απορια για αντιψυχωσικα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22
    Senior Member
    τι να πω..λυπαμαι πολυ, με την κωλοαρρωστια την γ@μημενη..πραγματικα, σας θαυμαζω !! ειστε αγωνιστες κ ηρωες πραγματικα κ θα προσευχομαι για ολους εσας.

συμφωνω με τα αντιψυχωτικα οτι τα δινουν πολυ σε αγχος κ μενα που πασχω απο οξυ αγχος κ καταθλιψαρες, μου προτειναν να παρω αντιψυχωτικο κ αρνηθηκα...επειδη ειμαι χρονια στο κουρμπετι κ εχω καταλαβει καποια πραματα.
    ουτε χαμηλη δοση αντιψυχωτικου δεν δεχομαι να παρω..
    κ γτ να παρω δλδ? εφοσον μπορει πχ να παρω ζαναξ η μισο ρεμερον κ με πιανει, οχι οτι κ αυτα ειναι αθωα, αλλα σιγουρα καψιμο δεν εχω νιωσει απο την χρηση τους.
    πραγματικα ο θεος να ειναι μαζι σας.. να ειστε γεροι δυνατοι κ να μην εχετε καμια μα καμια υποτροπη.
    και να σας πω κ κατι? με ενοχλει που την λενε σχιζοφρενεια..
    ειναι πολυ ασχημη λεξη, θα επρεπε να υπαρχει αλλη ονομασια γι αυτο..πχ εγκεφαλικη δυσλειτουργια, γτ πραγματικα ειναι εγκεφαλικη δυσλειτουργια κ οχι κατι αλλο η κατι παραπανω..
    καθαρα θεμα παθολογικο.
    κ με ενοχλει επισης που ο κοσμος δεν εχει ενημερωθει σωστα για ολο αυτο.!!
    πολυ μου τη δινει αυτο.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Mrgilleas View Post
    τον πρωτο καιρο ημουν και γω σαν ρομποτ αλλα το αποτελεσμα ειναι να εχω χαζεψει μετα απο τοσα φαρμακα που εχω παρει σαν να εχει καει ο εγκεφαλος μου.τον πρωτο καιρο που τα επαιρνα ημουν σαν ρομποτ μετα συνηλθα και ημουν φυσιολογικος και σοβαρος τα τελευταια 2 με 3 χρονια εχω καει ολοκληρωτικα ολο σεξ θελω να κανω,μπορει να γελαω δυνατα για πολλα λεπτα για κατιπου μπορει να μην ειναι και τοσο αστειο σαν να εχω αποβλακωθει ή να εχω καπνισε βαπορια με κανναβη για να εχω γινει ετσι κατι το οποιο δεν το εχω δοκιμασει καθολου .θα το αποδεχτω θα παιρνε φαρμακα μεχρ να χαζεψω και να καω τελειως γιατι αν τα κοψω θα καταληξω σε ασυλο.δεν φταινε οι γιατροι τα φαρμακα κανουν ζημια κα συγκεγκριμενα τα αντιψυχωτικα κακως τα δινουν σε ασθενεις με απλο αγχος και καταθλιψη.ο λογος που πολλοι ψυχωτικοι ζουν λιγα χρονια οφειλονται κατα κυριο λογο και στα φαρμακα που προκαλουν παχυσαρκια,διαβητη,χοληστε ρινη,αυξημενα λιπιδια,αυξηση ηπατικων ενζυμων συν αν παιρνεις χρονια αντιψυχωτικα παθαινει οψιμη δυσκινησια που ειναι συνδρομο που γινεσαι σαν φρικιο διοτι κανεις αποτομες μυικες συσπασεις στο στομα και γενικα ενα σωρο τικ και γκριματσες και φαινεσαι πολυ περιεργος γι αυτο μαγκες οσοι δεν εχετε ψυχωση κακως παιρνετε τα ιδια φαρμακα με μας αυτα λεγονται αντιψυχωτικα πολεμουν την ψυχωση τωρα αν θελετε να καψετε το εγκεφαλο σας και το σωμα σας δικη σας επιλογη ειναι.εγω ξερω μετα απο 10 χρονια ληψης της αγωγης εχω αποβλακωθει καπως
    πως συνηλθες μετα? δλδ τι αλλαξε κ συνηλθες απο την φαση ρομποτ?συνηθισες το φαρμακο? η απλα αλλαξε η δοση?

Ακομα και οι μικρες δοσεις μπορει να σε χαζεψουν; εγω πχ περνω σεροκουελ απο 25 μγ μεχρι και 200 exw παρει για ανχος και καταθλιψη.. αλλα το ατιμο με ηρεμει οταν το περνω και το βραδυ ειδικα το περνω και κοιμαμαι κανονικα..το ζαναχ περνω 0.25 αλλα ειναι σαν να μν περνω δν κανει τπτ...
    Quote Originally Posted by Mrgilleas View Post
    τον πρωτο καιρο ημουν και γω σαν ρομποτ αλλα το αποτελεσμα ειναι να εχω χαζεψει μετα απο τοσα φαρμακα που εχω παρει σαν να εχει καει ο εγκεφαλος μου.τον πρωτο καιρο που τα επαιρνα ημουν σαν ρομποτ μετα συνηλθα και ημουν φυσιολογικος και σοβαρος τα τελευταια 2 με 3 χρονια εχω καει ολοκληρωτικα ολο σεξ θελω να κανω,μπορει να γελαω δυνατα για πολλα λεπτα για κατιπου μπορει να μην ειναι και τοσο αστειο σαν να εχω αποβλακωθει ή να εχω καπνισε βαπορια με κανναβη για να εχω γινει ετσι κατι το οποιο δεν το εχω δοκιμασει καθολου .θα το αποδεχτω θα παιρνε φαρμακα μεχρ να χαζεψω και να καω τελειως γιατι αν τα κοψω θα καταληξω σε ασυλο.δεν φταινε οι γιατροι τα φαρμακα κανουν ζημια κα συγκεγκριμενα τα αντιψυχωτικα κακως τα δινουν σε ασθενεις με απλο αγχος και καταθλιψη.ο λογος που πολλοι ψυχωτικοι ζουν λιγα χρονια οφειλονται κατα κυριο λογο και στα φαρμακα που προκαλουν παχυσαρκια,διαβητη,χοληστε ρινη,αυξημενα λιπιδια,αυξηση ηπατικων ενζυμων συν αν παιρνεις χρονια αντιψυχωτικα παθαινει οψιμη δυσκινησια που ειναι συνδρομο που γινεσαι σαν φρικιο διοτι κανεις αποτομες μυικες συσπασεις στο στομα και γενικα ενα σωρο τικ και γκριματσες και φαινεσαι πολυ περιεργος γι αυτο μαγκες οσοι δεν εχετε ψυχωση κακως παιρνετε τα ιδια φαρμακα με μας αυτα λεγονται αντιψυχωτικα πολεμουν την ψυχωση τωρα αν θελετε να καψετε το εγκεφαλο σας και το σωμα σας δικη σας επιλογη ειναι.εγω ξερω μετα απο 10 χρονια ληψης της αγωγης εχω αποβλακωθει καπως

Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    πως συνηλθες μετα? δλδ τι αλλαξε κ συνηλθες απο την φαση ρομποτ?συνηθισες το φαρμακο? η απλα αλλαξε η δοση?
    επαιρνα μεγαλη δοση του αντιψυχωτικου συν μεγαλη δοση ηρεμιστικων και περπατουσα σαν ρομποτ για κανα 2μηνο με 3μηνο.μετα εκοψα τα ηρεμιστικα και μειωσα το αντιψυχωτικο και ετσι συνηλθα αν με δεις στο δρομο δεν θα σου περασει καθολου απο το μυαλο οτι περασα ψυχωτικο επεισοδιο.πως ειναι μερικοι αστεγοι με ψυχωση που παραμιλανε και φαινεται το προβλημα τους.εμενα ευτυχως δεν φαινεται εχω κανει σχεση και με υγιης κοπελες χωρις ποτε να μαθουν οτι εχω ψυχωση και μαλιστα ειμαι ατομο που δεν εχει σηκωσει ποτε χερι χωρις λογο ή απο μονος μου πρωτος να ενα καταλοιπο οτι οι ψυχωτικοι ειναι βιαιοι κατι που δεν ισχυει για ολους αλλα περισσοτερο ειναι θυματα

Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Ακομα και οι μικρες δοσεις μπορει να σε χαζεψουν; εγω πχ περνω σεροκουελ απο 25 μγ μεχρι και 200 exw παρει για ανχος και καταθλιψη.. αλλα το ατιμο με ηρεμει οταν το περνω και το βραδυ ειδικα το περνω και κοιμαμαι κανονικα..το ζαναχ περνω 0.25 αλλα ειναι σαν να μν περνω δν κανει τπτ...
    οχι σε μικρες δοσεις δεν χαζευουν και τοσο κανει μικρη επιδραση.να μη το κοψεις το σεροκουελ και ας ειναι αντιψυχωτικο διοτι ειναι προτιμοτερο να παιρνεις αυτο απο το να παρεις ενα εξαρτησιογονο ηρεμηστικο

Σιγουρα δν χαζευουν ; γτ εγω νοιωθω πολυ θολομενος οταν το περνω

Senior Member
    Quote Originally Posted by xristoforos28 View Post
    Σιγουρα δν χαζευουν ; γτ εγω νοιωθω πολυ θολομενος οταν το περνω

Τιποτα δεν ειναι σιγουρο οταν παιρνεις αυτα τα φαρμακα ......................φαρμακο χωρις παρενεργειες δεν υπαρχει .... φανταζεσαι να πας σεναν ψυχιατρο , με καποια διαταραχη , και να σου πει ' α , φιλε μου , δεν υπαρχει φαρμακο για την περιπτωση σου ' .........παει το 50αρικο περιπατο ........ ειπα και ξαναλεω , υπερανω ολων το $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$.....

Page 2 of 2 FirstFirst 12