Δίλημμα - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 61

Thread: Δίλημμα

Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Διλλημα δεν υπάρχει στη περίπτωση σου.Πρεπει να φύγεις.Επρεπε ήδη να το έχεις κάνει.αν δε κάνω λάθος υπάρχουν ιδρυματα για κακοποιημένες γυναίκες.παρε τα παιδιά σου και τρεχα.Μη περιμένεις να σε σκοτώσει για να το κάνεις.καντο χθες
    Θα το ψάξω αυτό ευχαριστώ πολύ

Μαρία.. Πέρα από την πλάκα.. Τα σημάδια στο σώμα φεύγουν. Τα σημάδια στην ψυχή δεν φεύγουν.
    Παλεύω με την κατάθλιψη 2χρονια.. Μπορεί ναι να είμαι καλύτερα αλλά δεν ξεχνάω. Ήμουν παιδί.. Είμαι ενήλικα.. Είναι παιδιά, θα γίνουν ενήλικες.. Είσαι γυναίκα.. Τι περιμένεις να γεράσεις και να σέρνεσαι για να αποφασίσεις να φύγεις? Να ζήσεις? Κανένας δεν έχει δικαίωμα να σε αγγίζει. Κανένας!!
    Όταν τα πάντα γύρω σου αλλάζουν είναι δυνατόν να παραμείνεις ο ίδιος;;

Quote Originally Posted by Μαρια85 View Post
    Φευγω από δω και έρχομαι στείλε διεύθυνση κρίμα είναι να μεινει χωρίς σάκο
    Πέρα από την πλάκα.. Αυτό το πράγμα δεν αντέχεται. Δεν ξέρω γιατί και πως το αντέχουν κάποιες γυναίκες.. Είναι από τα χειρότερα πράγματα που μπορεί να ζήσει κάποιος..
    Σκέψου ότι αν δεν είσαι εσύ καλά δεν είναι ούτε τα παιδιά σου..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Ευχαριστώ πάρα πολύ

Δε θέλω ευχαριστω θέλω να τα κάνεις πράξη.Σε κανέναν μας δεν αξιζει η τύχη σου,ουτε σε σένα ούτε στα παιδιά σου.
    Ευχαριστώ πάρα πολύ
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Μαρία.. Πέρα από την πλάκα.. Τα σημάδια στο σώμα φεύγουν. Τα σημάδια στην ψυχή δεν φεύγουν.
    Παλεύω με την κατάθλιψη 2χρονια.. Μπορεί ναι να είμαι καλύτερα αλλά δεν ξεχνάω. Ήμουν παιδί.. Είμαι ενήλικα.. Είναι παιδιά, θα γίνουν ενήλικες.. Είσαι γυναίκα.. Τι περιμένεις να γεράσεις και να σέρνεσαι για να αποφασίσεις να φύγεις? Να ζήσεις? Κανένας δεν έχει δικαίωμα να σε αγγίζει. Κανένας!!
    Έχεις απόλυτο δίκιο δεν έχει δίκαιωμα. Απλώς σαν αφελής που είμαι ήθελα να πετύχει αυτη η σχέση και έδωσα πολλές ευκαιρίες αλλά μάλλον δεν άξιζαν

Έχεις απόλυτο δίκιο δεν έχει δίκαιωμα. Απλώς σαν αφελής που είμαι ήθελα να πετύχει αυτη η σχέση και έδωσα πολλές ευκαιρίες αλλά μάλλον δεν άξιζαν
    Να δώσεις ναι ευκαιρίες.. Αλλά όχι και στην βία.. Δεν σου αξίζει.. Θα βρεις ένα καλύτερο άνθρωπο που θα σέβεται το σώμα σου, τα παιδιά σου.. Και αν όχι.. Δεν πειράζει.. Και μόνη καλύτερα θα είσαι..

Να δώσεις ναι ευκαιρίες.. Αλλά όχι και στην βία.. Δεν σου αξίζει.. Θα βρεις ένα καλύτερο άνθρωπο που θα σέβεται το σώμα σου, τα παιδιά σου.. Και αν όχι.. Δεν πειράζει.. Και μόνη καλύτερα θα είσαι..
    Ναι τώρα το κατάλαβα γιατί και εγώ δεν αντέχω ψυχολογικά πλέον να παλεύω για κάτι που είναι χαμένο έχω κουραστεί. Παλιά έκλεινα τα μάτια και τα αυτιά και δεν έβλεπα γιατί όπως λένε ο έρωτας είναι τυφλός.

Ναι τώρα το κατάλαβα γιατί και εγώ δεν αντέχω ψυχολογικά πλέον να παλεύω για κάτι που είναι χαμένο έχω κουραστεί. Παλιά έκλεινα τα μάτια και τα αυτιά και δεν έβλεπα γιατί όπως λένε ο έρωτας είναι τυφλός.
    Μπα.. Δεν είναι τυφλός.. Είναι περίεργο πράγμα.. Αλλά τυφλός όχι. Ξέρεις τι έχεις, το βλέπεις, το ζεις. Απλα δεν το παραδέχεσαι...
    άρχισε να κάνεις βήματα για να ζήσεις.. Τώρα δεν ζεις

Μπα.. Δεν είναι τυφλός.. Είναι περίεργο πράγμα.. Αλλά τυφλός όχι. Ξέρεις τι έχεις, το βλέπεις, το ζεις. Απλα δεν το παραδέχεσαι...
    άρχισε να κάνεις βήματα για να ζήσεις.. Τώρα δεν ζεις
    Όντος δεν ζω. Θα κάνω ένα ένα τα βήματα και ίσως βγω από αυτό

Senior Member
    Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Συμφωνώ απόλυτα με τον Γιώργο. Μπράβο κορίτσι μου. Ξέρεις.. Έλα και από το σπίτι μου καμιά βόλτα γιατί εγώ δεν "κάθομαι" άλλο.. Έλα γιατί κρίμα δύο μέτρα άντρας να μου μείνει χωρίς σάκο..

Μαρία μας κάνεις πλάκα; Έφυγες!
    κοριτσια μου, δεν φευγετε που δεν φευγετε, δεν πατε μια βολτα για πολεμικες τεχνες, να δουν οι θρασυδειλοι που βαλατε στο σπιτι σας πως ειναι οι κλωτσες στ @@ απο μια αδυναμη γυναικα;
    γιατι τετοιες κοτες μονο με γυναικες και παιδια τα βαζουν.
    πραγματικα εχω εξοργιστει.
    πρεπει να γινει μια ομαδα να κανονιζει τετοια καθαρματα...
    Saga Norén, Länskrim, Malmö ..

Πόσο με εξοργίζουν κάτι τέτοιοι άνδρες που κάνουν τους μάγκες μόνο στη γυναίκα τους .......Πατσ στα πόδια σου κορίτσι μου ,ζητά βοήθεια αν ξανασυμβεί περιστατικό βίας και μην αφεινεις κανένα και τίποτα να καταπατά την αξιοπρέπεια σου .Καντω πρώτα απ όλα για εσένα και μετά για τα παιδάκια σου.Όταν θα ειναι εσυ καλα θα ειναι και εκείνα να είσαι σίγουρη.

Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κοριτσια μου, δεν φευγετε που δεν φευγετε, δεν πατε μια βολτα για πολεμικες τεχνες, να δουν οι θρασυδειλοι που βαλατε στο σπιτι σας πως ειναι οι κλωτσες στ @@ απο μια αδυναμη γυναικα;
    γιατι τετοιες κοτες μονο με γυναικες και παιδια τα βαζουν.
    πραγματικα εχω εξοργιστει.
    πρεπει να γινει μια ομαδα να κανονιζει τετοια καθαρματα...
    Πολύ θα μου άρεσε και εμένα μια τέτοια ομάδα..
    Το δικό μου μια φορά έγινε, όπως έχω πει και στο θέμα που άνοιξα, αλλά και πάλι βράζω ακόμα μέσα μου.
    Είμαι της άποψης ότι η Μαρία (και όποια είναι στη θέση της) πρέπει να φύγει γιατί κάποιες καταστάσεις δυστυχώς δεν αλλάζουν..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

Senior Member
    αν υπαρχει και σωματικη βια, ειναι καλα να βρεις τον φορεα που φιλοξενει και βοηθαει κακοποιημενες γυναικες και τα παιδια του. αυτο θα ειναι πολυ βοηθητικο για σενα που δεν εχεις πορους, γιατι νομιζω οτι βοηθουν και με το νομικο μερος, για να μην σου πω ποσο βοηθητικη θα ειναι για σενα μια φιλοξενια σε εναν τετοιο ξενωνα στην περιπτωση του διαζυγιου.
    σε μια κολλα χαρτι θα τον τυλιξεις τον παπαρα.
    βρες τες για αρχη, παρε πληροφοριες τι βοηθεια μπορουν να δωσουν και αποφασιζεις, μετα.
    Saga Norén, Länskrim, Malmö ..

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast