Τι ονειρο ειδα αποψε - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32
    Ορέστη άλλαξε τον τίτλο σου.. Με την λέξη "απόψε" εννοούμε σήμερα το βράδυ.. Βάλε χθες βράδυ.
    Όταν τα πάντα γύρω σου αλλάζουν.. είναι δυνατόν να παραμείνεις ο ίδιος;;

Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Ορέστη άλλαξε τον τίτλο σου.. Με την λέξη "απόψε" εννοούμε σήμερα το βράδυ.. Βάλε χθες βράδυ.
    Eχεις δικιο, αλλα δε μπορω να τον αλλαξω.

Με κυνηγούσανε φαντάσματα αλλά μου άνοιξε την πόρτα ένας καλός κυριούλης και με έσωσε. Μετά πήρα το αυτοκίνητο για να φύγω, έκανα κάτι περίεργα για να βγω από το πάρκινγκ (με έκλεισαν αλλά τα κατάφερα) και επειδή τα έκανα όλα πολύ γρήγορα και νευρικά, με χειροκροτούσαν. Μετά ένιωθα πάλι να με παρακολοθούν. Με έπιασε τρέλα και πήγα να καθήσω στη λίμνη για να ηρεμήσω όπου συνέβησαν διάφορα και τελικά δεν ηρέμησα.

Έχω 2 μέρες που κοιμήθηκα 3 ώρες σύνολο εξαιτίας του αδερφού μου και αυτές τις ώρες που κοιμάμαι βλέπω βλακείες. Και έχω και νεύρα μες την μέρα και πονοκεφάλους. Αν συνεχιστεί αυτό δεν ξέρω τι θα γίνει.

Senior Member
    Quote Originally Posted by blackbird View Post
    Με κυνηγούσανε φαντάσματα αλλά μου άνοιξε την πόρτα ένας καλός κυριούλης και με έσωσε.
    Τα φαντάσματα στο όνειρο αντιπροσωπεύουν πτυχές του εαυτού μας που μας φοβίζουν. Αυτό μπορεί να εμπλέκει οδυνηρές αναμνήσεις, ενοχές ή καταπιεσμένες σκέψεις. Μπορούν επίσης να σχετίζονται με κάτι που πιστεύεις ότι δεν μπορείς να αποκτήσεις ή νιώθεις ότι βρίσκεται εκτός εμβέλειας. Ίσως να νιώθεις αποσυνδεδεμένη από τη ζωή και την κοινωνία. Αν κάτι από όλα αυτά ισχύει, τότε μπορείς να το δεις σαν μήνυμα του βαθύτερου εαυτού σου ότι πρέπει να κάνεις κάτι για να το διορθώσεις.

Έχω 2 μέρες που κοιμήθηκα 3 ώρες σύνολο εξαιτίας του αδερφού μου και αυτές τις ώρες που κοιμάμαι βλέπω βλακείες. Και έχω και νεύρα μες την μέρα και πονοκεφάλους. Αν συνεχιστεί αυτό δεν ξέρω τι θα γίνει.
    Δεν ξέρω τι γίνεται με τον αδερφό σου και πώς διευθετείς την καθημερινότητά σου, αλλά πρέπει να βρεις τρόπο να κοιμάσαι τουλάχιστον έξι ώρες την ημέρα και ο ύπνος να ξεκινάει πριν τα μεσάνυχτα, ή εκεί γύρω το πολύ.

Quote Originally Posted by Vox View Post
    Τα φαντάσματα στο όνειρο αντιπροσωπεύουν πτυχές του εαυτού μας που μας φοβίζουν. Αυτό μπορεί να εμπλέκει οδυνηρές αναμνήσεις, ενοχές ή καταπιεσμένες σκέψεις. Μπορούν επίσης να σχετίζονται με κάτι που πιστεύεις ότι δεν μπορείς να αποκτήσεις ή νιώθεις ότι βρίσκεται εκτός εμβέλειας. Ίσως να νιώθεις αποσυνδεδεμένη από τη ζωή και την κοινωνία.Αν κάτι από όλα αυτά ισχύει, τότε μπορείς να το δεις σαν μήνυμα του βαθύτερου εαυτού σου ότι πρέπει να κάνεις κάτι για να το διορθώσεις.

