Κουράστηκα*Συνεχείς Κοπωση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9

Κουράστηκα*Συνεχείς Κοπωση

Κουραζομαι με,το παραμικρο.Περπαταω 20 λεπτα και με κλεινει το στηθος μου.Μαγειρευω.καθαριζω το σπιτι και παλι σφιξιμο στο στηθος δυσπνοια και θελω να καθησω η να ακουμπησω καπου.Δεν μπορει να ειμαι λειτουργικη οπως ημουν.Εχω κανει αιματολογικες εξετασεις με καλο αιματοκριτη αλλα με διαφορα αλλα χαμηλα.Κουραστηκα και συνεχεια το μυαλο μου παει στην καρδια.Ενω ξερω οτι αυτη η σκεψη ειναι παραλογη,με το παρικρο σφιξιμο στο στβθος τρομαζω.Κουραστηκα να μην μπορω να κανω ολες τισ δραστηριοτξτες που εκανα ελευθερα.

Senior Member
    Το θέμα με τον πνευμονα να κοιταξεις καλύτερα, μπορει να σχετίζεται με όλα αυτά που αναφέρεις.

Σε ειδικό ψυχικής υγείας έχεις παει ποτε;

Οχι δεν το εχω κοιτάξει προσφατα.Δεν εχω παει σε ψυχολόγο.

Ισως περνας καιρο κρισης..... Γθατι και εγω ενω ειμαι λιγο διαστημα καλα αν υπαρξει κατι που με στρεσαρει θα ενεργοποιησει ξανα ενα μεγαλο διαστημα με ποικιλα συμπτωματα και κρισεις πανικου

Καταλαβαινω τι λες. Και εμενα μου συμβαινει να ερχονται ψυχοσωματικά μετα απο εντονο στρες. Το θεμα ειναι οτι το τελευταιο διαστημα δεν υπαρχει κατι αγχοτικο στη ζωη μου.

Ουτε εγω το παθαινω οταν εχω στρες αλλα πολυ αργοτερα ισωως και μηνες μετα. Οταν συμβαινει κατι σοβαρο η στρεσογονο ο οργανισμος αντιδρα για να ανταπεξελθει οταν αυτο περασει εκδηλωνεται η κριση και λεγετε μετατραυματικη οποτε δεν ειναι απαρετητο να εχεις τωρα στρες κατι σε αγχωσε ποιο πριν

Ισχυει αυτο που λες γιατι μου εχει συμβει. Συνέβει όντως ενα στρεσογωνο γεγονος στη ζωη μου το Μαιο οπου τοτε ναι μου βγηκε το στρες σε δυσπνοια και τ αναγνώρισα. Μετα ειχα μεταπτυχιακο οπου τελειωσε τελη Ιούνη. Οποτε εχει περασει αρκετός καιρος. Σου συμβαινει κ εσενα μετα απο τοσο διαστημα ?. Επιπλέον μετα απο λογικη σκεψη σκεφτομαι μηπως φταιει η ελλειψη βιταμινών ,σθδηρου και λοιπα..

Μου εχει συμβει να εχει περασει και ενα 3μηνο.οσο για τις βιταμινες που λες και θα επρεπε να στο εχω γραψει συγνωμη για αυτο πριν μια βδομαδα ανακαλυψα μονη μου.... Οτι δεν εχω καθολου B12.... Μπες να διαβασεις για αυτην.... Μου εχουν δωσει ενεσεις τωρα αλλα με εκανε ποιο χαλια κΙ απο το χαλι η ελειψη της

Ξερω για την β12 αλλα απο αυτη εχω. Παρόλα αυτα εχω πολυ μεγαλη ελλειψη στην D.