Τι γίνεται βρε παιδιά;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Results 1 to 15 of 15

Υπάρχει λόγος ανησυχίας;

Εκ μέρους φίλης! Έχει σχέση πάρα πολλά χρόνια! Ποτέ μα ποτέ δεν της έδωσε δικαιώματα, όπως μου λέει! Τον τελευταίο καιρό ένας φίλος του αγοριού της έχει μια νέα σχεση. Ενώ τους την γνώρισε σε εκείνη δεν είπε τίποτα. Αυτή έχει κάνει 3 φορές αίτημα φιλίας στο ινσταγκραμ στο αγόρι της. Εκείνος από εκείνη την μέρα, μπροστά της δεν μπαίνει ποτέ στο ινσταγκραμ και όποτε περνάνε από το μαγαζί που δουλεύει γυρνάει και κοιτάει μέσα! Όποτε του λέει τι κοιτάει εκείνος νευριάζει και της φωνάζει, της λέει να ηρεμήσει γιατί κάνει σαν υστερική και δεν πάει καλά! Από τη μια δεν την ξέρουμε αυτή και από την άλλη γίνεται να του αρέσει η κοπέλα του φίλου του που γνωρίζονται από παιδιά; Τα φώτα σας παρακαλώ!
    Last edited by guest1; 19-01-2020 at 20:28.

Μήπως το πρόβλημα δεν είναι η νέα κοπέλα του φίλου αλλά κάτι άλλο που δεν έχει πάρει πρέφα η φίλη σου για το αγόρι της; Ίσως θέλει να κρύψει κάτι άλλο και τώρα έγινε πιο εμφανές που εμφανίστηκε μια νέα στην παρέα..

Γιατί όμως να εμφανιστεί τώρα όλο αυτό; Τη σχέση μπορεί να έχουν τα δύο περιστατικά μεταξύ τους!

Μπορεί και καμία. Αν δεν έχει δώσει δικαιώματα ο άνθρωπος ως τώρα, μην είναι έτοιμη η φίλη σου να τον στήσει στο απόσπασμα στον άνθρωπο.
    Ξέρει τι γίνεται μερικές φορές; Γουστάρει ας πούμε κάποιος τρίτος την σχέση σου (που εδώ μπορεί να μη συμβαίνει καν αυτό) και ασυνείδητα κατηγορείς τη σχέση σου ή φιάχνεις σενάρια ότι κάτι κάνει και ενθαρρύνει τον τρίτο ή το προκαλεί αυτό. Δεν είναι έτσι όμως. Επίσης πολύς κόσμος δεν έχει θάρρος να πει στον σύντροφο ότι να, εδώ ο άλλος κάνει κάποια κίνηση, ακριβώς για να μην ρίξει λάδι στη φωτιά. Με αποτέλεσμα τελικά πράγματι να ρίχνει λάδι στη φωτιά.
    Προσωπικά δεν λειτουργώ έτσι μέσα στις σχέσεις, πες με ζώον ή οτιδήποτε, αλλά έχει συμβεί κάποια να κάνει κίνηση με τη τάδε σχέση μου και δεν έχω ασχοληθεί και πολύ. Αν αισθάνομαι καλά με τη σχέση μου, γιατί να το ψειρίζω αν η τάδε του την πέφτει ή του κάνει αιτήματα φιλίας ή ξέρω κι εγώ τι και γιατί να κοιτάω τι κάνει στα social κτλ; Δικά του είναι τα social, δεν θα το ήξερα καν αν έκανε αιτήματα φιλίας κάποια ή ξέρω κι εγώ τι. Πως να το ξέρω κιόλας;

Την αγαπάει πολύ και προσπαθεί για τη σχέση τους γιατί είναι πολύ ζηλιάρα και η αλήθεια αν ήταν άλλος δεν θα ήταν τόσο ψύχραιμος μαζί της! Αλλά την ανησυχεί αυτό γιατί είναι πολύ μυστήριος με τη συγκεκριμένη και επειδή είναι πάνω από 15 χρόνια μαζί φοβάται μήπως την βαρέθηκε....

Senior Member
    Quote Originally Posted by guest1 View Post
    Εκ μέρους φίλης! Έχει σχέση πάρα πολλά χρόνια! Ποτέ μα ποτέ δεν της έδωσε δικαιώματα, όπως μου λέει! Τον τελευταίο καιρό ένας φίλος του αγοριού της έχει μια νέα σχεση. Ενώ τους την γνώρισε σε εκείνη δεν είπε τίποτα. Αυτή έχει κάνει 3 φορές αίτημα φιλίας στο ινσταγκραμ στο αγόρι της. Εκείνος από εκείνη την μέρα, μπροστά της δεν μπαίνει ποτέ στο ινσταγκραμ και όποτε περνάνε από το μαγαζί που δουλεύει γυρνάει και κοιτάει μέσα! Όποτε του λέει τι κοιτάει εκείνος νευριάζει και της φωνάζει, της λέει να ηρεμήσει γιατί κάνει σαν υστερική και δεν πάει καλά! Από τη μια δεν την ξέρουμε αυτή και από την άλλη γίνεται να του αρέσει η κοπέλα του φίλου του που γνωρίζονται από παιδιά; Τα φώτα σας παρακαλώ!
    δηλαδη εσεις που απαντατε, εχετε καταλαβε ποια εναι η "αυτη", ποια ειναι η "εκεινη", σε ποιανης το αγορι, και ποιοι γνωριζονται απο παιδια;;;
    Saga Norén, Länskrim, Malmö ..

Προφανώς για να απαντάνε και να καταλαβαίνω και εγώ με τη σειρά μου τις απαντήσεις!!

Εμένα και πάλι κάτι δεν μου κάθεται ότι φταίει η συγκεκριμένη και είναι μυστήριος με τη συγκεκριμένη. Πως το ξέρει η φίλη σου ότι είναι η συγκεκριμένη? Μπορεί να είναι κάτι άλλο το πρόβλημα ή κάποια άλλη. Καμιά φορά η απάντηση δεν είναι πάντα η προφανής.

Γιατί πριν την γνωρίσει οποτε περνούσαν από το μαγαζί που είναι ιδιοκτησία της, δεν έδινε καμία σημασία το αγόρι της φίλης μου! Από την ημέρα εκείνη και μετά κάθε φορά το μάτι του είναι καρφωμένο μέσα! Η αλήθεια ήμουν μπροστά σε ένα καυγαδακι μια φορά που περάσαμε!

Μήπως τον έχει βάλει ο φίλος (δηλαδή το αγόρι αυτής με το μαγαζί) να την παρακολουθεί? γιατί και όλο αυτό με το ινστα δεν μου κολλάει. Το αγόρι της φίλης σου την αποφεύγει εκεί αν αυτή τον έκανε αντ 3 φορές

Μπορεί να έχεις και δίκιο! Θα της το πω! Ναι αλλά εκείνη τι θέλει και επιμένει με τα αιτήματα;

Μπορεί να μην έχει πάρει πρέφα και να θέλει να είναι καλή με τους φίλους του δικού της. Η να έχει όντως πάρει πρέφα ότι ο καλός της έχει βοηθούς να την ελέγχουν και θέλει να ψαρέψει. Εγώ στη θέση της φίλης σου θα την πλησίαζα.. Δηλαδή να γνωριστούν να μιλήσουν να βγουν όλοι μαζί. Εξάλλου μαγαζί έχει. Υπάρχει εύκολη αφορμή. Με το να πρήζει το φίλο σου καρώνεται έντονα.. Το σωστό FBI πρέπει να είναι διακριτικό στη συλλογή πληροφοριών.

Last edited by guest1; 21-01-2020 at 07:05.

Φαντάζεστε να ερωτεύτηκαν? Χαχα, θα είχε πλάκα, θα ήταν και ρομαντικό, θα ήταν και σκληρό...

Δε νομίζω γιατί αγαπάει πολύ την κοπέλα του και δεν είναι ο τύπος που θα κάνει κάτι τέτοιο σε φίλο του!