Σας αγχωνει η οικονομια της Χωρας μετα Κορωνιου εποχη? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 138
    Quote Originally Posted by Luna99 View Post
    Μειωση τζιρου 70 πριν μειωση 30 αποτελεσμα τζιρος μηδεν. Παντως θα ηθελα να σε ειχα αφεντικο ετσι οπως σκεφτεσαι!!!

Στη δουλειά ότι δίνεις πέρνεις. ...Έτσι πιστεύουμε...
    Τα παιδιά τα έχουμε πάνω από 10 Χρόνια είναι δικοί μας άνθρωποι πλέον ,οικογένειες Μας ,άλλωστε τώρα που κάθονται οι ίδιοι μας είπαν αν θέλουμε να μην τους δώσουμε όλο το μηνιάτικο αλλά αυτό δεν παίζει γιατί σε περιόδους που παίρνει φωτιά ο κ....Σ μας είναι εκεί χωρίς παράπονα οπότε θα ήταν ανέντιμο από εμάς να τους α φεισουμε τέτοιες δύσκολες ώρες ....
    Είπαμε όμως όσο αντέξουμε και εμείς και μακάρι να αρχίσει να υπερισχύει αυτό το αίσθημα για όλους μας ,τότε σίγουρα όλο αυτό θα το ξεπεράσουμε πιο εύκολα...

Με αφορμη αυτο που γραφεις να εξηγησω οτι περισσοτερο φοβαμαι τα γαντια οχι τοσο που τα πιανουν. Στα γαντια τα σταγονιδια παραμενουν περισσοτερες ωρες και συγκρατουν την ποσοτητα πιο πολυ αυτο, το συζητουσα με καποιον ελα ντε που την αλλη μερα βλεπω στην τηλεοραση να λενε οι ειδικοι στο σιδηρο επιβιωνει 3ωρες στο ταδε τοσο οταν ειπε στο πλαστικο 72ωρες ε λεω ενταξει. Τωρα οταν βλεπω να φορανε γαντια τρελαινομαι! Στα υπολοιπα που γραφεις μακαρι να υπαρξει ανθρωπια για ολες τις χωρες. Αλλιως θα γινουμε ζουγκλα!

Senior Member
    Δεν πα να γ@μηθουνε , που εχουν γεμισει τον κοσμο, χωρις σοβαρο τροππο, τα ΜΜΜΕ , ΤΑ καλο ΜΜΕ .....εχει αποδειχτει οτι η μασκα δεν ειναι και τοσο ασφαλης , αν εισαι διπλα σε ανθρωπο πασχοντα , δεν ειχει καμμια επιδραση , αλλα εμεις , οοοοοοχι , θα υποταχθουμε στο δελτιο ειδησεων .......τοσο μ@λακες ειμαστε , και τοσο πειθηνιοι.....opote καντε το σταυρο σας , και ο Θεος βοηθος ........δεν εχουν ακομη βρει τον αποτελεσματικο τροπο τροπο προστασιας , οι μασκες ειναι ' δηθεν ' , ( ανευ πολουτισμο παντα , ειμαστε καλοι Σαμαρειτες ) καπιοι θα πλουτιουν με αυτες , αφου παλια καναν 5 ευρω , και τωρα εχουν φτασει τα 50 ......

μπααα.......... αυτο ειναι η αρχη ακομα........

Senior Member
    Ακη πως εισαι σπο υγεια συνηρθες;
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

Senior Member
    δεν με αγχωνει καθολου η οικονομια της χωρας....εκτος και αμα συνεχιστει αυτο για περισσοτερο απο τριμηνο...τοσε ισως χρειαστει να απολυθουν 100χιλ+ ανθρωποι και να μειωθει ο βασικος κ.λ.π...
    αλλα ευτυχως εχω κανει τα κουμαντα μου....ελπιζω και οι περισσοτεροι συνανθρωποι να εχουν φτιαξει κατι σε περιπτωση δυσκολης εποχης.

Quote Originally Posted by Vox View Post
    Το πρόβλημα δεν αφορά μόνο την Ελλάδα αλλά όλες τις ανεπτυγμένες χώρες (και όχι μόνο βέβαια). Οπότε αν η κατάσταση τραβήξει για καιρό, το ισχύον εργασιακό και οικονομικό μοντέλο θα πρέπει να αναθεωρηθεί εκ βάθρων γιατί απλά δεν μπορεί να λειτουργήσει κάτω από τέτοιες συνθήκες. Παρά τη δοκιμασία από την οποία θα περάσουμε όλοι, προτιμώ να είμαι αισιόδοξος και να πιστεύω ότι θα δούμε καλύτερες μέρες.

Τελευταία έχω χάσει πάσαν ιδέα για τους συνανθρώπους μου, βλέποντας τους να αδειάζουν τα ράφια για να δημιουργήσουν στοκ αδιαφορώντας πλήρως για τους υπόλοιπους. Αυτό δεν πρόκειται να το κάνω και θα συνεχίσω να ψωνίζω όπως πριν, γιατί όλοι έχουν δικαίωμα στα αγαθά.
    Συμφωνω απολυτα ... στο σημειο με το σουπερμαρκετ πραγματικα νιωθω ντροπη για το ανθρωπινο ειδος οταν βλεπω καροτσια φορτωμενα ως πανω...βγηκε μια ταινια προσφατα το the platform ...αντικατοπτριζει απολυτα την καταντια μας...

Με αφορμη αυτο που γραφεις να εξηγησω οτι περισσοτερο φοβαμαι τα γαντια οχι τοσο που τα πιανουν. Στα γαντια τα σταγονιδια παραμενουν περισσοτερες ωρες και συγκρατουν την ποσοτητα πιο πολυ αυτο, το συζητουσα με καποιον ελα ντε που την αλλη μερα βλεπω στην τηλεοραση να λενε οι ειδικοι στο σιδηρο επιβιωνει 3ωρες στο ταδε τοσο οταν ειπε στο πλαστικο 72ωρες ε λεω ενταξει. Τωρα οταν βλεπω να φορανε γαντια τρελαινομαι! Στα υπολοιπα που γραφεις μακαρι να υπαρξει ανθρωπια για ολες τις χωρες. Αλλιως θα γινουμε ζουγκλα!
    Για να μεινει σταγονιδιο πανω σε γαντι αυτο σημαινει οτι καποιος βηχει η φταρνιζεται.Εγω στην δουλεια παιρνω τρια ζευγαρια γαντια για αλλαγη,τα ποτιζω με αντισηπτικο και κατα την διαρκεια πλενω τα χερια μου σχολαστικα.Μην νομιζεις πως οποιος φορα γαντια τα φοραει για ωρες.Επισης μην τρελενεσαι...οταν λενε οι επιστημονες οτι ο ιος μενει στην χ επιφανεια τοσες ωρες,εννοουν παντα χωρις απολυμανση.Ο συγκεκριμενος ιος δεν ειναι ανθεκτικος στην απολυμανση.Αν δεν καπνιζεις και δεν σε βλεπει ο ηλιος η βιταμινη d ειναι προτιμοτερη.Την βρισκεις στο φαρμακειο.Καλος υπνος,φρουτα,λαχανικα κτλπ ειναι συμμαχοι σου.Το στρες ριχνει το ανοσοποιητικο οποτε ειναι βασικο να βρεις εναν τροπο να το μειωσεις.

