Ερώτηση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8

Thread: Ερώτηση

Junior Member

Ερώτηση

Παιδιά καλησπέρα, καινούργιος εδώ. Έφτιαξα τον λογαριασμό μου για αυτήν την ερώτηση, αλλά βρήκα αρκετά ενδιαφέροντα πράγματα. Θα ήθελα τη γνώμη σας για κάτι που με μπερδεύει πολύ. Τον περασμένο Ιανουάριο γνώρισα μια κοπέλα, η οποία είχε τύχει να χωρίσει την ίδια ημερομηνία πάνω κάτω όπως κι εγώ. Γνωριστήκαμε, όλα καλά και μου άρεσε πολύ το ότι μιλούσαμε πάρα πολλές ώρες για πολλά θέματα. Φάνηκε να ταιριαξαμε, βγήκαμε 5 6 φορές και περάσαμε απίστευτα, όμως δεν προχωρήσαμε παραπάνω, χωρίς απαραίτητα να με πείραξε αυτό. Στη συνέχεια η φάση ψιλό σταμάτησε αλλά υπήρχε ένα αμοιβαίο ενδιαφέρον. Στη συνέχεια, πριν την καραντίνα ξαναβρεθηκαμε και ήταν σα να μην πέρασε μια μέρα. Τέλος πάντων, μου είπε ότι θέλει να κάνει κάτι μαζί μου περιστασιακά αλλά αυτό το διάστημα για καθαρά λόγους σεξ βρίσκεται και με τον πρώην της. Εγώ ευγενικά της είπα ότι δεν έχω πρόβλημα αλλά ξενέρωσα, δεν έγινε τίποτα και με τα πολλά λίγο η καραντίνα λίγο αυτό με έκαναν να την ξεχάσω. Να σημειώσω ότι η φάση στράβωσε γιατί θεωρώ ότι ήμουν υπερβολικά καλός και δοτικος μαζί της, χωρίς να κερδίσει η ίδια την προσοχή μου. Πριν από περίπου 2 μήνες, μου έστειλε να βγούμε και βγήκαμε. Όλα καλά πάλι, λέγαμε τα ίδια μια χαρά. Οπότε και της είπα ότι ξενέρωσα λιγο γι αυτούς τους λόγους τότε και πως αν είναι σίγουρη για μένα, θα πρέπει τώρα αυτήν τη φορά να κερδισει το ενδιαφέρον μου. Πράγματι, εγώ αυτόν το μήνα πρόσεξα πολύ τις κινήσεις μου γιατί δεν ήθελα να χαλάσω όπως και τότε, με αποτέλεσμα να είμαι λίγο ψυχρός. Ρε παιδιά, δεν ήξερα ότι θα είχα τόσο θετικά αποτελέσματα. Γενικότερα είχαμε καλή επικοινωνία, αλλά τώρα ήταν άλλος άνθρωπος. Προσπαθούσε για μένα, βγαίναμε μόνοι, με παρέα όλα τέλεια. Ταυτόχρονα ολοκληρώσαμε και ταιριαξαμε κι εκεί πάρα πολύ. Ήταν πάρα πολύ δοτική και συνδεδεμένη μαζί μου. Λέτε να κατάλαβε ότι είχε κάνει λάθος; γιατί μου ζήτησε και συγγνώμη για τότε. Έλα όμως που τώρα πήγε στην πόλη της στα Γιάννενα για το καλοκαίρι; σε φάση ναζιαρικη μου άφησε ανοιχτό το ενδεχόμενο να βρεθούμε. Τελευταία μέρα λοιπόν, βρισκόμαστε και μου λέει ότι έχει προσπαθήσει πάρα πολύ κι εγώ είμαι εντελώς απόμακρος. Της εξήγησα γιατί είχα κάποιες άμυνες και το κατάλαβε. Απλά μου είπε ότι δεν θέλει να περάσει άσχημα το καλοκαίρι και ότι αν συνεχίσω να είμαι έτσι θα σταματήσουμε. Εγώ έχω μαλακώσει λίγο, αλλά ταυτόχρονα θέλω λίγο να της κρατήσω αυτό το ενδιαφέρον ώστε να σιγουρευτώ ότι δεν παίζει μαζί μου. Ποια η γνώμη σας παρακαλώ;

