Άγχος και κρίση πανικού
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34

Άγχος και κρίση πανικού

Χρειάζομαι κάποια συμβουλή η κάποιον που να έχει περάσει το ίδιο με εμένα , έχω κάθε μέρα άγχος δεν μπορώ άλλο έτσι

Senior Member
    Quote Originally Posted by Κωστας View Post
    Χρειάζομαι κάποια συμβουλή η κάποιον που να έχει περάσει το ίδιο με εμένα , έχω κάθε μέρα άγχος δεν μπορώ άλλο έτσι
    Kαλησπερα Κώστα.
    Το έχω βιώσει και τώρα μου ξανά ήρθε πάλι. Γενικώς είμαι αγχωμένη για το τίποτα χωρίς να υπάρχει λόγος. Απλός πρέπει να απασχολήσεις το μυαλό σου με κάτι για να ξεχάσεις. Εγώ έτσι το είχα ξεπεράσει αλλά όταν ξανά έρχεται είναι δύσκολο να φύγει.
    Μήπως σου έχει συμβεί κάτι στο παρελθόν και το παθαίνεις αυτό?

Ναι είχα γράψει και πριν κάτι μέρες αλλά Δεν μου απάντησε κανένας , είχαν πριστει 2 λεμφαδενες στον λαιμό , πήγα στον γιατρό και μου είπε ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό αλλά εμένα πάει συνέχεια το μυαλό μου στο κακό και από το άγχος και το σφίξιμο νιώθω συνέχεια βαρύ τον αυχένα μου και τον τραπεζοειδή από την δεξιά μεριά

Senior Member
    Ναι είχα γράψει και πριν κάτι μέρες αλλά Δεν μου απάντησε κανένας , είχαν πριστει 2 λεμφαδενες στον λαιμό , πήγα στον γιατρό και μου είπε ότι δεν είναι κάτι ανησυχητικό αλλά εμένα πάει συνέχεια το μυαλό μου στο κακό και από το άγχος και το σφίξιμο νιώθω συνέχεια βαρύ τον αυχένα μου και τον τραπεζοειδή από την δεξιά μεριά
    Το μυαλό μας τα κάνει όλα.. Σκεφτόμαστε το πιο ακραίο που μπορεί να συμβεί αλλά τίποτα δεν γίνετε στην τελική. Δουλεύεις? Σπουδάζεις? Τι κάνεις? Πρέπει να βρεις μια δραστηριότητα, ένα χόμπι κάτι να ασχολείσαι....οτιδήποτε

Τώρα κατέβηκα Ελλάδα με
    Άδεια και το Σάββατο φεύγω πάλι αλλά δεν εδώ γνώσεις για τους λεμφαδενες γιαυτο φοβάμαι

Senior Member
    Τώρα κατέβηκα Ελλάδα με
    Άδεια και το Σάββατο φεύγω πάλι αλλά δεν εδώ γνώσεις για τους λεμφαδενες γιαυτο φοβάμαι
    Να σου πω την αλήθεια δεν γνωρίζω για τους λεμφαδένες... Αλλά αυτό που σου συνιστώ να κάνεις, είναι να μην το σκέφτεσαι και φορτίζει το μυαλό σου. Άστο ας υπάρχει εε και? Αφού ο γιατρός σου είπε πως δεν είναι κάτι ανυσηχιτικο, δεν χρειάζεται να υπερφορτιζεσαι για άσχετο λόγο.

Έτσι είναι το σωστό αλλά δεν είναι εύκολο

Senior Member
    Έτσι είναι το σωστό αλλά δεν είναι εύκολο
    Φυσικά και δεν είναι εύκολο. Άμα θέλεις να το ξεπεράσεις όμως, όλα γίνονται.
    Κατά φαντασίαν ασθενείς ήμαστε να ξέρεις. Καθόμαστε και ψαχνόμαστε τι έχουμε, τι είναι αυτό, τι κάνει εκείνο... Μην δίνεις τόσο σημασία

Το κακό είναι ότι δεν έχω άτομα που να καταλαβαίνουν να μπορείς δλδ να συζητήσεις τους προβληματισμούς μου

Senior Member
    Το κακό είναι ότι δεν έχω άτομα που να καταλαβαίνουν να μπορείς δλδ να συζητήσεις τους προβληματισμούς μου
    Αυτό ναι είναι ένα θέμα. Άμα δεν έχεις ένα άτομο να τα πεις να τα βγάλεις από μέσα σου. Το έχεις καιρό το άγχος? Εμένα μετατρέπεται, κυρίως τις πρωινές ώρες σε αναγούλες. Ξεσπάει εκεί. Όμως όλη την υπόλοιπη μέρα είμαι καλα σχεδόν.

Εμένα το μυαλό μου είναι συνέχεια έχει και πονάει το σβερκο μου από το σφίξιμο και θέλω μόνο να ξαπλώνω

Senior Member
    Εμένα το μυαλό μου είναι συνέχεια έχει και πονάει το σβερκο μου από το σφίξιμο και θέλω μόνο να ξαπλώνω
    Έχεις δοκιμάσει να βάλεις ''zesto therapy''? Θα νιώσεις μεγάλη ανακούφιση. Το συνιστώ!!!

Τι ακριβώς είναι αυτό ;

Senior Member
    Τι ακριβώς είναι αυτό ;
    Για να ξεπιανονται οι μύες

Έχω παρατηρήσει ότι όταν δεν σκέφτομαι τίποτα και πονάω πουθενά ; Αλλά όταν τα σκεφτόμαι μετά με πιάνουν όλα

Page 1 of 3 123 LastLast