Quote Originally Posted by ΜικρηΟλλανδεζα View Post
    Για να μεινει σταγονιδιο πανω σε γαντι αυτο σημαινει οτι καποιος βηχει η φταρνιζεται.Εγω στην δουλεια παιρνω τρια ζευγαρια γαντια για αλλαγη,τα ποτιζω με αντισηπτικο και κατα την διαρκεια πλενω τα χερια μου σχολαστικα.Μην νομιζεις πως οποιος φορα γαντια τα φοραει για ωρες.Επισης μην τρελενεσαι...οταν λενε οι επιστημονες οτι ο ιος μενει στην χ επιφανεια τοσες ωρες,εννοουν παντα χωρις απολυμανση.Ο συγκεκριμενος ιος δεν ειναι ανθεκτικος στην απολυμανση.Αν δεν καπνιζεις και δεν σε βλεπει ο ηλιος η βιταμινη d ειναι προτιμοτερη.Την βρισκεις στο φαρμακειο.Καλος υπνος,φρουτα,λαχανικα κτλπ ειναι συμμαχοι σου.Το στρες ριχνει το ανοσοποιητικο οποτε ειναι βασικο να βρεις εναν τροπο να το μειωσεις.
    Θα συμφωνησω με οσα λες γι αυτο κι γω πηγα να παρω φρουτα. Σιγουρα πρεπει να παιρνεις εξτρα μετρα οταν συναναστρεφεσαι με κοσμο στην δουλεια. Οσο ομως αργουν να βρουν το εμβολιο τοσο πιο πολυ αυξανονται οι πιθανοτητες να κολλησουμε και μεις οι ιδιοι!!

Quote Originally Posted by oboro View Post
    Ακη πως εισαι σπο υγεια συνηρθες;
    ολα τελεια...! και εγω και η κοπελα μου το ξεπερασαμε στο σπιτι χωρις πολυ ταλαιπωρια....!!!! τωρα μου εδωσαν το οκ και παω κανονικα στην δουλεια μου... απλα σε 1-2 εβδομαδες απο τωρα αν δεν αλλαξει κατι με την κατασταση μαλλον θα κλεισουμε και θα περνουμε λιγοτερα χρηματα για καποιο διαστημα...! οπως και να εχει σημασια εχει η υγεια τωρα...!!

και να περασει γρηγορα ολο αυτο.....

Senior Member
    Οχι ......

Κατι ακουσα οτι θα παει μεχρι τον ιουνιο. Μεχρι ποτε το κρατος μπορει να μας συντηρει?

Quote Originally Posted by akis1 View Post
    ολα τελεια...! και εγω και η κοπελα μου το ξεπερασαμε στο σπιτι χωρις πολυ ταλαιπωρια....!!!! τωρα μου εδωσαν το οκ και παω κανονικα στην δουλεια μου... απλα σε 1-2 εβδομαδες απο τωρα αν δεν αλλαξει κατι με την κατασταση μαλλον θα κλεισουμε και θα περνουμε λιγοτερα χρηματα για καποιο διαστημα...! οπως και να εχει σημασια εχει η υγεια τωρα...!!

και να περασει γρηγορα ολο αυτο.....
    Ακη να σε ρωτησω εκει στην Αμερικη εχετε ιδιωτικες ασφαλειες απ οτι ξερω. Τι γινεται με αυτους που δεν εχουν? Μιλαω σε περιπτωση που καποιος εχει κολλησει τον ιο

Senior Member
    Κατι ακουσα οτι θα παει μεχρι τον ιουνιο. Μεχρι ποτε το κρατος μπορει να μας συντηρει?

Ε δεν ειναι μονο το κρατος. Μπορουμε να προσβλεπουμε και στη στηριξη της ενωμενης, δυνατης Ευρωπης.

...
    ...

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ να' στε καλα, μ' εκανα και γελασα αχ θε μου...

περα απ' την πλακα πρεπει να περιμενουμε απο την Ευρωπη να ξυπνησει καποια στιγμη, κατα προσεγγιση οταν τα Βορεια κρατη του "σκληρου πυρηνα" (και της μασιφ ηλιθιοτητας) αρχισουν να τους ζωνουν κι εκεινους τα φιδια. Τα πραγματα θα αρχισουν τοτε να λυνονται απο μονα τους...
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

Ναι ο Υπουργος οικονομικων της Γερμανιας εργαζεται προς αυτην την κατευθυνση...

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast