Σας αγχώνει ο κορωνοιος;; - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 17 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 251
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    .........κι αν δεν εχουμε που να ξεσπάσουμε ή δεν θέλουμε να ξεσπάσουμε στα δικά μας άτομα ξεσπάμε διαδικτυακά σε διάφορα σάιτ, βασικά όπου γίνεται τσατ, όπως εδώ ή το φεις, πράγμα που κάνω κι εγώ ...
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    .......... οπου εξω φοβουντε, και εδω μεσα λενε κι γραφουν οτι εξω κολονουν να πουνε!
    Πάλι έκανα λάθος στη διατύπωση, εδώ αφήνοντας να νοηθεί ότι χρησιμοποιώ το φόρουμ για να ξεσπώ, πράγμα που δεν ισχύει. Δηλαδή, πιάνω τον εαυτό μου να εκφράζομαι κάποτε με λεξιλόγιο και σύνταξη που μπορεί να παρερμηνευθεί.

giorgos panou ωραίο αυτό που έγραψες. σωστό, ασχέτως σε ποιους αναφέρεσαι!
    γιάννης

Quote Originally Posted by akis1 View Post
    το ραντεβου σου εχει ακυρωθει.....! δεν υπαρχει λογος να παρεις τηλ... θα σε καλεσουν απο το τηλεφωνικο κεντρο για ενημερωση...
    Ναι Ακη με πηραν σημερα τηλεφωνο

Αν πεθαίνουν από τώρα ηλικίες που δεν θεωρούνται υψηλού κινδίνου (53χρονος) και που οι νοσηλευόμενοι είναι κάτω των 100 και τα επίσημα κρούσματα κάτω των 500, φανταστείτε τι θα γίνει σε δυο εβδομάδες. Το σύστημα είναι τραγικά ανετοιμο να αντιμετωπίσει την κρίση, το 1135 δεν λειτουργεί, μας φλομώνουν στα ψέματα και μας λένε να πεθάνουμε σπίτι.

Αν ο 53χρονος είχε υποκείμενη νόσο γιατί δεν τον πήραν στα σοβαρά και έπρεπε να πάει μόνος του σε τρία νοσοκομεία; Γιατί κανείς δεν τους κράζει για αυτό τι φιάσκο; Και αν δεν είχε υποκείμενη νόσο (γιατί από όσο είδα δεν το ανέφερε καν η οικογένεια του, οι άνθρωποι είναι σοκαρισμένοι που πέθανε τόσο ξαφνικά) πώς κατέληξε σε ένα 24ωρο; Φανταστείτε τι θα γίνει όταν ανέβουν τα κρούσματα.

Θα ψαξω να βρω τι εγινε με τον 53χρονο. Σε ολον τον κοσμο παντως υπαρχουν περιπτωσεις νεων που πεθαναν αλλα ειναι εξαιρεση.

Δειτε κι αυτο να γελασετε https://i.imgur.com/0lqRCYV.jpg

Senior Member
    Αντωνη με το 1135 τι εγινε; παιρνεις και μιλαει η αποσυνδεει κατ' ευθειαν την κληση;

Να σας πω εγω στο μεταξυ, με τι αγχωνομαι: με εναν πρωθυπουργο που ζηταει απο την εκκλησια, αντι να επιβαλλει σε αυτην, οπως επιβαλλει (με βαση την πρωτογνωρη συγκυρια) οπου αλλου αποδεικνυειται πως χρειαζεται και οπως αναμενεται απο τον θεσμικο του ρολο. Δε γινεται να πληρωνουμε τους παπαδες απο την τσεπη μας για να ειναι ο πρωθυπουργος ο ιδιος υπαλληλος τους ακομη και εν μεσω λοιμου.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

Στην Αγγλια το χαβα τους παιδια. 25000 κοσμος στους stereophonics.

https://www.facebook.com/stereophoni...4142015465348/

Senior Member
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Πάλι έκανα λάθος στη διατύπωση, εδώ αφήνοντας να νοηθεί ότι χρησιμοποιώ το φόρουμ για να ξεσπώ, πράγμα που δεν ισχύει. Δηλαδή, πιάνω τον εαυτό μου να εκφράζομαι κάποτε με λεξιλόγιο και σύνταξη που μπορεί να παρερμηνευθεί.

giorgos panou ωραίο αυτό που έγραψες. σωστό, ασχέτως σε ποιους αναφέρεσαι!
    Γιαννη μαλλον πειρες κι εσυ μια γευση απο το προβλημα του φορουμ οπου εννοουσα,χαχα.Σαν παλαιος στο κουρμπετη με καταλαβαινεις, και εαν μπορεσεις λιγακι να κανεις ενα μικρο φλας μπακ στο παρελθον θα διαπιστωσης οτι αν χρονικα δυστηματα σκανε κατις τετοια ατομα! αλλωτε λιγοτερα αλλωτε περισσοτερα, αυτην την φορα παλυς καλα ειναι 2-3 τρεις ,χαχα. εχουνε σκασει και πιο πολλοι! εντομεταξι αυτο που εχει πλακα κι μου κανει εντιπωση ειναι η ομοιωτητες τους! αν ειμουν συνομοσιολογος θα ελεγα οτι ειναι τα ιδια ατομα σε ολα αυτα τα χρονια οπου εμφανιζωντε στο φορουμ! μας πριζουν το συκοτι και εξαφανιζοντε μετα! ξανα παλυς! Προσωπικα με τον καιρο τους εχω πλεον συννηθησει και δεν ενοχλουμε τοσο οσον στις πρωτες φορες!
    ΑραΓιαννη δεν ειναι οτι τσακονομαστε με καποιους, διοτις το να μαλωνεις θελει και οι δυο να εχουν προβλημα, και ευθυνη , εν προκειμενου δεν μαλωνω εγω με κανεναν ! οπως ενιωσες κι εσυ απλα υπαρχουν καποιοι ανθρωποι οπου δεν εχουν τι να κανουν ,οπου τελικα εχουν μεγαλο προβλημα ψυχικης υγειας! δεν ειναι οτι ειναι υγειες οπως νομιζα στην αρχη! απλα δεν εχουν επυλιφθει του προβληματος τους! απλα δεν υπαρχει μαλον καποιος στο περιβαλον τους οπου να ενδιαφερθει μαζι τους! και θα την πληρωσουμε εμεις την νυφη οπως βλεπεις.
    zorz

Senior Member
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Στην Αγγλια το χαβα τους παιδια. 25000 κοσμος στους stereophonics.

https://www.facebook.com/stereophoni...4142015465348/
    Για πολυ facepalm κατασταση! Αν δεν ισχυαν οι κανονες υγιεινης

(Θα μου πεις ποτε δεν καναν το χαβα τους τα τελευταια 15+ χρονια; )
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.

When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.

Senior Member
    (Της προβολης το καγκελο συνεχιζεται, βλεπω, απο τον πανου. Ειλικρινα ρε σεις αν προεβαλλε περισσοτερο τα ελαττωματα του στους αλλους θα 'χε γινει το κρανιο του μπονσαϊ κινηματογραφος.)

Γιαννη μαλλον πειρες κι εσυ μια γευση απο το προβλημα του φορουμ οπου εννοουσα,χαχα.Σαν παλαιος στο κουρμπετη με καταλαβαινεις, και εαν μπορεσεις λιγακι να κανεις ενα μικρο φλας μπακ στο παρελθον θα διαπιστωσης οτι αν χρονικα δυστηματα σκανε κατις τετοια ατομα! αλλωτε λιγοτερα αλλωτε περισσοτερα, αυτην την φορα παλυς καλα ειναι 2-3 τρεις ,χαχα. εχουνε σκασει και πιο πολλοι! εντομεταξι αυτο που εχει πλακα κι μου κανει εντιπωση ειναι η ομοιωτητες τους! αν ειμουν συνομοσιολογος θα ελεγα οτι ειναι τα ιδια ατομα σε ολα αυτα τα χρονια οπου εμφανιζωντε στο φορουμ! μας πριζουν το συκοτι και εξαφανιζοντε μετα! ξανα παλυς! Προσωπικα με τον καιρο τους εχω πλεον συννηθησει και δεν ενοχλουμε τοσο οσον στις πρωτες φορες!
    ΑραΓιαννη δεν ειναι οτι τσακονομαστε με καποιους, διοτις το να μαλωνεις θελει και οι δυο να εχουν προβλημα, και ευθυνη , εν προκειμενου δεν μαλωνω εγω με κανεναν ! οπως ενιωσες κι εσυ απλα υπαρχουν καποιοι ανθρωποι οπου δεν εχουν τι να κανουν ,οπου τελικα εχουν μεγαλο προβλημα ψυχικης υγειας! δεν ειναι οτι ειναι υγειες οπως νομιζα στην αρχη! απλα δεν εχουν επυλιφθει του προβληματος τους! απλα δεν υπαρχει μαλον καποιος στο περιβαλον τους οπου να ενδιαφερθει μαζι τους! και θα την πληρωσουμε εμεις την νυφη οπως βλεπεις.
    Το θέμα είναι ότι είσαι τόσα χρόνια σε αυτό το φόρουμ!!!!
    Όταν τα πάντα γύρω σου αλλάζουν είναι δυνατόν να παραμείνεις ο ίδιος;;

Senior Member
    ειμαι ολλα χρονια εδω μεσα, ειμαι απο τους πρωτους στο φορουμ.Και δυστυχως καθε χρονια σκανε κατις ατομα σαν εσας τους δυο.Αυτο που με πικρενει δεν ειναι οτι ασχολειστε μαζι μου, στην τελικη μακαρι να ασχολειστε μονο με εμενα κι να αφηνατε ελευθερα αλλα ατομα οπου εχουν θεμα, οπου ειναι πιο ευαισθητα απο εμενα, οπου δυστυχως επιρεαζωντε απο τις κουβεντες σας.Εγω δεν εχω προβλημα , διοτις μπορει να αργω αλλα καταλαβαινω για ποιο λογο γραφετε αυτα που γραφετε,απλα δεν εχω την ικανοτητα και την υπομωνη για να ασχοληθω μαζι σας και να σας βοηθησω! διοτις εχετε μεγα προβλημα απλα ο εγωισμος σας δεν σας αφηνει να το πειτε! ο εγωισμος σας δεν σας αφηνει ,λες και θα ντροπιαστητε ν πειτε για παραδηγμα οτι εχετε εναν αδιαφορο προσωπικο κοινωνικο περιγυρο (για παραδηγμα το λεω, δεν λεω οτι υσχυει αυτο ) ,επισης δεν εχω τις γνωσεις και εξαλου υπαρχει εδω στο φορουμ 2-3 ατομα οπου θα μπορουσαν να σας βοηθησουν, εαν θελουν ας το κανουν αυτοι! οπου και γνωσεις εχουν και δεν ειναι σαν εμενα, ξερουν ορθωγραφια.
    Αυτο που με αγχωνει ειναι οτι με την εντωλη της κυβερνησης ( μεινετε σπιτι σας) φοβαμαι οτι δεν θα παρετε ουτε ανασα απο εδω μεσα!! χαχα, γενικα την πατισαμε με αυτο το πρμα, δεν δειαβαζετε και βιβλια αστα να πανε!
    Μαλον θα πρεπει να την κανω εγω σιγ σιγα, τουλαχιστον εχω σοβαρη δικαιολογια αυτην την φορα που θα την κανω απο το φορουμ! ποιος μπορει να μου πει κατις οταν φερω για δικαιολογια οτι υπαρχουν κατις ατομα οπου μου την λενε, και ειναι ΥΤΟΙ ΟΙ ΔΥΟ! συγουρα θα ειμαι δικαιολογημενος!
    zorz

Senior Member
    ειμαι ολλα χρονια εδω μεσα, ειμαι απο τους πρωτους στο φορουμ.
    Α, απ' το multiforums πρωτοηρθες κι εσυ;

πανου μεινε και παλεψε αμα θεσ εγω σε θελω μαχιμο
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Στο τέλος μπορεί να μένει κανείς στο φόρουμ από συνήθεια ασχέτως αν άλλαξε ή μη η ζωή του.
    Όποιος έχει ήδη φύγει απ το φόρουμ δεν σημαίνει ότι άλλαξε η ζωή του, ήτοι ξεπέρασε τα ψυχολογικά του.
    γιάννης

Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Θα ψαξω να βρω τι εγινε με τον 53χρονο. Σε ολον τον κοσμο παντως υπαρχουν περιπτωσεις νεων που πεθαναν αλλα ειναι εξαιρεση.

Δειτε κι αυτο να γελασετε https://i.imgur.com/0lqRCYV.jpg
    o 53χρονος από την Καστοριά είχε υποκείμενο πρόβλημα υγείας ήδη.
    Στην Ιταλία προχθές πέθανε ένας 23χρονος υγιής, το θέμα είναι οτι το Φλεβάρη είχε πάει διακοπές στην Κούβα όπου κόλλησε κάτι σοβαρό και πριν συνέλθει, κόλλησε και τον Κορωνοιό.
    Η απόλυτη πλειοψηφία των νεκρών μέχρι στιγμής αφορά ηλικιωμένους με ήδη υπάρχοντα νοσήματα. Αυτό βέβαια δεν σημαίνει οτι όσοι είναι ηλικιωμένοι με νοσήματα θα πεθάνουν σώνει και καλά, αλλά οτι έχουν αυξημένο κίνδυνο εφόσον νοσήσουν, να νοσήσουν σοβαρά. Όποτε πρέπει να μείνουν σπίτι!

Page 11 of 17 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast