Τι παίζει με τον νεο συναδελφο - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 4 of 10 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 148
    Quote Originally Posted by little_eliza View Post
    Ευτυχώς ακόμη και με το ψυχολογικό κομπλεξ που μου δημιουργούσε η μύτη πάντα ήμουν λειτουργική. Δηλαδή δεν ήταν τόσο μεγάλο εμπόδιο στο να προσεγγίσω το άλλο φύλο. Κι πάντα είχα κάποιον που ήθελα- μπορεί μόνο σωματικά και όχι για σοβαρή σχέση, κάτι ήταν κι αυτό. Αλλά για σχεδόν 15 χρονια σκεφτόμουν πότε θα έρθει η μέρα που θα αλλάξω μύτη. Πως θα είναι πως θα νιώθω. Οκ η αλλαγή δεν είναι και μεγάλη γιατί θέλει κι από μέσα δουλειά. Επίσης τώρα που κοιτάω παλιές φώτο καταλαβαίνω ότι δεν αγαπούσα την εξωτερική μου εικόνα-γιατί τη ψυχή μου και το σώμα μου ευτυχώς τα αγαπώ και τα φρόντιζα πάντα. Νομίζω και πριν όμορφη ήμουν και με την πιο μεγάλη μύτη τη λίγο γαμψή. Αλλά όταν ακόμη και η μητέρα σου σου λέει είναι μεγάλη κλειδώνεσαι. Για να καταλάβεις πρώτα έκανα ρινοπλαστική και μετά το είπα στη μητέρα μου. Κι ακόμη και τώρα δεν έχει καταλάβει ότι ναι μεν δεν το είπα για να μν αγχωθεί για το χειρουργίο αλλα είναι και ένα θέμα που μου έριχνε την ψυχολογία. Η αλήθεια είναι πως με ενοχλεί που και σήμερα μου λέει πως πάλι η μύτη είναι μεγάλη και θα έπρεπε να είναι πιο μικρή. Ναι την άφησε λίγο μεγάλη και το τιπ λίγο πιο πάνω αλλά χαίρομαι που βλέπω το πρόσωπό μου και νιώθω ότι είναι το ίδιο με πριν αλλά βελτιωμένη έκδοση που λένε.
    Ο συνάδελφος δεν είναι καθόλου νίκη μετά την επέμβαση. Το σάββατο που βγήκα φλέρταρα με έναν κούκλο που παλαιότερα δεν θα το έκανα. Αυτός θα ήταν νίκη. Ο συνάδελφος για να καταλάβεις έχει πιο άσχημη μύτη και από την παλιά μύτη που είχα..!! χαχαχαχ! Ήδη με το που είχε έρθει στο γραφείο από οκτώβρη εμένα κάτι με δαιμόνιζε και τον έβλεπα σεξυ. Μετά είχα δουλειά, ετοιμασία για χειρουργίο, έφυγα για εγχείρηση το δεκέμβρη, γύρισα πριν τα χριστούγεννα με πρήξιμο, οπότε τώρα που βελτιώνομαι και αναρρώνω (γιατί θέλει προσοχή μη μου δώσει κανεις καμια στη μύτη όταν πάει να με φιλήσει ας πούμε), είδα ότι ενσωματώθηκε και για τα καλά ο νέος συνάδελφος στην ομάδα εεε εδραιώθηκε το τσίγκλιμα που είχα.
    Άκου πως θα τον ρίξεις.. Θα του πεις.. "αν μου κάτσεις θα σου πω ποιος είναι ο πλαστικος χειρουργος που έκανα την μύτη μου για να πας και εσύ "..

Η μητέρα σου είναι λίγο απαράδεκτη.. Γενικά έτσι είναι? Σχολιάζει και κρίνει? Δεν λέω μόνο την εξωτερική εμφάνιση..
    Όταν τα πάντα γύρω σου αλλάζουν.. είναι δυνατόν να παραμείνεις ο ίδιος;;

Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Άκου πως θα τον ρίξεις.. Θα του πεις.. "αν μου κάτσεις θα σου πω ποιος είναι ο πλαστικος χειρουργος που έκανα την μύτη μου για να πας και εσύ "..

Η μητέρα σου είναι λίγο απαράδεκτη.. Γενικά έτσι είναι? Σχολιάζει και κρίνει? Δεν λέω μόνο την εξωτερική εμφάνιση..
    Χαχαχαχαχαχαχα..Πρώτον δουλεύουμε μαζί και δεν θέλω να του αποκαλύψω το μικρό μου μυστικό..Δεύτερον νομίζω πως για εμένα τουλάχιστον παίρνει πόντους γιατί είναι χαμογελαστός, έχει ήρεμη φωνή, ωραίες πλάτες, καλό στυλ κλπ. Και θέλω να δω όλο αυτό πως λειτουργεί σεξουαλικά. Επίσης οκ έχω καιρό να κάνω σεξ αλλά θέλω να κάνει και κάποια κίνηση ο άλλος. Εγώ λόγω μύτης ίσως το έπαιζα και λίγο κυνηγός πιο παλιά. Θέλω τώρα να καλλιεργήσω και το πως δίνεις σήματα στον άλλον να σε φλερτάρει. Είναι μια αλλαγή που θέλω να κάνω στο μέσα μου.

Με τη μητέρα μου πάντα είχαμε πολύ καλές σχέσεις. Μάλιστα 5,5 χρόνια που έχει πεθάνει ο πατέρας μου (είμαι μοναχοπαίδι) είμαστε σαν φίλες. Κάνουμε πλάκα και περνάμε πολύ ωραία. Δεν θα σχολιασεί η θα κρίνει χωρίς λόγο. Εγώ τη ρωτάω κάθε πρωί που ξυπνάω πως της φαίνεται η μύτη κι αν πάει καλύτερα. Ίσως φταίω κ εγω γιατί σε 2 μήνες δεν βλέπεις τελικό αποτέλεσμα. Νομίζω πως μου το λέει αυτό γιατί είναι ειλικρινής και λέει αυτό που βλέπει. Το μόνο έξτρα που μπορώ να βρω για να το δικαιολογήσω είναι ότι λέει ότι έχω τη μύτη από το σόι του πατέρα μου και το σόι του πατέρα μου δεν το χώνεψε ποτέ. Πάντα είχαν θέματα, οπότε αυτούς τους ανθρώπους δεν τους συμπαθεί. Επίσης είναι υιοθετημένη - το έμαθε στα 20-23 της- οπότε εικάζω πως έχει κάποια κακά συναισθήματα και για τους πραγματικούς της γονείς/δηλαδή τη βιολογική της οικογένεια.

Μη ασχολησε και εσύ με την μύτη σου.. Η μητέρα σου εξάλλου σε βλέπει κάθε μέρα.. Δεν μπορείς να δεις αλλαγή σε κάποιον που τον βλέπεις συνέχεια. Αυτός που θα σου πει αν όντως πέτυχε το αποτέλεσμα.. Είναι κάποιος που δεν σε βλέπει συχνά..
    Όταν τα πάντα γύρω σου αλλάζουν.. είναι δυνατόν να παραμείνεις ο ίδιος;;

Senior Member
    καλησπερα κι απο εμενα συμφορμητισα, πρωτα απο ολα μπραβο σου για την επεμβαση που εκανες, ειναι σωστη δυναμικη και χαιρομαι τους ανθρωπους που θελουν να γινοντε πιο ομορφοι, που αγαπαν τον εαυτο τους γενικα. Βεβαια με μια επεμβαση δεν τελειωσαν ολα, σημαντικο ειναι και το κορμι μας οπου πιανει πιο μεγαλο εμβαδο! αρα ελποιζω να ασχολεισαι και με την σωματικη σου κατασταση και την καλητερευση των αναλογιων σου.Το σημαντικοτερο απο ολα κατα την γνωμη μου ειναι να υπαρχει παντα ενα οριο! ενα ΜΕΤΡΟ! να μην γινετε κανεις υπερβολικος δλδ με την εμφανηση του, οσο ασχημο ειναι να παραταμε το σωμα μας, να ειμαστε χοντροι, να τρωμε οτι νανε τοσο κακο κατα την γνωμη μου παντα ειναι και το να κανουμε υπερβολικη γυμναστικη, να εχουμε σπαρτιατικη δυατροφη ,συμπληροματα,στεροιδοι και λυποδιαλητες! το λεω εγω διοτις το εχω κανει αυτο το λαθος.
    Να σε ρωτησω κατις, κι αν θες απαντας, ποσο καιρο σου ειπε ο γιατρος οτι θα δεις διαφορα? μια φιλη μου που ειχε κανει πλαστικη στην μυτη περιμενε σχεδον 1 χρονο ωστε να ξεπρηστει και να παρει το κανονικο της χρωμα η μυτη της. εσενα τι σου ειπε?
    zorz

Το καιτε οι διδακτορες!

Senior Member
    remedy:

1-2-3: Καλά δεν νομίζω ότι είναι ο έρωτας της ζωής μου, ένας συνάδελφος που απλά μου κινεί την περιέργεια να δοκιμάσω σεξουαλικά. Δουλεύω σε εργαστήρια ως φοιτήτρια(από προπτυχιακά ως και διδάκτορας) 8 χρόνια, νομίζω έχω μάθει να ξεχωρίζω το επαγγελματικό μου προφίλ παρά τη φιλική διάθεση που επικρατεί. Επίσης είναι πολύ ξεκάθαρο στο κεφάλι μου ότι είναι για μία φορά. Αυτά τα "φεύγει ικανοποιημενος και χαρουμενος κι εσυ ξεροσταλιαζεις μονη σου για κατι παραπανω" τα έκανα μικρή. Είπαμε, μαθαίνουμε από το παρελθόν - με τη βοήθεια ψυχολόγου-. Επίσης το ότι στραβοκοιτάω (όχι και με μίσος φυσικά!) τη συνάδελφο δε σημαίνει ότι ψάχνομαι για καυγά και διεκδίκηση. Απλά αφού είδα το μέλι είπα να το γευτώ κι εγώ. Εξάλλου στο γραφείο όλοι είναι κάτω του μετρίου οπότε τώρα που βρήκαμε τον τσαχνίνη (στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος), απλά νιώθω πως μπορώ να ασχοληθώ με κάτι και να απασχολήσω το μυαλό μου και λίγο ερωτικά, γιατί ήδη πέρυσι δούλευα τόσο πολύ που ήμουν στα πρόθυρα burnout με έντονο στρες. Πρέπει να αποκτήσει και λίγο χαρα η εργασία.

4: Ολοκληρωμένη όταν λες φαντάζομαι σεξουαλικά. Ναι εδώ και πολλά χρόνια. Ωστόσο, επιτρεψέ μου να ρωτήσω πως σου δημιουργήθηκε αυτή η απορία?
    Νομίζω ότι πιο πολύ το βλέπω σαν πρόκληση το θέμα.
    Είμαι 4 χρόνια σε αυτό το εργαστήριο και κτήριο και μάλιστα κάποια στιγμή κατά το πρώτο χρόνο σταμάτησα να βγαίνω με το γκρουπ διδακτόρων του κτηρίου (άτομα από το εργαστήριό μου κι από άλλα εργαστήρια του κτηρίου) γιατί είτε κάποιος με φλέρταρε λίγο είτε ήθελαν να μάθουν για τα ερωτικά μου. Ο νέος που ήρθε επειδή είναι κοινωνικός φαίνεται να πάει λίγο και με αυτό το γκρουπ.
    5. Οπότε αν γίνει κάτι το κουτσομπολιό δεν το γλυτώνω.
    Ένα άλλο που λίγο με κάνει και κολλάω είναι ότι πριν 2 μήνες έκανα ρινοπλαστική αλλά δεν την έχω πει σε κανέναν και ούτε την παραδέχομαι ανοιχτά στη δουλειά όσο κι αν μπορεί να φαίνεται (γιατί απλά δεν θέλω να το πω - όσο κι αν ξέρω ότι δεν είναι σωστό μιας και φαίνετα και ότι αυτό δημιουργεί κουτσομπολιά προς το πρόσωπό μου). Σίγουρα λοιπόν με την εξωτερική αλλαγή μου προς το καλύτερο το γκρουπ διδακτόρων του κτηρίου μου λέει πυκνά συχνά ότι άλλαξα προς το καλύτερο. Αν π*δηχτώ και με τον καινούργιο συνάδελφο που κάνει παρέα μαζί τους μάλλον θα έχουν να πουν ακόμη περισσότερα πίσω από την πλάτη μου. Και μάλιστα μια τέτοια κίνηση θα πάει και πολύ κόντρα στο προφίλ που έχω σχηματίσει και δείξει που δεν μοιράζεται πολλές λεπτομέριες για τη ζωή της στοθς συναδέλφους και στο γκρουπ φοιτητών.
    5. λιγο αντιφατικα αυτα που λες...
    μα αν γινει κατι, οπου το "λιγοτερο" που θα συμβει στην δουλεια θα ειναι τα κουτσομπολια πισω απ την πλατη σας και το οτι θα θιγεί το επαγγελματικο σου προφιλ, ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο που θεωρουμε "παρατραγουδα" απο μια ερωτικη ιστορια σε εναν επαγγλεματικο χωρο. δεν προκειται να απολυθει καποιος, ουτε να του παρουν το εκφαλι. αυτο που συμβαινει ειναι οτι του κρεμανε κουδουνια, τον πιανουν στο στομα τους για γκομενιλικια και θιγεται το επαγγελματικο του προφιλ!!
    επομενως αν εσενα δεν σε ανησυχουν ολα αυτα και τα θεωρεις αναμενομενα, τι ειδους ειναι η "ανησυχια" που εχεις για τον χωρο της δουλειας; μην σας μπουγελωσουν;

1.2.3. δεν ειπα οτι ψαχνεσαι για καυγα. και μονο η φαση της διεκδικησης, που ηδη εχεις μπει, με 2 συναντησεις που ειχατε μονο (με τον λεγαμενο), αρκει για να δημιουργηθουν περιεργες καταστασεις και τριβες στην δουλεια (δεν μιλησα για καυγα, προφανως). επισης, το ειπα, οτι δεν σημαινει οτι θα κολλησεις εσυ (οπως εκανες μικρη και τωρα το ξεπερασες με την ψυχολογο), μπορει να κολλησει εκεινος. να σε κυνηγαει και να γινονται σκηνικα στην δουλεια, η να αποφευγεστε 9ειτε γιατι τραβαει ζορι ειτε γιατι τραβαει ζορι ο αλλος) και να μην μπορει να υπαρχει το κλιμα που πρεπει να υπαρχει σε εργασιακο περιβαλλον.

4. η απορια μου δημιουργηθηκε, γιατι ειναι πολυ κοντρα λειτουργια στο μυαλο μου, απο μια ομορφη κοπελα οπως περιγραφεις τον εαυτο σου, που μαλιστα ειναι στα καλυτερα της οπως νοιωθει η ιδια κι οπως την διαβεβαιωνουν και οι γυρω της, να ψαχνεται με τοση ανασφαλεια για εναν τυπο που ουτε καν γουσταρει εμφανισιακα. δλδ, εφοσον εισαι οπως λες οτι εισαι και νοιωθεις οπως λες οτι νοιωθεις, μπορεις να βρεις εναν ανδρα που σου αρεσει περισσοτερο απο οτι αυτος, ανα πασα στιγμη, για ενα πηδημα οπως με τοση βεβαιοτητα λες, εκτος δουλειας, ακομα κι αυθημερον. γιατι να το ζαλιζεις μαζι του για ενα πηδημα; για σχεση ειναι αλλιως τα πραγματα, ακομα και για ομορφη κοπελα, αλλα ενα πηδημα μπορει και η πιο ασχημη γυναικα στον κοσμο να εχει, οποτε το θελησει, αρκει να ειναι προθυμη.
    γενικα ολη η σταση σου και οι αντιφασεις αυτες, μου δειχνουν μια πρεμουρα πουε χει να κανει με μεγαλη απειρια στα ερωτικα, γι αυτο και αναρωτηθηκα μηπως δεν ειχες ολοκληρωμενες σεξουαλικες σχεσεις κιε χεις αγχωθει, επειδη επρνανε τα χρονια (της πρωτης φορας).
    Saga Norén, Länskrim, Malmö ..

george1520 πράγματι από μέρα σε μέρα δε φαίνεται αλλαγή. Αλλά κι εγώ που είχα θέμα με την εμφάνιση της μύτης είναι αδύνατο να μη τη παρατηρώ κάθε μέρα. Ξέρω ότι κανονικά δεν είναι και το καλύτερο γιατί στην ουσία δεν βλέπω και αλλαγές. Επίσης αν φαίνεται και δεν φαίνεται η αλλαγή όποιος και να σε δει δεν μπορεί να σου πει με σιγουριά. Δηλαδή αν δεν είσαι παρατηρηρικός ή δεν έχεις κόλλημα με τις μύτες (πχ να τις παρατηρείς επειδή δεν έχεις εσύ μια που σου αρέσει) δύσκολα καταλαβαίνεις..

giorgos panou καταλαβαίνω τι λες για τις σωματικές αλλαγές. Αλλά ευτυχώς το μόνο θέμα το είχα με τη μύτη. Στο σώμα πάντα ήμουν σε φυσιολογικά κιλά για το ύψος μου. Ποτέ πολύ αδύνατη και ποτέ πολύ γεματούλα. Αν έπαιρνα κανένα κιλάκι φρόντιζα να προσέξω λίγο μετά. Απλά τώρα με την εγχείρηση επειδή θέλει προσοχή 2-3 βδομάδες με το στόμα, πόσο το ανοίγεις κλπ είχα κι αγχος, έχασα κάποια κιλά. Κάποια τα ξαναπήρα αλλά το σώμα μου είναι λίγο πιο αδύνατο από πριν γιατί τα κιλά χάθηκαν πολύ γρήγορα. Προς θεού δεν είμαι ελλειποβαρής ούτε παίρνω τίποτα για να αλλάξω το μεταβολισμό μου.
    Όσο για την εγχειρηση. Η αλήθεια είναι ότι δεν ρώτησα ευθέως πότε θα δω τελικό αποτέλεσμα. Εμπιστεύτηκα πολύ το γιατρό μου γιατί είδα δουλειές του και μου άρεσαν και είχε λευκό χαρτί στο τι να κάνει. Απλά ζήτησα κάτι φυσικό. Επίσης επειδή είναι ξένος από βόρεια Ευρώπη γενικά δεν μιλάει πολύ και απαντάει γρήγορα στις ερωτήσεις που κάνω. Εγώ έψαξα και διάβασα πράματα. Αλλά τελικά για να δω αποτέλεσμα νομίζω ότι μόνο το σώμα μου θα μου το δείξει. Δηλαδή ακόμη και 2 μήνες μετά προτιμώ να κοιμάμαι με κλίση, όταν είμαι ξαπλωμένη και στρέφω το κεφάλι νιώθω πίεση που πρέπει να προκαλεί και πρήξιμο κλπ. Μύτη δεν μπορώ να σκουπίσω με χαρτομάντηλο και νομίζω αυτό θα πάρει πολύ καιρό να το κάνω. Γενικά είναι επέμβαση της υπομονής και εξαρτάται από το πόση και τι δουλειά έκανε ο πλαστικός. Πχ ο δικός μου ακολούθησε μια μέθοδο λιγότερο επεμβατική. Έτσι δεν είχα καθόλου μελανιές στις 10 μέρες. Αλλά πρήξιμο έχω που όσο κάθεται το δέρμα στο χόνδρο θα υποχωρεί φαντάζομαι. Τον είδα στισ 7 μέρες μετά την επέμβαση μου είπε ότι είναι καλά και τώρα θα τον ξαναδώ στους 3 μήνες. Τότε θα ρωτήσω για πρηξίματα. Πάντως μου είπε ότι μέχρι τους 6 μήνες θα υπάρχουν αλλαγές και το τελικό αποτέλεσμα θα φανεί στο χρόνο. Σίγουρα όμως δεν έχω μια μύτη που έχει άλλο χρώμα κλπ. Απλά είναι λίγο μουδιασμένο το τιπ και έχει πρήξιμο που καταλαβαίνω κυρίως εγώ επειδή το αισθάνομαι.

Quote Originally Posted by Remedy View Post
    5. λιγο αντιφατικα αυτα που λες...
    μα αν γινει κατι, οπου το "λιγοτερο" που θα συμβει στην δουλεια θα ειναι τα κουτσομπολια πισω απ την πλατη σας και το οτι θα θιγεί το επαγγελματικο σου προφιλ, ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο που θεωρουμε "παρατραγουδα" απο μια ερωτικη ιστορια σε εναν επαγγλεματικο χωρο. δεν προκειται να απολυθει καποιος, ουτε να του παρουν το εκφαλι. αυτο που συμβαινει ειναι οτι του κρεμανε κουδουνια, τον πιανουν στο στομα τους για γκομενιλικια και θιγεται το επαγγελματικο του προφιλ!!
    επομενως αν εσενα δεν σε ανησυχουν ολα αυτα και τα θεωρεις αναμενομενα, τι ειδους ειναι η "ανησυχια" που εχεις για τον χωρο της δουλειας; μην σας μπουγελωσουν;

1.2.3. δεν ειπα οτι ψαχνεσαι για καυγα. και μονο η φαση της διεκδικησης, που ηδη εχεις μπει, με 2 συναντησεις που ειχατε μονο (με τον λεγαμενο), αρκει για να δημιουργηθουν περιεργες καταστασεις και τριβες στην δουλεια (δεν μιλησα για καυγα, προφανως). επισης, το ειπα, οτι δεν σημαινει οτι θα κολλησεις εσυ (οπως εκανες μικρη και τωρα το ξεπερασες με την ψυχολογο), μπορει να κολλησει εκεινος. να σε κυνηγαει και να γινονται σκηνικα στην δουλεια, η να αποφευγεστε 9ειτε γιατι τραβαει ζορι ειτε γιατι τραβαει ζορι ο αλλος) και να μην μπορει να υπαρχει το κλιμα που πρεπει να υπαρχει σε εργασιακο περιβαλλον.

4. η απορια μου δημιουργηθηκε, γιατι ειναι πολυ κοντρα λειτουργια στο μυαλο μου, απο μια ομορφη κοπελα οπως περιγραφεις τον εαυτο σου, που μαλιστα ειναι στα καλυτερα της οπως νοιωθει η ιδια κι οπως την διαβεβαιωνουν και οι γυρω της, να ψαχνεται με τοση ανασφαλεια για εναν τυπο που ουτε καν γουσταρει εμφανισιακα. δλδ, εφοσον εισαι οπως λες οτι εισαι και νοιωθεις οπως λες οτι νοιωθεις, μπορεις να βρεις εναν ανδρα που σου αρεσει περισσοτερο απο οτι αυτος, ανα πασα στιγμη, για ενα πηδημα οπως με τοση βεβαιοτητα λες, εκτος δουλειας, ακομα κι αυθημερον. γιατι να το ζαλιζεις μαζι του για ενα πηδημα; για σχεση ειναι αλλιως τα πραγματα, ακομα και για ομορφη κοπελα, αλλα ενα πηδημα μπορει και η πιο ασχημη γυναικα στον κοσμο να εχει, οποτε το θελησει, αρκει να ειναι προθυμη.
    γενικα ολη η σταση σου και οι αντιφασεις αυτες, μου δειχνουν μια πρεμουρα πουε χει να κανει με μεγαλη απειρια στα ερωτικα, γι αυτο και αναρωτηθηκα μηπως δεν ειχες ολοκληρωμενες σεξουαλικες σχεσεις κιε χεις αγχωθει, επειδη επρνανε τα χρονια (της πρωτης φορας).
    Η αλήθεια είναι ότι απο τη δική μου οπτική το κουτσομπολιό είναι το τελευταίο που με απασχολεί. Σε εργαστήριο δουλεύω. Του μοναδικού η γνώμη που μετράει για το επαγγελματικό μου μέλλον είναι του καθηγητή μου. Κι αυτόν δεν τον πολυνοιάζει τι κάνουμε ακρεί να κάνουμε δουλειά. Επίσης ακόμη και ο ίδιος χαίρεται να δουλεύει με εμφανίσιμες γυναίκες και τον έχουμε δει πως κοιτάει φοιτήτριες. Πιο πολύ θεωρώ παρατράγουδο να έχεις σχέση με κάποιον που δουλεύεις στον ίδιο εργασιακό χώρο άρα κουβαλάς τα προβλήματά σας ή τα ζαχαρώματά σας στο γραφείο.
    Πηγαίνοντας τώρα στο 1-2-3 αυτό είναι που με απασχολεί κι εμένα και το έχω σκεφτεί. Το να κολλήσει ο ένας το θεωρώ παρατράγουδα. Αλλά συνήθως οι άντρες είναι πιο χαλαροί σε αυτά.
    Στο 4 τώρα, επειδή δεν ξέρω αν έχεις δει άτομα που ασχολούνται με την έρευνα (φυσική, χημεία, βιολογία, γεωλογία κλπ) όλοι είναι αρκετά απογοητευτικοί και σε εμφάνιση και σε φλερτ. Οπότε ήρθε τώρα ο τσαχπίνης γιατρός και όπως κι να έχει στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος. Αυτό φυσικά δε σημαίνει ότι πρέπει να είναι η επιλογή μου ή να σκέφτομαι να κάνω κάτι σεξουαλικό μαζί του. Επίσης γιατί να κάνω κάτι με έναν από τον εργασιακό χώρο είτε έχει εμφανίσιμους είτε όχι. Νομίζω όμως πως μου περνάει από το μυαλό γιατί είναι εύκολο. Τι θέλω να πω. Δεν είναι ανάγκη να ετοιμαστώ, να βγω, να ψάξω, να δω αν είναι ελεύθερος κλπ. Τον βλέπω θέλοντας και μη κάθε μέρα. Επίσης του αρέσει το έξω άρα σίγουρα μια φορά την εβδομάδα έχω την ευκαιρία να βγω μαζί του και με τους υπόλοιπους συναδέλφους. Και προφανώς είναι και ψιλοδιαθέσιμος. Οι αντιφάσεις νομίζω ότι σου φαίνονται γιατί ούτε εγώ είμαι σίγουρη αν αξίζει να προχωρήσω και να το κάνω. Έχει ρίσκα (που κυρίως είναι τα 1-2-3-5). Όσο για τη σεξουαλική πρεμούρα, μπορεί να εκτονωθεί και σε άλλους στόχους, αλλά νομίζω ότι κολλάω στο συγκεκριμένο γιατί όπως είπα είναι εύκολο να γίνει μεν με πολλά ρίσκα δε.

Senior Member
    α.Η αλήθεια είναι ότι απο τη δική μου οπτική το κουτσομπολιό είναι το τελευταίο που με απασχολεί. Σε εργαστήριο δουλεύω. Του μοναδικού η γνώμη που μετράει για το επαγγελματικό μου μέλλον είναι του καθηγητή μου. Κι αυτόν δεν τον πολυνοιάζει τι κάνουμε ακρεί να κάνουμε δουλειά. Επίσης ακόμη και ο ίδιος χαίρεται να δουλεύει με εμφανίσιμες γυναίκες και τον έχουμε δει πως κοιτάει φοιτήτριες. Πιο πολύ θεωρώ παρατράγουδο να έχεις σχέση με κάποιον που δουλεύεις στον ίδιο εργασιακό χώρο άρα κουβαλάς τα προβλήματά σας ή τα ζαχαρώματά σας στο γραφείο.
    Πηγαίνοντας τώρα στο 1-2-3 αυτό είναι που με απασχολεί κι εμένα και το έχω σκεφτεί. Το να κολλήσει ο ένας το θεωρώ παρατράγουδα. Αλλά συνήθως οι άντρες είναι πιο χαλαροί σε αυτά.
    β. Στο 4 τώρα, επειδή δεν ξέρω αν έχεις δει άτομα που ασχολούνται με την έρευνα (φυσική, χημεία, βιολογία, γεωλογία κλπ) όλοι είναι αρκετά απογοητευτικοί και σε εμφάνιση και σε φλερτ. Οπότε ήρθε τώρα ο τσαχπίνης γιατρός και όπως κι να έχει στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος. Αυτό φυσικά δε σημαίνει ότι πρέπει να είναι η επιλογή μου ή να σκέφτομαι να κάνω κάτι σεξουαλικό μαζί του. Επίσης γιατί να κάνω κάτι με έναν από τον εργασιακό χώρο είτε έχει εμφανίσιμους είτε όχι. Νομίζω όμως πως μου περνάει από το μυαλό γιατί είναι εύκολο. Τι θέλω να πω. Δεν είναι ανάγκη να ετοιμαστώ, να βγω, να ψάξω, να δω αν είναι ελεύθερος κλπ. Τον βλέπω θέλοντας και μη κάθε μέρα. Επίσης του αρέσει το έξω άρα σίγουρα μια φορά την εβδομάδα έχω την ευκαιρία να βγω μαζί του και με τους υπόλοιπους συναδέλφους. Και προφανώς είναι και ψιλοδιαθέσιμος. Οι αντιφάσεις νομίζω ότι σου φαίνονται γιατί ούτε εγώ είμαι σίγουρη αν αξίζει να προχωρήσω και να το κάνω. Έχει ρίσκα (που κυρίως είναι τα 1-2-3-5). Όσο για τη σεξουαλική πρεμούρα, μπορεί να εκτονωθεί και σε άλλους στόχους, αλλά νομίζω ότι κολλάω στο συγκεκριμένο γιατί όπως είπα είναι εύκολο να γίνει μεν με πολλά ρίσκα δε.
    α. μα αυτο ακριβως ελεγα σε 2+ μηνυματα. δεν καταλαβαινω πως το παραφραζεις και το παρουσιαζεις σαν κατι διαφορετικο..
    οτι δηλαδη, προβληματα και ζαχαρωματα, μπορει να κουβαλας στο γραφειο, ακομα κι αν η επιδιωξη σου ειναι "μια φορα σεξ"... διοτι η "μια φορα" δεν γινεται αυτοματα (wham bam thank you ma'am), αλλα θα προηγηθει παιχνιδι και φλερτ, δηλαδη ζαχαρωματα, δεν ξερουμε για ποσον καιρο. μπορει και για πολυ! κι ααααν και οοοταν γινει τελικα το σεκς, παλι μπορει να υπαρξουν παρατραγουδα, γιατι μπορει ο ενας η και οι δυο να θελετε κι αλλο, γιατι μπορει να θελει μονο ο ενας κι ο αλλος να τον διωχνει, γιατι μπορει να φουντωσουν αντιζηλιες απο καποιον τριτο και χιιιιλια δυο αλλα παρατραγουδα που με τοση σιγουρια αποκλειεις.. επομενως, τι ακριβως αποφευγεις απο οσα μπορει και να συμβουν με τετοια ανακατωματα, σε επαγγελματικο χωρο; δεν εχω καταλαβει ακομα.
    κατα την γνωμη μου, τιποτε δεν αποφευγεις, γιατι η ιδανικη περιπτωση του γρηγορου, απροβληματιστου και χαρουμενου σεξακίου κι απο τις δυο πλευρες ισοτιμα, και μετα σαν να μην εγινε τιποτε, ειναι στο μυαλο σου μονο. στην πραξη τα πραγματα ειναι σχεδον παντα, πιο πολυπλοκα.. ΕΙΔΙΚΑ επειδη θα ειστε μετα στον ιδιο χωρο και δεν θα εχετε την δυνατοτητα να εξαφανιστειτε οπως συνηθιζεται στις ξεπετες...
    ακομα κι αν οι ανδρες ειναι πιο χαλαροι σε αυτα, δεν υπαρχει καμια βεβαιοτητα, αλλα ουτε υπαρχει βεβαιοτητα οτι δεν θα κολλησεις εσυ, επειδη εχεις κανει δουλεια με ψυχολογο.. δεν φανταζομαι να σου εδωσε καποια εγγυηση..

β. δλδ, η απαντηση στο γιατι αυτον που δεν σ αρεσει καν, και γιατι στον επαγγελματικο χωρο, αφου δεν σ αρεσουν τα παρατραγουδα στον επαγγελματικο χωρο, ειναι η ευκολια;;;; και αρκει αυτο για να ξεπεραστουν τα οποια αρνητικα;;
    ε αν βαριεσαι τοσο πολυ να ετοιμαστεις, να βγεις, να φλερταρεις, δες καμια σειρα, δεν ειναι και υποχρεωτικο, υποτιθεται οτι ειναι ευχαριστο..
    αλλα κι εδω αντιφασκεις. λες βαριεσαι να ντυθεις να βγεις, αλλα θελεις να βγαινεις με αυτον, εστω μια φορα τη βδομαδα που ειναι σιγουρη.
    αρα μαλλον την αβεβαιοτητα φοβασαι και οχι να ετοιμαστεις και να βγεις.
    επισης, αν και δεν σου πολυαρεσει, λες οτι τον θεωρεις διαθεσιμο, αρα την απορριψη φοβασαι τελικα (την αποτυχια δηλαδη), γιατι αν βγεις εξω θα πρεπει να σε διαλεξουν απο αλλες, ενω με αυτον που ειναι και ψιλοασχημος, σε ενα περιβαλλον με ψιλοασχημους και ψιλοασχημες επομενως θα του εισαι τεφαρικι γιατι δεν εχει πολλες καλυτερες επιλογες εκει μεσα, αλλα ειναι και ψιλοδιαθεσιμος, αρα σχεδον σιγουρα θα θελει, δεν διακινδυνευεις την απορριψη απο καποιον ωραιοτερο, που μπορει να προτιμησει αλλην, επισης ωραιοτερη, αλλα κι εφοσον θα τον γουσταρεις κι εσυ περισσοτερο απ οτι αυτον, δεν θα αντεξεις να σε απορριψει..
    αυτο ειναι το συμπερασμα μου αγαπητη..
    Saga Norén, Länskrim, Malmö ..

Senior Member
    Εσύ βλέπω με παρακολουθείς...!!
    Δεν παρακολουθώ κανέναν. Απλά η μνήμη μου καμιά φορά εκπλήσσει. Π.χ. η συζήτηση που είχαμε στο άλλο θέμα μού φαίνεται σαν να έγινε πριν 2-3 μέρες.

Θα αφήσω όμως τη φαντασία σου ελεύθερη και δεν θα σου στείλω φώτο..
    Έχω διάφορες άλλες ασχολίες για τη φαντασία μου. Εξάλλου το πώς μοιάζει ο καθένας/η καθεμιά είναι κάτι που δε βρίσκεται στην ατζέντα μου. Απλά μου φάνηκες τύπος άνετος που καταλαβαίνει από αστεία και δεν παρεξηγιέται, οπότε είπα να σε πειράξω λιγάκι. :D

Πάντως τώρα μετά τη ρινοπλαστική που έκανα νιώθω ακόμη καλύτερα με τον εαυτό μου από πριν και έχω ακόμη πιο πολλή αυτοπεποιθηση.
    Αυτό είναι ευχάριστο.

Επίσης για να κάνω διδακτορικό καταλαβαίνεις ότι έχω και κάποια ηλικία.
    Δηλαδή δεν είσαι 22 ετών ... :D

Λες από πέσω στα πατώματα επειδή είπα να δοκιμάσω εναν συνάδελφο? Μπορεί να έχω κολλησει με γκομενάκια στο παρελθόν αλλά δεν επηρεάστηκε ποτέ η απόδοσή μου (μιλάμε από σχολείο-πανελλήνιες-εξεταστικές-μεταπτυχιακά-διδακτορικά). Οκ, ποτέ μη λες ποτέ αλλά σε διάρκεια πολλών ετών δεν αντιμεπώπισα ποτέ πρόβλημα σε σημείο να μην μπορώ να δουλέψω.
    Αυτά δεν ξέρει κανείς από πριν πώς θα εξελιχθούν. Αλλά ας πούμε ότι, ως πεπειραμένη, μια εικόνα την έχεις.

Επίσης το διδακτορικό είναι πειράματα. Δεν έχω να διαβάσω κάτι ή να γράψω εξετάσεις για να πάω στην επόμενη χρονιά. Απλά αν παραδίδω έργο και αποτελέσματα στον καθηγητή μου είμαστε οκ.
    A, ΟΚ, γιατί για μια στιγμή νόμισα ότι μαλλιοτραβιέστε με ομάδες ομοτοπίας, ολονομίας, κάτι τέτοιο τέλος πάντων. :P

Αλλά πέρα από τα αστεία, και τα πειράματα χρειάζονται προσοχή, επιδεξιότητα και επινοητικότητα, ανάλογα και με το τι κάνεις βέβαια.

Όσο για την ιστορία με το ζευγαράκι που λες, ακριβώς γι αυτο δεν θέλω να έχω το σύντροφό μου στο εργασιακό μου περιβάλλον.
    Αυτό εννοούσα περισσότερο με τα «πατώματα» και λιγότερο αυτό που είπαμε πιο πάνω. Το τρένο μπορεί πάντα να εκτροχιαστεί στα πλαίσια μιας ερωτικής σχέσης μέσα στον εργασιακό χώρο και να μην έχεις τη δυνατότητα να «μετακομίσεις» όπως η άλλη κοπελίτσα, με αποτέλεσμα τον εγκλωβισμό σου σε μια αφόρητη κατάσταση.

αλλά αν έχω και ένα εύκαιρο κάθε μέρα είναι ένα μικρό διαβολάκι μέσα σου που φωνάζει...
    Δε σε πολυκαταλαβαίνω γιατί εγώ δεν έχω τέτοιο διαβολάκι.

Quote Originally Posted by Remedy View Post
    α. μα αυτο ακριβως ελεγα σε 2+ μηνυματα. δεν καταλαβαινω πως το παραφραζεις και το παρουσιαζεις σαν κατι διαφορετικο..
    οτι δηλαδη, προβληματα και ζαχαρωματα, μπορει να κουβαλας στο γραφειο, ακομα κι αν η επιδιωξη σου ειναι "μια φορα σεξ"... διοτι η "μια φορα" δεν γινεται αυτοματα (wham bam thank you ma'am), αλλα θα προηγηθει παιχνιδι και φλερτ, δηλαδη ζαχαρωματα, δεν ξερουμε για ποσον καιρο. μπορει και για πολυ! κι ααααν και οοοταν γινει τελικα το σεκς, παλι μπορει να υπαρξουν παρατραγουδα, γιατι μπορει ο ενας η και οι δυο να θελετε κι αλλο, γιατι μπορει να θελει μονο ο ενας κι ο αλλος να τον διωχνει, γιατι μπορει να φουντωσουν αντιζηλιες απο καποιον τριτο και χιιιιλια δυο αλλα παρατραγουδα που με τοση σιγουρια αποκλειεις.. επομενως, τι ακριβως αποφευγεις απο οσα μπορει και να συμβουν με τετοια ανακατωματα, σε επαγγελματικο χωρο; δεν εχω καταλαβει ακομα.
    κατα την γνωμη μου, τιποτε δεν αποφευγεις, γιατι η ιδανικη περιπτωση του γρηγορου, απροβληματιστου και χαρουμενου σεξακίου κι απο τις δυο πλευρες ισοτιμα, και μετα σαν να μην εγινε τιποτε, ειναι στο μυαλο σου μονο. στην πραξη τα πραγματα ειναι σχεδον παντα, πιο πολυπλοκα.. ΕΙΔΙΚΑ επειδη θα ειστε μετα στον ιδιο χωρο και δεν θα εχετε την δυνατοτητα να εξαφανιστειτε οπως συνηθιζεται στις ξεπετες...
    ακομα κι αν οι ανδρες ειναι πιο χαλαροι σε αυτα, δεν υπαρχει καμια βεβαιοτητα, αλλα ουτε υπαρχει βεβαιοτητα οτι δεν θα κολλησεις εσυ, επειδη εχεις κανει δουλεια με ψυχολογο.. δεν φανταζομαι να σου εδωσε καποια εγγυηση..

β. δλδ, η απαντηση στο γιατι αυτον που δεν σ αρεσει καν, και γιατι στον επαγγελματικο χωρο, αφου δεν σ αρεσουν τα παρατραγουδα στον επαγγελματικο χωρο, ειναι η ευκολια;;;; και αρκει αυτο για να ξεπεραστουν τα οποια αρνητικα;;
    ε αν βαριεσαι τοσο πολυ να ετοιμαστεις, να βγεις, να φλερταρεις, δες καμια σειρα, δεν ειναι και υποχρεωτικο, υποτιθεται οτι ειναι ευχαριστο..
    αλλα κι εδω αντιφασκεις. λες βαριεσαι να ντυθεις να βγεις, αλλα θελεις να βγαινεις με αυτον, εστω μια φορα τη βδομαδα που ειναι σιγουρη.
    αρα μαλλον την αβεβαιοτητα φοβασαι και οχι να ετοιμαστεις και να βγεις.
    επισης, αν και δεν σου πολυαρεσει, λες οτι τον θεωρεις διαθεσιμο, αρα την απορριψη φοβασαι τελικα (την αποτυχια δηλαδη), γιατι αν βγεις εξω θα πρεπει να σε διαλεξουν απο αλλες, ενω με αυτον που ειναι και ψιλοασχημος, σε ενα περιβαλλον με ψιλοασχημους και ψιλοασχημες επομενως θα του εισαι τεφαρικι γιατι δεν εχει πολλες καλυτερες επιλογες εκει μεσα, αλλα ειναι και ψιλοδιαθεσιμος, αρα σχεδον σιγουρα θα θελει, δεν διακινδυνευεις την απορριψη απο καποιον ωραιοτερο, που μπορει να προτιμησει αλλην, επισης ωραιοτερη, αλλα κι εφοσον θα τον γουσταρεις κι εσυ περισσοτερο απ οτι αυτον, δεν θα αντεξεις να σε απορριψει..
    αυτο ειναι το συμπερασμα μου αγαπητη..
    Σχετικά με το α νομίζω ότι μπορεί να κάνουμε χίλιες αναλύσεις για το τι θα μπορούσε να συμβεί και το πως να αντιδράσει κάποιος αλλά να μην καταλήγουμε κάπου γιατί καθένας έχει μια συγκεκριμένη οπτική συν του ότι κάθε εργασιακό περιβάλλον βάσει των προσωπικοτήτων που έχει έχει και διαφορετική δυναμική όταν προκύπτουν τέτοια θέματα/είδη σχέσεων.

Όσο για το β, νομίζω ότι μπερδεύεις την προσπάθεια με τη βαρεμάρα. Δεν είπα ότι βαριέμαι να βγω να ψάξω κάποιον. Εξάλλου έγραψα και πιο πάνω ότι γενικά τις κάνω τις εξόδους μου και μάλιστα κάποιος έγραψε και σχόλιο ότι το “καιμε οι διδάκτορες”. Είπα ότι δεν χρειάζεται να προσπαθήσω καθόλου στη συγκεκριμένη περίπτωση ούτε να πολυκανονίσω κάτι. Εκεί αποδίδω το εύκολο. Δεν είναι θέμα βαρεμάρας είναι θέμα ότι δεν θέλει πολλή ενέργεια. Για την αποτυχία και την απόρριψη πιστεύω πως τις δέχομαι αν έρθουν. Δεν θα πεθάνω κιόλας αν δεν αρέσω σε κάποιον ούτε αν δεν με διαλέξουν. Πχ όταν βγαίνουμε με τις φίλες μου πάντα είναι μια που θα την φλερτάρουν. Αυτό δε σημαίνει ότι θα απογοητευτώ ή θα τη ζηλέψω. Ούτε όμως και ότι μπορεί κατά διαστήματα στην ζωή μου να ζητώ επιβεβαίωση. Το ένα δεν αναιρεί το άλλο. Έτσι όπως γράφεις την τελευταία φράση μου ακούγεται σαν κάτι εφηβικό όπως το διαβάζω.

