Ουφφ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6

Thread: Ουφφ

Ουφφ

Γενικα ειμαι αγχωδης, το ξερω...
    Τις τελευταιες μερες πηγαινα στη τραπεζα για καποιες δουλειες. Η 1η και 2η φορα ηταν ολα καλα οπως παντα...απο τη 3η φορα και μετα ειχα ενα αγχος χωρις λογο και αιτια...Ειχα αγχος οταν περιμενα στη σειρα, μεχρι και οταν εκατσα στο γραφειο και περιμενα να τελειωσει η χαρτουρα ξαφνικα αρχισα να αγχωνομαι , να μουδιαζει το κεφαλι μου και να με πιανει σαν λιποθυμια....
    Αρχισα να λεω στον εαυτο μου ''ολα καλα'' και να προσπαθω να αναπνεω ηρεμα....
    Τωρα φοβαμαι πλεον μην με πιανει παντου αυτο το αγχος και η λιποθυμια...
    Την αλλη βδομαδα παω να δωσω εξετασεις για διπλωμα και φοβαμαι μην αρχισω να τα σκεφτομαι ολα και με πιασει λιποθυμια...

Δεν περιμενα ποτε πως θα φτασω σε αυτο το σημειο...
    Η μανα μου χθες το βραδυ με πιασε να μιλαω στον υπνο μου σε σημειο να νομιζει πως ειμαι ξυπνιος...
    Θα γραψω καποια θεματα που πιστευω κρυβονται πισω απο ολα αυτα....

Φοβαμαι να ανεβω σε ασανσερ, φοβομουν να περασω τις πορτες της τραπεζας, δεν μπορω να παρω τηλεφωνο σε ντελιβερι...Επιπλεον απο μικρη ηλικια εβλεπα την μητερα μου να παθαινει κρισεις πανικου και τον πατερα μου να μην ειναι καλα στην υγεια του σε σημειο να λιποθυμαει μπροστα μας, ή οταν ειμασταν σε ενα ταξιδι μια φορα να οδηγαει ζαλισμενος σε ολη τη διαδρομη καθως δεν αισθανοταν καλα...Αυτα με κανουν να ''φοβαμαι να παω καπου με τον πατερα μου''.....
    Επισης, με αγχωνει ολη η φαση της σχολης καθως μου ειναι ψιλοαδιαφορη, αλλα και η δουλεια που κανω καθως εχει πιεση και αγχος....
    Δεν εχω αυτοπεποιηθηση, αυτοεκτιμηση, ουτε φιλους, ποτε μου δεν ειχα κοπελα....

Senior Member
    Quote Originally Posted by zodiac19 View Post
    Γενικα ειμαι αγχωδης, το ξερω...
    Τις τελευταιες μερες πηγαινα στη τραπεζα για καποιες δουλειες. Η 1η και 2η φορα ηταν ολα καλα οπως παντα...απο τη 3η φορα και μετα ειχα ενα αγχος χωρις λογο και αιτια...Ειχα αγχος οταν περιμενα στη σειρα, μεχρι και οταν εκατσα στο γραφειο και περιμενα να τελειωσει η χαρτουρα ξαφνικα αρχισα να αγχωνομαι , να μουδιαζει το κεφαλι μου και να με πιανει σαν λιποθυμια....
    Αρχισα να λεω στον εαυτο μου ''ολα καλα'' και να προσπαθω να αναπνεω ηρεμα....
    Τωρα φοβαμαι πλεον μην με πιανει παντου αυτο το αγχος και η λιποθυμια...
    Την αλλη βδομαδα παω να δωσω εξετασεις για διπλωμα και φοβαμαι μην αρχισω να τα σκεφτομαι ολα και με πιασει λιποθυμια...

Δεν περιμενα ποτε πως θα φτασω σε αυτο το σημειο...
    Η μανα μου χθες το βραδυ με πιασε να μιλαω στον υπνο μου σε σημειο να νομιζει πως ειμαι ξυπνιος...
    Θα γραψω καποια θεματα που πιστευω κρυβονται πισω απο ολα αυτα....

Φοβαμαι να ανεβω σε ασανσερ, φοβομουν να περασω τις πορτες της τραπεζας, δεν μπορω να παρω τηλεφωνο σε ντελιβερι...Επιπλεον απο μικρη ηλικια εβλεπα την μητερα μου να παθαινει κρισεις πανικου και τον πατερα μου να μην ειναι καλα στην υγεια του σε σημειο να λιποθυμαει μπροστα μας, ή οταν ειμασταν σε ενα ταξιδι μια φορα να οδηγαει ζαλισμενος σε ολη τη διαδρομη καθως δεν αισθανοταν καλα...Αυτα με κανουν να ''φοβαμαι να παω καπου με τον πατερα μου''.....
    Επισης, με αγχωνει ολη η φαση της σχολης καθως μου ειναι ψιλοαδιαφορη, αλλα και η δουλεια που κανω καθως εχει πιεση και αγχος....
    Δεν εχω αυτοπεποιηθηση, αυτοεκτιμηση, ουτε φιλους, ποτε μου δεν ειχα κοπελα....

Καλησπέρα, αυτά που νιώθεις και βιώνεις τα περνάω και εγώ... έχω άγχος για οτιδήποτε κάνω, όταν είμαι με κόσμο με πιάνει υπερβολικό άγχος τρεμουλο ταχυκαρδιες και νιώθω ότι θα λιποθημισω, ακόμα και στο σούπερ μάρκετ να πάω με πιάνει άγχος. Δεν νιώθω άνετα μεσα σε κόσμο, προτιμώ να είμαι μόνη μου με 3-4 ανθρώπους κάπου που να νιώθω άνετα! Έχω άγχος ακόμη και να πάω στο νοσοκομείο, άμα μπω σε νοσοκομείο για κάποιο προβλήμα που έχω με πιάνουν κρίσεις πανικου.

Και τι κανεις γι αυτο?...

Senior Member
    Quote Originally Posted by zodiac19 View Post
    Και τι κανεις γι αυτο?...
    προσπαθώ να πηγαίνω πιο συχνά σε μέρη όπου υπάρχει κόσμος για να το συνηθίσω, τώρα που τελείωσε η καραντίνα μου είναι πάλι δύσκολο αλλά προσπαθώ να το διαχειριστώ όσο μπορώ. Τώρα ξεκίνησα μια ομιλία με έναν ψυχολογο μέσω εμαιλ πιστεύω θα με βοηθήσει πολύ.

Δεν ξερω αν με επηρεασε αυτο που ειπες για το σουπερ μαρκετ, αλλα πηγα πριν στο σουπερ μαρκετ και με πιασε ολο αυτο παλι...Εφιαλτης σκετος, ηθελα να παρατησω τα ψωνια και να φυγω....
    1η φορα μου συμβαινει....

Delmem22052020a
    Guest
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση, απαγορεύονται οι διαγνώσεις online.
    Last edited by Aeon; 22-05-2020 at 16:12.