Δεν ξέρω τι γίνεται με τον αδερφό σου και πώς διευθετείς την καθημερινότητά σου, αλλά πρέπει να βρεις τρόπο να κοιμάσαι τουλάχιστον έξι ώρες την ημέρα και ο ύπνος να ξεκινάει πριν τα μεσάνυχτα, ή εκεί γύρω το πολύ.
    Αποσυνδεδεμένη από την κοινωνία ένιωθα πάντα είναι η αλήθεια, απλά τον τελευταίο καιρό με διάφορα που συμβαίνουν το νιώθω πιο έντονα, οπότε μάλλον έχεις δίκαιο.

Βασικά ζούσα με παππούδες (έφυγα από το πατρικό μου -λόγω του αδερφού μου- πριν 4 χρόνια για να έχω καλύτερο περιβάλλον) αλλά πριν μια βδομάδα αναγκάστικα δυστυχώς να γυρίσω πίσω. Περιόδους αϋπνίας είχα πέρσυ λόγω δουλειάς και χάλασα τον οργανισμό μου. Επανήλθα όμως και είπα πως θα ξεκουράζομαι. Λόγω στρες δεν γίνεται για όσο θέλω (ή πρέπει) αλλά ασπούμε χθες είχα μαθήματα 9-5 με μια ώρα διάλειμμα. Όλα δύσκολα (μαθηματικών) και είχα πάει για ύπνο από τις 12 αλλά ο αδερφός μου φώναζε ΟΛΗ ΝΥΧΤΑ στο δωμάτιό του και κατάφερα να κοιμηθώ μια ώρα, όπου ξύπνησα απότομα στις 6 το πρωί πάλι από τις φωνές του. Ντρέπομαι που το λέω αλλά ενώ πριν τον λυπόμουν και τον βοηθούσα με όλα (επιβαρύνοντας πολύ άσχημα εμένα), τώρα τον σιχαίνομαι. Οπότε τι τρόπο να βρω; Με το διάβασμα και με τα υπόλοιπα βρίσκω τρόπο αλλά όταν ξαπλώνω και επικρατεί πανικός δεν υπάρχει άλλος τρόπος, ούτε να του πεις κάτι μπορείς. Μπορεί στα καλά καθούμενα να σου ορμήξει. Τελοσπάντων. Θα κάνω υπομονή αφού δεν γίνεται κάτι άλλο.

Senior Member
    Λια γα ονειρα σημαινουν κατι, τα περισσοτερα δεν σημαινουν τιποτα απολυτως .....

Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Λια γα ονειρα σημαινουν κατι, τα περισσοτερα δεν σημαινουν τιποτα απολυτως .....
    Έχω δει αρκετά προφητικά που όταν τελικά έγιναν δεν το πίστευα. Και ειδικά ένα συγκεκριμένο που δεν μπορούσα να το προβλέψω με τίποτα. Έχει να κάνει με έντονο προαίσθημα; Ασυνείδητο; Δεν ξέρω. Πάντως για να ασχολείται ολόκληρη επιστήμη μ' αυτά, κάτι σημαίνει.

Έχω να δω μια πρώην συνάδελφο (και φίλη μου) 3 μήνες. Χθες το βράδυ έβλεπα στον ύπνο μου πως ήρθε σε μένα και ήταν πάρα πολύ λυπημένη. Την ρώτησα τι έχει και μου είπε πως χώρισε (δεν έχει σχέση). Ξύπνησα και θα της έστελνα μήνυμα αλλά μέχρι να ετοιμαστώ για την σχολή το ξέχασα. Μετά έβαλε κάτι καταθλιπτικό στα σόσιαλ μίντια, το είδα και ξαναθυμήθηκα το όνειρο. Της έστειλα αμέσως ρωτώντας αν είναι καλά και της έγραψα τι είδα. Με ρώτησε αν μιλάω σοβαρά γιατί όντως δεν ήταν καθόλου καλά και μου είπε πως πέθανε η θεία της

Έχω να δω μια πρώην συνάδελφο (και φίλη μου) 3 μήνες. Χθες το βράδυ έβλεπα στον ύπνο μου πως ήρθε σε μένα και ήταν πάρα πολύ λυπημένη. Την ρώτησα τι έχει και μου είπε πως χώρισε (δεν έχει σχέση). Ξύπνησα και θα της έστελνα μήνυμα αλλά μέχρι να ετοιμαστώ για την σχολή το ξέχασα. Μετά έβαλε κάτι καταθλιπτικό στα σόσιαλ μίντια, το είδα και ξαναθυμήθηκα το όνειρο. Της έστειλα αμέσως ρωτώντας αν είναι καλά και της έγραψα τι είδα. Με ρώτησε αν μιλάω σοβαρά γιατί όντως δεν ήταν καθόλου καλά και μου είπε πως πέθανε η θεία της
    Ααα εσυ εισαι πολυ φιλη μου και δεν το ξερεις...το παθαινω κι εγω σε τρομακτικο βαθμο...με τρομαζει αυτο το πραμα ωρες ωρες...

Quote Originally Posted by ΜικρηΟλλανδεζα View Post
    Ααα εσυ εισαι πολυ φιλη μου και δεν το ξερεις...το παθαινω κι εγω σε τρομακτικο βαθμο...με τρομαζει αυτο το πραμα ωρες ωρες...
    Ισχύειιι. Σε τρομάζει γιατί συμβαίνει. Αν δω κάτι άσχημο φοβάμαι πως θα γίνει. Μια άλλη φορά όταν ζούσα Ελλάδα είχα δει κάτι σημάδια που όλα παρέπεμπαν σε κάποιο ατύχημα. Πήρα την μάνα μου, της το είπα και μου είπε πως ο αδερφός μου είχε ατύχημα στη θάλασσα. Πήγαν για ψάρεμα με τον μπαμπά μου, ζαλίστηκε και έπεσε μέσα. Ευτυχώς βούτηξε ο μπαμπάς μου και τον έσωσε. Προαίσθημα είναι αυτό;

Ισχύειιι. Σε τρομάζει γιατί συμβαίνει. Αν δω κάτι άσχημο φοβάμαι πως θα γίνει. Μια άλλη φορά όταν ζούσα Ελλάδα είχα δει κάτι σημάδια που όλα παρέπεμπαν σε κάποιο ατύχημα. Πήρα την μάνα μου, της το είπα και μου είπε πως ο αδερφός μου είχε ατύχημα στη θάλασσα. Πήγαν για ψάρεμα με τον μπαμπά μου, ζαλίστηκε και έπεσε μέσα. Ευτυχώς βούτηξε ο μπαμπάς μου και τον έσωσε. Προαίσθημα είναι αυτό;
    Ναι...προαισθημα δυνατο...πολυ δυνατο...

Ειδα οτι ο αδερφος μου ειχε οικονομικα προβληματα και κατηγορουσε εμενα. Σημερα ηρθε σπιτι και ελεγε στη μανα μου οτι θα παει να μοιραζει φυλλαδια. Καλα δεν το λες και προφητικο, επαναλαμβανονται συχνα αυτα τα γεγονοτα.

Μπλακ κουραγιο, ξερω απο αυπνια. Δοκιμασε ωτασπιδες.

Μια καθηγήτριά μας (η πιο αγαπημένη) μας ανακοίνωσε στην αρχή της χρονιάς πως του χρόνου μάλλον δεν θα είναι μαζί μας. Για καιρό το σκεφτόταν. Εγώ χθες είδα στο όνειρο πως μας ανακοίνωσε πως δεν θα φύγει τελικά. ΣΗΜΕΡΑ στο μάθημα, σε άκυρη στιγμή, όντως μας το ανακοίνωσε. Όπως χάρηκα στο όνειρο, χάρηκα και στην πραγματικότητα.

Το προηγούμενο όμως δεν ήταν καλό. Έβλεπα πως τριγυρνούσα στο campus (ήταν διαφορετικό, πιο creepy με απότομα ζικ ζακ σκαλιά που τα ανεβοκατέβαινα) σαν φάντασμα στις 2 τα ξημερώματα και κατέληξα στο γραφείο μιας καθηγήτριάς μας που έκανε μελέτη. Της ζήτησα αν μπορούσα να κάτσω εκεί μαζί της να τελειώσω την εργασία μου ενώ οι συμφοιτήτριες με περίμεναν για να πάμε να φάμε παγωτό. Τα χαράματα. Άργησα και η μια από αυτές μου φώναζε πως με περίμεναν αλλά τελικά μου πήραν παγωτό και κάθησα μόνη μου να το φάω μέχρι να ξημερώσει και να πάω στο μάθημα. Ό,τι να' ναιιι

στο εξωτερικο εισαι αδερφε γτ εδω δεν εχει παγωτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Quote Originally Posted by elis View Post
    στο εξωτερικο εισαι αδερφε γτ εδω δεν εχει παγωτα
    Τι λες καλέ που δεν έχει!!!

Κύπρο είμαι. Στην Ελλάδα όμως βρίσκεις ακόμη καλύτερα!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast