Θέλω παραπανω προσοχή - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 20 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 295
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Γιατί ο κόσμος (αλλά και εσύ) έχει τέτοια κάψα με το να έχουν όλοι σχέση? Κάποιοι δεν είναι φτιαγμένοι για αυτό, και όλοι είναι φτιαγμένοι να μπορούν να ζουν καλά και χωρίς σχέση (άλλο αν μια σχέση τους δίνει περισσότερη ευτυχία). Γιατί έχεις λυσσάξει με το να βρεις σχέση? Συνήθως όσο κυνηγάς κάτι με λύσσα δεν έρχεται, και έρχεται όταν χαλαρώσεις.
    Σε μένα το λες ;;

.......

Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Τελικά το λύσαμε το μυστήριο

Έχει κοπέλα και από εμένα θέλει σεξ
    Αρχίσαμε να μιλάμε απόψε πιο πολύ κι άρχισε η κουβέντα να πηγαίνει στο σεξουαλικό και να ζητάει φωτό και βίντεο κλήσεις
    Ε προφανώς αφού έχει κοπελα τι άλλο θα ήθελε.....

Κοίτα... το πας λάθος...

Όπως σου είπαν....πας και πέφτεις στους ακατάλληλους..
    Σε ανθρώπους που είναι σε σχέση σε ανθρώπους που δεν θέλουν σχέση (τουλάχιστον από σένα) η στη καλύτερη σε ανθρώπους που δεν ενδιαφέρεσαι εσυ γι αυτούς

Όταν πας σε άντρες που σου αρέσουν και είναι διαθέσιμοι θα έχεις περισσότερες ελπίδες λογικά

Και κτ άλλο...
    Λες ο ένας δεν με τρελαίνει...Ο άλλος Όχι.....

Μήπως εσύ τελικά υποτιμάς όποιον άντρα σου δείξει ενδιαφέρον λόγω χαμηλής αυτοπεποίθησης;
    Πχ σκέφτεσαι "Αυτός με θέλει.....άρα για να θέλει εμένα μάλλον είναι βαρετός η κάτι πάει λάθος με αυτόν" ενώ άμα τον δεις με άλλη τσουπ τον βλέπεις κελεπούρι

Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Σε μένα το λες ;;

.......
    Στη θεματοθέτρια το λέω

Senior Member
    Τελικά το λύσαμε το μυστήριο

Έχει κοπέλα και από εμένα θέλει σεξ
    Αρχίσαμε να μιλάμε απόψε πιο πολύ κι άρχισε η κουβέντα να πηγαίνει στο σεξουαλικό και να ζητάει φωτό και βίντεο κλήσεις
    απο που το εμαθες οτι εχει κοπελα; στο ειπε ο ιδιος;
    Saga Norén, Länskrim, Malmö ..

Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Ε προφανώς αφού έχει κοπελα τι άλλο θα ήθελε.....

Κοίτα... το πας λάθος...

Όπως σου είπαν....πας και πέφτεις στους ακατάλληλους..
    Σε ανθρώπους που είναι σε σχέση σε ανθρώπους που δεν θέλουν σχέση (τουλάχιστον από σένα) η στη καλύτερη σε ανθρώπους που δεν ενδιαφέρεσαι εσυ γι αυτούς

Όταν πας σε άντρες που σου αρέσουν και είναι διαθέσιμοι θα έχεις περισσότερες ελπίδες λογικά

Και κτ άλλο...
    Λες ο ένας δεν με τρελαίνει...Ο άλλος Όχι.....

Μήπως εσύ τελικά υποτιμάς όποιον άντρα σου δείξει ενδιαφέρον λόγω χαμηλής αυτοπεποίθησης;
    Πχ σκέφτεσαι "Αυτός με θέλει.....άρα για να θέλει εμένα μάλλον είναι βαρετός η κάτι πάει λάθος με αυτόν" ενώ άμα τον δεις με άλλη τσουπ τον βλέπεις κελεπούρι

Όχι δεν υποτιμώ αυτούς που μου δείχνουν ενδιαφέρον, ίσα ίσα...

Μα δεν βρίσκω κανέναν που να μου αρέσει, να μην έχει το νου του μόνο στο σεξ και να είναι διαθέσιμος. Μέχρι τότε τι να κάνω? Να μεινω με σταυρωμένα χέρια και να μην βγαίνω με κανέναν?

Επίσης είναι και το ποσό σου αρέσει κάποιος... Αν μου άρεσε τρέλα θα έκανα κάτι και ας είχε και κοπέλα. Ξέρω δηλαδή έναν τύπο που θα έκανα κάτι μαζί του κι ας έχει σχέση...
    Αν κάποιος δεν με.πολυψηνει δεν ρισκάρω κιόλας να μπλέξω...

Quote Originally Posted by Remedy View Post
    απο που το εμαθες οτι εχει κοπελα; στο ειπε ο ιδιος;
    Είδα στο φβ ότι δεν είχε φωτό με την κοπέλα του.
    Εκείνη όμως είχε φωτό προφίλ και άλλες φωτό μαζί του.
    Τον ρώτησα και ευθέως και άλλαζε θέμα.
    Τον ξαναρωτησα και είπε "ε εντάξει δεν είναι κάτι σοβαρό", ενώ είναι μαζί 1,5 χρόνο και αυτή ανεβάζει γλυκολογα

Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Γιατί ο κόσμος (αλλά και εσύ) έχει τέτοια κάψα με το να έχουν όλοι σχέση? Κάποιοι δεν είναι φτιαγμένοι για αυτό, και όλοι είναι φτιαγμένοι να μπορούν να ζουν καλά και χωρίς σχέση (άλλο αν μια σχέση τους δίνει περισσότερη ευτυχία). Γιατί έχεις λυσσάξει με το να βρεις σχέση? Συνήθως όσο κυνηγάς κάτι με λύσσα δεν έρχεται, και έρχεται όταν χαλαρώσεις.
    Γιατί όπως είπες ο κόσμος σε αντιμετωπίζει κάπως αν δεν έχεις σχέση. Ή θα σε κριτικάρει ή θα σε "λυπάται" και θα λέει μαλακίες του στυλ " που θα πάει, θα γνωρίσεις κι εσύ κάποιον καλό, θα σου τύχει και εσένα" λες και είσαι κανένα κακόμοιρο
    Επίσης επειδή όταν ήμουν μικρή είχα μηδενική αυτοπεποίθηση ( βασικά μέχρι και πριν 3 χρόνια, όχι μόνο μικρή) δεν είχα κάνει τίποτα με κανέναν, και τώρα που νιώθω καλά με τον εαυτό.μου.θελω να αποδείξω ότι μπορώ

Senior Member
    Είδα στο φβ ότι δεν είχε φωτό με την κοπέλα του.
    Εκείνη όμως είχε φωτό προφίλ και άλλες φωτό μαζί του.
    Τον ρώτησα και ευθέως και άλλαζε θέμα.
    Τον ξαναρωτησα και είπε "ε εντάξει δεν είναι κάτι σοβαρό", ενώ είναι μαζί 1,5 χρόνο και αυτή ανεβάζει γλυκολογα
    και δεν τον ρωτησες τι θελει απο εσενα, αφου σου λεει φατσα- φορα οτι εχει κοπελα;

Το τι ήθελε από εμένα φαινόταν ξεκάθαρα από ένα σημείο και μετά.
    Άρχισε τα σεξουαλικά "υπονοούμενα" ( όχι ακριβώς υπονοούμενα, αφού τα έλεγε ευθέως) και εγώ τον έπαιρνα στο ψιλο, έδειχνα τα μηνύματα σε αυτό το άτομο από την οικογένειά μου και γελούσαμε... Στο τέλος είπα ότι πάω να κοιμηθώ και τερμάτισα την συνομιλία, ενώ εκείνος ζητούσε βιντεοκλήση για 4η φορά!

Ξαναρωτησα αυτό το κοντινό μου ατομο αν εξακολουθεί να επιμένει να βγω μαζί του και μου λέει "γιατί όχι? Εδώ έχεις βγει και έχεις βγει..."
    Λέω τι εννοεις? Ότι βγαίνω με όποιον να ναι
    Και λέει " εννοώ ότι έχεις βγει με άτομα που δεν πήγε καλά"

Και είπα ότι τελικά όλοι το ίδιο πράγμα θέλουν, απλώς κάποιοι το παίζουν σοβαροί και δεν το δείχνουν αμέσως. Και τότε καταλαβε ότι μάλλον έχω δίκιο και δεν ξαναείπε τιποτα

Senior Member
    Το τι ήθελε από εμένα φαινόταν ξεκάθαρα από ένα σημείο και μετά.
    Άρχισε τα σεξουαλικά "υπονοούμενα" ( όχι ακριβώς υπονοούμενα, αφού τα έλεγε ευθέως) και εγώ τον έπαιρνα στο ψιλο, έδειχνα τα μηνύματα σε αυτό το άτομο από την οικογένειά μου και γελούσαμε... Στο τέλος είπα ότι πάω να κοιμηθώ και τερμάτισα την συνομιλία, ενώ εκείνος ζητούσε βιντεοκλήση για 4η φορά!

Ξαναρωτησα αυτό το κοντινό μου ατομο αν εξακολουθεί να επιμένει να βγω μαζί του και μου λέει "γιατί όχι? Εδώ έχεις βγει και έχεις βγει..."
    Λέω τι εννοεις? Ότι βγαίνω με όποιον να ναι
    Και λέει " εννοώ ότι έχεις βγει με άτομα που δεν πήγε καλά"

Και είπα ότι τελικά όλοι το ίδιο πράγμα θέλουν, απλώς κάποιοι το παίζουν σοβαροί και δεν το δείχνουν αμέσως. Και τότε καταλαβε ότι μάλλον έχω δίκιο και δεν ξαναείπε τιποτα
    ρε συ λεμον...
    τα εχεις μπερδεμενα στο μυαλο σου.
    ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΣΕΞ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΥΓΙΕΙΣ ΚΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΝΕΟΙ.
    το να θελει σεξ καποιος δεν ειναι κακο. το κακο ειναι να εξαπατα , και να σε παραμυθιαζει οτι θελει κι αλλα πραγματα, ενω εχει ηδη σχεση!
    μπορει να ξεκινησει θελοντας σεξ, κι αν του αρεσει η προσωπικοτητα σου (και το σεξ) να θελησει κι αλλα πραγματα και να καταληξετε με σχεση.
    μπορει και να μην θελησει τπτ παραπανω, ακομα κι αν ειναι ελευθερος και μετα το σεξ να απομακρυνθει γιατι ξενερωσε.
    αν ομως ειναι δεσμευμενος ΕΚ ΠΡΟΟΙΜΙΟΥ ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΜΟΝΟ ΣΕΞ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΦΥΓΕΙ. δεν υπαρχει αν και αν...

επομενως αν και οταν βγεις με δεσμευμενο, το αποδεχεσαι οτι δεν προκειται να γινει τπτ παραπανω απο ξεπετα, δεν χρειαζεται να προβληματιζεσαι.
    ο φιλος/συγγενης σου που σε προτρεπει να βγεις με δεσμευμενο, προφανως δεν σου λεει να κανεις σχεση... σου λεει να πας για να μαζεψεις εμπειριες που μας ελεγες εδω, αν τυχον εχεις πει τα ιδια και σε εκεινον.
    διοτι αν σου λεει να βγεις με δεσμευμενο μηπως κανεις σχεση, ειναι κουτος...

Μου είπε αν θέλω να βγω για την πλάκα μου, αλλά να μην πάω σπίτι του, ούτε να του καθίσω.

Δεν είναι κακό να θέλουν σεξ
    Αλλά γιατί να μιλάμε μια χαρά και μόλις πέφτει φιλι μετά κατευθείαν το μυαλό τους να πηγαίνει στο σεξ χωρίς να λέμε τιποτα άλλο?
    Δηλαδή μιλούσαμε απλά για να με ρίξουν?

Senior Member
    Μου είπε αν θέλω να βγω για την πλάκα μου, αλλά να μην πάω σπίτι του, ούτε να του καθίσω.

Δεν είναι κακό να θέλουν σεξ
    Αλλά γιατί να μιλάμε μια χαρά και μόλις πέφτει φιλι μετά κατευθείαν το μυαλό τους να πηγαίνει στο σεξ χωρίς να λέμε τιποτα άλλο?
    Δηλαδή μιλούσαμε απλά για να με ρίξουν?
    εαν περνας και εσυ καλα για πιο λογο να ξενερωνεις?? τι το κακο εχει το σεξ? ειδικα στην ηλικια σου? Προσπαθησαι να χαρεις τα νιατα σου οσο μπορεις!! χωρις κομπλεξ , χωρις κοληματα! .
    Βεβαια να πηγαινεις κι καμι βολτα στην εκκλησια, καλο θα σου κανει, να φευγουν οι τυψεις! να κοινωνεις, να εξωμολογησαι ωστε να κρατας το κακο και το "ματι" μακρια απο εσενα και την ομορφια σου.
    zorz

Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    εαν περνας και εσυ καλα για πιο λογο να ξενερωνεις?? τι το κακο εχει το σεξ? ειδικα στην ηλικια σου? Προσπαθησαι να χαρεις τα νιατα σου οσο μπορεις!! χωρις κομπλεξ , χωρις κοληματα! .
    Βεβαια να πηγαινεις κι καμι βολτα στην εκκλησια, καλο θα σου κανει, να φευγουν οι τυψεις! να κοινωνεις, να εξωμολογησαι ωστε να κρατας το κακο και το "ματι" μακρια απο εσενα και την ομορφια σου.
    Ρε Γιωργο έλεος.. Φτάνει. Μάθε την σημασία του χριστινισμου και μετά έλα να μιλήσεις.. Κανεις μια ζωή ο Θεός ξέρει τι και μπαίνεις μέσα στην εκκλησία και νομίζεις ότι όλα είναι καλά.. Δεν είναι έτσι!! Εσείς όλοι απομακρύνετε τους ανθρώπους από τον Θεό. Με τα μυαλά που κουβαλάτε.
    Όταν τα πάντα γύρω σου αλλάζουν είναι δυνατόν να παραμείνεις ο ίδιος;;

Είπα δεν νομίζω πως έχει κάτι κακό το σεξ
    Αλλά όχι να το θέλουν από το πρώτο ραντεβού και να κάνουν λες και δεν είσαι ικανή για τιποτα άλλο.

Μόνο ένας από όσους έχω βγει ήθελε να με γνωρίσει καλύτερα ( ήταν γνωριμία από κοντά, όχι από εφαρμογή) αλλά δεν τον ήθελα καθόλου. Βγήκαμε κάποιες φορές, μήπως αλλάξω γνώμη, όμως τίποτα...

Senior Member
    κανεις λαθος, γνωριζω ολυ καλα τον χριστιανισμο! Η εννοια της μετανοιας , οπου και εχει τεραστια σημασια στην θρησκεια μας εχει να κανει με το μεγεθως της αμαρτιας! οσο πιο μεγαλη αμαρτια κανεις τοσο πιο εντωνη ειναι η μετανοια! αρα τοσο πιο κοντα ερχεσαι στον ΘΕΟ! ,το μυστηριο της μεταμελειας της αμαρτιας εχει μεγα σημασια!, βεβαια δεν ειναι σωστο αμεσως μετα να ξανα υποπεσεις στην ιδια αμαρτια! Πρεπει να περασουν αρκετοι μηνες!. και καλο ειναι να μην την ξανα κανεις! Αυτο που εχει μεγα σημασια ειναι οταν κανεις καποιο κακο, να το καταλαβεις, μετα να το μετανιωσεις πραγματικα! υστερα να βρεις το θαρρος να ζητησεις συγνωμη εαν το εκανες σε καποιον συνανθρωπο σου, και τελος να το εξωμολογηθεις ωστε να σβηστει τελειως. Εαν υπαρξη αυτη η σειρα πραγματων ειναι σαν να μην το εκανες!
    Σχετικα με τον τροπο ζωης, ο Χριστος γυρναγε με τους χειρωτερους, εαν διαβασεις τα ιερα βιβλια θα δεις οτι για αυτο τον κατηγορουσαν ,οτι κανει παρεα με πορνες, με ποτες κρασιου, με τελονες(μαυραγορητες δλδ) γενικα με τον τωτε υποκοσμο.
    Εαν η κοπελα της αρεσει να κανει σεξ, δεν μπορουμε να την αποτρεψουμε! δεν γινετε εαν πρωτα δεν κανει την αμαρτια της, να την νιωσει στο επαρκον,! Μετα ομως πρεπει να ζητησει εξομολογηση, να τα πει ολα! και αμα νιωσει πραγματικη μετανοια ,μπορει και να κοινωνησει! Σαν γινουν ολα αυτα ο ιερεας θα της πει οτι οι αμαρτιες της συγχωρουντε και τελος καλα ολα καλα!!
    Ο χριστιανισμς δεν ειναι θρησκεια τιμορικου ηθος! θελει τους ανθρωπους χαρουμενους! καταλαβαινει το οτι εχουμε πιρασμους! και για αυτο μας συγχωρει!!
    zorz

Page 11 of 20 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast