Απελπισια! Γερασα στα 25? - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 5 of 17 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 254
    Senior Member
    Originally posted by Paolo_1
    Ας μην τα ρίχνουμε και όλα στον εαυτό μας,δεν φταίμε μόνο εμεις αν η ζωή μας δεν είναι αυτή που θέλουμε.Όπως και να το κάνουμε η τύχη και οι συγκυρίες παίζουν τεράστιο ρόλο στη ζωή του καθενός.Σκεφτείτε κάποιον ο οποίος έχει βρει στη ζωή του και κάποιον σύντροφο που τον καταλαβαίνει,και φίλους με κοινά ενδιαφέροντα και μια εργασία που τον ικανοποιεί.Και το κυριότερο,όλα αυτά τα βρήκε τη στιγμή που έπρεπε,δηλαδή όταν τα είχε πραγματικά ανάγκη,χωρίς να τον πιάσουν οι μοναξιές και τα υπαρξιακά του.Αυτό που θέλω να πω είναι ότι με κάποιους η τύχη είναι προκλητικά υπερ τους και κάποιους άλλους τους βασανίζει,στερώντας τους τα βασικά πράγματα με τα οποία θα ήταν ευτυχισμένοι.

Όταν βλέπω κάποιους οι οποίοι έχουν τα βασικά στην καθημερινότητά τους(σχέση,φίλους,δουλειά)κ αι παρόλ\'αυτά δηλώνουν ανικανοποίητοι,τότε πραγματικά μου\'ρχεται να τους σκοτώσω.Δυστυχώς πολλοί αυτά τα πράγματα τα θεωρούν δεδομένα και δεν τα δίνουν τόση αξία ίσως γιατί από μικροί έτυχε να βρεθούν μ\'έναν κοινωνικό περίγυρο που τους ταίριαζε χωρίς να νιώσουν ποτέ μοναξιά.Θέλει μεγάλη τύχη για να μην νιώσεις ποτέ μοναξιά στη ζωή σου.
    κανεις μεγαλο λαθος, χρεωνοντας στην τυχη και στις συγκυριες ολα τα καλα που μπορει να εχει καποιος (συντροφο, φιλους, δουλεια)

ξερεις ποση συμμετοχη εχει ο καθενας σε οσα τετοια ωραια και \"τυχαια\" του συμβαινουν?????ΑΠΟΛΥΤΗ!

οι συντροφοι δεν πεφτουν απ τον ουρανο, τους ελκυει η παρουσια μας, η προσωπικοτητα μας, η συμπεριφορα μας.
    τους φιλους επισης.
    Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ!!!!ξερεις εσυ, ο καθενας που εχει μια καλη δουλεια, ποσα χρονια σπουδαζε,ποσα χρονια δουλευε σεκωλοδουλειες,ποσο κοπο εχει κανει για να γινει καλος και να εκτιμησουν την προσφορα του στην δουλεια του????ξερεις τιποτε απ ολα αυτα? νομιζει οτι καθεται κανεις στο μπαλκονι του χαΛαρα και του ρχονται οι δουλειες τα λεφτα οι φιλοι και οι συντροφοι?

απλα εισαι πολυ γελασμενος...

τυχη και συγκυριες εχει ο καθενας.
    πρεπει να εχει το υποβαθρο για να τις αξιοποιησει..

ΘΕΛΕΙ ΚΟΠΟ ΤΟ ΡΑΠΑΝΙ ΚΟΥΜΠΑΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕ! ΚΑΘΕ ΤΟΠΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ!!!!!!!!!!

Τέλος πάντων Remedy δε συμφωνούμε σε τίποτα.Εγώ πιστεύω απόλυτα στην παρουσία της τύχης στη ζωή μας.Ακόμα και μλκας να είναι κάποιος,αν έχει την τύχη με το μέρος του μπορεί να πάει μπροστά.Αν έχεις τύχη διάβαινε.

Paolo,σου έρχεται να τους σκοτώσεις γιατί αυτά είναι τα δικά σου ζητούμενα και τους θεωρείς υπερτυχερούς που τα έχουν.Θα ήταν πιο χρήσιμο για σένα να προσπαθείς να μη σκέφτεσαι μαυρόασπρα.Να σου πω ένα παράδειγμα;Μία γυναίκα έχει σχέση,γονείς και φίλους.Τη θεωρείς τυχερή και τη μέμφεσαι ως πλεονέκτρα.Μπορεί όμως αυτά τα οποία εσύ βλέπεις να μην είναι ξέρεις το σύνολο της εικόνας.Πχ,οι γονείς να είναι κακοποιητικοί,η σχέση μία σχέση εξάρτησης,οι φίλοι να μη γνωρίζουν τίποτε το ουσιαστικό για εκείνη και σε σένα απέξω να φαντάζει πως ζει μία ονειρική ζωή.Για εκείνη τι λες,είναι ονειρική;Απλά σκέψεις έξω από το μαυρόασπρο που υιοθετείς,προσπάθησε να είσαι πιο διεισδυτικός.
    Τώρα θα σου αναφέρω επ\'ευκαιρίας και κάτι άλλο που έχω διακρίνει.Θες γυναίκα,αλλά τις γυναίκες τις βλέπεις μάλλον εχθρικά.Χμ,όταν υποτιμώ αυτό που χρειάζομαι για ποιους λόγους μπορεί να το κάνω;
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

Member
    Για να είναι κάποιος εικοσιτόσο και να μην έχει κάνει ποτέ του σχέση σημαίνει ότι έχει κάποια ψυχολογικά θέματα.Όλα αυτά για τις σχέσεις που έχουν γίνει δύσκολες , τις απαιτήσεις , τα οικονομικά κλπ δε σχετίζονται άμεσα με το συγκεκριμένο πρόβλημα.

Senior Member
    Originally posted by Absolut
    Για να είναι κάποιος εικοσιτόσο και να μην έχει κάνει ποτέ του σχέση σημαίνει ότι έχει κάποια ψυχολογικά θέματα.Όλα αυτά για τις σχέσεις που έχουν γίνει δύσκολες , τις απαιτήσεις , τα οικονομικά κλπ δε σχετίζονται άμεσα με το συγκεκριμένο πρόβλημα.
    συχαρικια!
    εισαι πολυ οξυδερκης!
    και τι πρεπει να κανει δλδ αν εχει καποια ψυχολογικα θεματα? να παει να πνιγει?

Rain εγώ χαρακτηρίζω τυχερούς αυτούς που έχουν πραγματικούς φίλους και μια σχέση που τους γεμίζει.Και επίσης τυχεροί είναι για μένα όσοι έχουν επιτυχίες σ\'αυτούς τους τομεις,χωρίς να χρειάζεται να προσπαθούν πολύ.Να ζουν δηλαδή κάποια απλά πράγματα που για άλλους να είναι δύσκολα.Πιστεύω ότι αυτά τα δυο είναι τα πιο σημαντικά πράγματα για να έχει κάποιος ισορροπία μέσα του.Εγώ προσωπικά είμαι χωρίς σχέση εδώ κι ένα χρόνο περίπου κι ενώ το θέλω πάρα πολύ,δεν υπάρχει κάποια ελεύθερη κοπέλα στο περιβάλλον μου.Και σκέφτομαι πως κάποιοι με το που χωρίζουν τη μια βρίσκουν την άλλη μέσα σε λίγες μέρες,χωρίς να προλάβουν να νιώσουν μοναξιά.Γι\'αυτό τα βάζω με την τύχη μου.

Member
    Originally posted by Remedy
    Originally posted by Absolut
    συχαρικια!
    εισαι πολυ οξυδερκης!
    και τι πρεπει να κανει δλδ αν εχει καποια ψυχολογικα θεματα? να παει να πνιγει?

Καλά , εσύ αυτό κατάλαβες από το post μου ??
    Αυτό που λέω είναι ότι σε αυτές περιπτώσεις το πρόβλημα βρίσκεται στο άτομο.Ναι , στη σύγχρονη ελληνική κοινωνία οι γνωριμίες και το εύκολο σεξ έρχονται δύσκολα αλλά άμα είσαι εικοσιτόσο με μηδέν εμπειρίες , αυτό δεν οφείλεται στην κοινωνία αλλά σε σένα.Και όπως έγραψα πριν , πιστεύω ότι η προσπάθεια για να ξεφύγεις από αυτό το βούρκο περιλαμβάνει ψυχολόγο και πληρωμένο σεξ.Επίσης χρειάζεται και λίγη τύχη για να βρεις το κατάλληλο άτομο.