Senior Member
    Καλημέρα. Από την στιγμή που της εξηγησες τι σε ενοχλει κι αυτή άλλαξε κι προσπαθεί είναι καιρός να χαλαρώσεις γιατί αν ξενερώσει θα έχει δίκιο. Ποτέ δεν ξέρεις ποιος παίζει μαζί σου, ποιος φέρεται πραγματικά καλά, ποιος κάνει δεύτερες σκέψεις αλλά δεν γίνεται να μην ζεις μια κατάσταση (εδώ μιλάμε για σχέση) με τον φόβο. Να το ζήσεις και αν ο άλλος δεν είναι σωστός απλά φεύγεις. Ο άνθρωπος δεν αλλάζει συμπεριφορά επειδή εμείς αλλάζουμε στάση (στο λέω επειδή πιστεύεις ότι γιαυτό φέρεται έτσι) αλλα επειδή θέλει να είναι δίπλα μας. Αναγνώρισε το λάθος της και προσπαθεί.. Επιλογή της ήταν. Θα μπορούσε απλά να μην ασχοληθεί. Είμαι της άποψης πως σε μια σχέση δεν πρέπει να γίνονται παιχνίδια και εσύ αυτή την στιγμή ρωτάς αν είναι καλό να συνεχίσεις το παιχνίδι. Άλλο κάνω βήματα πίσω γιατί με ενόχλησε η συμπεριφορά του άλλου κι άλλο κάνω συνειδητά κάποιες κινήσεις για να έχω ένα άνθρωπο δίπλα μου.
    Όταν τα πάντα γύρω σου αλλάζουν είναι δυνατόν να παραμείνεις ο ίδιος;;

Senior Member
    Αδερφε λιγο τα διαβασα πιο ενδιαφερον σου ρε ψηλε τη θεσ αμα τη θεσ βουρ στον πατσα αμα δεν τι θεσ μην κανεισ τιποτα so simple
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Senior Member
    Quote Originally Posted by Kostisvl View Post
    Παιδιά καλησπέρα, καινούργιος εδώ. Έφτιαξα τον λογαριασμό μου για αυτήν την ερώτηση, αλλά βρήκα αρκετά ενδιαφέροντα πράγματα. Θα ήθελα τη γνώμη σας για κάτι που με μπερδεύει πολύ. Τον περασμένο Ιανουάριο γνώρισα μια κοπέλα, η οποία είχε τύχει να χωρίσει την ίδια ημερομηνία πάνω κάτω όπως κι εγώ. Γνωριστήκαμε, όλα καλά και μου άρεσε πολύ το ότι μιλούσαμε πάρα πολλές ώρες για πολλά θέματα. Φάνηκε να ταιριαξαμε, βγήκαμε 5 6 φορές και περάσαμε απίστευτα, όμως δεν προχωρήσαμε παραπάνω, χωρίς απαραίτητα να με πείραξε αυτό. Στη συνέχεια η φάση ψιλό σταμάτησε αλλά υπήρχε ένα αμοιβαίο ενδιαφέρον. Στη συνέχεια, πριν την καραντίνα ξαναβρεθηκαμε και ήταν σα να μην πέρασε μια μέρα. Τέλος πάντων, μου είπε ότι θέλει να κάνει κάτι μαζί μου περιστασιακά αλλά αυτό το διάστημα για καθαρά λόγους σεξ βρίσκεται και με τον πρώην της. Εγώ ευγενικά της είπα ότι δεν έχω πρόβλημα αλλά ξενέρωσα, δεν έγινε τίποτα και με τα πολλά λίγο η καραντίνα λίγο αυτό με έκαναν να την ξεχάσω. Να σημειώσω ότι η φάση στράβωσε γιατί θεωρώ ότι ήμουν υπερβολικά καλός και δοτικος μαζί της, χωρίς να κερδίσει η ίδια την προσοχή μου. Πριν από περίπου 2 μήνες, μου έστειλε να βγούμε και βγήκαμε. Όλα καλά πάλι, λέγαμε τα ίδια μια χαρά. Οπότε και της είπα ότι ξενέρωσα λιγο γι αυτούς τους λόγους τότε και πως αν είναι σίγουρη για μένα, θα πρέπει τώρα αυτήν τη φορά να κερδισει το ενδιαφέρον μου. Πράγματι, εγώ αυτόν το μήνα πρόσεξα πολύ τις κινήσεις μου γιατί δεν ήθελα να χαλάσω όπως και τότε, με αποτέλεσμα να είμαι λίγο ψυχρός. Ρε παιδιά, δεν ήξερα ότι θα είχα τόσο θετικά αποτελέσματα. Γενικότερα είχαμε καλή επικοινωνία, αλλά τώρα ήταν άλλος άνθρωπος. Προσπαθούσε για μένα, βγαίναμε μόνοι, με παρέα όλα τέλεια. Ταυτόχρονα ολοκληρώσαμε και ταιριαξαμε κι εκεί πάρα πολύ. Ήταν πάρα πολύ δοτική και συνδεδεμένη μαζί μου. Λέτε να κατάλαβε ότι είχε κάνει λάθος; γιατί μου ζήτησε και συγγνώμη για τότε. Έλα όμως που τώρα πήγε στην πόλη της στα Γιάννενα για το καλοκαίρι; σε φάση ναζιαρικη μου άφησε ανοιχτό το ενδεχόμενο να βρεθούμε. Τελευταία μέρα λοιπόν, βρισκόμαστε και μου λέει ότι έχει προσπαθήσει πάρα πολύ κι εγώ είμαι εντελώς απόμακρος. Της εξήγησα γιατί είχα κάποιες άμυνες και το κατάλαβε. Απλά μου είπε ότι δεν θέλει να περάσει άσχημα το καλοκαίρι και ότι αν συνεχίσω να είμαι έτσι θα σταματήσουμε. Εγώ έχω μαλακώσει λίγο, αλλά ταυτόχρονα θέλω λίγο να της κρατήσω αυτό το ενδιαφέρον ώστε να σιγουρευτώ ότι δεν παίζει μαζί μου. Ποια η γνώμη σας παρακαλώ;
    καλημερα
    επειδη, ενω εκανε μια νεα γνωριμια, εκεινη σου ειπε οτι θα την δει σαν περιστασιακη ενω εχει ακομα συναντησεις για σεξ με πρωην της, εμενα μου χτυπαει ενα μεγαλο καμπανακι οτι εχει κολλημα με τον πρωην, οτι την εδιωξε εκεινος αλλα τον θελει ακομα κι ετσι της εμεινε το σεξ, τετοια πραγματα....

ΑΝ δεν της εχει τελειωσει εντελως το θεμα με τον πρωην, αλλα την εδιωξε παλι για παραδειγμα, και γυρισε σε σενα γιατι δεν θελει να ειναι μονη, τοτε θα εχεις μεγαλα προβληματα...
    αν οντως το προβλημα της ειναι τα δικα σου κρατηματα και τον εχει ξεπερασει τον πρωην, τοτε θα τα ξεπερασετε αυτα που λες, θα βρειτε τους ρυθμους σας, θα την εμπιστευθεις, θα καταλαβει κι αυτη οτι εισαι επιφυλακτικος και οχι κρυος.
    τον εχει ξεπερασει ομως;;;; εδω σε θελω...
    Saga Norén, Länskrim, Malmö ..

Banned
    Η αδιαφορία είναι ένα καλό κολπο για να τραβήξεις τη προσοχή κάποιου αλλα πρέπει να γίνεται με μεγάλη προσοχή και να αντιλαμβανεται κάποιος αν το σηκώνει ο άλλος και μέχρι πιο βαθμό. Εάν αδιαφορησεις λίγο παραπανω από όσο πρέπει. ευκολα ο άλλος μπορεί να ξενερώσει,να ενοχληθεί, να θυμώσει και να πάψει να ασχολείται μαζί σου. Κανείς δεν ξέρει τι γινόταν το διάστημα που πρωτο-βρεθήκατε. Μπορεί τη δεύτερη φορά να ήταν πιο έτοιμη να ξεκινήσει μια νέα σχέση ή μπορεί να είχε απομακρυνθεί οριστικά από τον πρώην. Εφόσον σου είπε ότι κουράζεται και ότι προσπαθεί μόνο εκείνη πρέπει να αλλάξεις τη στάση σου και να αρχίσεις να κάνεις και εσύ πράγματα. Σου χτυπάει το κουδουνάκι. Βέβαια δεν κατάλαβα τι είδους σχέση θέλετε να έχετε. Εκείνη σου είπε ότι θέλει να κάνει περιστασιακα κάτι μαζί σου.

Senior Member
    Δεν σε βλέπω να καίγεσαι και πολύ, ούτε κι εκείνη μάλλον. Άστο να πάει στο καλό, ίσα για μπερδέματα είσαστε.

Senior Member
    Κολλημένη με τον πρώην...κλασσική περίπτωση βλάβης....που βασικά δεν είναι πρώην.

Senior Member
    Από ότι καταλαβαίνω από την αρχή ξεκινήσατε με μπερδέματα...Προσωπικά δεν καταλαβαίνω γιατί δυο άνθρωποι πρέπει να κάνουν κόλπα ο ένας στον άλλο για να περάσουν από τεστ. Ούτως η άλλως όταν δυο άνθρωποι είναι μαζί, περνώντας ο καιρός φέρνει η ζωή τεστ και δοκιμάζεται η σχέση. Γνώμη μου είναι να είσαι ο εαυτός σου και να αφήσεις το πράγμα να κυλήσει μόνο του....
    Δεν βλέπει κανείς πολύ καλά παρά μονάχα με την καρδιά.Ότι είναι σημαντικό, δεν το βλέπουν τα μάτια.