Αστρα και οραμα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38
    Banned

Αστρα και οραμα

Γενικά δεν πολύ πιστεύω στα ζώδια αν και από μικρή με φιλες μου τα συζητάγαμε. Για τα χαρακτηριστικά μας, σχετικά με ποιος ταιριάζουμε κτλ. Και κάναμε πλάκα.Όποιος θέλει απλά να περάσει χαλαρά την ώρα του ας κάνει το τεστακι για να δει αν ανηκει στο κατάλληλο ζώδιο με βάση τα χαρακτηριστικά του.

https://www.google.com/amp/s/amp.ast...test-kai-mathe

Εγώ από ότι φαίνεται δεν ανήκω καθώς η απάντηση για μένα ήταν:

ΖΥΓΟΣ

Είσαι άνθρωπος που δεν αντέχει τους ακραίους, φανατικούς, υπερβολικούς ανθρώπους, γιατί στο κάτω-κάτω, δεν βλέπεις το λόγο για τόσο χαμό! Προτιμάς τις ήπιες, χαρούμενες, ανέμελες καταστάσεις (και πρόσωπα), ενώ δεν κρύβεις την απέχθεια σου για την αδικία, το ψέμα, την υποκρισία. Νιώθεις όμορφα όταν το περιβάλλον στο οποίο ζεις, είναι απαλλαγμένο από έριδες και σάπια αισθήματα. Το δυνατό σου σημείο, είναι η ικανότητα σου, να συνθέτεις από τις αντιθέσεις!

Για να δούμε εσείς!

Senior Member
    Βγήκε αυτό που είμαι δηλ. Ιχθύς

Ιχθύς!

Εάν δεν είσαι ήδη ένα ευτυχισμένο Ψαράκι, τότε μάλλον αυτό που σου ταιριάζει ως ιδιοσυγκρασία, είναι η εσωτερική ηρεμία (κι ενίοτε τρικυμία!) ενός Ιχθύ. Δεν επιζητείς να ξεχωρίζεις με το ύφος σου, αλλά με την καλή σου την καρδιά! Αγαπάς την ίδια την αγάπη, δεν μπορείς τους υπερφίαλους ανθρώπους κι αυτό που πολλές φορές σε κουράζει είναι ότι μπορείς να δεις τι κρύβουν οι άλλοι άνθρωποι μέσα στην καρδιά τους, ακόμα κι αν οι ίδιοι δεν το παραδέχονται: η κακία τους, σε εξαντλεί και θέλεις να κρατήσεις αποστάσεις.

Banned
    Quote Originally Posted by homebod View Post
    Βγήκε αυτό που είμαι δηλ. Ιχθύς

Ιχθύς!

Εάν δεν είσαι ήδη ένα ευτυχισμένο Ψαράκι, τότε μάλλον αυτό που σου ταιριάζει ως ιδιοσυγκρασία, είναι η εσωτερική ηρεμία (κι ενίοτε τρικυμία!) ενός Ιχθύ. Δεν επιζητείς να ξεχωρίζεις με το ύφος σου, αλλά με την καλή σου την καρδιά! Αγαπάς την ίδια την αγάπη, δεν μπορείς τους υπερφίαλους ανθρώπους κι αυτό που πολλές φορές σε κουράζει είναι ότι μπορείς να δεις τι κρύβουν οι άλλοι άνθρωποι μέσα στην καρδιά τους, ακόμα κι αν οι ίδιοι δεν το παραδέχονται: η κακία τους, σε εξαντλεί και θέλεις να κρατήσεις αποστάσεις.
    Ευαίσθητο ψαράκι.....

Senior Member
    Quote Originally Posted by MariLen233 View Post
    Ευαίσθητο ψαράκι.....
    Νομίζω αυτή η έμφυτη ευαισθησία έχει παίξει σπουδαίο ρόλο για να καταλήξω με τα ψυχολογικά προβλήματα που έχω.

Ονειρεύομαι ακόμα ότι ζω σε ένα παραδεισένιο κόσμο.

ntinti
    Guest
    Κοιτα που θα αρχισω να βλεπω και αυτα

Ιχθύς!

Banned
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    Κοιτα που θα αρχισω να βλεπω και αυτα

Ιχθύς!

Άμαν να το......ολοι οι ιχθείς εδώ στο φόρουμ

Ευαισθησία ονειροπόληση και ιδεαλισμός ......
    Για να δούμε και ο επόμενος

ntinti
    Guest
    Άμαν να το......ολοι οι ιχθείς εδώ στο φόρουμ

Ευαισθησία ονειροπόληση και ιδεαλισμός ......
    Για να δούμε και ο επόμενος
    πλακα πλακα δεν εχω γνωρίσει ουτε ενα ψαρακι που να μην ειναι ευαισθητο ....
    και ολα ταλαιπωρούνται.....

Senior Member
    Μαρια εγω ειμαι τοξοτησ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Senior Member
    Μήπως μερικές φορές, ενώ είσαι καραμπινάτος Λέοντας, νιώθεις κομματάκι Ψαράκι, γεμάτος ευαισθησίες κι ακατανόητες τάσεις να γίνεσαι θυσία για τους άλλους;

Εμένα αυτό μου έβγαλε
    Όταν τα πάντα γύρω σου αλλάζουν είναι δυνατόν να παραμείνεις ο ίδιος;;

Senior Member
    Για να δούμε εσείς!
    Το έκανα, αν και σε ορισμένες ερωτήσεις δυσκολεύτηκα να απαντήσω. Τέλος πάντων, βγήκε αυτό:

Τοξότης!

Πνεύμα ανήσυχο, ελεύθερο, απελευθερωμένο από κάθε περιττό βάρος των ''πρέπει'' σε αυτή τη ζωή! Πολλοί σε φθονούν για αυτή ακριβώς την ιδιότητα σου: να νοιάζεσαι για όλους, αλλά να μην σκας για τίποτα! Η αγάπη σου για οτιδήποτε μεγαλύτερο από την ίδια τη ζωή, σε φέρνει πάντα στο επίκεντρο, ενώ την ίδια στιγμή, δεν δίνεις ποτέ το 100% του εαυτού σου, σε κανέναν και τίποτα! Συγχαρητήρια, είσαι ελεύθερος!

Senior Member
    Μπράβο Vox!

Banned
    Quote Originally Posted by Vox View Post
    Το έκανα, αν και σε ορισμένες ερωτήσεις δυσκολεύτηκα να απαντήσω. Τέλος πάντων, βγήκε αυτό:

Τοξότης!

Πνεύμα ανήσυχο, ελεύθερο, απελευθερωμένο από κάθε περιττό βάρος των ''πρέπει'' σε αυτή τη ζωή! Πολλοί σε φθονούν για αυτή ακριβώς την ιδιότητα σου: να νοιάζεσαι για όλους, αλλά να μην σκας για τίποτα! Η αγάπη σου για οτιδήποτε μεγαλύτερο από την ίδια τη ζωή, σε φέρνει πάντα στο επίκεντρο, ενώ την ίδια στιγμή, δεν δίνεις ποτέ το 100% του εαυτού σου, σε κανέναν και τίποτα! Συγχαρητήρια, είσαι ελεύθερος!
    Να και ενας τοξότης στη παρέα μας !!!!

Banned
    Quote Originally Posted by ntinti View Post
    πλακα πλακα δεν εχω γνωρίσει ουτε ενα ψαρακι που να μην ειναι ευαισθητο ....
    και ολα ταλαιπωρούνται.....
    Άστα να πάνε......δεν νομίζω ότι είναι θέμα ζωδίου πλάκα στη πλάκα..........
    Αλλά ιδιοσυγκρασίας
    Last edited by Deleted-13072020a; 09-07-2020 at 21:01.

WhyAlwaysMe?
    Guest
    Πιστεύω στα ζωδια,όσο και στα όνειρα.
    Καθόλου δηλαδή.

Για πλάκα όμως είχα κάνει ενα ανάλογο τσεκ πρό μερικών ετών:Καρκίνος με ωροσκόπο Σκορπιό.

Banned
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Πιστεύω στα ζωδια,όσο και στα όνειρα.
    Καθόλου δηλαδή.

Για πλάκα όμως είχα κάνει ενα ανάλογο τσεκ πρό μερικών ετών:Καρκίνος με ωροσκόπο Σκορπιό.
    Οοοοοοοοοοοοοο
    Last edited by Deleted-13072020a; 09-07-2020 at 20:58.

Page 1 of 3 123 LastLast