Originally posted by Paolo_1
    Rain εγώ χαρακτηρίζω τυχερούς αυτούς που έχουν πραγματικούς φίλους και μια σχέση που τους γεμίζει.Και επίσης τυχεροί είναι για μένα όσοι έχουν επιτυχίες σ\'αυτούς τους τομεις,χωρίς να χρειάζεται να προσπαθούν πολύ.Να ζουν δηλαδή κάποια απλά πράγματα που για άλλους να είναι δύσκολα.Πιστεύω ότι αυτά τα δυο είναι τα πιο σημαντικά πράγματα για να έχει κάποιος ισορροπία μέσα του.Εγώ προσωπικά είμαι χωρίς σχέση εδώ κι ένα χρόνο περίπου κι ενώ το θέλω πάρα πολύ,δεν υπάρχει κάποια ελεύθερη κοπέλα στο περιβάλλον μου.Και σκέφτομαι πως κάποιοι με το που χωρίζουν τη μια βρίσκουν την άλλη μέσα σε λίγες μέρες,χωρίς να προλάβουν να νιώσουν μοναξιά.Γι\'αυτό τα βάζω με την τύχη μου.
    Πάολο, θα σου πω και μια άλλη λέξη απόψε και ελπίζω να μη σε τρομάξει. Λέγεται ποιότητα.
    Τύχη έχουμε στο λότο, στο πάρκινγκ, σε καλή θεση στο σινεμα.
    Στις σχεσεις, στη δουλεια και στους φίλους έχει να κάνει με την ποιοτητα μας σαν άνθρωποι.
    Τι είμαστε?
    Ας το πάρουμε ενα-ενα.
    Έρωτας
    Θέλω σχέση και είμαι εκατο κιλά, δεν προσέχω τον εαυτό μου, πετάω κοτσάνες, την πέφτω σε όποια βρω μόνο και μόνο για να μην είμαι μόνος μου.
    Τι εννοώ με αυτό? Σεβασμός στην εμφάνιση και στους τρόπους μας για να προσεγγίσουμε το άλλο φύλλο.

Δουλεια.
    Περιμένω να τελειώσει το 8ωρο, χωρίς στόχους, με βαρεμάρα, χωρίς κατάρτιση και ελπίζω στο θαύμα.
    Τι σημαίνει αυτο? Τεμπέλης.

Φιλία.
    Κλαίγομαι σε όλο τον κόσμο γιατι μου πάνε όλα τα παραπάνω στραβά, τους πρήζω, τους φρικάρω, δεν ρωταω ποτέ για τα δικά τους, το πρόβλημα είναι δικό μου και πρέπει να το λέω, μου φτάνει ακομη και αν δεν λυθει.
    Τι σημαινει αυτό?
    Ενας βαρετός άνθρωπος που δεν έχει ούτε να δώσει, ούτε να πάρει, παρά μόνο να καταριέται την κακιά του ώρα και την καλή των άλλων.
    Όλα αυτα τα βλέπεις τύχη?

Senior Member
    το μήνυμα έχει διαγραφεί από την ομάδα διαχείρισης για παραβίαση των όρων χρήσης.

το μήνυμα έχει διαγραφεί από την ομάδα διαχείρισης για παραβίαση των όρων χρήσης.

Senior Member

Senior Member
    Και ενας γαϊδαρος εχει και μάλιστα είναι και πολύ προικισμένος αλλά δεν παύει να είναι ζώον

το μήνυμα έχει διαγραφεί από την ομάδα διαχείρισης για παραβίαση των όρων χρήσης. .

Originally posted by giwta2
    Και ενας γαϊδαρος εχει και μάλιστα είναι και πολύ προικισμένος αλλά δεν παύει να είναι ζώον
    αχαααααααααα. πολύ καλό γιώτα..έτσι είναι.

Senior Member

Page 5 of 17 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast