Ζηλεια αρρωστημενων διαστασεων!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30

Ζηλεια αρρωστημενων διαστασεων!

Παιδια καλησπερα σε ολους σας!Αποφασισα να μοιραστω μαζι σας κατι που με κανει κ υποφερω πολλα χρονια κ εχει λαβει πλεον αρρωστημενες διαστασεις,Ψαχνω απεγνωσμενα προξενιο για γαμο κ παιδι,Δεν αντεχω αλλο ζηλευω παθολογικα κ αρρωστημενα οσες γυναικες εχουν παιδια ειδικα κ εναν ανθρωπο να τις αγαπαει,Κυκλοφοραω στον δρομο βλεππω οικογενειες γυναικες εγκυες η με παιδια στα καροτσακια κ πασχω,Νιωθω ακομα κ μισος,Οταν εχω μαθει για καποιες γυναικες γνωστες κ φιλες μου οτι παντρευονται κ μενουν εγκυες ειδικα μου εχει συμβει αρκετες φορες να κλαιω τα βραδια απο τα νευρα μου,Τις προαλλες μου ζητησε μια γνωστη μου οικογενεια να βαφτισω το μωρο τους κ εγινα εξαλλη αρνηθηκα με πολιτισμενο τροπο,Εννοειται δεν θελω βαφτιστιρια ουτε να υιοθετησω το παιδι μιας αλλης δεν μπορω να το δω σαν δικο μου το μονο δικο μου ειναι αυτο που θα γεννησω εγω,Επειδη αυτη η κατασταση εχει λαβει ανεξελεγκτες διαστασεις κυνηγαω συνεχεια προξενια κ σε περιπτωση που δεν βρεθει συζυγος εχω παρει τις αποφασεις μου χρηματα εχω θα κανω παιδι με δοτη σπερματος,Απλα με πικραινει που κανενας δεν με εχει αγαπησει ποτε κ εχω υποστει κακοποιηση ψεμματα κ εκμεταλλευση,Ανυπομονω να τελειωσει ολος αυτος ο εφιαλτης κ κανω καθε δυνατη προσπαθεια,Επισης να αναφερω οτι πηγαινω κ σε ψυχιατρο κ ψυχολογο αλλα τιποτα δεν μπορει να με ηρεμησει παρα μονο η λυση του προβληματος

Ρε συ δεν είναι φυσιολογικό αυτό, δεν είναι το να μείνεις έγκυος ή να παντρευτείς το παν στη ζωή! Δε μπορείς να βρεις κάποιο άλλο ενδιαφέρον ή άλλο λόγο να ζεις? Εγώ ας πούμε δε θέλω ούτε να παντρευτώ ούτε να κάνω παιδιά, θεωρείς ότι η ζωή μου δεν έχει κανένα νόημα?

Καταρχην πρεπει να σκεφτείς αν θέλεις να βρεις σύντροφο για να κάνεις μόνο και μόνο ένα παιδί ,αν θέλεις να βρεις σύντροφο γιατί νοιώθεις ότι έχεις να του δώσεις πολύ αγάπη και σε συνέχεια όλου αυτού να έρθεικαι το παιδί,αν θέλεις μόνο ένα παιδί ή θέλεις να παντρευτείς και Ν κανεις παιδί για να σταματήσεις να ζηλεύεις.

Καταρχάς πόσο χρονών είσαι;

Επιπλέον κάθε άνθρωπος στη ζωη του έχει και διαφορετικά σχέδια και όνειρα....
    Άλλοι μπορεί να ζουν για να κάνουν παιδιά και σε άλλους να μην λέει κάτι αυτό

Εφόσον εσύ ανήκεις σε αυτούς τους ανθρώπους που θέλουν οικογένεια τότε πρέπει να μείνεις στο στόχο σου αλλά χωρίς να σου γίνεται εμμονή.....

Με το να εμμένεις και να το σκέφτεσαι συνέχεια δεν βοηθάς τη κατάσταση.....Δεν απολαμβάνεις τις υπόλοιπες μικρές χαρές της ζωής που μπορούν να σε κάνουν να νιώθεις γεμάτη.....
    Επικεντρωσου σε αλλα πράγματα....Τι σου αρέσει να κάνεις; σε τι βρίσκεις χαρά;; .......βγες έξω βρες παρεες...πως θα σε βρει ο υποψήφιος σύντροφός αν είσαι μέσα στο σπίτι συνέχεια; βρες ένα νόημα στη ζωή σου εσύ πρώτα

Οι ψυχολόγοι που πας τι σου λενε για αυτό;

Senior Member
    Quote Originally Posted by μυσπ View Post
    Παιδια καλησπερα σε ολους σας!Αποφασισα να μοιραστω μαζι σας κατι που με κανει κ υποφερω πολλα χρονια κ εχει λαβει πλεον αρρωστημενες διαστασεις,Ψαχνω απεγνωσμενα προξενιο για γαμο κ παιδι,Δεν αντεχω αλλο ζηλευω παθολογικα κ αρρωστημενα οσες γυναικες εχουν παιδια ειδικα κ εναν ανθρωπο να τις αγαπαει,Κυκλοφοραω στον δρομο βλεππω οικογενειες γυναικες εγκυες η με παιδια στα καροτσακια κ πασχω,Νιωθω ακομα κ μισος,Οταν εχω μαθει για καποιες γυναικες γνωστες κ φιλες μου οτι παντρευονται κ μενουν εγκυες ειδικα μου εχει συμβει αρκετες φορες να κλαιω τα βραδια απο τα νευρα μου,Τις προαλλες μου ζητησε μια γνωστη μου οικογενεια να βαφτισω το μωρο τους κ εγινα εξαλλη αρνηθηκα με πολιτισμενο τροπο, Εννοειται δεν θελω βαφτιστιρια ουτε να υιοθετησω το παιδι μιας αλλης δεν μπορω να το δω σαν δικο μου το μονο δικο μου ειναι αυτο που θα γεννησω εγω, Επειδη αυτη η κατασταση εχει λαβει ανεξελεγκτες διαστασεις κυνηγαω συνεχεια προξενια κ σε περιπτωση που δεν βρεθει συζυγος εχω παρει τις αποφασεις μου χρηματα εχω θα κανω παιδι με δοτη σπερματος, Απλα με πικραινει που κανενας δεν με εχει αγαπησει ποτε κ εχω υποστει κακοποιηση ψεμματα κ εκμεταλλευση, Ανυπομονω να τελειωσει ολος αυτος ο εφιαλτης κ κανω καθε δυνατη προσπαθεια, Επισης να αναφερω οτι πηγαινω κ σε ψυχιατρο κ ψυχολογο αλλα τιποτα δεν μπορει να με ηρεμησει παρα μονο η λυση του προβληματος
    και μονο που τονιζεις τοσο στο μηνυμα σου, αλλα και στον τιτλο σου , το "αρρωστημενων διαστασεων", ειναι φανερο, οτι πρεπει ΠΡΩΤΑ να θεραπευτεις απο τις αρρωστημενες διαστασεις, και μετα να ψαχνεσαι για παιδια, ειδικα αν σκοπευεις να τα κανεις μονη σου.
    συζυγους και συντροφους, βρες οσους θελεις κι ας κρινουν οι ιδιοι αν ταιριαζετε, αλλα δεν φταιει σε τπτ κανενα παιδι να αποκτησει μια μανα με τοσα απωθημενα.

δεν πιστευω στο ματιασμα και την γλωσσοφαγια, αλλα αν πιστευα, δεν θα ηθελα με τπτ να ειμαι γνωστη σου..
    μηπως να αλλαζες ψυχολογο;
    Saga Norén, Länskrim, Malmö ..

Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Καταρχάς πόσο χρονών είσαι;

Επιπλέον κάθε άνθρωπος στη ζωη του έχει και διαφορετικά σχέδια και όνειρα....
    Άλλοι μπορεί να ζουν για να κάνουν παιδιά και σε άλλους να μην λέει κάτι αυτό

Εφόσον εσύ ανήκεις σε αυτούς τους ανθρώπους που θέλουν οικογένεια τότε πρέπει να μείνεις στο στόχο σου αλλά χωρίς να σου γίνεται εμμονή.....

