Κριση αγχους απο ελλειψη παρεας - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 34 of 34
    Junior Member
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Με το καλό να έρθει το παιδάκι σου... Θα πρέπει να ζυγίσεις τα πράγματα και να δεις πως θα προχωρησεις την ζωή σου.. Δεν μπορεί να μεγαλώσει ένα παιδί σε τέτοιες συνθήκες.. Έχεις σκεφτεί τι θα κάνεις?

Όσο για τον αδελφό σου. Θεωρείς μοναδική λύση να τον βγάλετε έξω από το σπίτι? Έτσι θα τον βοηθήσετε?
    Ναι μοναδική λύση είναι ν σταματήσει να τον καλομαθαινει ο πατέρας μ κ να φύγει Ελλάδα στην μάνα του η οποία δν θελει υποχρεώσεις αλλά αυτός κάθεται εδώ γιατί κάνει ότι γουστάρει ενώ Ελλάδα τον βρίζει η άλλη ν πει για δουλειά η θα του βάλει αστυνομία ν φύγει !
    Εδώ κάθεται δν δουλεύει δν σπουδάζει απλά αράζει σε ένα δωμάτιο κ έχει υπηρέτρια τον πατέρα μ μαζί με την γκομενα του η οποία δν τον θελει κ την φέρνει με το ζόρι. κ προκαλεί πρόβλημα με τα ψυχολογικά του συνεχώς
    Αν δν είναι εδώ είμαι ήρεμη κ μπορώ ν μεγαλώσω το παιδι μ όμως ο πατέρας μ δν λέει να το κατλαβει όποτε θυσιάζει εμένα για εκείνον -ο λόγος π έφυγα κ έμπλεξα με ένα ηλιθιο άντρα ήταν για να ξεφύγω από αυτούς αλλά πάλι γύρισα!
    Εγώ δν έχω π να πάω αυτή την στιγμή απλά κάθομαι κ υπομένω αυτά κ φοβάμαι για το παιδι μ γιατί είναι κ βίαιοι πολλές φορές όμως δν έχω π να πάω! Δεν έχω βοήθεια καθόλου !

Junior Member
    Με το καλό να έρθει το παιδάκι σου... Θα πρέπει να ζυγίσεις τα πράγματα και να δεις πως θα προχωρησεις την ζωή σου.. Δεν μπορεί να μεγαλώσει ένα παιδί σε τέτοιες συνθήκες.. Έχεις σκεφτεί τι θα κάνεις?

Όσο για τον αδελφό σου. Θεωρείς μοναδική λύση να τον βγάλετε έξω από το σπίτι? Έτσι θα τον βοηθήσετε?
    Κ καταρχάς θεωρεις σωστο να κακοποιεί κάποιος την αδερφή του να την καταστρέφει να την χτύπαει κ ν την βρίζει να της παίρνει τ λευτα να κάνει σεξ κ να τσιρίζει με γκομενες; Είναι σεβασμος αυτος πιστευεις ; Κ χωρις ναρκωτικά το ίδιο είναι έτσι έμαθε από μικρος ! K εμένα π με πέταξαν έγκυο κ τόσο καιρό με πέταγαν ποιος θα με βοηθήσει ;κανεις!! Πάντα να βοηθάω εγώ τον καθένα κ να ζουνε την ζωάρα τους-Δν ξέρω είμαι σε απελπιστική θέση

Quote Originally Posted by Selina12 View Post
    Κ καταρχάς θεωρεις σωστο να κακοποιεί κάποιος την αδερφή του να την καταστρέφει να την χτύπαει κ ν την βρίζει να της παίρνει τ λευτα να κάνει σεξ κ να τσιρίζει με γκομενες; Είναι σεβασμος αυτος πιστευεις ; Κ χωρις ναρκωτικά το ίδιο είναι έτσι έμαθε από μικρος ! K εμένα π με πέταξαν έγκυο κ τόσο καιρό με πέταγαν ποιος θα με βοηθήσει ;κανεις!! Πάντα να βοηθάω εγώ τον καθένα κ να ζουνε την ζωάρα τους-Δν ξέρω είμαι σε απελπιστική θέση
    Πρώτα από όλα ηρέμησε.. Δεύτερο δεν είμαι εκεί να βλέπω το γίνεται και τι όχι. Δεν υπάρχουν μόνο δύο επιλογές.. Μένει και κακοποιει ή τον πετάμε έξω και δεν μας νοιάζει..
    Όταν φέρεται έτσι εσείς τι κάνετε?? Πως αντιδράτε?
    Όταν τα πάντα γύρω σου αλλάζουν είναι δυνατόν να παραμείνεις ο ίδιος;;

Junior Member
    Πρώτα από όλα ηρέμησε.. Δεύτερο δεν είμαι εκεί να βλέπω το γίνεται και τι όχι. Δεν υπάρχουν μόνο δύο επιλογές.. Μένει και κακοποιει ή τον πετάμε έξω και δεν μας νοιάζει..
    Όταν φέρεται έτσι εσείς τι κάνετε?? Πως αντιδράτε?
    Δν κάνει τίποτα ο πατέρας μου .κ τ ν κάνω εγώ ; Είμαι πιο αδύναμη δν μπορώ ν τ βάλω μαζί του-πχ εγώ όταν γυρνούσα από δουλειά εβριζε κ με χτύπαγε κάτω στο πάτωμα
    Πήρα αστυνομία αλλά δν το συνέχισα δν μ αφήνει ο πατέρας μ τον έχει γύρω από το μικρό του δαχτυλάκι τον κάνει ότι θελει !
    Μπαμπα πρωινό
    Μπαμπα δώσε λευτα
    Μπαμπα θα σε γ@@@σω αν δν μ δώσεις λευτα η αν δν έχεις λευτα πες στην αδερφή μ την π....να ν δώσει - καθόλου σεβασμό απλά -δν γίνεται κάτι ! Ο πατέρας μ δν πατάει πόδι του το λένε όλοι δν κατλβαινει

Page 3 of 3 FirstFirst 123