Αντιπάθεια στα μωρά. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18
    Senior Member
    Quote Originally Posted by Laila View Post
    Εγώ ρε Σόνια δεν μπορώ να τους πω μην μου δείχνεις το ανηψακι σου. Η μην μου δείχνεις το παιδάκι σου. Δυστυχώς όταν δεν γνωρίζεις τον άλλο πολύ πολύ καλά δεν μπορείς να του το ξεκόψεις. Μια πολύ καλή μου φίλη το ξέρει και δεν παίρνει ποτέ το μωρό της μαζί Γιατί συνήθως κάνει φασαρία και δεν γίνεται διάλογος. Όμως σε κάποιες κοινωνικές καταστάσεις δεν γίνεται να το αποφύγω.
    Γιατί δεν μπορείς; Εγώ τους το λέω κι ας παρεξηγηθούνε. Επίσης συχνά τους τη λέω όταν δείχνουν παιδιά που δεν ειναι καν δικά τους. Πριν καιρό βρέθηκα με παλιά συμφοιτήτρια που μου έδειχνε στο κινητό παιδιά άλλου συμφοιτητή "Υποθέτω σου έστειλε τις φωτό για να τις δεις εσύ, όχι να δείχνεις τα παιδιά του στον καθένα" της είπα και μαζεύτηκε. "Άσε που ξέρεις ότι βαριέμαι με τα παιδιά" συμπλήρωσα. " Εσύ δεν άλλαξες καθόλου" μου είπε, γελάσαμε και αλλάξαμε κουβέντα. Απλό.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Astronomy lover View Post
    Εμένα πάλι με εκνευρίζει ένα νέο ζευγάρι φίλων μου που έχει έξι μηνών μωρό και συνέχεια όταν μιλάω μαζί τους ή πάω σπίτι τους για καφέ ή μιλήσουμε στο τηλ το μόνο που λένε είναι τι έκανε ο μπέμπης αν ρευτηκε ο μπέμπης αν έκλασε σε πόσους γιατρούς τον πήγαν τι αλλεργίες έχει ο μπέμπης και ανεβάζουν στα σοσιαλ μίντια συνέχεια τα πατουσακια του μπέμπη το μπανάκι του μπέμπη το φαγακι του μπέμπη το δωράκι του μπέμπη κτλ δλδ ελεοοοοοοςςςςς.. είναι παράξενο που μου σπάνε τα νεύρα τόσο και με κουράζουν;
    Από τη μεριά τους έχουν μπουν σε άλλη φάση και το καταλαβαίνω ως ένα βαθμό, αλλά όταν είναι στην κοσμάρα τους και δεν σκέφτονται ότι εσύ είσαι σε άλλη φάση, αν είναι όντως φίλοι, πρέπει να τους το υπενθυμίζεις ώστε να μαζεύονται και να σκέφτονται λίγο και την μεριά σου. Εγώ το κάνω αυτό με τους φίλους μου, τι φίλοι είναι αν δεν μπορώ να τους μιλήσω ελεύθερα και να τους πω τι σκέφτομαι ή αν κάτι με ενόχλησε;

Senior Member
    εμενα τα παιδια μου ταρασουν την ησυχια μου.......

Page 2 of 2 FirstFirst 12