Βοήθεια!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Βοήθεια!!

Γειά σας είμαι σε άσχημη ψυχολογική κατάσταση έχω κλειδωθεί στο μπάνιο και κλαίω δεν ξέρω τι άλλο να κανω.. Δεν αντέχω δεν έχω υποστήριξη από πουθενά!! Κλαιω για να νιώσω καλύτερα αλλά είμαι πολύ χάλια

Quote Originally Posted by Lizakirg View Post
    Γειά σας είμαι σε άσχημη ψυχολογική κατάσταση έχω κλειδωθεί στο μπάνιο και κλαίω δεν ξέρω τι άλλο να κανω.. Δεν αντέχω δεν έχω υποστήριξη από πουθενά!! Κλαιω για να νιώσω καλύτερα αλλά είμαι πολύ χάλια
    Καλησπέρα . Ανοίγεις ενα θέμα και δεν μένεις εδώ να ακούσεις απαντήσεις.. Έτσι ώστε να δεις πως θα προχωρήσεις..

Τι έγινε και σε έριξε τόσο;
    Όταν τα πάντα γύρω σου αλλάζουν.. είναι δυνατόν να παραμείνεις ο ίδιος;;

Είναι πολλά που με πιέζουν τον τελευταίο καιρό.. Φοβάμαι ότι δεν θα τα καταφέρω να τα λύσω.. Δεν έχω κανέναν να συζητήσω οι φίλες μου είναι στον κόσμο τους..

Γράψε εδώ τι σε απασχολεί. Άκουσε τι έχουν να σου πουν. Πες ότι σε προβληματίζει. Αλλά μείνε να κανεις διάλογο.. Μέχρι να βρεις ακρη

Banned
    καλημερα κι απο εμενα! οπως λεει κι ο Γιωργος, μηλαμας ,γραψε, αφησε τον εαυτο σου ελευθερο δυαμεσο του γραπτου λογου να ανοιξεις την ψυχουλα σου Πες μας μενεις με τους δικους σου? τι ηλικια εχεις? εισαι παντρεμενη? παιδακια εχεις?, εχεις καποια ασθενεια?>

Είμαι 23 χρόνων και δυστυχώς μένω με τους δικούς ακόμα.. Είχα ξεκινήσει μια ζωή ανεξάρτητη εμενα στην πόλη που σπούδαζα και βρήκα δουλειά αμέσως αλλά δυστυχώς όπως είναι δύσκολη η κατάσταση έμεινα άνεργη συν ότι χωρισα..στο πατρικό μου είμαι κλεισμένη μέσα στο σπίτι.. Δεν έχω παρέες εδώ γιατί είμαι απ επαρχία και οι περισσότεροι έχουν φύγει.. Βρήκα μία δουλειά αλλά για σεζόν σε νησί.. Ο πρώην έχει γυρίσει και μιλάμε αλλα δεν του έχω εμπιστοσύνη πλέον.. Πιο κοντινός άνθρωπος γι μένα δεν υπάρχει.. Κι οι γονείς μου τι να μου κάνουν πια?

Είμαι 23 χρόνων και δυστυχώς μένω με τους δικούς ακόμα.. Είχα ξεκινήσει μια ζωή ανεξάρτητη εμενα στην πόλη που σπούδαζα και βρήκα δουλειά αμέσως αλλά δυστυχώς όπως είναι δύσκολη η κατάσταση έμεινα άνεργη συν ότι χωρισα..στο πατρικό μου είμαι κλεισμένη μέσα στο σπίτι.. Δεν έχω παρέες εδώ γιατί είμαι απ επαρχία και οι περισσότεροι έχουν φύγει.. Βρήκα μία δουλειά αλλά για σεζόν σε νησί.. Ο πρώην έχει γυρίσει και μιλάμε αλλα δεν του έχω εμπιστοσύνη πλέον.. Πιο κοντινός άνθρωπος γι μένα δεν υπάρχει.. Κι οι γονείς μου τι να μου κάνουν πια?
    Τι σε πειράζει περισσότερο, το ότι χωρισες; Το ότι είσαι στο πατρικό σου; Ή το ότι ο πρώην σου γύρισε και θέλεις να γυρίσεις αλλά δεν του έχεις εμπιστοσύνη;
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

