Κι άλλες ερωτήσεις για την ψύχωση...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Results 1 to 2 of 2

Κι άλλες ερωτήσεις για την ψύχωση...

Καλησπέρα σας,

σας ευχαριστώ για τις μέχρι τώρα απαντήσεις σας σε όλα τα ερωτήματα - προβληματισμούς μου.

Επανέρχομαι γιατί ακόμα δεν είναι καλά ..εδώ και περίπου 1 μήνα τώρα.

Έχει νιώσει κάποιος από εσάς πόνο στο στέρνο ;

Όταν σας έρχεται να κλάψετε , σημαίνει ότι κάτι σκέφτεστε ή ακούτε ...τι προκαλεί το κλάμα;

Όπως και το γέλιο....αυτές οι συναισθηματικές διακυμάνσεις μήπως δείχνουν σχιζοσυναισθηματική ψύχωση;

Σήμερα νομίζω μπερδεύτηκε και ο γιατρός..πόσο μάλλον εμείς...

Quote Originally Posted by myrto2019 View Post
    Καλησπέρα σας,

σας ευχαριστώ για τις μέχρι τώρα απαντήσεις σας σε όλα τα ερωτήματα - προβληματισμούς μου.

Επανέρχομαι γιατί ακόμα δεν είναι καλά ..εδώ και περίπου 1 μήνα τώρα.

Έχει νιώσει κάποιος από εσάς πόνο στο στέρνο ;

Όταν σας έρχεται να κλάψετε , σημαίνει ότι κάτι σκέφτεστε ή ακούτε ...τι προκαλεί το κλάμα;

Όπως και το γέλιο....αυτές οι συναισθηματικές διακυμάνσεις μήπως δείχνουν σχιζοσυναισθηματική ψύχωση;

Σήμερα νομίζω μπερδεύτηκε και ο γιατρός..πόσο μάλλον εμείς...
    Δεν μπορουμε να κανουμε διαγνωσεις απο εδω αλλα αν μεταβαλλεται το συναισθημα αυτο δειχνει.. οταν πρωτο επαθα την ασθενεια ειχα τοσο εντονες αυτοκτονικες τασεις που μετα την αποπειρα αυτοκτονιας εκλαιγα γοερα για πανω απο μια ωρα συνεχομενα απο τοτε δεν ξανακλαψα παρα ελαχιστες φορες και ας υπεφερα τον πρωτο καιρο εκλαψα για το θανατο του πατερα μου που ειναι φυσιολογικο και αλλες λιγες φορες.τοτε που εκλαιγα στο επεισοδιο μετα την αποπειρα ενιωθα ο χειροτερος ανθρωπος στον κοσμο και δε με αγαπησε κανενας και οτι επρεπε να πεθανω γιατι θα φερω καταστροφη στον κοσμο γενικα μια κολαση το βιωσα πολυ ασχημα τοτε.τωρα τα ξεπερασα αυτα και ελπισω να μη τα ξαναβιωσω τωρα γελαω κανονικα οταν υπαρχει λογος οχι απο μονος μου