Φιλος που παρεξηγει τα λόγια μου - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 88 of 88
    Senior Member
    ναι εχεις δικιο. θα κοψω τα πολλα πολλα κ θα ειμαι σταθερη, ηδη εχω βαλει ορια, δεν εχει στειλει κατι κ σκοπευω να παραμεινω αυστηρη κ πιστη στα ορια μου.
    πρεπει να καταλαβει κ αυτος κ να προχωρησει παραπερα.. ειναι πολυ σημαντικο αυτο κ για εκεινον κ για εμενα.
    σας ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια.

Junior Member
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    Εχω εναν φιλο χρονια..παλια με γούσταρε πολυ σε σημείο παθολογικο ..σταματησα να του μιλώ για να ηρεμήσει κ να ξεκολλήσει για 3 χρόνια..Μετα ξαναμιλησαμε γτ κ γω μπόρεσα να τον διαχειριστω κ ενιωσα έτοιμη.. πλεον μου λεει πως όλα είναι οκ κ με βλέπει σαν αδερφή του..ωραια λοιπόν, κανουμε παρεα αρκετή, εγω δεν νιωθω τίποτα ερωτικό κ ευχομαι ουτε κ αυτός.. Εχω όμως ενα θεμα στην επικοινωνία μαζί του..
    Όπως πχ οταν του πω την άποψη μου ενώ την λεω παντα με τακτ αυτος την αλλαζει εντελως κ λεει οτι αλλο εννοω..παράδειγμα..μου λέει:φιληθηκαμε με την ταδε, του λεω τελεια ωραια χαιρομαι πολυ μακαρι να παει καλα κ να ειστε μαζι..να εχεις μια σχεση τι ωραια τι καλα..
    Αμέσως επαθε αμόκ κ άρχισε το παραλληρημα "τι αναχρονιστική άποψη είναι αυτή κ τι εννοεις? Ότι περίμενα απο αυτήν να νιώσω καλα? Ότι δεν είμαι ικανός να κάνω σχεση?Ότι με θεωρείτε ολοι σε άσχημο κ άχρηστο λες κ εχω λεπρα?" Κ έγραφε για μισή ώρα ολα αυτα κ εγω του απάντησα ότι δεν εννοούσα φυσικα κατι τετοιο κ οτι παρεξηγήσε τα λόγια μου κ οτι ειχα καλη πρόθεση κ απλα χάρηκα
    . Παραυτα συνέχισε το παραλληρημα να γράφει ότι δεν τον εκτιμώ,οτι δεν μου λεει ποτε τα προσωπικά του Κ οτι αν μου δείξει το κιν του θα δω ενα σωρο προτάσεις απο γκόμενες, φυσικα δεν απαντησα σε όλο αυτό κ τον άφησα να λεει..εφοσον είχε βγάλει τα συμπεράσματά του κ δεν ήθελε να καταλάβει τι εννοώ το θεώρησα άχρηστο το να εξηγώ ξανα κ ξανα οτι εγω αυτο το ειπα απο χαρα..
    Αυτό γίνεται συχνά.. αλλο παράδειγμα, μου λεει παμε βολτα? Κ στέλνω ναι κ χαρούμενη φατσούλα απο δίπλα και ξεκιναει παλι το παραλληρημα "Ε βεβαια γελας τοσο γελοιος ειμαι, σου λεω να παμε βολτα κ συ γελάς "..
    Κ κει φρικαρω κ δεν αντεχω αλλο κ δεν μπορω ...νευριαζω αλα κ πάλι σταματαω να μιλαω..
    Υπάρχει κάποια διαταραχη που να ταιριάζει σε όλο αυτο???πλεον σκεφτομαι οτι μπορει να είναι κάτι ψυχιατρικό σοβαρα τωρα..
    Δεν μπορεί να υπάρξει φιλική σχέση μεταξύ άνδρα - γυναίκας. Ποτέ.
    Πάντα οι σχέσεις ατόμων διαφορετικού φύλου βασίζονται είτε σε συμφέρον (π.χ. συνάδελφος) ή
    κάποια από τις δύο πλευρές είναι ερωτευμένη χωρίς αντίκρυσμα και ο άλλος δεν έχει ιδέα, γι' αυτό και συνεχίζει η επικοινωνία.
    Η μόνη περίπτωση να υπάρξει φιλική σχέση είναι να έχεις φίλο που όμως είναι gay π.χ. ή ασέξουαλ κ.λ.π.

Απλώς δεν κρατάμε φιλική επαφή με ανθρώπους που υπήρξε μεταξύ μας ερωτική έλξη. Ούτε φίλοι θα γίνετε ποτέ, ούτε εραστές. Γνωστοί οκ, αλλά όχι φιλοι

Ναι εχεις δικιο..κοιτα στην οικογένεια μου πάντα ήμουν το καλο παιδι..ισως να φταιει αυτο το οτι δεν θελω να κακοκαρδιζω..
    Απο δω κ περα ορια..Τελικά ποτε δεν είναι αργα για προοδο κ αλλαγη.
    Τωρα που το πηρα πρεφα κ βγήκα απο εμενα κ με ειδα..ηρθε η οώρα να ξυπνησω επιτελους κ να βαλω τα ορια μ.
    Να υποθέσω σε είδες στον άνθρωπο αυτόν. Γι αυτό δε ξεκοβεις κι εσύ μια και καλή, ήθελες να σε δεις απ έξω. Ίδιοι είσαστε κατά βάθος. Όπως τον λυπάσαι εσύ, έτσι σε λυπάται κι αυτός. Αν τον ρωτήσει κάποιος τα ίδια θα μας πει πάνω κάτω με εσένα. Ότι τριγυρίζεις γύρω του, ότι τον βλέπεις και ερωτικά αλλά δε θες να το παραδεχτείς, ότι είσαι εγωιστρια κτλ και δεν θα έχει καθόλου άδικο από τη στιγμή που δεν ξεκοβεις και ενώ γνωρίζεις καλά ότι φίλος σου δεν είναι, κοροιδευετε τους εαυτούς σας.

εγω εχω πει ηδη την αποψη μου..ατομο το οποιο ξερεις οτι εδω και χρονια εχει κολλημα με σενα δεν τον χεις τριγυρω σου...ειδικοτερα οταν ειχατε απομακρυνθει ....δεν τον ξαναβρισκεις και τον εχεις κολλητο φιλο...απο αλλυεγγυη και συμπονια ή ενοχικοτητα....

αλλα ακομα και ετσι να το σκεφτηκες οπως λες.... που εισαι καλουλα και ανιδιοτελης παντα...το θεωρω τουλαχιστον ανωριμη σκεψη να πεις "α μωρε ας τον κανω παρεα λιωνει για μενα" θα του κανει καλο του καημενουλη....
    κανεναν δεν σωζεις με τη παρεα σου και πεταγωντας του ψιχουλα φιλιας...το πραγματικο που θα μπορουσε να τον βοηθησει θα ηταν να το ξεκοψεις...δεν το εκανες

εμεις τι να σου πουμε τωρα? αφου ειχες καταλαβει εδω και καιρο περι τινος προκειται....βλεπεις οτι παντα κατι δεν πηγαινε καλα με αυτον.... και μην το αρνηθεις γιατι εσυ εγραψες τη γνωμη σου για κεινον

κανε οτι νομιζεις

Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    ...το πραγματικο που θα μπορουσε να τον βοηθησει θα ηταν να το ξεκοψεις...δεν το εκανες
    ...και συνάμα το πιο δύσκολο κυρίως για αυτήν και μετα για τον άλλο. Πολλοί προφασιζονται την δικαιολογία της λυπησης, της συμπόνοιας, της καλοσύνης, ενώ η πραγματικότητα είναι ότι δεν έχουν οι ίδιοι την δύναμη να ξεκοψουν τελείως.

Senior Member
    .........................................
    Last edited by αλεξανδρος_77; 19-12-2019 at 05:36.

Senior Member
    επισης αλλος φιλος που τον γνωριζει αλλα ειναι δικος μου φιλος κ οχι δικος του, μου ειπε οτι εχει ψυγματα μανιας, παθολογιας κ οτι ειναι σε εμμονη μαζι μου ...
    σημερα μου ειπε οτι μπορει κ να ναι σε αρχες ψυχωσης. οκ ακραιο, δεν νομιζω..αλλα μου ειπε οτι εννοουσε οτι εχει παθει ψυχωση μαζι μου.
    εγω πηρα μισο ζαναξ κ νυσταζω τωρα κ τα βλεπω πιο ηρεμα. Μου πηραν την πιεση στην δουλεια κ ευτυχως ειχα λιγη... ζαλιστηκα απο την συγχιση.
    ΚΑΠΟΙΟΙ μου λενε απλα να του λεω μονο ναι για να μαι κ γω ηρεμη... δλδ να το παιζω ολα καλα κ να λεω ναι για να μην εχω προβληματα.
    και ομως ετσι ηταν παντοτε αφου μια φραση λεει οι ανθρωποι δεν αλαζουν ΕΣΥ νομιζες οτι τους ηξερες
    Last edited by αλεξανδρος_77; 19-12-2019 at 05:24.