Με το να εμμένεις και να το σκέφτεσαι συνέχεια δεν βοηθάς τη κατάσταση.....Δεν απολαμβάνεις τις υπόλοιπες μικρές χαρές της ζωής που μπορούν να σε κάνουν να νιώθεις γεμάτη.....
    Επικεντρωσου σε αλλα πράγματα....Τι σου αρέσει να κάνεις; σε τι βρίσκεις χαρά;; .......βγες έξω βρες παρεες...πως θα σε βρει ο υποψήφιος σύντροφός αν είσαι μέσα στο σπίτι συνέχεια; βρες ένα νόημα στη ζωή σου εσύ πρώτα

Οι ψυχολόγοι που πας τι σου λενε για αυτό;
    Καλησπερα σας παιδια Ευχαριστω για την ανταποκριση σε ολον αυτον τον εφιαλτη που βιωνω η παραπανω απαντηση με καλυψε περισσοτερο αλλα κ παλι σας ευχαριστω ολους,Ειμαι 33 χρονων απο την εφηβεια σκεφτομαι εντονα τον γαμο κ το παιδι οτι ειναι το ονειρο της ζωης μου,Δεν θα ειχα καμμια αντιρρηση να παντρευτω κ σε πολυ μικρη ηλικια αλλα οι δικοι μου με πιεσαν αφορητα να παω στο πανεπιστημιο με το ζορι ενω παντα ηθελα νοικοκυριο κ παιδια,Ευτυχως απο καποιες αποψεις την ζωη μου την εζησα εχω πολλες φιλες ξαδερφες εχω ταξιδεψει εχω καποια χομπι επομενως αυτο που λετε παραπανω οτι εχω απωθημενα συνολικα δεν ισχυει,Καθε σχεση που εκανα χωριζα επειδη ο αλλος ηθελε μονο καλοπεραση ενω για μενα ενας αντρας που δεν με αγαπαει κ δεν θελει παιδι ειναι απολυτα περιττος,Με την παροδο των χρονων εχω γεμισει ζηλεια κ αγανακτηση για τις αλλες που εχουν αυτο που θελω εγω που φτανει τα ορια της παρανοιας κυκλοφορω στον δρομο κ υποφερω που βλεπω οικογενειες με παιδια Η ψυχολογος προσπαθει ματαια να με ηρεμησει ενω τιποτα πλεον δεν με γεμιζει κ θελω αυτο κ μονο,Επισης να τονισω οτι ειμαι ασπεργκερ κ εμεις οι ασπεργκερ εαν δεν εχουμε αυτο που ονειρευομαστε υποφερουμε κ δεν βρισκουμε πουθενα αλλου ευτυχια,Εννοειται θα σταματησω να ζηλευω τις αλλες οταν αποκτησω παιδι κ συζυγο η εστω παιδι Γιατι να ζηλευω κατι που εχω?Αρα γιατι να εχει προβλημα η μελλοντικη μου οικογενεια?Λεφτα εχω πτυχιο εχω φιλες εχω εχω βγει κ ταξιδεψει αρκετα τι αλλο να θελησω?Απλα η ζωη μου ειναι θα ενας απεραντος εφιαλτης κ μια πικρα μεχρι να εκπληρωθει αυτο που θελω απεγνωσμενα απο την εφηβεια

