Ποιοι και γιατι θελουν να κλεισει το φορουμ? - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 9 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 122
    Senior Member
    ο ανθρωπος ειναι εκτος πραγματικοτητας οσο του απαντατε τοσο παιρνει τροφη και αραδιαζει οτι του κατεβαινει απο το αρρωστημενο του μυαλο
    Dum spiro spero (?)

Senior Member
    Originally posted by Helena
    ο ανθρωπος ειναι εκτος πραγματικοτητας οσο του απαντατε τοσο παιρνει τροφη και αραδιαζει οτι του κατεβαινει απο το αρρωστημενο του μυαλο

Μόνο εγώ του είπα την αλήθεια πριν 2 ποστς! Αααα όλα και όλα!

Originally posted by sabb
    ...Τελικά δεν ξέρω αν το έχετε καταλάβει αλλά ο κ. Πάνος12345, \"παίζει\" όλο το φόρουμ στα δάχτυλα...

Όπου ένα θέμα που ανοίγει ο ίδιος για να πυροδοτήσει εντάσεις μεταξύ των μελών, φτάνει στη παρακμή και φθίνει φυσιολογικά, γιατί , ό,τι υπήρχε για να ειπωθεί προς εκτόνωση, έχει πια ειπωθεί, ανοίγει άλλο θέμα που με κατάλληλες εκφράσεις που προσβάλουν,λοιδωρούν και απαξιώνουν, εξωθεί όλους όσους συμμετέχουν, αντιπαθούντες / συμπαθούντες, να περιπλέκονται εκ νέου σ\' ένα γαϊτανάκι στείρων αντιπαραθέσεων και πάει λέγοντας.

Ο κ. Πάνος12345, έχει \"διαγνώσει\" το κλίμα εμπάθειας μεταξύ συγκεκριμένων προφίλ και ξέρει πια καλά, πως με εμβόλιμα κάποια ποσταρίσματα που θα συντηρούν την \"φωτιά\" , θα κλιμακώσει την πολεμική και την ένταση που αναπτύσσεται για να μπορέσει έτσι να φτάσει στο στόχο του....

Είναι μια προφανής τακτική που παρασύρει σε παγίδα όλα τα υπόλοιπα μέλη, μηδενός εξαιρουμένου....
    Η επίκληση νομοφανών επιχειρημάτων, είναι αν μητι άλλο προσβολή στη νοημοσύνη όλων όσων ατυχώς διαβάζουν παραληρήματα χωρίς ειρμό και συγκρότηση, ποσταρίσματα μ\' ένα και μόνο σκοπό.

Την παρακμή του φόρουμ.....

Originally posted by πανος12345
    οι μασκες πεφτουν φυση ....

καταλαβαινω την επιθυμια σου να σταθεις εξω απο τα φαινομενα σηψης που πεφτουν σαν βροχη καθημερινα σχεδον, αλλα η τακτικη του νικου δεν βοηθαει στην αποσυμφοριση της εντασης .... συνεχιζουν καθημερινα παρα τις οποιες εκκλησεις να με προκαλουν παντου οι 3 \"κυριες \" τις οποιες ζητω τα στοιχεια τους για να υποβαλω μηνυσεις για σπιλωση της προσωπικοτητας μου μεθοδικη συστηματικη και οργανωση ψυχικα ασθενων μεσω γιου του για ολα τα παραπανω ποινικα αδικηματα ....
    Δεν θα φυγω αν δεν γινει σεβαστο το δικαιωμα της προστασιας της προσωπικοτητας μου στο φορουμ και αν δεν μπορει να το κανει ο νικος ας το κλεισει !
    Πράγματι κύριε Πάνο12345 οι μάσκες έχουν πέσει ...και το πρόσωπο που δείχνετε είναι απεχθές...

Απεχθέστατο και αλγεινό, για όσους συνανθρώπους μας έχετε λοιδωρήσει, απαξιώσει, μειώσει και πληγώσει μέσα σ\' αυτό το φόρουμ....

Η απορία μου δεν έχει να κάνει με εσάς, σας είπα και χτες...

Για μένα είσαστε πλέον πάρα πολύ προβλέψιμος...
    Η απορία μου αφορά ωστόσο τον Κρίνο και την nature, που στο όνομα ανούσιων εμπαθειών του παρελθόντος, συνεχίζουν να μην λένε τίποτε για την ταμπακέρα.