Senior Member
    ολα καλα ξεκοψα..

Senior Member
    φιλος μου δεν ειναι σιγουρα...καραγκιοζης στανταρ...
    οχι δεν ειδα τον εαυτο μου σε αυτον...
    αντιληφθηκα το ποσο βλακας ειναι κ τον εκανα περα..
    αυτα.φιλια.

Senior Member
    Αν συνεχισει να σε κηνυγαει, μη διστασεις ουτε στη αστυνομια να πας να του κανουν συστασεις ουτε τα ασφαλιστικα μετρα. Δεν ειναι καλη ιδεα να υποτιμησεις το ενδεχομενο να κλιμακωθει το πραγμα και η φιλια που καποτε ειχατε, ουτε ενδεικτικη του μεγεθους της διαταραχης του ειναι ουτε σε υποχρεωνει να το διαπιστωσεις στην πραξη χωρις να εχεις λαβει ο,τι μετρο υπαρχει. Α κι εννοειται δεν φερεις καμια ευθυνη οτι τον "προκαλεις" με την οποια συμπεριφορα σου κλπ. Ο τυπος ειναι αρρωστο, τοξικο αρσενικο κατ' ευθειαν απο το εγχειριδιο.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

Senior Member
    εγω εχω την εντυπωση οτι ΕΣΥ εβλεπες το θεμα σοβαρα και οχι αυτος που εξαρχης ειχε αμφοβολιες για σενα και απλως επειδη βρισκοταν στη ψευδαισθηση ματριξ δεν ηξερε τι ελεγε και γι αυτο εγω θεωρω οτι εσυ ΔΕ ΤΟΥ ΕΔΕΙΞΕς ΕΞΑΡΧΗΣ ΠΟΙΑ ΕΙΣΑΙ αλλα το εδειξες ενα προσωπο που δεν ειχε σχεση με τη πραγματικοτητα και ετσι και αυτο αφου δεν εει σχεση με τη πραγματικοτητα αυτο που εβλεπε ελεγε αλανταλα επισης η γνωμη σας πολυ απλα ΔΕ ΤΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ αναλυσε το μονη σου οσο θες και αν θες γιατι αυτος οτι λες ΑΠΟ ΤΟ ΕΝΑ ΑΥΤΙ ΜΠΑΙΝΕΙ και απο το αλλο ΒΓΑΙΝΕΙ αρα αν εχεις σκοπο να χρονοτριβεις ασκοπα και να χανεις τα λογια σου συγχαρητηρια μολις βρηκες το καταληλο ανθρωπο να σε εχει ΓΡΑΜΕΝΗ και εσυ να συνεχιζεις να τον σκεφτεσε γιατι οι περισσοτεροι ολο το παιζουν δεν και ξεδεν και βαρια πεπονια και ολο αυτον που τους γραφει σκεφτονται γιατι ειναι το καρμα τους τετοιο αφου οταν καποιος του διχνει ενδιαφερον νιωθουν σημαντικοι και βαριουνται και επειδη δεν εχουν και τη παραμικρη αντισταση στο ματριξ πανε βουρ για οτι τους προοοριζει αυτο

Senior Member
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Απλώς δεν κρατάμε φιλική επαφή με ανθρώπους που υπήρξε μεταξύ μας ερωτική έλξη. Ούτε φίλοι θα γίνετε ποτέ, ούτε εραστές. Γνωστοί οκ, αλλά όχι φιλοι
    αυτος ΔΕ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ουτε να διαχωρησει τη θεση του ουτε τιποτα αυτη εφαγε φλας με αυτον και κολησε η βελονα και τον σκεφτετε συνεχεια γιατι στην αρχη νομιζε οτι θα τον κανει οτι θελει ενω μετα προσγειωθηκε στη πραγματικοτητα οταν καταλαβε οτι δε προκειτε να μπει στα δικα της μετρα και μετα επειδη δε μπορουσε να παρει πισω οσα εγιναν δε μπορουσε να μαζεψει οσα δε μαζευονται απλως δεν ηθελε να το παραδεχτει οτι εκανε λαθος εκτιμηση

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456