Παιδιά βοήθεια μια γνώμη..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
    Senior Member

Παιδιά βοήθεια μια γνώμη..

Καλησπέρα μια γνώμη παρακαλώ θα μπω κατευθείαν στο θέμα.

Έχει περίπου 4-5 μέρες που νιώθω απίστευτη ένταση στον αυχένα, λίγο πονοκέφαλο και λίγο βάρος στο στήθος και διάρροια...
    Ξυπνάω εδώ και πολύ καιρό στη μέση της νύχτας περίπου συνήθως στις 3 η ώρα νομίζωντας ότι μου πέφτει το ζάχαρο και τρώω μια κουταλιά ζάχαρη. Ευτυχώς κοιμάμαι γρήγορα.

Εχθές όμως ξύπνησα και δεν μπόρεσα για 3 ώρες να ξανά κοιμηθώ. Σηκώθηκα έκανα κάμψεις και διατάσεις γιατί ένιωθα ότι έχω πολύ μα πάρα πολύ ενέργεια.
    Μόλις λίγο κουράστηκα ξανά έπεσα κοιμήθηκα.
    Έχω γενικά παρά πολύ ενέργεια. Κάτι πρωτόγνωρο για μένα. Μπορώ να σας πω ότι δεν έχω ανάγκη και το βραδυνό ύπνο.
    Δηλαδή μπορεί να νυσταξω πρωινες ώρες.

Όταν βγαίνω για δουλειά 2 φορές την εβδομάδα και γυρνάω κουρασμένος δεν τα παθαίνω αυτά και τόσο. Ανάλογα το φόρτο τις δουλειάς αυτές τις μέρες.

Να πω πως εδώ και 1μιση εβδομάδα περνώ μαγνήσιο μετά από σύσταση γιατρού φυσικά. Και λέω μήπως είναι από αυτό.
    Έχω κάνει και ψυχοθεραπεία βοήθησε πολύ αλλά τώρα έχω άλλου είδους συμπτώματα. (Αυτά που περιγράφω)

Φοβάμαι ότι θα πάθω κάτι..
    Το κολάρο για τον αυχένα που έχω δεν με αναπαύει πλέον. Το ίδιο και το κρεβάτι μου...

Τι μπορεί να συμβαίνει;
    Μια γνώμη σας ίσως με ανακουφίσει.. Φοβάμαι
    Με το μέτρο που κρίνεις θα κριθείς * Καλό κάνεις, κακό κάνεις στο κεφάλι σου γυρνάει...

Αυτό με τον αυχένα και τον ύπνο το παθαίνω και εγώ...ο αυχένας μου είναι μόνιμα πιασμένος με πόνους που εξαπλώνονται στην πλάτη και το αριστερό χέρι..Το ζάχαρο μου δεν πέφτει πάντως...Εχω και εγώ στομαχικά θέματα ,όλα είναι από το άγχος,μήπως παραεισαι πιεσμένος αυτόν τον καιρό;
    Dear God i don't know what the future holds but I'm counting on you.

Senior Member
    Έγινε κάτι που μου έφερε μεγάλη εσωτερική σύγκρουση αλλά γενικά καλά είμαι.
    Μπορεί όμως λόγω αυτής της σύγκρουσης να γίνετε περνάω αυτά; Είναι πιθανό;
    Quote Originally Posted by Gia66 View Post
    Αυτό με τον αυχένα και τον ύπνο το παθαίνω και εγώ...ο αυχένας μου είναι μόνιμα πιασμένος με πόνους που εξαπλώνονται στην πλάτη και το αριστερό χέρι..Το ζάχαρο μου δεν πέφτει πάντως...Εχω και εγώ στομαχικά θέματα ,όλα είναι από το άγχος,μήπως παραεισαι πιεσμένος αυτόν τον καιρό;
    Με το μέτρο που κρίνεις θα κριθείς * Καλό κάνεις, κακό κάνεις στο κεφάλι σου γυρνάει...

Quote Originally Posted by venom View Post
    Έγινε κάτι που μου έφερε μεγάλη εσωτερική σύγκρουση αλλά γενικά καλά είμαι.
    Μπορεί όμως λόγω αυτής της σύγκρουσης να γίνετε περνάω αυτά; Είναι πιθανό;
    Ναι..μπορεί να δουλεύει υποσυνείδητα όλο το άγχος και να μην το καταλαβαίνεις και το εξωτερικευει έτσι το σώμα σου..το μαγνήσιο βοηθάει τους μυς να χαλαρώνουν.Για τον αυχένα θα σου πρότεινα να κάνεις ένα μασάζ όσο μπορείς και μπάνιο με ζεστό νερό για να ξεπιαστεις...εγώ αυτό κάνω τουλάχιστον...Βάρος στο στήθος νιώθω και εγώ ,ειδικά το λεπτό που αγχώνομαι..Τώρα για την διάρροια δεν γνωρίζω,μπορεί το στομάχι σου να ξεσπάει έτσι,εγώ πάλι λόγω άγχους ξεσπάω με εμετούς και ανακατοσουρες...Μήπως φταίει και το μαξιλάρι σου το έχεις δοκιμάσει;
    Dear God i don't know what the future holds but I'm counting on you.

Senior Member
    Μπορεί, σήμερα το άλλαξα.
    Πάντως για το μαγνήσιο και εγώ ξέρω ότι χαλαρώνει τους μύες αλλά εγώ βλέπω το αντίθετο..
    Quote Originally Posted by Gia66 View Post
    Ναι..μπορεί να δουλεύει υποσυνείδητα όλο το άγχος και να μην το καταλαβαίνεις και το εξωτερικευει έτσι το σώμα σου..το μαγνήσιο βοηθάει τους μυς να χαλαρώνουν.Για τον αυχένα θα σου πρότεινα να κάνεις ένα μασάζ όσο μπορείς και μπάνιο με ζεστό νερό για να ξεπιαστεις...εγώ αυτό κάνω τουλάχιστον...Βάρος στο στήθος νιώθω και εγώ ,ειδικά το λεπτό που αγχώνομαι..Τώρα για την διάρροια δεν γνωρίζω,μπορεί το στομάχι σου να ξεσπάει έτσι,εγώ πάλι λόγω άγχους ξεσπάω με εμετούς και ανακατοσουρες...Μήπως φταίει και το μαξιλάρι σου το έχεις δοκιμάσει;