Υπέρ ανάλυση των πάντων. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21
    Senior Member
    Από αυτοεκτίμηση αν μπορούσα να μιλήσω με ποσοστα θα έλεγα πως νιώθω ότι έχω περίπου 15% βαριά 20%
    Quote Originally Posted by Luna99 View Post
    Τωρα σκεφτηκα τον εαυτο μου οταν σκεφτομουν για χρονια τα ατομα που με ειχαν στεναχωρησει πολυ και το χειροτερο ηταν εγω το εριχνα και στο αλκοολ αν τους απαντουσα τοτε δεν θα το ειχα παρει τοσο κατακαρδα πρεπει να απανταμε μου το ειπε και η γιατρος μου. Απο αυτοεκτιμηση πως πας?
    Με το μέτρο που κρίνεις θα κριθείς * Καλό κάνεις, κακό κάνεις στο κεφάλι σου γυρνάει...

Quote Originally Posted by venom View Post
    Ακριβώς έτσι κάνω φίλε μου με τον εαυτό μου δυστυχώς. Και πολλά χειρότερα από αυτά.

Αλλά υπάρχει μια διαφορά. Σε σχέση με αυτό που είπες στο τέλος, όχι μόνο από τη μάνα μου το είχα αλλά και από τον πατέρα μου. Και πολλές φορές από ένα φίλο που είχα τότε που ήμουν μικρός.
    Άρα έχεις βρει την αιτία..
    Και επειδή αυτοί ήταν έτσι όπως ήταν τι πάει να πει? Ότι είχαν δίκιο?
    Κάνεις ψυχοθεραπεία?
    Όταν τα πάντα γύρω σου αλλάζουν είναι δυνατόν να παραμείνεις ο ίδιος;;

Senior Member
    αυτο που εγινε με την δουλεια ειναι φυσιολογικο ,μην σε τρομαζει στους πιο πολλους θα συνεβαινε, ειδικα εαν εισαι ατομο υπευθυνο οπου θες και εισαι σωστος.Δυστυχως στην ελλαδα ετσι γινετε, ολο βισματα.Ομως το οτι λες πως κανεις για δουλεια κατι που σου αρεσει κι αγαπας, να ξερεις οτι αυτο ειναι πολυ μεγαλο καταρθωμα!! μπραβο σου!! ειναι σπανιο.
    Εαν συνεχισεις με τον θεραπευτη σου , και εαν του τονιζεις συνεχως το ποσο σε ενοχλει το οτι υπεραναλυεις τις σκεψεις σου ,αυτο ισως το λυσετε μεσα απο διαλογισμο, η ,,,δεν ξερω ο θεραπευτης σου ξερει το σωστο και τον καλητερο τροπο.Παντος ,ολα αυτα δειχνουν αξιολογο ανθρωπο.
    zorz

Senior Member
    Έκανα ναι βοήθησε πάρα μα πάρα πολύ αλλά τα τραύματα είναι τραύματα
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Άρα έχεις βρει την αιτία..
    Και επειδή αυτοί ήταν έτσι όπως ήταν τι πάει να πει? Ότι είχαν δίκιο?
    Κάνεις ψυχοθεραπεία?
    Με το μέτρο που κρίνεις θα κριθείς * Καλό κάνεις, κακό κάνεις στο κεφάλι σου γυρνάει...

Senior Member
    Τώρα δεν κάνω αυτό που πραγματικά αγαπώ, αλλα όχι και ότι με χαλάει αυτή η δουλειά που είμαι...

Το είχα συζητήσει και μου είπε να μην πηγαίνω στα άκρα. Η να υπέρ αναλύω η ν μη με νοιάζει τίποτα... Να σκέφτομαι κάπως ενδιάμεσα και σε δεύτερο χρόνο... Αλλά είναι υπερβολικά δύσκολο
    Quote Originally Posted by giorgos panou View Post
    αυτο που εγινε με την δουλεια ειναι φυσιολογικο ,μην σε τρομαζει στους πιο πολλους θα συνεβαινε, ειδικα εαν εισαι ατομο υπευθυνο οπου θες και εισαι σωστος.Δυστυχως στην ελλαδα ετσι γινετε, ολο βισματα.Ομως το οτι λες πως κανεις για δουλεια κατι που σου αρεσει κι αγαπας, να ξερεις οτι αυτο ειναι πολυ μεγαλο καταρθωμα!! μπραβο σου!! ειναι σπανιο.
    Εαν συνεχισεις με τον θεραπευτη σου , και εαν του τονιζεις συνεχως το ποσο σε ενοχλει το οτι υπεραναλυεις τις σκεψεις σου ,αυτο ισως το λυσετε μεσα απο διαλογισμο, η ,,,δεν ξερω ο θεραπευτης σου ξερει το σωστο και τον καλητερο τροπο.Παντος ,ολα αυτα δειχνουν αξιολογο ανθρωπο.

Και εγώ το έχω αυτό σε υπερβολικό βαθμό και σε πιο άκυρα και ασήμαντα πράγματα.σε νιώθω ...

Page 2 of 2 FirstFirst 12