Να τον χωρίσω?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Results 1 to 7 of 7
    Junior Member

Να τον χωρίσω?

Καλησπέρα σας . Το θέμα μου είναι το εξής.Είμαι 23 χρονών και εχω σχέση με κάποιον 3 χρόνια. Γενικά τα πάμε αρκετά καλά. Τώρα τελευταία νιώθω σαν να μην τον θέλω . Σαν να μου έχει περάσει .Έτσι ξαφνικά χωρίς λόγο . Όταν βρίσκομαι μαζί του , τον θέλω και δεν θέλω να τον χάσω. Όταν δεν βρισκόμαστε ,του μιλάω ψυχρά ,όλο κάτι με ενοχλεί. Να το τελειώσω λέτε? Δεν μπορώ να καταλάβω τι μου συμβαίνει..

κάτσε και σκέψου τι ακριβώς θέλεις... κάποιος λόγος υπάρχει που συμβαίνει αυτό...! τι είναι αυτό που σε έκανε να βαρεθείς?

το πιο πιθανων ομως ειναι να σε χωρισει ο ιδιος..... μετα ομως θα καταλαβεις τι εχασες..... αν ειναι καλη η σχεση σας ολα αυτα τα 3 χρονια γτ να χωρισετε? κατι συμβενει δεν ειναι καθολου λογικο ετσι στα καλα καθουμενα να του μιλας ψυχρα... :/

Quote Originally Posted by Deppi View Post
    Καλησπέρα σας . Το θέμα μου είναι το εξής.Είμαι 23 χρονών και εχω σχέση με κάποιον 3 χρόνια. Γενικά τα πάμε αρκετά καλά. Τώρα τελευταία νιώθω σαν να μην τον θέλω . Σαν να μου έχει περάσει .Έτσι ξαφνικά χωρίς λόγο . Όταν βρίσκομαι μαζί του , τον θέλω και δεν θέλω να τον χάσω. Όταν δεν βρισκόμαστε ,του μιλάω ψυχρά ,όλο κάτι με ενοχλεί. Να το τελειώσω λέτε? Δεν μπορώ να καταλάβω τι μου συμβαίνει..
    Θα μπορούσες να του ζητήσεις ενα διάλειμμα έτσι ώστε να ξεκαθαρίσεις μέσα σου τι σου συμβαίνει.. Όταν μένουμε μόνοι μπορούμε να δούμε τα πράγματα καλύτερα.
    Θα πρότεινα όμως πρώτα να το συζητήσεις μαζί του. Η φράση "θέλω διάλειμμα" δεν ακούγεται σε όλους το ίδιο.. Επειδή κάποιοι την χρησιμοποιούν για να χωρίσουν οριστικά με κάποιον. Πρώτα συζήτηση και βλέπεις.
    Όταν τα πάντα γύρω σου αλλάζουν.. είναι δυνατόν να παραμείνεις ο ίδιος;;

Senior Member
    Quote Originally Posted by Deppi View Post
    σαν τι σε ενοχλει, δηλαδη;
    δεν μπορεις να το προσδιορισεις;
    τι παραπονα εχεις απο εκεινον, γενικα;
    απολυτως κανενα;
    βρισκεστε οσο συχνα θελεις;
    ερωτικη διαθεση υπαρχει κι απ τις δυο πλευρες;
    μηπως εχεις κανεναν αλλον στο μυαλο σου;
    Saga Norén, Länskrim, Malmö ..

Νομίζω είσαι λίγο ξενερωμενη......
    Η έχεις αποφασίσει ενδόμυχα τι θες να κάνεις
    Συνήθως όταν κατι μας καιει παρά πολύ το παρουσιάζουμε από κάθε πλευρά και το υπεραναλυουμε....ψάχνουμε να το λύσουμε διεξοδικά το θέμα...

Αντιθέτως εσύ γράφεις τόσο λίγα για τη σχέση σου και για το όλο θέμα του χωρισμού .....Δεν ασχολείσαι πολύ....Μήπως αυτό είναι ενδεικτικό ότι έχεις ξενερώσει σε αυτή τη σχέση; ότι κάτι δεν σε τραβάει να τη συνέχισεις;
    Αν ισχύει αυτό τότε η σχέση σου δεν είναι τόσο σημαντική για σένα και άρα ξέρεις τι θα ήταν καλύτερο να κάνεις

Μπορεί να σε χάλασε κάτι. Μπορεί να ήταν ενθουσιασμός και να σου έφυγε. Δες αν μπορείς να ζήσεις με αυτά που έχει, με αυτό που είναι και με αυτά που σου προσφέρει και κρίνε.

Senior Member
    και ομως οι περισσοτεροι ετσι συμπεριφερονται ολο το τελειωνουν και ολο αυτο σκεφτονται γιατι ειναι εθισμενοι στο να τους γραφουν οταν κατι ειναι ιδανικο και τελειο κατι τους χαλαει