Κριση αγχους απο ελλειψη παρεας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34
    Junior Member

Κριση αγχους απο ελλειψη παρεας

Καλησπερα σε ολους και καλη χρονια. Τα τελευταια δυο χρονια,εχω αλλαξει πολυ τον κοινωνικο μου κυκλο. Κρατησα ελαχιστα ατομα που πραγματικα νοιαζοταν για εμενα και εγω για εκεινα,αλλα... το ενα απο αυτα εχει πλεον σοβαρη και επισημη σχεση και βγαινουμε σπανια,το αλλο ατομο ειναι σπιτογατος και το τριτο ατομο θα παει εξωτερικο σε λιγο καιρο.
    Καποτε ειχα παρεες μεσα απο τις σχεσεις μου,απο το σχολειο αλλα λιγα πραγματα. Πλεον εχω φτασει σε σημειο να με πιανει κριση αγχους επειδη ειμαι στο σπιτι. Ειμαι 23 χρονων και τα σκ ειμαι μεσα. Δεν αντεχω αλλο. Βαζω καθε μερα τα κλαματα. Μεσα απο τη δουλεια,ως η μικροτερη εκει μεσα δεν μπορεσα να κανω παρεες παρα εναν-δυο καφεδες το χρονο.
    Θελω πολυ να γνωρισω νεα ατομα,αλλα δεν μπορω με το προγραμμα που εχω τωρα και με τις "απαιτησεις" που εχω θεσει. Ειμαι ανθρωπος του εξω,καφε,βολτα,φαγητο,θεατρ ο,κινηματογραφος,αθλητισμο κτλ. αλλα πλεον εχω φρικαρει. Τι να κανω πειτε μου;

Μενεις Αθήνα η επαρχία; με τι ασχολείσαι αυτή τη περίοδο;; σπουδάζεις δουλεύεις; Ίσως από ενδιαφέροντα και από χόμπυ να έβρισκες παρεες ...μη στοχεύεις στο να κάνεις κολλητούς στόχευσε στο να βρεις άτομα που θα κάνετε πράγματα και θα περνάτε καλά και μετά ότι προκύψει από κει

Επίσης κάτι λες για "απαιτήσεις".
    Εδώ θα σε συμβούλευα καλύτερα να κρατάς μικρό καλάθι για τους γύρω σου και να μην έχεις πολλές προσδοκίες και απαιτήσεις γιατί πολλές φορές οι άλλοι δεν θα κάνουν για μας αυτό που θα κάναμε εμείς γι αυτούς ουτε αυτο που θεωρείται αυτονόητο στις φιλικές σχέσεις...

Junior Member
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Μενεις Αθήνα η επαρχία; με τι ασχολείσαι αυτή τη περίοδο;; σπουδάζεις δουλεύεις; Ίσως από ενδιαφέροντα και από χόμπυ να έβρισκες παρεες ...μη στοχεύεις στο να κάνεις κολλητούς στόχευσε στο να βρεις άτομα που θα κάνετε πράγματα και θα περνάτε καλά και μετά ότι προκύψει από κει
    Μενω Θεσσαλονικη,δουλευω και μου μενει λιγος χρονος τα πρωινα που ειμαι σπιτι. Ξεκινησα γυμναστηριο αλλα δεν ειδα κατι κι απο εκει. Χρηματα για να κανω κατι αλλο δεν εχω. Οσο για τις απαιτησεις,ψαχνω κατι αληθινο και ουσιαστικο,χωρις υο κολλητιλικι που προανεφερες. Τα ατομα που εφυγαν απ τη ζωη μου,το εκαναν γιατι μιλησα επιτελους κι εγω και δεν καθισα να υπομεινω αλλο την υποκρισια τους. Το αποτελεσμα; η μοναξια που νιωθω ακομα κι αν ειμαι με τα ατομα που προανεφερα. Παιδια,εχω απελπιστει. Τι να κανω;

