Είμαι η όχι; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29
    Senior Member
    Quote Originally Posted by Mariia View Post
    Εχεις κάποιο μερος να μου προτείνεις που μπορώ να παω; να δω τι παίζει πως κινούνται τα πράγματα και αν θα μου βγει κάτι από όλο αυτό;
    ειλικρινά δεν γνωρίζω. Στα site γνωριμιών έχω την εντύπωση οτι οι περισσότεροι/περισσότερες ψάχνουν την ξεπέτα άσχετα αν γράφουν στο προφίλ τους οτι αναζητούν μόνο "κάτι σοβαρά" και μόνο "σοβαρά άτομα". Αν μένεις Αθήνα, πριν χρόνια, στο Θησείο υπήρχε ένα καφέ "lesbian friendly", δεν ξέρω αν υπάρχει ακόμα.

Junior Member
    Όχι δεν μένω Αθήνα. Οκ σε ευχαριστώ. Θ το ψάξω πάντως...

Senior Member
    ως τωρα επειδη καταλαβαινω απ τα προσωπα που βλεπω το χαρακτηρα καποιας δεν εχω βρει ουτε μια γυναικα που να το κανει σωστα αυτο γιατι χρειαζονται καθοδηγηση

Junior Member
    Δλδ;;; σε τι χρειαζόμαστε καθοδήγηση;

george1520
    Guest
    Γιατί πρέπει να μάθεις τώρα αν σαρεσιυν οι γυναίκες; τώρα αμέσως εννοώ. Γιατί δεν αφήνεις να εξελιχθεί κάτι πάρα να πέσεις με τα μούτρα για να σου λυθεί η απορία; Δεν θες να γίνει με την σωστή διαδικασία; Να σαρεσει κάποια, να γνωριστείτε και μετά;

Senior Member
    Καλησπέρα. Με λένε Μαρία. Είμαι 29 ετών κ εδώ και 3-4 μήνες είμαι σε πολύ μπερδεμένη φάση.γενικα δεν ήμουν υπέρ στις ομοφυλόφιλικες σχέσεις.το θεωρούσα περίεργο. (λάθος μου ξέρω. Αλλά ξέρετε τ λένε.. Αυτά που αρνησε πεισματικά έρχονται κάποια στιγμή και σε βρίσκουν). έχω κάνει σχέσεις με αγόρια κα μάλιστα η μία ήταν σοβαρή. 5 χρόνια συγκατοίκηση (για λίγο βέβαια) όνειρα για γάμο παιδιά κλπ κλπ. Εδώ κ 3 χρόνια όμως είμαι μόνη μου. Όσους κ αν έχω γνωρίσει τους απορρίπτω κατευθείαν. Δεν μ βγαίνει να τους δω ούτε για έναν δευτερο καφέ. Βλέπω γύρω μου και το πως έχουν εξελιχθεί και οι σχέσεις και οι άντρες κ έχω ξενερώσει απίστευτα.χαλιεμαι πλέον με το οτιδήποτε έχει Ν κάνει μ άντρα.Εδώ και 3.-4 μήνες έχω επηρεαστεί και από κάποιες ταινίες με λεσβιες που βλέπω αλλά και παρατηρώ τον εαυτό μου ότι οταν βγαίνω εξω κοιτάω της γυναίκες κ κάποιες τις βλέπω διαφορετικά. Πιο ερωτικά.εχω στο μυαλό μου ότι αν κάνω σχέση με γυναίκα θ είμαι πιο ήρεμη πιο ασφαλείς πιο χαρούμενη πιο καλά.κ γενικά έχω πολύ έντονα την σκέψη στο μυαλό μου ν πάω με μια γυναίκα. Πράγμα δύσκολο κ αυτό γτ ειδικά στην πόλη μου μένω δύσκολα ν βρεις που συχνάζουν κ ποσεσ είναι.Τι γίνεται;;; είναι απλά φάση επειδή είμαι πολύ αρνητική απέναντι στους άντρες η έχω αλλάξει;
    Θ προσπαθήσω ναι. Κ ότι βγει. Εύχομαι μόνο να μην την πατήσω κ απογοητευτώ κ με αυτο
    καλημερα, μαρια.
    βλεπω οτι επανερχεται στα γραφομενα σου το θεμα της απογοητευσης σου απο τους ανδρες, της ανασφαλειας σου για την πορεια μιας σχεσης και ΟΧΙ η σεξουαλικοτητα...
    οι σχεσεις δεν διαφοροποιουνται απο το αν ειναι ομοφυλοφ. η ετεροφυλ.
    μπορει να ειναι οτιδηποτε απο τα δυο και να καταληξουν ομοφα η ασχημα, με τις ιδιες πιθανοτητες.
    και ομοφυλοφιλοι ψαχνουν μονο περιστασιακες επαφες, προδιδουν, απορριπτουν.
    οπως κανουν και αληθινες σχεσεις με συναισθηματα , βαθος και ασφαλεια.
    δεν το καθοριζει το φυλο αυτο. το καθοριζει το συγκεκριμενο ατομο, η προσωπικοτητα του και τα ζητουμενα του.
    οπως το παρουσιαζεις εσυ, ειναι σαν να σκεφτεσαι να κανεις καποιου ειδους "παραχωρηση" πηγαινοντας με γυναικα, για να εξασφαλισεις μια καλη σχεση. ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ.

για το αν εισαι gay η bi, πρεπει να δεις που ελκεσαι σεξουαλικα, οχι να ψαχνεις την ασφαλεια.
    αν οντως εχεις εντονη επιθυμια να κανεις τετοια επαφη, καντην. ισως ετσι ξεκαθαρισει κατι.βεβαια, το να μαθεις που συχναζουν η να μπεις σε dating site δεν ξερω αν θα βοηθησει, γιατι σε αυτα τα μερη ενδιαφερονται πρωταρχικα για σεξ, οχι για σχεσεις.
    παντως ο προλογος ειναι ενδεικτικος οτι κατι αλλο σου συμβαιινει και οχι ομοφυλοφιλια.
    επισης, εισαι πολυ μεγαλη για να "θυμασαι" για πρωτη φορα οτι σε ελκουν ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΑ οι γυναικες. κατι θα ειχες καταλαβει και νωριτερα.

και μια ερωτηση. τι ηταν το τοσο απογοητευτικο στην σχεση σου; ξεφουσκωσε η σε απεριψε/προδωσε/εξαπατησε; γιατι τοση απογοητευση με τους ανδρες;
    εισαι 29, 5 χρονια σε σχεση και 3 μονη σου, δηλαδηαπο τα 21 ειχες ΕΝΑΝ ανδρα!!!! ειναι αυτο δειγμα για να απογοητευθεις απο το ανδρικο φυλο;;;
    μηπως θα ειχε περισσοτερο νοημα να πας σε εναν ψυχολογο , να μιλησεις, να δεις τι σου συμβαινει;

τελος, να σου πω οτι οι σχεσεις παντα ιδιες ειναι, δενε χουν αλλαξει. απλα αυτοι που ειναι απογοητευμενοι και μονοι τις βλεπουν χειροτερες κι αυτοι που ειναι ικανοποιημενοι και ζευγαρωμενοι, τις βλεπουν καλυτερες.
    Saga Norén, Länskrim, Malmö ..

Junior Member
    Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτά που λες..η απογοήτευση ήρθε γτ πραγματικά δεν βλέπω άτομα εκεί έξω άντρες η γυναίκες που Ν θελουν κ να μπορούν να κάνουν μια σχέση να πετύχει. Σίγουρα αυτό που θέλω τώρα έχει επηρεαστεί από όλα αυτά αλλά όντως μια δοκιμή δεν θ κάνει κακό απλά να μην έχω όπως λέτε βλέψεις για κάτι παραπάνω...

Junior Member
    Δεν έχεις άδικο αλλά εδώ που μένω δεν μπορείς εύκολα να καταλάβεις ποια είναι και ποια όχι.ειναι μικρή πολύ. Συν ότι οκ ίσως κ ν βιάζομαι αλλά πεσ μου. Αν εγώ βρω μια και κάμω παιχνίδι μαζί της κ αυτή είναι στρειτ ξερεισ πως μαθαίνονται αυτά και πως σχολιαζονται στις μικρές πόλεις. Δεν με παίρνει μ το κάνω αυτό.

Banned
    περα απο ολα αυτο που λες οτι σχεδον ολοι να μην θελουν μια σχεση που να πετυχει εχεις δικιο

ισως φοβουνται μηπως αποτυχει η γενικα αμεσως σκεφτονται οτι δεν θα τα καταφερουν απο την αρχη

Δεν έχεις άδικο αλλά εδώ που μένω δεν μπορείς εύκολα να καταλάβεις ποια είναι και ποια όχι.ειναι μικρή πολύ. Συν ότι οκ ίσως κ ν βιάζομαι αλλά πεσ μου. Αν εγώ βρω μια και κάμω παιχνίδι μαζί της κ αυτή είναι στρειτ ξερεισ πως μαθαίνονται αυτά και πως σχολιαζονται στις μικρές πόλεις. Δεν με παίρνει μ το κάνω αυτό.
    Αθήνα πηγαίνεις καθόλου; Μπορείς να βρεις μια αφορμή για να πας Αθήνα για λίγες μέρες;

Junior Member
    Από τα γραφόμενά σου, το θέμα σου δεν είναι να πας με γυναίκα αλλά με τον σωστό άντρα που θα σε κάνει να κάνεις πράξη όλες σου τις φαντασιώσεις.
    Και όχι η Remedy δεν έχει δίκιο που σου λέει να δοκιμάσεις με πολλούς κρίνοντας εξ' ιδίων τα αλλότρια προφανώς. Απλά πρέπει να βρεις τον ιδανικό.
    Ότι κάποιες ανοίγουν τα πόδια συνεχώς για να τον βρουν δεν τις κάνει σωστότερες και εσένα λάθος. Πρωτίστως να έχεις αυτοσεβασμό κυρίως στο σώμα σου και να μην το δίνεις όπου να ναι. Ελάχιστοι και καλοί. Πού μένεις;

Senior Member
    Quote Originally Posted by Hook View Post
    Από τα γραφόμενά σου, το θέμα σου δεν είναι να πας με γυναίκα αλλά με τον σωστό άντρα που θα σε κάνει να κάνεις πράξη όλες σου τις φαντασιώσεις.
    Και όχι η Remedy δεν έχει δίκιο που σου λέει να δοκιμάσεις με πολλούς κρίνοντας εξ' ιδίων τα αλλότρια προφανώς. Απλά πρέπει να βρεις τον ιδανικό.
    Ότι κάποιες ανοίγουν τα πόδια συνεχώς για να τον βρουν δεν τις κάνει σωστότερες και εσένα λάθος. Πρωτίστως να έχεις αυτοσεβασμό κυρίως στο σώμα σου και να μην το δίνεις όπου να ναι. Ελάχιστοι και καλοί. Πού μένεις;
    τι σε νοιαζει που μενει; δεν δινουμε πληροφοριες για να μας ψαχνει ο καθε πικραμενος εδω μεσα.. στο φορουμ γραφουμε ανωνυμα.

μαλλον πρεπει να μαθεις αναγνωση,
    εγω δεν ειπα πουθενα να παει με πολλους ανδρες, χωρις να σημαινει οτι υπαρχει προβλημα αν παει. ειπα οτι εβγαλε τετοια συμπερασματα εχοντας μονο μια εμπειρια με ανδρα.
    τωρα, αν εσυ εχεις τα συμπλεγματα σου και δεν θελεις να σε συγκρινουν με αλλους ανδρες επειδη κομπλαρεις, ειναι δικο σου θεμα..

ΕΓΩ ΕΙΠΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΨΥΧΟΛΟΓΟ, γιατι δεν εχει αποδειξεις οτι ειναι ομοφυλοφιλη, αλλα πολλες αποδειξεις οτι ειναι μπερδεμενη...
    Saga Norén, Länskrim, Malmö ..

Λοιπόν πήγαινε σε μια ψυχολόγο λίγο να σε βοηθήσει...έχω φιλικό πρόσωπο ήξερε από χρόνια ότι της αρέσουν οι κοπέλες αλλά δεν το παραδεχόταν λόγω ταμπού έκανε σχέσεις με άντρες για να μην την πουν λεσβία αλλά τίποτα δεν της άρεσε και γενικά της είχε πει αποθυμενο

Senior Member

Smile

απ τα προσωπα τους φαινετε ποια ειναι και ποια οχι απλα το λαθος που κανουν ειναι οτι προσπαθουν να μιμιθουν τη στρειτ σχεση και αντι να βλεπουν μια γυναικα τη βλεπουν σαν αγοροκοριτσο εδω ειναι το λαθος η γυναικα γεννηθηκε γυναικα και ο αντρας αντρας το να μην ειναι καπιος ουτε αντρας ουτε γυναικα ειναι στο οριο του αστειου σε εμφανιση πχ μια γυναικα αν βρει τον εαυτο της σε αλλη γυναικα η θα το κανει απολυτως σωστα η απολυτως λαθος ως τωρα βλεπω μονο το λαθος αλλα πως γινετε αυτο δε ξερω.. ανυπαρκτη διαπεδαγωγηση και ταμπου εφεραν αυτο το αποτελεσμα

απλως ζουμε σε μια κοινωνια μυστικοπαθη που ολοι μιλουν για προσωπικη ζωη ενω μετα δε τους νιαζει να φακελωσουν οτι βρουν και τελικα το μονο που καταφερνουν πραγματι ειναι να δυσχερενουν την επικοινωνια μεταξυ τους αδιαφορουν αν η ζωη τους ειναι υπο παρακολουθηση αλλα τους ενδιαφερει να νομιζουν οτι δε συμβαινει τιποτα να εχουν τη ψευδαισθηση της ασφαλειας να ειναι σε κατασταση αφασιας για να μη καταλαβαινουν
    Last edited by αλεξανδρος_77; 14-12-2019 at 05:55.

Page 2 of 2 FirstFirst 12