Σήμερα στη δουλειά, παρατηρούσα σκεπτόμενη αυτά που μου έγραψες. Όντως ο τύπος εμφανισιακά δεν μου αρέσει. Δηλαδή τον είδα και σε μια ομαδική φώτο χθες από ένα δείπνο και λέω "εεε όχι!". Το θέμα είναι ότι έχουμε και έναν στο γραφείο που λέει σήμαρα το πρωί, “εεε εσείς οι ελεύθερες κοιτάξτε ο καινούργιος είναι πολύ καλό παιδί, μαγειρεύει και ωραία”. Η άλλη ήταν η αντίζηλος που την ονομάσαμε πιο πάνω στην οποία απευθυνόταν. Όπως και να έχει αυτά δημιουργούν μια πάλη μέσα μου, σου βάζουν δεύτερες σκέψεις. Αλλά από τότε που διάβασα σχόλια εδώ νομίζω ότι η τάξη και η ισορροπία μέσα μου επανέρχεται για το ότι πρέπει να κάνω το φόκους εκτός.

Πάντως το επαγγελματικό σου περιβάλλον εσένα προσωπικά δεν σου επιτρέπει να δίνεις πολλά δικαιώματα από ότι έχεις αναφέρει....

Από τη στιγμή που υπάρχει τόσο κουτσομπολιο και μικροπρέπεια εκ μέρους των συναδέλφων σου φοβάμαι ότι αν τυχόν επιχειρήσεις να κάνεις κάτι με τον συνάδελφο αυτό θα είναι το επόμενο μεγάλο θέμα που θα έχουν να συζητάνε οι κουτσομπολες του γραφείου.....

Δεν νομίζω ότι αν πάρουν πρέφα θα σε αφήσουν σε χλωρό κλαρί

Βέβαια εσύ αποφασίσεις τι θα κάνεις....

.

Βασικά το επαγγελματικό περιβάλλον κουτσομπολεύει, αλλά αν από το ένα αυτί έμπαινε, από το άλλο έβγαινε, δεν θα κολλούσε τόσο η θεματοθέτρια, αυτό έχω καταλάβει. Θεωρεί τον εαυτό της υπεράνω και αδιάφορη, ενώ στην πραγματικότητα την ενδιαφέρει η συμπεριφορά των συναδέλφων, εγώ αυτό έχω καταλάβει.

Quote Originally Posted by Vox View Post
    Δεν παρακολουθώ κανέναν. Απλά η μνήμη μου καμιά φορά εκπλήσσει. Π.χ. η συζήτηση που είχαμε στο άλλο θέμα μού φαίνεται σαν να έγινε πριν 2-3 μέρες.

Έχω διάφορες άλλες ασχολίες για τη φαντασία μου. Εξάλλου το πώς μοιάζει ο καθένας/η καθεμιά είναι κάτι που δε βρίσκεται στην ατζέντα μου. Απλά μου φάνηκες τύπος άνετος που καταλαβαίνει από αστεία και δεν παρεξηγιέται, οπότε είπα να σε πειράξω λιγάκι. :D
    Κι εγώ συνέχισα την πλάκα. Δεν νομίζω ότι με πείραξε κάτι, οπότε όλα οκ από μεριάς μου.

Αυτό είναι ευχάριστο.

Δηλαδή δεν είσαι 22 ετών ... :D

Αυτά δεν ξέρει κανείς από πριν πώς θα εξελιχθούν. Αλλά ας πούμε ότι, ως πεπειραμένη, μια εικόνα την έχεις.

A, ΟΚ, γιατί για μια στιγμή νόμισα ότι μαλλιοτραβιέστε με ομάδες ομοτοπίας, ολονομίας, κάτι τέτοιο τέλος πάντων. :P

Αλλά πέρα από τα αστεία, και τα πειράματα χρειάζονται προσοχή, επιδεξιότητα και επινοητικότητα, ανάλογα και με το τι κάνεις βέβαια.
    (Εδώ κάνω ένα σχόλιο εσωτερικής κατανάλωσης ότι δυστυχώς τον καθηγητή μου τον νοιάζει μόνο το αποτέλεσμα και δεν θα τσεκάρει ποτέ αν το πείραμα έγινε σωστά. Είμαστε λίγο σαν μηχανές παραγωγής κι αυτό έχει αρχίσει να με ενοχλεί, αλλά για να τελειώνω πρέπει να γίνω κ εγώ έτσι. Δεν θέλω να κάνω διδακτορικό απλήρωτη 7-8 χρόνια όπως κάποιες περιπτώσεις που έχουμε στο εργαστήριο.)

Αυτό εννοούσα περισσότερο με τα «πατώματα» και λιγότερο αυτό που είπαμε πιο πάνω. Το τρένο μπορεί πάντα να εκτροχιαστεί στα πλαίσια μιας ερωτικής σχέσης μέσα στον εργασιακό χώρο και να μην έχεις τη δυνατότητα να «μετακομίσεις» όπως η άλλη κοπελίτσα, με αποτέλεσμα τον εγκλωβισμό σου σε μια αφόρητη κατάσταση.
    Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω και πόσο "πεπειραμένος" είναι και ο συνάδελφος που μου γυάλισε. Υπάρχει το ενδεχόμενο να είναι κουλ μπορεί όμως και να είχε πήξει στο διάβασμα όπως έχει γράψει η remedy.

Δε σε πολυκαταλαβαίνω γιατί εγώ δεν έχω τέτοιο διαβολάκι.
    Πέραν του ότι τον βλέπω και κάτι με τσιγκλάει μέσα μου (σαν μια φωνή να σου λέει εεε δεν είναι κακός, μπορείς να κάνεις κάτι), έχω και δυο άλλους συναδέλφους που προχθες στα ξαφνικά άρχισαν να πλέκουν το εγκώμιο αυτού που μου έχει γυαλίσει και ότι ακόμη και αν δεν είναι εμφανίσιμος έχει εξαιρετικό χαρακτήρα και είναι πολύ καλός και αξίζει σαν άντρας και διάφορα τέτοια. Λέω σε κάποια στιγμή "τι στο διάολο βαλτοί είναι???"

Miliva21 αυτό που λες για το εργασιακό περιβάλλον είναι ένα δεδομένο, αλλά το ότι το ξεψιρίζω τόσο πολύ αν πρέπει να τρέχει κάτι με το συνάδελφο, αν υπάρχει έλξη κλπ ή όχι μου δείχνει ότι κι εγώ κάπου κολλάω στο να το προχωρίσω και νομίζω είναι πολλοί οι λόγοι που με κάνουν να κολλάω.

Page 4 of 10 FirstFirst ... 23456 ... LastLast