Νομίζω ότι θα μου συμβεί κάτι κακο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32

Νομίζω ότι θα μου συμβεί κάτι κακο

Είμαι άυπνη 24ωρο.Εχω τρομερή καούρα,τρομερή ταχυκαρδία,χαμηλή πίεση και νυστα που δεν παλεύεται.Αλλα δεν μπόρεσα να κοιμηθώ λεπτο το μεσημέρι λόγω υπερέντασης.Πριν έβαλα τα κλάμματα γιατί φοβήθηκα ότι η καρδιά μου θα κουραστεί από την ταχυκαρδία και θα πάθω ανακοπη η έμφραγμα.Εχω ένα σφίξιμο στον αυχένα και στον λαιμό...ένα άγχος έναν φόβο.. φοβάμαι!!!Αύριο έχω πρώτο ραντεβού με ψυχολόγο,δεν ξέρω τι να περιμένω..Είμαι σκ@τα.
    Dear God i don't know what the future holds but I'm counting on you.

Quote Originally Posted by Gia66 View Post
    Είμαι άυπνη 24ωρο.Εχω τρομερή καούρα,τρομερή ταχυκαρδία,χαμηλή πίεση και νυστα που δεν παλεύεται.Αλλα δεν μπόρεσα να κοιμηθώ λεπτο το μεσημέρι λόγω υπερέντασης.Πριν έβαλα τα κλάμματα γιατί φοβήθηκα ότι η καρδιά μου θα κουραστεί από την ταχυκαρδία και θα πάθω ανακοπη η έμφραγμα.Εχω ένα σφίξιμο στον αυχένα και στον λαιμό...ένα άγχος έναν φόβο.. φοβάμαι!!!Αύριο έχω πρώτο ραντεβού με ψυχολόγο,δεν ξέρω τι να περιμένω..Είμαι σκ@τα.
    Τι σε τρομάζει όσο αφορά το ραντεβού αύριο? Λογικά το τόσο άγχος που έχεις είναι για το ραντεβού αύριο... Απλά το μυαλό δημιουργεί αλλά θέματα..
    Όταν τα πάντα γύρω σου αλλάζουν.. είναι δυνατόν να παραμείνεις ο ίδιος;;

ΔΕΝ θα σου συμβεί κάτι κακό. Υπομονή, σιγά σιγά θα φιάξουν τα πράγματα με τη βοήθεια του ψυχολόγου. Κάνε προσπάθειες να πολεμήσεις τον φόβο εμφράγματος ή ανακοπής. Πανικός είναι, ΔΕΝ είναι καρδιοπάθεια! Κάνε ένα αφρόλουτρο, βάλε μουσικούλα και πέσε να ξαπλώσεις. Δεν χρειάζεται να προσπαθήσεις να κοιμηθείς. Απλά άραξε, παίρνε βαθιές ανάσες και διώξε τις αρνητικές σκέψεις.

Πάρε κάποιο ηρεμιστικό για να κοιμηθείς.

Είναι όλα πανικός και άγχος... Το σωματοποιεις. Αν νομίζεις όμως ότι θα νιώσεις καλύτερα να πας και σε έναν καρδιολόγο να σου το επιβεβαιώσει. Ηρέμησε και προσπάθησε να μην έχεις εκεί το μυαλό σου. Βάλε βίντεο να δεις η βιβλίο να διαβάσεις.

Quote Originally Posted by Kate9090 View Post
    Είναι όλα πανικός και άγχος... Το σωματοποιεις. Αν νομίζεις όμως ότι θα νιώσεις καλύτερα να πας και σε έναν καρδιολόγο να σου το επιβεβαιώσει. Ηρέμησε και προσπάθησε να μην έχεις εκεί το μυαλό σου. Βάλε βίντεο να δεις η βιβλίο να διαβάσεις.
    Έχω πάει καρδιολογο...τίποτα δεν μου βρήκε πέρα από ένα φύσημα είπε ότι είμαι τέλεια .. Ήμουνα 20 μέρες μια χαρά ,δεν είχα κανένα σύμπτωμα απολύτως ούτε άγχος ούτε τπτ...προχθές το βράδυ με πιάσανε τα τρελά μου και από τότε είμαι σε άθλια κατάσταση,αφού σκέφτηκα να πάω νοσοκομείο να κάνω ηρεμιστικη..τόσο απελπίστηκα...

Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Τι σε τρομάζει όσο αφορά το ραντεβού αύριο? Λογικά το τόσο άγχος που έχεις είναι για το ραντεβού αύριο... Απλά το μυαλό δημιουργεί αλλά θέματα..
    Με τρομάζει πολύ το ότι ίσως δεν θα με βοηθήσει...το τρέμω αυτό...θα δείξει...Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις..Τώρα είμαι κάπως καλύτερα..Ελπίζω να με αφήσουν και τα στομαχικά μου και να ξυπνήσω το πρωί χωρίς άγχος..