Banned
    ειναι μεγαλο ξενερομα να εχεις ζησει μονος και να ξανα γυρνας μετα στους δικους σου, το εχω περασει και ειναι ασχημο.
    Ομως θα σου ελεγα να σκεφτεις κατις αλλο, μπορει η συγκριση να ειναι ανηθικο αλλα μερικες φορες βοηθαει ,ειδικα κοπελιτσες, και νε παιδια οπως εσενα.Αρα σκεψου λιγακι ποσες κοπελες στην ηλικια σου δεν εχουν πωτες ζησει μονες τους, για να μην σου βαλω οικονομικες δυσκολιες και τετοια! Οσον αφορα την κοινωνικοποιηση σου εκει θα πρεπει να το δεις λιγακι, διοτις ειναι καθαρα, κι ξεκαθαρα δικο μας προβλημα εμεις φταιμε αν εχουμε γυρο μας πολλους και χανουμε την μπαλα η αν δεν εχουμε κανενα και νιοθουμε μοναξια! ,ισως θα πρεπει να εισαι πιο ελαστικη στο "φιλτραρισμα" των φιλων σου, ισως θα μπορουσες να βρεις μια γρηγορη σχεση ερωτικη και αυτο να σε βοηθησει να ξεχαστεις, ειναι μια λυση οπου την κανουν παρα πολλες κοπελες στην ηλικια σου, απο την αλλη ισως ακουγετε ανηθικο αλλα αυτο ειναι σχετικο μς του καθε ενος τον κωδικα αξιων .
    Παντος το κλαμα μπορεις να το ελατοσεις αλλα μην το κοψεις, διοτις κανει καλο, ξεσπας νευρολογικα και αυτο σε σωνει απο πολλες αλλες ψυχοσοματικες ενδεχομενες παθησεις.

Όλα μαζί.. Νιωθω ότι έχουν κλονιστει τα νεύρα μου..

Junior Member
    για μενα υπομονη και κουραγιο.Το να μεινεις και καποια χρονια μονη σου δεν ειναι και κακο.Προτεινω βαλε τη φορμα σου και οταν δεν εχεις δουλεια αρχισε το περπατημα και τη γυμναστικη.Πηγαινε και σε γηπεδο για να βλεπεις κοσμο.Εγω εχω μοναξια γυρω στα 30 χρονια και δεν εχω παραπονο μια χαρα ειναι.Σπαω τη μοναξια μου στο γηπεδο γιατι το ποδοσφαιρο ειναι στο αιμα μου και παιζω ακομα με πιτσιρικια του δημοτικου ή μεγαλους οτι βρω πολλες φορες και μονος μου.Η μοναξια δεν ειναι αρωστια απλως δεν μπορουν πολλα νεαρα παιδια που εχουν μαθειι να τα εχουν ολα οταν ηταν μικροι δεν μπορουν να μπουν ευκολα σε αλλο σταδιο...οσο αφορα τη σχεση εκει ειναι μπερδεμα διοτι δεν επισημοποιουνε μια σχεση αν δε περασει απο πυρος και σδηρου

Banned
    αποψη μου ειναι να προβεις σε μια γρηγορη ερωτικη σχεση για να ξεχαστης λιγακι, το να βρεις ενα αγορι να "τραβιεστε" θα σε κανει να ξεχαστεις κι ας μην υπαρχουν συναισθηματα αναμεσα σας! εξαλου αυτα ερχοντε εαν ερθουν μετα! καλη ιδεα θα ηταν να βγαινεις μονη σου και να ψαχνεσαι για αγορια , κι οχι εναν! η πουριτανες πραξεις δεν βοηθουν την στεναχωρεια , μπορεις να εισαι με 2-3 ταυτοχρωνα ,εξαλου εαν τους εχεις κατα καποιο τροπο ενημερωσει οτι δεν αναζητας σταθερη σχεση δεν θα εχουν προβλημα και αυτοι εαν εσυ πας με 3 κι 4 ανδρες! και μετα απο καιρο κατασταλαζεις στον εναν!
    Ειναι ενας τροπος κι αυτος να περνας ευχαριστα τις ωρες σου ,εξαλου πολλα νεα κορητσια το κανουν αυτο , αληθεια πως το βλεπεις?

Πολλά πράγματα μπορείς να κάνεις και μόνη σου για να ηρεμήσεις.. Πήγαινε για περπάτημα, για τρέξιμο. Διάβασε ένα καλό βιβλίο. Άρχισε μια δραστηριότητα..
    Μπορείς επίσης να πας και σε κάποιον ειδικό αν αυτά δεν βοηθάνε..
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

Το έχω σκεφτεί για επισκεφτώ κάποιον ειδικό και το έχω ψάξει αλλά τα λεφτά είναι πολλά..

Αν θυμάμαι καλά έχεις και παιδάκι??
    Χωρισες.. Οκ. Θέλει τον χρόνο του αυτό το κομμάτι. Βγαίνεις έξω? Να γνωρίσεις κόσμο? Στην δουλειά σου δεν έχει άτομα να πεις μια κουβέντα? Να αναπτύξεις φιλικές σχέσεις?

Το έχω σκεφτεί για επισκεφτώ κάποιον ειδικό και το έχω ψάξει αλλά τα λεφτά είναι πολλά..
    Λογικό.. Μήπως τότε να έκανες μια προσπάθεια να βοηθήσεις τον εαυτό σου; Και αν πάλι νιώθεις το ίδιο το ξανασκεφτεσαι..Γιατί έτσι κι αλλιώς ο ειδικός από μόνος του δεν μπορεί να σε βοηθήσει αν εσύ δεν δουλεύεις με τον εαυτό σου..

Page 1 of 2 12 LastLast