Κι όπου ταμπακέρα είναι ο χαφιεδισμός και το ρουφιανιλίκι..
    Η απαίτηση για κανόνες επικοινωνίας με αρχές του μεσαίωνα - όπως η κατάργηση των προσωπικών μηνυμάτων..
    Η απαξίωση της Λίτσας - ενός προφίλ που ποτέ δεν δημιούργησε πρόβλημα στην κοινότητα...
    Οι χαρακτηρισμοί και η λοιδωρία προς τον vince, μια ευγενική και σοβαρή παρουσία στο χώρο με μηδενική επιθετικότητα ,
    Η συκοφάντηση της Γιώτας για σκευωρία με u2u προς τη πανικούλα. για να βρίζει τον θεματοθέτη !!!...
    (Αλήθεια πως μπορεί να στοιχειοθετηθεί μια κατηγορία εις βάρος κάποιου, με υποτιθέμενα u2u που ..δεν υπάρχουν πια, από ένα άτομο που κατασκεύασε στο πρόσφατο παρελθόν χαλκευμένα μηνύματα για να συκοφαντήσει τον Κρίνο και ενέπαιζε ένα ολόκληρο φόρουμ επί 9 σελίδες παριστάνοντας πως είναι.. έγγυος ?)

Για όλα τα παραπάνω , αναρωτιέμαι Κρίνο και nature..
    Δεν υπάρχει το θάρρος να πούμε τη γνώμη μας, αγνοώντας το γεγονός πως μπορεί αυτή να ταυτίζεται με το κοινό δημόσιο αίσθημα ?
    Ας πάμε και με τη πλέμπα μια φορά βρε αδελφέ...

Εκτός αν ταυτίζουμε τις απόψεις μας με τις πρακτικές του χαφιέ .....
    την πλεμπα ομως αυτος που την στρεφει κατα οσων πραγματικα υποστηριζουν οικειοθελως εδω ,
    ειναι ποινικα κολασιμος κυριε ....
    εμφανιστηκατε οπως ο ιδιος γραψατε εκτακτως ....
    ποιος σας ζητησετε να επιστρεψετε και με τι στοχο ?
    για να μας κατηγορησετε για χαφιεδες ?
    για να μας προπυλακιζετε καθημερινα προκειμενου οι φιλοι σας να μπερδευτουν πισω απο την εννοια ενος αυξανομενου πληθους ανωνυμων χρηστων διαδικτυου που καθημερινα θα βριζουν με στοχο να διωξουν επιστημονες και υπευθυνα και νομοταγη ατομα ?
    τι εχετε μαζι μου κυριε ?
    με γνωριζετε ?
    με ποιο δικαιωμα εκφερετε αποψη για το ατομο μου ?

Banned
    Originally posted by sabb

Για όλα τα παραπάνω , αναρωτιέμαι Κρίνο και nature..
    Δεν υπάρχει το θάρρος να πούμε τη γνώμη μας, αγνοώντας το γεγονός πως μπορεί αυτή να ταυτίζεται με το κοινό δημόσιο αίσθημα ?
    Ας πάμε και με τη πλέμπα μια φορά βρε αδελφέ...

Εκτός αν ταυτίζουμε τις απόψεις μας με τις πρακτικές του χαφιέ .....

ρε συ σαββα,
    οταν αρχισε αυτη η πρακτικη,
    εκανα σαφη την θεση μου εξαρχης.

Ειπα στο πανο οτι αυτη η τακτικη του τον πεταει εξω απο το φορουμ.
    Του ειπα επισης οτι εφοσον προτιμαει να συζηταει ετσι, εγω δεν εχω να συζητησω πλεον τιποτα μαζι του.

Τελος επιδεται στον ιδιο αγωνα διαγραφων οπως και οι υπολοιποι.
    Οσο λαθος εχουν οι αλλοι για τον ιδιο λογο εχει λαθος και ο πανος.

Πλειοδοσια στο ποιος ειναι πιο βλακας δεν θα κανω.
    Ξερω ομως οτι το θεμα αυτο συντηρηται εντεχνως απο μερικους για να σπανε πλακα, και σε αυτο ο πανος ειναι η μια πλευρα του νομισματος, σαφως ομως ολα τα νομισματα εχουν δυο πλευρες.

Αναρωτιεμαι αν και οι δυο πλευρες ειναι εξισου αρρωστες.....

τι σημαινει για σενα κρινε φορουμ ψυχολογικης υποστηριξης ?

ειναι πραγματι ανοιχτος για ολους τους πολιτες η αφορα μονους οσους πιστευουν οτι θα πρεπει να κανουν οτι θελει η θεοφανια η γιωτα και η ρεμεντυ?

αν δεν συμβαινει αυτο τι συνεπεις θα εχει η συμμτοχη τους ?
    η πανικουλα εχει γραψει ολοκληρο αρθρο για την ρεμεντυ οτι μπορει να διαγραφει η να κλεινει θεματα που δεν τηνς αρεσουν
    ξερεις εσυ κατι σχετικο με αυτο ?

Banned
    λοιπον επειδη το θεμα εχει παραγινει,
    θεωρω οτι οσοι γραφουν στο παρον θρεντ,
    θελουν σκοπιμως να δημιουργουν προβληματα στο φορουμ.

Ειτε γιατι αγνοουν τι τους συμβαινει,
    ειτε γιατι οχι μονο δεν αγνοουν αλλα διασκδαζουν κιολας.

Να ξερετε οτι η εκουσια ευθυνη σε γεγονοτα,
    ειναι χειροτερη απο την ακουσια, γιατι δειχνεις οτι συμμετεχεις σε κατι
    εχωντας πληρη συνειδηση σε αυτο που κανεις.

Αναλογιστειτε τις ευθυνες του ο καθενας,
    για να μην λετε μετα οτι εγω δεν ξερω, ο πανος μου ειπε αυτο,
    και οχι εγω ειμαι καλος ο αλλος μου ειπε.
    Εκτος αν υπαρχει μια συνολικη συνερευση παραφρονων που απλα ετυχε να συζητανε εδω μεσα.
    Αν ειναι ετσι να μην σας εμποδιζω, πειτε τα ελευθερα.

ισχυουν η οχι οι νομοι της πολιτειας σε αυτο το φορουμ ?

Banned
    τι σημαινει για σενα κρινε φορουμ ψυχολογικης υποστηριξης ?

ειναι πραγματι ανοιχτος για ολους τους πολιτες η αφορα μονους οσους πιστευουν οτι θα πρεπει να κανουν οτι θελει η θεοφανια η γιωτα και η ρεμεντυ?

αν δεν συμβαινει αυτο τι συνεπεις θα εχει η συμμτοχη τους ?
    η πανικουλα εχει γραψει ολοκληρο αρθρο για την ρεμεντυ οτι μπορει να διαγραφει η να κλεινει θεματα που δεν τηνς αρεσουν
    ξερεις εσυ κατι σχετικο με αυτο ?

λυπαμαι πανο,
    για λογους προστασιας του φορουμ, εχω αποχωρησει απο το θεμα και το ιδιο θα προτεινα και σε σενα και στους υπολοιπους με φιλικη διαθεση.

Τα μου ειπε, της ειπα, θα σου πω και θα τους πω,
    πρεπει καποτε να τελειωσουν.

Στο παρον θεμα δεν εχω να προσθεσω τιποτα περισσοτερο απο το προηγουμενο ποστ μου.

εντιτ:
    Δεν χρειαζεται να επεμβαινουν παντα οι διαχειριστες για να κλειδωνουν ενα θεμα.
    Μπορουν και οι χρηστες να κλειδωνουν το μυαλο τους για να μην κουνιουνται τα χερια τους εφοσον αυτο ειναι προς το καλυτερο.
    Και αυτο για μενα σημαινει ΑΥΤΟΣΥΓΚΡΑΤΗΣΗ

αποχωρω ο ιδιος για εκτονωση της τεχνητης κρισης δινοντας μια λογικη προσθεσμια στην διαχειρηση για να απαντησει στο αν θελει να κλεισει η οχι αυτο το φορουμ , εφοσον δεν θελει να το λειτουργησει με τροπο που να προφυλασεται η προσωπικοτητα οσων συμμετεχουν σε αυτο και οι νομοι της πολιτειας !

Senior Member
    αποχωρω ο ιδιος για εκτονωση της τεχνητης κρισης δινοντας μια λογικη προσθεσμια στην διαχειρηση για να απαντησει στο αν θελει να κλεισει η οχι αυτο το φορουμ , εφοσον δεν θελει να το λειτουργησει με τροπο που να προφυλασεται η προσωπικοτητα οσων συμμετεχουν σε αυτο και οι νομοι της πολιτειας !

YYYYYeeeeessssssssssssssssssssssssssssssssssssssss ssssssssssssss

Senior Member

http://www.youtube.com/watch?v=C8fI-dGWT74

Senior Member

την πλεμπα ομως αυτος που την στρεφει κατα οσων πραγματικα υποστηριζουν οικειοθελως εδω ,
    ειναι ποινικα κολασιμος κυριε ....
    εμφανιστηκατε οπως ο ιδιος γραψατε εκτακτως ....
    ποιος σας ζητησετε να επιστρεψετε και με τι στοχο ?
    για να μας κατηγορησετε για χαφιεδες ?
    για να μας προπυλακιζετε καθημερινα προκειμενου οι φιλοι σας να μπερδευτουν πισω απο την εννοια ενος αυξανομενου πληθους ανωνυμων χρηστων διαδικτυου που καθημερινα θα βριζουν με στοχο να διωξουν επιστημονες και υπευθυνα και νομοταγη ατομα ?
    τι εχετε μαζι μου κυριε ?
    με γνωριζετε ?
    με ποιο δικαιωμα εκφερετε αποψη για το ατομο μου ?
    Συμφωνείτε απόλυτα με τη nature...Κι αυτή την ίδια απορία είχε - συνοδευόμενη από αρκετή δόση δυσαρέσκειας...

Γιατί επέστρεψα...

Καλά το είπατε κύριε, εκτάκτως...
    Ο λόγος που επέστρεψα εκτάκτως λοιπόν είσαστε εσείς ο ίδιος και οι σκοτεινοί σας σκοποί. Μόλις εκλείψετε εσείς από αυτό εδώ το Βήμα, να είστε σίγουρος πως δεν θα επιστρέψω στο φόρουμ - προτιμώ την ησυχία μου από το να αναλώνομαι σε διαδικτυακές έριδες.

Δεν το παίζω Ρομπέν του Διαδικτύου...
    Απλά, τα ρημάδια τα ανακλαστικά μου ακόμη λειτουργούν αυτόματα σε πρακτικές μεσαιωνισμού...
    Λυπάμαι που σας χαλάω τη σούπα, αλλά πομπωδώς θα σας επαναλάβω πως όσο συνεχίζετε την ακατάσχετη απειλητολογία με αστυνομολαγνικές τακτικές, θα με βρίσκετε απέναντι σας, είτε σας αρέσει είτε όχι...

Όσο για το αν μπορώ ή όχι να εκφέρω γνώμη για το άτομο σας, εφόσον εκθέτετε τις απόψεις σας σε δημόσιο χώρο υπόκειστε αυτόματα και σε δημόσια κριτική.

Αυτή είναι βασική αρχή του δημόσιου διαλόγου, δεν μπορείτε να επιλέξετε δυστυχώς για εσάς τον αντίλογο σας.

Εκφράζετε για ακόμη μια φορά μια άποψη που προβάλει την ανελευθερία στο διάλογο, πράγμα που εξ αντικειμένου με βρίσκει παντελώς αντίθετο....

Υ.Γ. Δεν έχω φίλους αγαπητέ μου στο Διαδίκτυο...Ακόμη και στη σελίδα μου στο facebook οι φίλοι είναι μετρημένοι στα δάχτυλα ενός χεριού....Μπορείτε να κοιμάστε ήσυχος πως δεν καταστρώνω με καμία φράξια κανενός είδους σχέδια για την διαδικτυακή σας εξόντωση - όσο κι αν σας φαίνεται περίεργο προσπαθώ να βλέπω ίσους τους πάντες..
    Ναι, ακόμη και εσάς.....
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

Senior Member
    O πληθυντικός μας έλειπε....
    Σαμπ δεν διάβασα ακόμα τι είπες. Μπορεί και να τα λες σωστά, μπορεί και λάθος, αλλα ο επίσημος λόγος, ειλικρινά μου φαίνεται αστείος.
    Τέτοιες μέρες τέτοια λόγια.

Senior Member
    Originally posted by nature
    O πληθυντικός μας έλειπε....
    Σαμπ δεν διάβασα ακόμα τι είπες. Μπορεί και να τα λες σωστά, μπορεί και λάθος, αλλα ο επίσημος λόγος, ειλικρινά μου φαίνεται αστείος.
    Τέτοιες μέρες τέτοια λόγια.
    Για μένα δεν είναι καθόλου αστείος κι αν θέλεις μεταξύ αγνώστων διαδικτυακά συμβάλλει στο να γίνεται ο διάλογος αν μη τι άλλο χωρίς χυδαιότητες - δεν έχω καλό σκορ σ\' αυτό το άθλημα....

Διάβασε τι έχω γράψει κι όποτε θέλεις απαντάς...

Προς το παρόν θα συμφωνήσω και με την πρόταση του κρίνου και θα σταματήσω να ποστάρω στο παρόν θρέντ, προς εκτόνωση του κλίματος....
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

Senior Member
    ας πω κ γω τη γνωμη μου........εχουν γινει πολλα εδω κ πολλες παρεξηγησεις αλλα δεν αξιζει για ασημαντα υποκειμενα.............κ καταστασεις να διαλυσουμε κατι το οποιο μας δινει δυναμη κ μας βοηθα ........ειναι ενα στηριγμα εδω ................γιατι να το κανουμε αυτο????/πειτε μου....
    Post tenebras spero lucem .... !

Page 6 of 9 FirstFirst ... 45678 ... LastLast