Με τρομάζει πολύ το ότι ίσως δεν θα με βοηθήσει...το τρέμω αυτό...θα δείξει...Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις..Τώρα είμαι κάπως καλύτερα..Ελπίζω να με αφήσουν και τα στομαχικά μου και να ξυπνήσω το πρωί χωρίς άγχος..
    Πας εκεί για να γίνεις καλύτερα.. Αυτό να έχεις στο μυαλό σου.. Το κάνεις για σένα.. Χαλάρωσε.. Πήγαινε για ύπνο. Θα δεις αύριο που θα πας ότι άδικα είχες τόσο άγχος.
    Όταν τα πάντα γύρω σου αλλάζουν.. είναι δυνατόν να παραμείνεις ο ίδιος;;

Εν τέλει πάλι άυπνη έμεινα.Εκει που τον έκλεψαν καμιά ώρα,τινάχτηκα με ταχυκαρδία πάλι...από τις 2 μέχρι τις 7 προσπαθώ να κοιμηθώ..ενώ νυστάζω,το μάτι δεν κλείνει,ακούω τους παλμούς και φρικαρω...βαλεριάνα πήρα,μαγνήσιο πήρα ...μήπως να πάρω ένα ηρεμιστικό τελικά 0.5? Φοβάμαι μην μου ρίξει την πίεση και μείνω στον τόπο την ώρα που κοιμάμαι.Την ακύρωσα την ψυχολόγο για σήμερα γτ πρέπει να προσπαθήσω να κοιμηθώ..

Εν τέλει πάλι άυπνη έμεινα.Εκει που τον έκλεψαν καμιά ώρα,τινάχτηκα με ταχυκαρδία πάλι...από τις 2 μέχρι τις 7 προσπαθώ να κοιμηθώ..ενώ νυστάζω,το μάτι δεν κλείνει,ακούω τους παλμούς και φρικαρω...βαλεριάνα πήρα,μαγνήσιο πήρα ...μήπως να πάρω ένα ηρεμιστικό τελικά 0.5? Φοβάμαι μην μου ρίξει την πίεση και μείνω στον τόπο την ώρα που κοιμάμαι.Την ακύρωσα την ψυχολόγο για σήμερα γτ πρέπει να προσπαθήσω να κοιμηθώ..
    Όσο το σκέφτεσαι και πιέζεις τον οργανισμό σου τόσο αντίθετα αποτελέσματα θα έχεις......
    Σήκω Κάνε κανονικά το πρόγραμμα σου και ο ύπνος θα έρθει .
    Καλύτερα να το πάρεις το μεσημέρι και να ηρεμησεις να κοιμηθείς παρά τώρα το πρωί και να χάσεις την μέρα σου .

ποτε μην περνεις βαλεριανα/μαγνησιο χωρις να ρωτησεις γιατρο.......... το μαγνησιο πολλες φορες μπορει να φερει τοξικη αντιδραση.....

επισης μην παρεις ποτε ηρεμιστικα σε συνδιασμο με βαλεριανα.....

Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Όσο το σκέφτεσαι και πιέζεις τον οργανισμό σου τόσο αντίθετα αποτελέσματα θα έχεις......
    Σήκω Κάνε κανονικά το πρόγραμμα σου και ο ύπνος θα έρθει .
    Καλύτερα να το πάρεις το μεσημέρι και να ηρεμησεις να κοιμηθείς παρά τώρα το πρωί και να χάσεις την μέρα σου .
    Όταν δεν κοιμάμαι γίνομαι παρανοϊκή γι'αυτό αγχώνομαι...κολλάει το μυαλό μου τελείως...Μα δύο μέρες σερί να μην κοιμάμαι?Είναι φυσιολογικό αυτό;Σας έχει τύχει?

Quote Originally Posted by akis1 View Post
    ποτε μην περνεις βαλεριανα/μαγνησιο χωρις να ρωτησεις γιατρο.......... το μαγνησιο πολλες φορες μπορει να φερει τοξικη αντιδραση.....

επισης μην παρεις ποτε ηρεμιστικα σε συνδιασμο με βαλεριανα.....
    Τα πήρα με διάφορα 5 ωρών μεταξύ τους... βαλεριάνα λίγες σταγονες μόνο όχι πάρα πολλές...Ηρεμιστικό θα πάρω αφού ρωτήσω τον καρδιολόγο μου πρώτα,θα τον ενημερώσω ..

Μάλλον υποσυνείδητα ακόμα αντιδράς στην λύση του ψυχολόγου και ψάχνεις δικαιολογίες να μην πας. Πάρτο για τα καλά απόφαση ότι με το να επικεντρώνεσαι στα συμπτώματα και όχι στις αιτίες και στην καταπολέμησή τους, προκοπή δεν θα δεις.

Όταν δεν κοιμάμαι γίνομαι παρανοϊκή γι'αυτό αγχώνομαι...κολλάει το μυαλό μου τελείως...Μα δύο μέρες σερί να μην κοιμάμαι?Είναι φυσιολογικό αυτό;Σας έχει τύχει?
    Είναι φυσιολογικό ο εγκέφαλος σου είναι σε εγρήγορση πως να μπορείς να σκεφτείς λογικά και με ηρεμία αν δεν ξεκουραστείς......
    Έχει τύχει μερόνυχτα να μην μπορώ να κοιμηθώ πριν να μπορέσω να καταλάβω τι γίνεται και ούτε τα βασικά δεν μπορούσα να σκεφτώ....
    Πάρε απόφαση και πήγαινε ψυχολόγο οποσδηποτε και μόνο που θα μηλησετε θα σε ηρεμήσει.......

Page 1 of 3 123 LastLast