Καλησπερα σας παιδια Ευχαριστω για την ανταποκριση σε ολον αυτον τον εφιαλτη που βιωνω η παραπανω απαντηση με καλυψε περισσοτερο αλλα κ παλι σας ευχαριστω ολους,Ειμαι 33 χρονων απο την εφηβεια σκεφτομαι εντονα τον γαμο κ το παιδι οτι ειναι το ονειρο της ζωης μου,Δεν θα ειχα καμμια αντιρρηση να παντρευτω κ σε πολυ μικρη ηλικια αλλα οι δικοι μου με πιεσαν αφορητα να παω στο πανεπιστημιο με το ζορι ενω παντα ηθελα νοικοκυριο κ παιδια,Ευτυχως απο καποιες αποψεις την ζωη μου την εζησα εχω πολλες φιλες ξαδερφες εχω ταξιδεψει εχω καποια χομπι επομενως αυτο που λετε παραπανω οτι εχω απωθημενα συνολικα δεν ισχυει,Καθε σχεση που εκανα χωριζα επειδη ο αλλος ηθελε μονο καλοπεραση ενω για μενα ενας αντρας που δεν με αγαπαει κ δεν θελει παιδι ειναι απολυτα περιττος,Με την παροδο των χρονων εχω γεμισει ζηλεια κ αγανακτηση για τις αλλες που εχουν αυτο που θελω εγω που φτανει τα ορια της παρανοιας κυκλοφορω στον δρομο κ υποφερω που βλεπω οικογενειες με παιδια Η ψυχολογος προσπαθει ματαια να με ηρεμησει ενω τιποτα πλεον δεν με γεμιζει κ θελω αυτο κ μονο,Επισης να τονισω οτι ειμαι ασπεργκερ κ εμεις οι ασπεργκερ εαν δεν εχουμε αυτο που ονειρευομαστε υποφερουμε κ δεν βρισκουμε πουθενα αλλου ευτυχια,Εννοειται θα σταματησω να ζηλευω τις αλλες οταν αποκτησω παιδι κ συζυγο η εστω παιδι Γιατι να ζηλευω κατι που εχω?Αρα γιατι να εχει προβλημα η μελλοντικη μου οικογενεια?Λεφτα εχω πτυχιο εχω φιλες εχω εχω βγει κ ταξιδεψει αρκετα τι αλλο να θελησω?Απλα η ζωη μου ειναι θα ενας απεραντος εφιαλτης κ μια πικρα μεχρι να εκπληρωθει αυτο που θελω απεγνωσμενα απο την εφηβεια
    Αυτό με το ασπεργκερ δεν το είπες από την αρχή για να σε καταλάβουμε καλύτερα... Σίγουρα δεν θα αλλάξεις γνώμη για το θέμα νοικοκυριό και παιδί.. Απλά αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να προσπαθείς να μην το πας στο άλλο άκρο.. Να είσαι πιο χαλαρή, να βρεις τον κατάλληλο άνθρωπο που θα ταιριάζουν τα θέλω σας. Πάνω στην υπερένταση που βρίσκεσαι δεν θα έχεις σωστή κρίση. Αλλά και να καταφέρεις αυτό που θες δεν θα το απολαύσεις.. Οπότε ξεκίνα από το να το πας λίγο πιο ήρεμα..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

Quote Originally Posted by Άντα_Στε87 View Post
    Αυτό με το ασπεργκερ δεν το είπες από την αρχή για να σε καταλάβουμε καλύτερα... Σίγουρα δεν θα αλλάξεις γνώμη για το θέμα νοικοκυριό και παιδί.. Απλά αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να προσπαθείς να μην το πας στο άλλο άκρο.. Να είσαι πιο χαλαρή, να βρεις τον κατάλληλο άνθρωπο που θα ταιριάζουν τα θέλω σας. Πάνω στην υπερένταση που βρίσκεσαι δεν θα έχεις σωστή κρίση. Αλλά και να καταφέρεις αυτό που θες δεν θα το απολαύσεις.. Οπότε ξεκίνα από το να το πας λίγο πιο ήρεμα..
    Ευχαριστω για την κατανοηση αγαπητο μελος ειναι πολυ δυσκολο ολο αυτο δεν απολαμβανω τιποτα στην ζωη μου ζηλευω τις ζωες των αλλων ακομα και μια βολτα μου ειναο οδυνηρη αφου βλεπω τοσες οικογενειες με παιδια κανω τις δουλειες μου βεβαια ειμα λειτουργικη μου αρεσει το νοικυριο αλλα λειτουργω κ πολυ μηχανικα μεχρι να καταφερω αυτο που θελω θα νιωθω μισος κ ατελης ανθρωπος

Ευχαριστω για την κατανοηση αγαπητο μελος ειναι πολυ δυσκολο ολο αυτο δεν απολαμβανω τιποτα στην ζωη μου ζηλευω τις ζωες των αλλων ακομα και μια βολτα μου ειναο οδυνηρη αφου βλεπω τοσες οικογενειες με παιδια κανω τις δουλειες μου βεβαια ειμα λειτουργικη μου αρεσει το νοικυριο αλλα λειτουργω κ πολυ μηχανικα μεχρι να καταφερω αυτο που θελω θα νιωθω μισος κ ατελης ανθρωπος
    Ο μοναδικός σου στόχος δηλαδή είναι να κάνεις παιδιά; όλοι οι άλλοι άνθρωποι που δεν είχαν αποκλειστικά αυτό τον στόχο και ζούσαν την ζωή τους χωρίς να τρελαίνονται για ένα παιδί.. Πως κατάφεραν να κάνουν οικογένεια;
    Όταν τα πάντα γύρω σου αλλάζουν.. είναι δυνατόν να παραμείνεις ο ίδιος;;

Η κόρη μου έχει ασπεργκερ.. Σε καταλαβαίνω απόλυτα.. Αν πας τακτικά σε ψυχολόγο ζητα του να ασχοληθείτε ένα διάστημα μόνο με αυτό το θέμα της ζήλιας. Είναι δύσκολο αλλά είναι καλό να είσαι πιο χαλαρή. Δεν λέω ότι κάνεις λάθος που θέλεις αυτό ακριβώς στη ζωή σου απλά προσπάθησε να το ψάχνεις πιο χαλαρά και συνειδητά..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

Banned
    καλησπερα μυσπ , εχω ενα ερωτημα και αν θες εξηγησεμου σε παρακαλω διοτις δεν το καταλαβαινω.Αναφερεις το "μισος" μα πως γινετε να μισεις μια μωρομανα? μια μανα με το παιδακι της οπου δεν τις γνωριζεις καν? μημπως ειναι απλα το αισθημα της ζηλιας? και πανω στην ενταση μπερδευεις τα επιθετα και τις λεξεις? διοτις δεν μπορω να καταλαβω το να μισει καποια γυναικα μια αγνωστη της γυναικα κι μαλιστα με παιδακι?
    Θελω να ξες οτι και εγω τους τελευταιους μηνες εχω το συναισθημα της πικρας οτι δεν εκαμα οικογενεια, οτι φτανω τα σαραντα και δεν εκανα οικογενεια, οτι ενω γνωρισα πολλες και πολυ αξιολογες κοπελες που θα μπορουσαν να γινουν οικανοτατες μητερς εγω τα σκατωσα, και ναι, τελευταια σαν βλεπω καποιους γνωστους μου συνομιληκους με πιανει μελαγχολια και μικρη δοση ζηλιας! αλλα ταυτοχρωνα σαν τους βλεπω ,χαμογελω και τους χαιρομαι οπως και τα παιδακια τους οταν ειναι καλα! αρα αυτο που νιωθεις δεν ειναι σπανιο , αρκετοι το νιωθουμε! απλα μαλον πανω στην βιασυνη σου εκφραζεις λανθασμενα λογια!.
    Παντος η ηλικια σου δεν ειναι απαγορευτικη, εχεις ανετα 5 χρονια ακομα να κανεις οικογενεια δικη σου, το θεμα ειναι να μην το βιαζεσαι διοτις σαν ανδρας θα σου πω μια συμβουλη, ολοι οι ανδρες οσο νοικοκιριδες και αν ειμαστε εαν ακουμε βιασυνη για παιδια κι γαμους τρομαζουμε ακομα και αν το θελουμε, μας πιανει ενας φοβος, αρα καλο ειναι να μην το λες κατευθειαν. Οσο για τους λογους που δεν στεριοσαι καποια σοβαρη σχεση σου, μαλον εισαι αδικη προς τους αρενες, δεν γινετε να ειναι ολοι οι ανδρες ετσι οπως λες, μην εισαι λιγο αδικη?

Senior Member
    αγαπητη μυσπ κακως νιωθεις ζηλια για μια μανα αγνωστη και το παιδι της ή για φιλες σου που παντρευονται να ξερεις οτι ο γαμος και το παιδι δεν ειναι παντα ευτυχια.ο γαμος ανα πασα στιγμη μπορει να διαλυθει και να καταληξει σε διαζυγιο ανα πασα ωρα και στιγμη.επισης το παιδι μπορει να γεννηθει με προβλημα υγειας που να μη φαινεται ουτε στον προγεννητικο ελεγχο και να σε γεμισει αγχος και στεναχωρια.

η μανα που εριξε το παιδι στον νεο κοσμο πριν ενα μηνα και αυτοκτονησε κοντα στην ηλικια σου ηταν 32 ετων και δουλευε νηπιαγωγος και ενω ηταν μια χαρα επειδη ειχε πολυ αρρωστο παιδι εμφανισε ψυχολογικα θεματα και εκανε αυτο το πραγμα.

και ειμαι της αποψης να κανουν παιδια υγειης ενηλικες χωρις προβληματα σοβαρα ψυχικης ψυσεως για να μην μεταδωσουν στα παιδια τους το προβλημα και υποφερουν και αυτα αλλα και για ενα αλλο λογο να μην μεγαλωσουν δυστυχισμενα και με ελλειψεις.πχ. οταν η μανα εχει σχιζοφρενεια καλο ειναι να μη κανει παιδι για να μην γεννηθει το παιδι της με προβλημα γιατι οι περισσοτερες ψυχικες παθησεις περνανε απο γενια σε γενια αλλα και δεν θα ειναι απολυτα ικανη να τ μεγαλωσει σωστα μιας και υποφερει και η ιδια απο την παθηση.

πριν με κρινετε ρατσιστη εχω και γω ψυχολογικα θεματα ποικιλης φυσεως αναμεσα σε αυτα και σχιζοσυναισθηματικη κρισεις πανικου αγοραφοβια παρανοια και επειδη βασανιζομαι πολυ με αυτα που εχω δεν θα ηθελα παιδια και αλλους μπελαδες στο κεφαλι γιατι δεν θα τα βγαζω περα και αν εκανα παιδια θα μου τα επαιρναν οι υπηρεσιες συν οτι θα τους μεταδιδα αυτες τις ψυχικες παθησεις ειδικα τη σχιζοφρενεια που μου ειπε ο ψυχατρος οτι ειναι κληρονομικη.ετσι και ο αυτισμος ειναι κληρονομικος
    Last edited by makaris90; 18-01-2020 at 05:46.

Senior Member
    Quote Originally Posted by makaris90 View Post
    αγαπητη μυσπ κακως νιωθεις ζηλια για μια μανα αγνωστη και το παιδι της ή για φιλες σου που παντρευονται να ξερεις οτι ο γαμος και το παιδι δεν ειναι παντα ευτυχια.ο γαμος ανα πασα στιγμη μπορει να διαλυθει και να καταληξει σε διαζυγιο ανα πασα ωρα και στιγμη.επισης το παιδι μπορει να γεννηθει με προβλημα υγειας που να μη φαινεται ουτε στον προγεννητικο ελεγχο και να σε γεμισει αγχος και στεναχωρια.

η μανα που εριξε το παιδι στον νεο κοσμο πριν ενα μηνα και αυτοκτονησε κοντα στην ηλικια σου ηταν 32 ετων και δουλευε νηπιαγωγος και ενω ηταν μια χαρα επειδη ειχε πολυ αρρωστο παιδι εμφανισε ψυχολογικα θεματα και εκανε αυτο το πραγμα.

και ειμαι της αποψης να κανουν παιδια υγειης ενηλικες χωρις προβληματα σοβαρα ψυχικης ψυσεως για να μην μεταδωσουν στα παιδια τους το προβλημα και υποφερουν και αυτα αλλα και για ενα αλλο λογο να μην μεγαλωσουν δυστυχισμενα και με ελλειψεις.πχ. οταν η μανα εχει σχιζοφρενεια καλο ειναι να μη κανει παιδι για να μην γεννηθει το παιδι της με προβλημα γιατι οι περισσοτερες ψυχικες παθησεις περνανε απο γενια σε γενια αλλα και δεν θα ειναι απολυτα ικανη να τ μεγαλωσει σωστα μιας και υποφερει και η ιδια απο την παθηση.

πριν με κρινετε ρατσιστη εχω και γω ψυχολογικα θεματα ποικιλης φυσεως αναμεσα σε αυτα και σχιζοσυναισθηματικη,κρισε ς πανικου,αγοραφοβια,παρανοι α και επειδη βασανιζομαι πολυ με αυτα που εχω δεν θα ηθελα παιδια και αλλους μπελαδες στο κεφαλι γιατι δεν θα τα βγαζω περα και αν εκανα παιδια θα μου τα επαιρναν οι υπηρεσιες συν οτι θα τους μεταδιδα αυτες τις ψυχικες παθησεις ειδικα τη σχιζοφρενεια που μου ειπε ο ψυχατρος οτι ειναι κληρονομικη.ετσι και ο αυτισμος ειναι κληρονομικος.
    επαναληψη.

Senior Member
    επισης τα παιδια εχουν πολλες ευθυνες σε αλλο μυνημα ειχες γραψει οτι παιρνεις προνοιακο επιδομα λογω αυτισμου οπως παιρνω και γω λογω ψυχικης παθησης.τα επιδοματα δεν τα δινουν τοσο ευκολα σε καποιον ειδικα στις μερες μας για να παρεις επιδομα εχει οντως προβλημα (εξαιρω τα μαιμου επιδοματα) αρα αφου εχεις μια αναπηρια εστιασου να βασιζεσαι στα δικα σου ποδια εδω αλλοι γεροι ειναι και με δουλεια και δεν μπορουν να τα βγαλουν περα με παιδια υποχρεωσεις,αγχωνονται πολυ, και μπορει να καταληξουν και αυτοι με αυτοανοσα προβληματα η να εχουν αφαιρεσει αρκετα χρονια απο τη ζωη τους.

γενικα η σημερικη κοινωνια ζει μες στο αγχος να πληρωσει τους φορους,το ενοικιο, να πανε το παιδι στο σχολειο,να ανησυχουν αν το παιδι γυρισει σωο και αβλαβες απο το σχολειο η απο βολτα εξω τοσοι ανωμαλοι υπαρχουν εκει εξω και τοσο bullying δεν ξερεις τι σου ξημερωνει,η εγκληματικοτητα εχει φτασει στο Θεο να τρεχεις το παιδι οταν εχει αρρωστησει σε γιατρους και να κουραζεσαι και να στεναχωριεσαι,να φτιαχνεις φαγητο ενω αν εισαι μονη σου μπορεις και μια μερα να μη μαγειρευσεις και χιλια δυο αλλα που αν τα απαριθμησω αυξανουν το αγχος στο κοκκινο γι αυτο θελει ψυχικη δυναμη να τα κανεις ολα αυτα οπως και ωριμοτητα δεν κανουμε παιδια και τερμα εχουν ευθυνες και καλο ειναι να κανουν ατομα χωρις προβληματα υγειας και με γερες βασεις για να αναπτυχθει ενα παιδι με σοβαρη προσωπικοτητα και καταλληλος πολιτης για τη χωρα και οχι να παραμελειται.

γιατι το παιδι απο τη στιγμη που το φερνεις στον κοσμο τρεχεις συνεχεια γι αυτο και εχεις υποχρεωσεις πολλες μεχρι τουλαχιστον να γινει 18 χρονων.στην Ελλαδα ομως επειδη ειναι δεμενες οι οικογενειες πολλοι ειναι 30 και 40 ετων και μενουν ακομα με τους γονεις τους

Senior Member
    μπορεις να απολαυσεις τη ζωη σε ταξιδια, εξοδους εναν καλο συντροφο για συντροφια ενα κατοικιδιο που λενε οτι βοηθαει στον αυτισμο και μη βαζεις πολλα στο κεφαλι σου και βαζεις πραγματα να βασανιζεσαι.ειναι και λιγο εγωιστικο να λες να κανω παιδια για να διαιωνισω το ειδος μου και να ζηλευω τις αλλες που εχουν παιδια.η ζωη εδω ειναι συντομη τωρα εισαι 33 ποτε θα πας 40,50 και ουτω καθεξης ουτε που θα το καταλαβεις τουλαχιστον περασε αυτατα χρονια στη γη χωρις σκοτουρες και στεναχωριες απολαυσε τη ζωη μια φορα ζουμε στη γη.τα παιδια τα ευλογησε ο Θεος να τα φερνουν στον κοσμο αλλα απο ατομα που την δυνατοτητα και την υγεια να προσφερουν στα παιδια τους

Page 1 of 2 12 LastLast