταιριαζουμε ως ανθρωποι που εχουμε πολλα κοινα και βεβαια σαν χαρακτηρες ειμαστε ηρεμοι και κοινωνικοι και πολλα αλλα.. επισης ο αλλος δεν την αποριπτει απεναντιας δεν την αφηνει.... το προβλημα ειναι οτι δεν εχει τροπους... τωρα στο τι ειναι πραγματικος ερωτας συμφωνω με τα λεγομενα σου!!
    Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι εσύ σκέφτεσαι ότι "ααα τι ωραία μοιάζουμε σαν χαρακτήρες.....ααα είμαστε και οι δύο ήρεμοι και κοινωνικοι και γούτσου γούτσου και χαίρομαι που βρήκα κάποια να ταυτιζομαι και είναι αμοιβαίο και ξέρει και η ίδια ότι μοιάζουμε....."

Όμως στην ουσία εσύ το έχεις υπεραναλυσει και συνειδητοποίησει ότι συμπληρώνεται ο ένας στον αλλο.... εκείνη δεν κάνει τέτοια σενάρια.....Δεν σε βλέπει ως αδερφή ψυχή... αλλιώς θα ήσασταν μόνο οι δύο σας (Χωρίς τον αλλο στη μέση)

Την φαντασία της....το μυαλό της ...τα ρομαντικά σενάρια τα κάνει για τον άλλον....γι αυτό της έχει μείνει απωθημένο και δεν μπορεί να τον αφήσει

Δεν το έχει εξιδανίκευσει εκείνη το μεταξύ σας όσο εσύ.......

Σε βλέπει δεδομένο και έτοιμο οποιαδηποτε στιγμή να κάνεις ότι εκείνη θέλει....Και αυτό δεν το εκτιμάει...Δεν της φτάνει

Θέλει τον άλλον....Όσο πιο εύκολα το συνειδητοποίησεις τόσο καλύτερα για σένα.....εσένα σε θέλει για τι της αρέσει να της φέρεται κάποιος σαν βασίλισσα και τονωνεται επδ ο άλλος της το παίζει δύσκολος και δεν την επιβεβαιώνει

δεν ειναι ετσι οπως τα λες, δεν την παρακαλεσα ουτε ικετεψα... ουτε το δουλικο της ειμαι.. απλα την αγαπησα και επειδη δεν τα εχω γραψει ολα υπηρχαν και φορες που ηρθε και δεν ηθελα εγω,,,
    Δεν χρειάζεται να τη παρακαλεσεις ούτε να είσαι το δουλικο της...Μόνο και μόνο από τη στάση σου σε βλέπει ως το δεδομένο παιδί που της κάνει όλα τα χατίρια και που ανα πάσα στιγμή το έχει....οπότε εκείνη θελήσει.....της τα έδωσες όλα στο πιατο και δεν το εκτιμάει

Βρες κάποια άλλη που να εκτιμήσει τη παρουσία σου περισσότερο και μη παραμυθιαζεσαι....

Ααα....Και κάτι βασικό....Δεν είναι ωραίο να γινόμαστε χαλί να μας πατήσουν....κανένας δεν το εκτιμάει αυτό....Πρέπει λίγο να μας κηνυγαει και ο άλλος να νιώθει ότι πρέπει να μας διεκδικεί ώστε να μην είμαστε δεδομενοι

σ αυτο εχεις δικιο το εχω γραψει και πιο πανω οτι της αρεσει η ηρεμια και η τρυφεροτητα μου, κατι που δεν εχει ο αλλος, οπως και οτι ειναι κολλημενη μαζι του και σαφεστατα εγω εχω περισσοτερα συναισθηματα για εκεινη! αυτη απλα παίρνει αυτο που της λειπει... βασικα αυτο που ρωτησα στο φορουμ ειναι αν εχει κανεις παρομοια εμπειρια.

μονο οταν εισαι ερωτευμενος κανεις ετσι και τα ανεχεσαι ολα

καλο η κακο δεν ξερω αλλα οσα αντεχει ο καθενας

Quote Originally Posted by haritini86 View Post
    μονο οταν εισαι ερωτευμενος κανεις ετσι και τα ανεχεσαι ολα

καλο η κακο δεν ξερω αλλα οσα αντεχει ο καθενας
    χαιρω πολυ παιδια οτι ειμαι ερωτευμενος.. αλλιως δεν θ ανεχομουν τετοιες συμπεριφορες ουτε θα εδινα ευκαιριες...

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast