ΑΝΥΣΗΧΩ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7

Thread: ΑΝΥΣΗΧΩ

Junior Member

ΑΝΥΣΗΧΩ

αυτή τη στιγμή δεν έχω κάποια σχεση.Ειμαι 32 και ανησυχώ οτι δεν θα βρω ποτέ κάποια κοπέλα που να με καταλαβαινει.Δεν ξέρω τι γινεται.Αν και είμαι αρκετά επικοινωνιακως σε αυτο το θεμα δεν τα καταφέρνω...Στεναχωριέμαι γιατί η μοναξιά είναι κάτι πολύ άσχημο...

Εγω θα σου λεγα να χαλαρωσεις(ξερω ευκολο στα λογια δυσκολο στη πράξη). Συνήθως το καλο έρχεται οταν χαλαρωνεις. Εξάλλου λενε η σχέση είναι σαν την πεταλούδα οσο την κυνηγάς τοσο πιο μακριά φεύγει

Senior Member
    Δεν καταλαβαινω ποιο ειναι το προβλημμα.λες αυτη τη στιγμη δεν εχεις.αρα στο παρελθον ειχες.ποσο καιρο εισαι μονος;ποσο εχεις προσπαθησει;;τι σε δυσκολευει;

Junior Member
    ειμαι αρκετο καιρο με δυσκολεω να εκφρασω τα συναισθηματα μου δε ξερω το λογο...Ανυσηχω την απορριψη το τροπο που σκεφτονται οι γυναικες μερικες φορες...

Senior Member
    Έχεις κάνει σχέσεις γενικά; που θεωρείς ότι είναι το πρόβλημα σου; σε ποιο σημείο δυσκολεύεσαι; έχεις κοινωνικό κύκλο; ενδιαφέροντα; υπάρχουν γύρω στο κοπέλες να σε ενδιαφέρουν;

Senior Member
    Σε κανεναν δεν αρεσει η αποριψη αλλα οταν μας αποροπτουν δεν εχει να κανει απαραιτητα με μας και την αξια μας αλλα με τους αλλους.το να μας αποριψουν απ την αρχη μπορει να ειναι και θετικο ισως ο αλλος αλοτε λογω εμπειριας η αλλων λογων να ειδε εγκαιρως οτι δεν ταιριαζεται κι ετσι γλιτωνεις χρονο και ταλαιπωρια.οταν πλησιαζεις κοπελες να μη σκεφτεσαι αν σ αυτες θα αρεσεις αν θα σε αποδεχτουν η θα σ αποριψουν αλλα να σκεφτεσαι εσυ τι θες να προσπαθεις να την γνωρισεις να δεις αν ανταποκρινεται στις προσδοκιες που εχεις για μια σχεση.παντως υπαρχουν πολλες κοπελες εκει εξω που ειναι ελευθερες και νιωθουν μοναξια κι ας μην το δειχνουν κλαιγονται μετα στις φιλες τους.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Nikos32 View Post
    ειμαι αρκετο καιρο με δυσκολεω να εκφρασω τα συναισθηματα μου δε ξερω το λογο...Ανυσηχω την απορριψη το τροπο που σκεφτονται οι γυναικες μερικες φορες...
    Δηλαδή δεν εκφράζεις αυτά που νιώθεις γιατί φοβάσαι την απόρριψη;; Έχεις σκεφτεί ότι με αυτό τον τρόπο χάνεις ευκαιρίες; Όλα είναι ρίσκο..και για να έχεις κάτι που θες πρέπει να ρισκάρεις. Η απόρριψη δεν σημαίνει αποτυχία, απλά δεν ταιριάζουμε με όλους.. Αποτυχία είναι να θες κάτι και να φοβάσαι να το διεκδικήσεις.
    Όταν τα πάντα γύρω σου αλλάζουν είναι δυνατόν να παραμείνεις ο ίδιος;;