Πατρικο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5

Thread: Πατρικο

mary12
    Guest

Πατρικο

Γεια !! λοιπόν στο θέμα μου . Σπουδάζω σε 1 μέρος στο οποίο σκοπεύω και να μείνω. Στη πολη από όπου είμαι έχω χαθεί με συμμαθητές και με 1 άτομο που ταίριαζα και ήταν πολύ σημαντικό για εμενα με "πουλησε" (βαριά κουβέντα αλλά τέλος πάντων τερματίστηκε η φιλια γιατί έκανε πολλά απαράδεκτα πράγματα για εμενα χωρίς να ακούει καν τι του ελεγα) . Γυρνώ για κάνα 2βδομαδο συνήθως και δεν μπορώ να πω ότι είμαι τελείως χάλια ψυχολογικά γτ συνήθως έχω κάτι να κάνω πχ εξεταστική να πλησιάζει , μπανιο στην θάλασσα κλπ . Αλλά η αλήθεια είναι ότι κάποια πράγματα μόνη δεν μπορώ να τα κάνω. Χόμπυ δεν μπορώ να βρω για 1 δεκαήμερο που γυρνώ. Επίσης είναι μικρή η πολη και λιγες οι επιλογες . Είχα γνωρίσει μια κοπέλα εκεί που σπουδάζω είχαμε κάνει πολύ ωραία κουβέντα στο άκυρο και μου είχε πει ότι είναι και αυτή από εδώ που είμαι και αν είναι να κανονίσουμε. Βέβαια έχει περάσει καιρός από τότε, δεν ξέρω αν θα είναι άκυρο να της στείλω . Σημειωτεον ότι έχω συνηθίσει να επιλέγω ατομα με τα οποία κάνω ωραίες συζητήσεις , οποτε δεν θέλω σαν συμβουλή να μου πείτε βγες με τον τοξικό ξάδερφο/θειο/θεία απλα για να βγεις _δεν ειμαι σε τέτοια απελπιστικ κατασταση_. Δεν ειμαι απαισιοδοξη, παρόμοια threads που βρήκα ήταν πολύ μαύρα και αραχνα. No . Έχει ξανασυμβεί στην ζωή μου να χαθώ για 1 διάστημα με την πλειοψηφία φίλων μου και μετά αυτό να γυρίζει και να ειμαι σε καταστάσεις που με εκφράζουν ακόμα πιο πολύ . Αλλά θα ήθελα αν υπάρχει κάποιος που είναι σε παρόμοια φάση, να μην έχει φίλους στο μέρος του και να γυρνά για πολύ λίγες μέρες να μου πει πως μπόρεσε να αλλάξει την κατάσταση . Γιατί η δυσκολία είναι στο ότι πχ σε ομάδες _Χόμπυ δεν μπορείς να πας όταν γυρνάς για πολύ λίγο.

Εγω λεω να πεις στη κοπελα να βγείτε! Δεν ειναι κακο! Αφου ένιωσες και εσυ καλα μαζι της

Senior Member
    Λες ότι η πόλη είναι μικρή και δεν έχει πολλές επιλογές, αλλά γνώρισες αλλού άτομο από την πόλη σου που δεν το ήξερες καν, άρα δεν είναι καμια κωμόπολη που λίγο πολύ όλοι γνωρίζονται έστω κι εμφανισιακά. Είναι μεγαλύτερο μέρος και δεν έχεις εξαντλήσει τις επιλογές σου. Και αυτή την κοπέλα μπορείς να πλησιάσεις, και μέσω αυτής να γνωρίσεις άλλα άτομα και μόνη σου μπορείς να βγεις λοιπόν και να γνωρίσεις νέο κόσμο και με κάποιους από αυτούς να ταιριάξεις. Ωστόσο ποια είναι τα πράγματα που δεν γίνεται να κάνεις μόνη σου και θες παρέα; Δεν μας είπες.

mary12
    Guest
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Λες ότι η πόλη είναι μικρή και δεν έχει πολλές επιλογές, αλλά γνώρισες αλλού άτομο από την πόλη σου που δεν το ήξερες καν, άρα δεν είναι καμια κωμόπολη που λίγο πολύ όλοι γνωρίζονται έστω κι εμφανισιακά. Είναι μεγαλύτερο μέρος και δεν έχεις εξαντλήσει τις επιλογές σου. Και αυτή την κοπέλα μπορείς να πλησιάσεις, και μέσω αυτής να γνωρίσεις άλλα άτομα και μόνη σου μπορείς να βγεις λοιπόν και να γνωρίσεις νέο κόσμο και με κάποιους από αυτούς να ταιριάξεις. Ωστόσο ποια είναι τα πράγματα που δεν γίνεται να κάνεις μόνη σου και θες παρέα; Δεν μας είπες.

Κωμοπολη ειναι απλα δεν ειναι χωριο ειναι λιγο πιο μεγαλη και επισης υπαρχουν ατομα απο πηγαιναν σε αλλα σχολεια , περασαν σε αλλη πολη , εφυγαν και δεν ξερω καν φατσικα . δεν νιωθω ανετα να βγω μονη μου βραδυ πχ . Γινονται κατι λιγα εθελοντικα που μπορω να λαβω μερος γιατι χομπυ δεν μπορω εφοσον γυρνω για λιγο .Επισης Δεν μενω κεντρο και ειναι λιγο πιο δυσκολο. Γενικα δεν υπαρχουν πολλες επιλογες για να μπορεις να αραξεις μονος , εχει πιο πολυ καφετεριες για παρεες δεν υπαρχει καποιο αναγνωστηριο-βιβλιοθηκη κλπ

Senior Member
    Αυτη την κοπέλα μπορείς να την βρεις? Σου έδωσε αριθμό κινητού? Από φβ? Κάτι? Αφού σου άρεσε η παρέα της γιατί να μην κάνεις την κίνηση να επικοινωνήσεις μαζί της;
    Όταν τα πάντα γύρω σου αλλάζουν είναι δυνατόν να παραμείνεις ο ίδιος;;