Απογνωση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
    Junior Member

Απογνωση

Καλησπέρα σε όλους .δυστυχως στα 25 μου έχασα τον αδερφό μου από χρήση ναρκωτικών όμως ποτέ δεν δοκίμασα τίποτα εγώ έως τα 35 που ξεκινησα ταβορ και πραζιν . Είμαι πλέον 40 έχω κατάθλιψη περναω δύσκολα δεν μπορώ να βλέπω τον ήλιο νιώθω ότι θέλω να πεθάνω .ταυτοχρονα κάνω εξωσωματική και φοβάμαι αν μείνω έγκυος μηπως αυτά τα φάρμακα δημιουργήσουν πρόβλημα.μπορει κάποιος να με βοηθήσει;

Quote Originally Posted by Evikir View Post
    Καλησπέρα σε όλους .δυστυχως στα 25 μου έχασα τον αδερφό μου από χρήση ναρκωτικών όμως ποτέ δεν δοκίμασα τίποτα εγώ έως τα 35 που ξεκινησα ταβορ και πραζιν . Είμαι πλέον 40 έχω κατάθλιψη περναω δύσκολα δεν μπορώ να βλέπω τον ήλιο νιώθω ότι θέλω να πεθάνω .ταυτοχρονα κάνω εξωσωματική και φοβάμαι αν μείνω έγκυος μηπως αυτά τα φάρμακα δημιουργήσουν πρόβλημα.μπορει κάποιος να με βοηθήσει;
    Σε παρακολουθεί κάποιος γιατρος? Ψυχολόγος?
    Όταν τα πάντα γύρω σου αλλάζουν είναι δυνατόν να παραμείνεις ο ίδιος;;

Junior Member
    Όχι δεν μπορώ οικονομικά.παλιοτερα με παρακολουθούσε

Quote Originally Posted by Evikir View Post
    Καλημέρα
    Κάνεις εξωσωματική..Έχεις πει στον γυναικολόγο σου για τα φάρμακα που παίρνεις?Αυτός είναι ο μόνος που μπορεί να βοηθήσει σε σχέση με αυτό..
    Επίσης για το πως αισθάνεσαι πρέπει να συζητήσεις με τον γιατρό που σου δίνει την αγωγή..Μήπως θα ένιωθες καλύτερα αν την άλλαζες η κάτι τέτοιο...
    Εύχομαι να φυσήξει δυνατός αέρας... Να πάρει μακριά όλα τα σκουπίδια της ζωής μου...

Junior Member
    Μόνο ο ψυχίατρος μπορεί να με βοηθήσει αλλά δεν μπορώ να πάω.νιωθω από το πρωί παραίτηση δυσθυμία δεν έχω διάθεση για τίποτα.σκεφτομαι συνεχώς τρόπους να αυτοκτονήσω.δεν ήμουν έτσι πριν πχ ένα χρόνο,με κατέστρεψε ο άντρα μου .ανοιχτηκε οικονομικά βάζοντας όλα στο όνομα μου κ χρωστάω πολλές χιλιάδες ευρώ.αυτος είναι στον κόσμο του σε σημείο να με κατηγορεί κιόλας.καθομαι μαζί του για να αποπληρώσει σιγά σιγά το χρέος.πως μπόρεσε και με κορόιδεψε έτσι .τον σιχαίνομαι

Με όλα αυτά που περιγράφεις τότε γιατί κάνεις εξωσωματική;;;;;

Junior Member
    Όταν ξεκινησα τη διαδικασία δεν ήμουν τόσο χάλια.τα έμβρυα είναι στην κατάψυξη δεν έχω προχωρησει

Αν έχεις σοβαρά οικονομικά προβλήματα, βασίζεσαι σε αγωγή για να την παλεύεις όσο την παλεύεις χωρίς να έχεις ισορροπήσει, σιχαίνεσαι τον άντρα σου και δεν είσαι καθόλου καλά ψυχολογικά, δεν είναι ώρα για παιδί. Το τονίζω διότι ρώτησες για την εξωσωματική στο πρώτο μήνυμα και σε κάθε επόμενο γράφεις για ένα καινούριο πρόβλημα που από μόνο του κάνει απαγορευτική την τεκνοποίηση αυτή τη στιγμή, πόσο μάλλον σε συνδιασμό όλα αυτά.

Την αυτοκτονία βγάλτην από το μυαλό σου, δεν είναι λύση. Αν τον άντρα σου τον σιχαίνεσαι, δεν έχει νόημα να κάθεσαι μαζί του. Βάλε τα πράγματα σε μία σειρά. Όπως τα λες άκρη μαζί του δεν θα βγάλεις. Αν τον σιχαίνεσαι και δεν μπορείτε να τα βρείτε, χώρησέ τον και κάτσε να τα βρεις με τον εαυτό σου. Εσύ τι δουλειά κάνεις;
    Αυτή τη στιγμή έχω φίλη που είχε μπλέξει με χειριστικό τριμάλακα και την είχε φεσώσει μέχρι να σβήσει ο ήλιος που έλεγε και η ίδια. 5 χρόνια μετά το διαζύγιο ούτε ο ήλιος έσβησε, ούτε η ίδια αυτοκτόνησε, ούτε ήρθε η καταστροφή του κόσμου. Πληρώνει βέβαια τα κερατιάτικα του πρώην, αλλά έχει σχεδόν μηδενίσει το ποσό. Οι μαλακίες πληρώνονται, αλλά κάποια στιγμή ξεμπερδεύεις και συνεχίζεις την ζωή σου.