ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 104
    Junior Member

Unhappy ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ..

ΕΙΜΑΙ 25 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ..ΕΧΩ ΠΛΗΓΩΣΕΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΠΛΗΓΩΣΕΙ .ΕΧΩ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ.

ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ,Η ΚΟΠΕΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΤΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΛΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΤΗΣ .ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ.
    ΕΚΕΙΝΗ ΕΙΝΑΙ ΚΥΡΙΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΟΥ...ΠΙΣΤΗ ,ΤΡΥΦΕΡΗ ΟΛΑ.ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΤΗΣ ΔΕΝ ΜΑΡΕΣΕΙ.
    ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΦΕΡΟΜΑΙ ΑΣΧΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ,ΑΛΛΑ ΟΛΟ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ .ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΟΤΑΝ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΝΑ ΧΩΡΙΣΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗΣ ΑΞΙΖΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΝΝΟΥΣΑ.ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ...ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΕΙΜΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΕΘΑΙΝΩ ΜΟΝΟΣ ΣΤΗ ΣΚΕΨΕΙΣ...ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.ΜΕ ΕΧΕΙ ΣΤΗΡΙΞΕΙ ΣΕ ΟΛΑ ,ΜΕ ΕΧΕΙ ΦΡΟΝΤΙΣΕΙ .
    Last edited by Aeon; 20-02-2020 at 17:21.

Senior Member
    Η κοπέλα έχει κάνει λάθη μαζί σου, αλλά δεν έχει κάνει κακό στην ψυχή σου. Τι κακό σου έκανε; Δεν καταλαβαίνεις ότι σου είπε ψέματα ακριβώς από φόβο; Κάθεσαι και κομπλάρεις για πράγματα που έγιναν στο παρελθόν πριν κάνετε σχέση, δεν έχει κανένα νόημα. Πήγαινε σε κάποιον ψυχολόγο.

Junior Member
    ΠΗΓΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΧΕΙ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.
    ΜΠΡΟΣ ΓΚΡΕΜΟΣ ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΡΕΜΜΑ

Senior Member
    Η κοπέλα ήταν οτι ήταν πριν από εσένα .....
    Μεγάλο λάθος της που δεν σου είπε όλη την αλήθεια από την αρχή, γιατί όταν μια σχέση και κυρίως ένας γάμος ξεκινάει με τέτοια δεδομένα είναι 1000%ότι θα καταλήξει άσχημα ,ιδίως όταν ζεις σε μια σχετικά μικρή πόλη που ο ένας γνωρίζει πολύ καλά τον άλλον.

Τώρα όλα αυτά όμως δεν δικαιολογουν την δική σου απαράδεκτη συμπεριφορά....
    Έχεις μεγάλο θέμα και πρέπει να το λύσεις είτε με την βοήθεια ψυχολόγου είτε με όποια άλλη λύση εσυ νομιζεις ότι θα σε βοηθήσει......

Όπως επίσης απορώ και με την κοπέλα....
    Ότι και να είχε κάνει το έκανε όταν ηταν ελεύθερη,δεν πρόδωσε κανένα γάμο ......
    Πως μπορεί και ανέχεται τέτοια συμπεριφορά από τον άντρα της????
    Πως επιτρέπει ένα άνθρωπο να την ξεφτιλίζει έτσι ????
    Πως μπορεί πραγματικά μια γυναίκα μετά από περιστατικό βίας και λεκτικής και σωματικής να μπορεί να είναι με έναν άντρα? ?????

Senior Member
    Εσένα σε πειράζουν αυτά που έκανε ή που δεν σου τα είπε;
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

Senior Member
    Η κοπέλα έχει πολλά θέματα. Άλλωστε και από την ηλικία φαίνεται ότι κάτι δεν πάει καλά εδώ. Ωστόσο με τον θεματοθέτη μιλάμε τώρα και έχει ξεφύγει!

Junior Member
    μου ειπε στο 1ο μηνα με ποσους εχει παει.΄
    Απλά την ηθελα και νομιζα οτι ισως το ξεπερασω

Junior Member

..

θα ηθελα ενας αντρας που να εχει περασει ή να περναει κατι ανάλογο να μου στείλει προσωπικο μηνυμα ,γιατι εσείς είστε γυναίκες και ειανι λογικό να μηναντιλαμβάνεστε τι με ποναει

Senior Member
    Quote Originally Posted by trela View Post
    μου ειπε στο 1ο μηνα με ποσους εχει παει.΄
    Απλά την ηθελα και νομιζα οτι ισως το ξεπερασω
    Δηλαδή εσύ έπρεπε να κάνεις ότι έχεις κάνει πριν το γάμο αλλά αυτή όχι;;;
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

Senior Member
    Δεν μπορεί να σου στείλει κανείς προσωπικό μήνυμα πριν φτάσεις και φτάσει τα 50 μηνύματα στο φόρουμ.

Senior Member
    Ναι, έσύ μπορεις να γ.μάς και να δέρνεις, εκείνη πρέπει να είναι παρθενώπη. Σοβαρέψου βρε, δεν βλέπεις ότι παραλογίζεσαι;
    Το παρελθόν δεν αλλάζει άλλωστε, πρέπει να βρεις τρόπο να ξεπεράσεις αυτές τις σκέψεις. Άλλωστε την κοπέλα την παντρεύτηκες, κάτι καλό θα βρήκες πάνω της. Επικεντρώσου στα θετικά, στο παρόν και στο μέλλον σας, όχι στα παλιά.

george1520
    Guest
    Για το τι έκανε ένας άνθρωπος πριν γνωρίσει εμάς θεωρώ πως αφορά αποκλειστικά τον ίδιο.. Δεν γεννήθηκε την μέρα που μας γνώρισε.. Δηλαδή ένας άντρας μπορεί να πάει με 100 γυναίκες αλλά μια γυναίκα δεν μπορεί να πάει με 100 άντρες? Γιατί? Ααα ναι.. Για τους άντρες είναι μαγκιά να το κάνει ενώ η γυναίκα είναι πουτ..
    Θεωρώ λάθος της μόνο που δεν τα είπε ενώ την ρώτησε.. Αλλά προφανώς εσύ δεν είσαι σε θέση να τα ακούσεις. Αν δεν μπορείς να αντέξεις το παρελθόν της τότε κάνε κάτι για να το καταπιείς. Αν δεν μπορείς άσε την κοπέλα ήσυχη. Το να έχει ένα άνθρωπο να την βαράει (για μένα είναι ότι χειρότερο), να της συμπεριφερεται σαν να ειναι μια του δρόμου της καταστρέφει την ψυχολογία.. Βοήθησε τον εαυτό σου και μην καταστρέφεις την ψυχή κάποιου άλλου επειδή είσαι εγωιστής.. Όταν αγαπάμε τον άλλον, τον αγαπάμε για αυτό που είναι και για το παρελθόν του... Από την στιγμή που είναι ΚΥΡΙΑ απέναντι σου, όλα τα άλλα δεν έχουν σημασία.. Και μια απορία.. Όταν χωρισατε εσύ πηγες με άλλες.. Φαντάζομαι αυτό είναι οκ.. Δεν μας πειράζει.. Αν πήγαινε αυτή τι θα γινόταν?? Ααα ναι.. Θα επιβεβαιωσει αυτό που έχεις στο μυαλό σου.
    Απολογούμαι για το ύφος μου. Αλλά είδα βία (ψυχολογική και σωματική) και δεν μου καθισε καλά όλο αυτό.
    Last edited by Aeon; 20-02-2020 at 17:24.

Junior Member
    ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ.ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΩ ΟΣΟ ΤΙΠΟΤΑ.ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΟΜΩΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ...
    ΠΑΡΌΣΑ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ..ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΝΑ ΜΕ ΑΓΚΑΛΙΑΖΕΙ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΝΑ ΜΕ ΑΓΑΠΑΕΙ..ΝΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ.
    ΠΟΝΑΩ ΠΟΛΥ...ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗΣ ΑΞΙΖΕΙ ...ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ.
    ΟΛΟΙ ΦΙΛΟΙ ,ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ .ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΠΑΡΘΕΝΕΣ ΘΕΛΕΙ ΓΙΑ ΣΧΕΣΗ ,ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΕΤΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑ ΒΡΕΙΣ !

george1520
    Guest
    ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ.ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΩ ΟΣΟ ΤΙΠΟΤΑ.ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΟΜΩΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ...
    ΠΑΡΌΣΑ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ..ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΝΑ ΜΕ ΑΓΚΑΛΙΑΖΕΙ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΕΧΕΙ ΝΑ ΜΕ ΑΓΑΠΑΕΙ..ΝΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ.
    ΠΟΝΑΩ ΠΟΛΥ...ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΤΟ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗΣ ΑΞΙΖΕΙ ...ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ.
    ΟΛΟΙ ΦΙΛΟΙ ,ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ .ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΠΑΡΘΕΝΕΣ ΘΕΛΕΙ ΓΙΑ ΣΧΕΣΗ ,ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΕΤΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑ ΒΡΕΙΣ !
    Αν την μισούσες τι θα έκανες? Κανεις κακο στον εαυτό σου για το παρελθόν ενώ έχεις στο παρόν αυτό που θα ζήλευαν άλλοι. Γεμίζεις ένα άνθρωπο με ενοχες για κάτι που επέλεξε ο ίδιος.. Αυτή την ζωή. Πρόβλημα του!!! Και θα της καταστρέψεις και την ψυχολογία. Αν την αγαπάς αλλαξε μυαλά. Βρες τον τρόπο και άλλαξε!

Senior Member
    ΔΕΝ ΛΕΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΠΟΛΛΕΣ...ΑΛΛΑ ΕΚΕΙΝΗ ΕΙΝΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ..ΔΕΝ ΛΕΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΜΕΧΡΙ ΕΝΟΣ ΣΗΜΕΙΟΥ...ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΟ ΤΟΣΟ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ!
    Τι θα πει "αλλά εκείνη είναι γυναίκα" ;;;
    Δηλαδή εκείνες που έκανες εσύ τα δικά σου, δεν είναι γυναίκες; Μερικές πρέπει και άλλες όχι; Κατ αρχήν εσύ ερωτεύτηκες αυτήν.. Τι σε νοιάζει το παρελθόν της; Αυτό είναι δικό της και δεν σε αφορά.. Αλλά είπες ας της δώσω και κανένα χέρι ξύλο στο παρόν ε;
    Αν δεν σου κάνει την χωρίζεις απλά.. Το χέρι σου δεν έχεις κανένα δικαίωμα να το σηκώνεις πάνω της!!

Page 1 of 7 123 ... LastLast