Ο Γιός μου πηγαίνει σε οίκους ανοχής
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
    Junior Member

Ο Γιός μου πηγαίνει σε οίκους ανοχής

Ονομάζομαι Μαρία και είμαι από Θεσσαλονίκη. Το τελευταίο διάστημα ο γιος μου ζητούσε πολύ συχνά χρήματα και με φόβισε το γεγονός αυτο.ειναι 14 χρόνων.
    Έμαθα ότι πηγαίνει συνέχεια σε οίκους ανοχής μόνος του αλλά και με φίλους και δεν ξέρω τι να κανω. Ο άντρας μου λέει ότι είναι φυσιολογικό αλλά εγω ανησυχώ τι να κανω.?

είναι νορμάλ από την άποψη ότι έχει κάψες αλλά και εγώ θα ανησυχούσα για τα σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα
    Quote Originally Posted by Maria080 View Post
    Ονομάζομαι Μαρία και είμαι από Θεσσαλονίκη. Το τελευταίο διάστημα ο γιος μου ζητούσε πολύ συχνά χρήματα και με φόβισε το γεγονός αυτο.ειναι 14 χρόνων.
    Έμαθα ότι πηγαίνει συνέχεια σε οίκους ανοχής μόνος του αλλά και με φίλους και δεν ξέρω τι να κανω. Ο άντρας μου λέει ότι είναι φυσιολογικό αλλά εγω ανησυχώ τι να κανω.?
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

δεν γνωρίζω τί γίνεται με το νομικό πλαίσιο καθότι το παιδί δεν είναι ούτε 16 χρονών ώστε να ισχύει η αμοιβαία συναίνεση περί σεξουαλικής συνεύρεσης.
    Είναι ανήλικος, και αν κάνει κανένα ντου η αστυνομία επειδή ο οίκος ανοχής μπορεί να μην έχει άδεια λειτουργίας, να υπάρχουν εκδιδόμενες χωρίς άδεια παραμονής, θα μπλέξετε εσείς.
    Από εκεί και πέρα, αφού ξεκίνησε το σπορ, δύσκολο να το κόψει. Ας μιλήσει καλύτερα ο πατέρας μαζί του για το πόσο απαραίτητο είναι να χρησιμοποιεί προφυλακτικό.

Senior Member
    ελα ρε μαρακι, φυσιολογικο ειναι.
    Απλα φροντισε να του μιλησεις για τα σεξουαλικος μεταδιδομενα νοσηματα.Γιατι υπαρχει μεγαλη περιπτωση να κολλησει κατι, ειδικοτερα εαν δεν πηγαινει σε στουντιο.
    Θυμαμαι και εγω πιτσιρικας που ειχα παει ψαρωμενος σε οικο ανοχης, μ χε προτεινει η ιεροδουλη τοτε, να κανουμε σεξ χωρις προφυλακτικο, το σκεφτηκα και εν τελει απαντησα οχι αλλα μ εκανε προκαρτακτικα χωρις...Ευτυχως δεν κολησα τιποτα, αλλα εψαξα και εμαθα...
    Πρεπει να προσεξει....Μιλησε του.....Αλλα ειναι της ηλικιας απο αλλη αποψη μην ανησυχεις.

Μανα ασε το παιδι ησυχο.

Quote Originally Posted by Xfactor View Post
    ελα ρε μαρακι, φυσιολογικο ειναι.
    Απλα φροντισε να του μιλησεις για τα σεξουαλικος μεταδιδομενα νοσηματα.Γιατι υπαρχει μεγαλη περιπτωση να κολλησει κατι, ειδικοτερα εαν δεν πηγαινει σε στουντιο.
    Θυμαμαι και εγω πιτσιρικας που ειχα παει ψαρωμενος σε οικο ανοχης, μ χε προτεινει η ιεροδουλη τοτε, να κανουμε σεξ χωρις προφυλακτικο, το σκεφτηκα και εν τελει απαντησα οχι αλλα μ εκανε προκαρτακτικα χωρις...Ευτυχως δεν κολησα τιποτα, αλλα εψαξα και εμαθα...
    Πρεπει να προσεξει....Μιλησε του.....Αλλα ειναι της ηλικιας απο αλλη αποψη μην ανησυχεις.
    Θα προσεχει επειδη θα τον ενημερωσει η μαμα; Συνελθετε.

Σου το είπε ή το έμαθες από αλλού; Έχετε επικοινωνία με το παιδί σας;

Πως είναι η σχέση σας με το παιδί, υπάρχει καλή επικοινωνία; Τα περί σεξ τα συζητάτε ή είναι ταμπού και αμήχανο θέμα μέσα στην οικογένεια;
    Το πως θα του μιλήσεις έχει σχέση και με το πως του μιλάτε ως τώρα και τι ποιότητα επικοινωνίας έχετε.

Έχεις δει αλλαγές γενικότερα στην συμπεριφορά του τελευταία π.χ. έχει αλλάξει φίλους, έχει αλλάξει η απόδοσή του στο σχολείο, ο τρόπος που σας μιλάει ή σε απασχολεί ειδικότερα μόνο το ότι πάει σε οίκους ανοχής;

Junior Member
    Τον ρώτησα για ποιο λόγο θα χρειάζεται τόσα χρήματα συνεχώς και μου ανέφερε ότι τα θέλει γιατί πηγαίνει σε οίκους ανοχης. Έπαθα σοκ όταν μου το είπε και του τα εψαλα καθώς ήταν και ο πατέρας του μπροστά και μας λέει την εξής φράση το παλιόπαιδο "Αν δε μου δώσετε λεφτά να πάω να γα...σω. θα γα..σω. εσάς. Μαζί με το χαρτζιλίκι που του δίνουν γιαγιάδες παππούδες και αυτά π του δίνουμε εμείς τον τελευταίο μήνα έχει χαλάσει πάνω από 300 ευρώ.
    Μήπως να του κόβαμε την τροφοδοσία?

Senior Member
    Τον ρώτησα για ποιο λόγο θα χρειάζεται τόσα χρήματα συνεχώς και μου ανέφερε ότι τα θέλει γιατί πηγαίνει σε οίκους ανοχης. Έπαθα σοκ όταν μου το είπε και του τα εψαλα καθώς ήταν και ο πατέρας του μπροστά και μας λέει την εξής φράση το παλιόπαιδο "Αν δε μου δώσετε λεφτά να πάω να γα...σω. θα γα..σω. εσάς. Μαζί με το χαρτζιλίκι που του δίνουν γιαγιάδες παππούδες και αυτά π του δίνουμε εμείς τον τελευταίο μήνα έχει χαλάσει πάνω από 300 ευρώ.
    μηπως μας δουλευεις;

δηλαδη, το παιδι σας, σας ειπε οτι αν δεν του δινετε λεφτα θα σας γα..ησει(μ) κι εσεις ειπατε "α καλα παιδακι μου, μην γαμας την μανουλα, να παρε ενα πενηνταρικο";;;
    και το προβλημα σου ειναι οτι παει σε οικους ανοχης και οχι το πως σας μιλαει;
    κι ΑΝ σας μιλαει ετσι, φταιει το παιδι η εσεις;

σε περιπτωση που ειναι αληθινο το θεμα (πραγμα για το οποιο πολυ αμφιβαλω), θα επρεπε να ανοιξετε κουβεντες (πληθυντικος αριθμος) για τις σχεσεις των ανθρωπων, για να καταλαβετε πως αυτο το παιδι κατεληξε οτι το σεξ ειναι κατι που πληρωνεται και οχι κατι με αμοιβαια διαθεση και κοινη συναινεση..
    Saga Norén, Länskrim, Malmö ..

Senior Member
    χαχααχαχχαχααχαχ εχω μια ενυπωση πως τρολλαρεις, παρολαυτα γελασα.

το θεμα ειναι να ειναι καλο παιδι με καποια ηθικη και να μην συμπεριφερεται σαν κακομαθημενο με τα λεφτα που ειπες.....απο κει και περα αλλοι μπλεκουν με πρεζα σε αυτην την ηλικια.....εφηβια ειναι πρεπει να το αφησεις να ψαχτει....δεν βρησκω κατι κακο

Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μηπως μας δουλευεις;

δηλαδη, το παιδι σας, σας ειπε οτι αν δεν του δινετε λεφτα θα σας γα..ησει(μ) κι εσεις ειπατε "α καλα παιδακι μου, μην γαμας την μανουλα, να παρε ενα πενηνταρικο";;;
    και το προβλημα σου ειναι οτι παει σε οικους ανοχης και οχι το πως σας μιλαει;
    κι ΑΝ σας μιλαει ετσι, φταιει το παιδι η εσεις;

σε περιπτωση που ειναι αληθινο το θεμα (πραγμα για το οποιο πολυ αμφιβαλω), θα επρεπε να ανοιξετε κουβεντες (πληθυντικος αριθμος) για τις σχεσεις των ανθρωπων, για να καταλαβετε πως αυτο το παιδι κατεληξε οτι το σεξ ειναι κατι που πληρωνεται και οχι κατι με αμοιβαια διαθεση και κοινη συναινεση..
    Στην πορνεια υπαρχει κοινη συναινεση. Καλα κανει το παιδι και πηδαει.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Στην πορνεια υπαρχει κοινη συναινεση. Καλα κανει το παιδι και πηδαει.
    Κοινη συναινεση, υπαρχει. Κοινη επιθυμια για σεξ δεν υπαρχει. Ο ενας θελει σεξ κι ι αλλος θελει τα λεφτα.
    Μπορει να μπει στην ζωη των ενηλικων το παιδι, επιχειρωντας σχεσεις αμοιβαιου ενδιαφεροντος και οχι εμπορικες συναλλαγες.
    Αν δεν του βγει και στραφει συνειδητα σε τέτοιες συναλλαγες ΩΣ ΕΝΗΛΙΚΑΣ, ειναι δικο του θεμα. Αλλα δεν ειναι σεξουαλικη διαπαιδαγωγηση, ουτε κοινωνικοποιηση να στέλνουν ανηλικο παιδι στο μπουρδελο...
    Saga Norén, Länskrim, Malmö ..

Σοβαρά τώρα; Αν ο μικρός σας φέρεται έτσι από πάντα, τότε φταίτε πάρα πολύ ως γονείς και ετοιμαστείτε σιγά σιγά γι αυτό που λέει. Αν αποθρασύνθηκε τώρα τελευταία δείτε μήπως παίρνει ναρκωτικά.

Page 1 of 2 12 LastLast