Γεια σου κοριτσι !!!οταν χωρισα πρωτη φορα εμεινα μονη !!!απο εκει που ειχα την σχεση μου και τους《 φιλους》 μου και εβγαινα καθε μερα δεν ειχα κανεναν !!δεν αντεχα μεσα στο σπιτι με τιποτε ..νεο κοριτσι φαντασου 17 χρονων και οι 《φιλοι》πουθενα !!!δεν περιμενω απ αυτους τιποτε τωρα με θυμουντε οταν εχουν προβλημα μονο και τους γραφω οπως και αυτοι εκαναν σε μενα ...εκανα πολυ κακες επιλογες σε παρεες και νομιζα οτι εφταιγα εγω αλλα με ολα τα ατομα φεροντουσαν ετσι οποτε καταλαβα οτι απλα ηταν μονο ο εαυτος τους και κανεις αλλος και δεν εχουν τωρα κανεναν γιατι τους καταλαβαν ολοι κ δεν τους θελει κανεις .

Αν θες στειλε μου π.μ να τα πουμε !!

Quote Originally Posted by Najiamou View Post
    Μενω Θεσσαλονικη,δουλευω και μου μενει λιγος χρονος τα πρωινα που ειμαι σπιτι. Ξεκινησα γυμναστηριο αλλα δεν ειδα κατι κι απο εκει. Χρηματα για να κανω κατι αλλο δεν εχω. Οσο για τις απαιτησεις,ψαχνω κατι αληθινο και ουσιαστικο,χωρις υο κολλητιλικι που προανεφερες. Τα ατομα που εφυγαν απ τη ζωη μου,το εκαναν γιατι μιλησα επιτελους κι εγω και δεν καθισα να υπομεινω αλλο την υποκρισια τους. Το αποτελεσμα; η μοναξια που νιωθω ακομα κι αν ειμαι με τα ατομα που προανεφερα. Παιδια,εχω απελπιστει. Τι να κανω;
    Το μόνο σίγουρο είναι ότι το κλάμα δεν βοηθά.. Ούτε να λυπούμαστε τον εαυτό μας. Ούτε τίποτα..

Πρέπει να βάλεις πράγματα στην ζωή σου που θα συναναστρεφεσαι με άλλους ανθρώπους.. Δραστηριότητες. Τι σου αρέσει;
    Όταν τα πάντα γύρω σου αλλάζουν είναι δυνατόν να παραμείνεις ο ίδιος;;

Junior Member
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Το μόνο σίγουρο είναι ότι το κλάμα δεν βοηθά.. Ούτε να λυπούμαστε τον εαυτό μας. Ούτε τίποτα..

Πρέπει να βάλεις πράγματα στην ζωή σου που θα συναναστρεφεσαι με άλλους ανθρώπους.. Δραστηριότητες. Τι σου αρέσει;
    Μου αρεσει η γυμναστικη. Δεν εχω βρει κατι αλλο ειναι η αληθεια.
    Ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σας εναν εναν ξεχωριστα.

Η δουλειά σου δεν σε βοηθάει να κάνεις παρεες από κει;
    Το γυμναστήριο καλά το κάνεις....Είναι ωραίο να έχεις χόμπυ βέβαια ίσως αν δεν έχει ομαδικά προγράμματα να μην καταφέρεις πολλά από εκεί

Μιλά σε καμία κοπέλα αν της συμπαθείς από το γυμναστήριο ....ξεκινά κουβέντα και βλέπεις

Ναι....ετσι είναι οι ανθρώπινες σχέσεις....δυστυχως....οι αληθινοι φιλοι φαινονται μετα τα ξεκαθαρισματα.....

έχεις βάλει δύσκολο στόχο για ουσιαστικές σχέσεις....Δεν θέλω να σε απογοητεύσω όμως αρκεσου αρχικά να συναναστρέφεσαι έστω απλά για να περάσεις καλά .....Και ίσως από άτομα που γνωρίσεις να να σου γνωρίσουν άλλους ανθρώπους που να ταιριάζεις περισσότερο

Όπως και να χει μην κλείνεις πόρτες....όταν έχεις ευκαιρίες να βγεις να πας....έστω και αν δεν σε καλύπτουν τα ατομα....θα ξεσκασεις....Είναι καλύτερο από το να μιζεριαζεις μέσα στο σπίτι

Οι ουσιαστικές σχέσεις είναι λίγες και φαίνονται στο χρόνο......στη φθορά.....στο ποσο είναι εκεί οι φίλοι σου για σένα και πόσο είσαι εκεί γι αυτούς....

Junior Member
    Καλησπερα. Ειμαι καινουρια στο φορουμ. Απο εδω στελνουμε προσωπικο μηνυμα;

Senior Member
    Δυστυχώς πρέπει να συμπηρώσεις 50 Posts για να μπορέσεις να στείλεις προσωπικό μήνυμα. Kι εσύ έχεις μόνο 6 έως τώρα! Οπότε Keep Posting μέχρι να συμπληρώσεις το απαιτούμενο όριο των 50 Posts.

Καλησπερα σε ολους και καλη χρονια. Τα τελευταια δυο χρονια,εχω αλλαξει πολυ τον κοινωνικο μου κυκλο. Κρατησα ελαχιστα ατομα που πραγματικα νοιαζοταν για εμενα και εγω για εκεινα,αλλα... το ενα απο αυτα εχει πλεον σοβαρη και επισημη σχεση και βγαινουμε σπανια,το αλλο ατομο ειναι σπιτογατος και το τριτο ατομο θα παει εξωτερικο σε λιγο καιρο.
    Καποτε ειχα παρεες μεσα απο τις σχεσεις μου,απο το σχολειο αλλα λιγα πραγματα. Πλεον εχω φτασει σε σημειο να με πιανει κριση αγχους επειδη ειμαι στο σπιτι. Ειμαι 23 χρονων και τα σκ ειμαι μεσα. Δεν αντεχω αλλο. Βαζω καθε μερα τα κλαματα. Μεσα απο τη δουλεια,ως η μικροτερη εκει μεσα δεν μπορεσα να κανω παρεες παρα εναν-δυο καφεδες το χρονο.
    Θελω πολυ να γνωρισω νεα ατομα,αλλα δεν μπορω με το προγραμμα που εχω τωρα και με τις "απαιτησεις" που εχω θεσει. Ειμαι ανθρωπος του εξω,καφε,βολτα,φαγητο,θεατρ ο,κινηματογραφος,αθλητισμο κτλ. αλλα πλεον εχω φρικαρει. Τι να κανω πειτε μου;
    Εχεις σκεφτει να βρεις παρεες μεσα απ το ινσταγκραμ;

Πρέπει να συμπληρώσεις εναν ορισμένο αριθμό σχολίων εδώ....Δεν θυμάμαι γύρω στα 30 και πάνω για να στείλεις προσωπικό μήνυμα

. Ειμαι ανθρωπος του εξω,καφε,βολτα,φαγητο,θεατρ ο,κινηματογραφος,αθλητισμο κτλ. αλλα πλεον εχω φρικαρει. Τι να κανω πειτε μου;
    Δεν έχω καταλάβει γιατί κάθεσαι μέσα στο σπίτι και κλαις άμα έχεις τόσα ενδιαφέροντα. Πρέπει δηλαδή να σε πάρει κάποιος από το χεράκι να σε πάει καφέ και σινεμά; Μόνη σου δεν μπορείς; Και τι είναι πιο πιθανό; Να πεταχτεί κάποια καινούρια γνωριμία από τα ντουβάρια του σπιτιού ή εκεί που υπάρχουν άλλοι που έχουν ένα κοινό ενδιαφέρον με εσένα;

Κορίτσι μου και εγώ έτσι! Μην ανησυχείς! Κάτι Θα βρεθεί! Είσαι μικρή ακόμα, έχεις αδέρφια, ξαδέρφια; Μόνο αυτά τα άτομα αξίζουν πίστεψε με!

Page 1 of 3 123 LastLast