"Χειρότερα ραντεβού" - Page 16
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 16 of 19 FirstFirst ... 61415161718 ... LastLast
Results 226 to 240 of 282
    Senior Member
    Originally posted by Ολα_ειναι_δανεικα
    Originally posted by missing_mile
    Θα είχε πρηστεί κιόλας, ε; Έγω έβγαλα ένα φρονιμίτη πρόσφατα κ έκλαιγα από τον πόνο.
    Δεν ηταν φρονιμητης και δεν ειχε πρηστει. Ουτε σε μενα δεν πρηστηκε. Βεβαια μπορει να ηταν πολυ καιρο ετσι και δεν ξερω.
    Οσο αφορα αυτο που ειπε η αρσι δεν ηταν ακριβως τυφλο ραντεβου. Φωτο της ειχα δει πολλες αλλα ειχε καμουφλαρισμενα δοντια :D. Παντως για μενα δεν ειναι εκει το θεμα. Ηταν αστειο το θεαμα αλλα δεν θα κολλησεις σε κατι τετοιο που διορθωνεται
    Σωστά. Πάντως τώρα θυμήθηκα έναν τύπο που έβγαινα ραντεβού κ το έπαιζε μοντέλο, μπόντι μπίλντινγκ κλπ. κ συνέχεια τον ενοχλούσε ότι έκανα, τα μαλλιά μου, τα νύχια μου, τι έτρωγα. Είναι αντρική συμπεριφόρά αυτή; Αν δεν με γουστάρεις φίλε φύγε! Κ όποτε τον έδιωχνα έτρεχε πίσω μου με κλάμματα κλπ. Τρία χρόνια με κυνηγούσε, κ από την άλλη μου έλεγε όλα αυτά.

Senior Member
    Πάντως κ εγώ έχω βγει από το νετ, που είχα δει κ φωτογραφίες, αλλά δεν έμοιαζαν. Είναι τελείως διαφορετικοί από κοντά. Άλλο ύψος, βάρος κλπ.
    Κ έχω βγει κ με κάποιον, πάλι από το νετ στα τυφλά κ δεν είχε καμία σχέση με αυτό που φανταζόμουν κ αυτό με ξένισε πάρα πολύ. Ενώ ήθελα πολύ να τον γνωρίσω γιατί μου άρεσε σαν χαρακτήρας από το τσατ, είχα φτιάξει μια τελείως διαφορετική εικόνα στη φαντασία μου. Πχ από τις συζητήσεις τον φανταζόμουν πολύ αδύνατο κ ψηλό κ όταν συναντηθήκαμε ήταν παχύς κ κοντός. Δεν έχω πρόβλημα με την εμφάνιση, απλώς είχα πλάσει κάτι εντελώς διαφορετικό στο μυαλό μου κ μόλις συναντηθήκαμε έπαθα ένα μικρό σοκ. Σαν να ήταν ένας άγνωστος κ όχι αυτός που μιλούσαμε τόσο καιρό. Θα μου πείτε άγνωστος ήταν...
    Εσάς είναι έτσι όπως τους είχατε φανταστεί στο ραντεβού;

Senior Member
    Σιγουρα δεν ειναι ακριβως το ιδιο αλλα δεν βρισκεις μεγαλες διαφορες. Ασε που αν δεις οτι αξιζει το αλλο ατομο σαν χαρακτηρας τα βαζεις ολα αυτα στην ακρη και βλεπεις την ουσια. Φυσικα εχεις και στο μυαλο σου το αν κατι που δεν σου αρεσει εκεινη την στιγμη αν μπορει να διορθωθει κτλ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

Senior Member
    Εμενα μου συμβενει κατι αλλο στα ΄τυφλα ραντεβου΄.

Συνηθως μιλαμε τοσο πολυ απο το νετ, που οταν βρισκομαστε ειναι σαν να μην εχουμε τιποτα να πουμε. Και αυτο με ξενερωνει πολυ, γιατι ειμαστε σαν 2 ξενοι. Αν και εχω να βγω τετοιο ραντεβου , κατι χρονια, και τα φοβαμαι πλεον αυτα... πιο μικρη ημουν πιο ξεγνοιαστη, αλλα μαλλον μεγαλωσα :(
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

Senior Member
    Λογικα αφου μιλατε πολυ θα ειναι πιο ευκολο απο κοντα.
    Μιλουσα ετσι με μια κοπελα που το σκεφτοταν το ποτε θα βρεθουμε. Καποια μερα μιλουσαμε στο τηλ για κανα 2ωρο και απο μονη της μου ειπε να βρεθουμε εκεινη την στιγμη γιατι ενιωθε παρα πολυ ανετα και τελικα καθισαμε μαζι για περιπου 6 ωρες.
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

Senior Member
    Πάντως, το θέμα του σαδομαζοχισμού ξέρω ότι δεν έχει σχέση με το σεξ (για να πάμε στα θέματα μας ;)) Νομίζω πως ο υποτακτικός (Δεν ξέρω πως αλλιώς να το πω) στη πραγματικότητα είναι μια ναρκισσιστική προσωπικότητα, κ οι αφέντες εκφράζουν με αυτό τον τρόπο τις ανασφάλειες τους. Έχω άδικο;
    Νομιζω οτι ειναι αλλο πραγμα ο σαδομαζοχισμος σε επιπεδο σχεσης, αλλο στο σεξ και αλλο πραγμα παλι οι δυο αυτοι \"τυποι\" στο επιπεδο της προσωπικοτητας. Πιστευω οτι ειναι ανεξαρτητες μεταξυ τους διαστασεις κι ας συνυπαρχουν πολλες φορες σε διαφορους συνδυασμους.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

Senior Member
    Συνηθως ειναι πιο δυσκολο οταν μιλας πολυ απο το νετ, να ειναι ιδιο και εξω για καφε.

Γιατι εχεις εξαντλησει ολα τα θεματα συζητησης, και οτι και να πειτε στον καφε, ξερεις ηδη την απαντηση. Αυτο βεβαια απο την δικη μου εμπειρια :)
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

Senior Member
    Μα επειδη νιωθεις πιο ανετα δεν θα πεις τα ιδια και απο κοντα. Θα προχωρησετε περισσοτερο, αυτο τουλαχιστον ειδα εγω απο την δικη μου περιπτωση

Originally posted by Boltseed
    θα σας δωσω ενα φιλικο warning:

να προσεχετε τις φωτο που

1)ειναι σουπερ κοντινες στα ματια μονο

2)ειναι με μια κλιση 78 μοιρων πανω απο το κεφαλι

3)ειναι απο την πενταημερη της/του

.

Εκτος τωρα αν θελετε εκπληξεις . μερικες εκπληξεις ειναι καλες ομως :)
    Καραλόοοολ:D:D
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

Senior Member
    Originally posted by Ολα_ειναι_δανεικα
    Σιγουρα δεν ειναι ακριβως το ιδιο αλλα δεν βρισκεις μεγαλες διαφορες. Ασε που αν δεις οτι αξιζει το αλλο ατομο σαν χαρακτηρας τα βαζεις ολα αυτα στην ακρη και βλεπεις την ουσια. Φυσικα εχεις και στο μυαλο σου το αν κατι που δεν σου αρεσει εκεινη την στιγμη αν μπορει να διορθωθει κτλ
    Σίγουρα, αν αξίζει, το προσπερνάς. Απλώς από το νετ άλλα φαντάζεσαι κ άλλα σου βγαίνουν, κ μιλάω κ από θέμα χαρακτήρα, γιατί δεν είναι το ίδιο από κοντά. Έχει σημασία να βλέπεις τον άλλο απέναντι σου, τις εκφράσεις του, τον τρόπο που μιλάει κλπ. για να καταλάβεις τι άτομο είναι.
    Μπορεί πχ. να γράψεις κάτι στο net κ να παρεξηγηθείς απλά επειδή ο άλλος δεν σε έχει απέναντι του για να καταλάβει τι εννοείς, κ να σε κρίνει επιπόλαια.

Senior Member
    Ένα άλλο, επίσης ενοχλητικό για εμένα, είναι όταν ο άλλος δεν μιλάει καθόλου. Μου έχει τύχει να γνωρίσω ένα παιδί στο γυμναστήριο, κ μου ζήτησε να βγούμε. Όταν βγήκαμε όμως δεν μιλούσε σχεδόν καθόλου, κ αυτό με έκανε να νιώθω πολύ άβολα. Προαπαθούσα συνέχεια να τον κάνω να μιλήσει, κ για να τον κάνω να νιώσει πιο άνετα κ να μου ανοιχτεί άρχισα να του λέω κάποια πράγματα για μένα. Πίστευα πως μετά από αυτό θα ένιωθε πιο άνετα κ θα μου μιλούσε για τον εαυτό του, αλλά όχι! Η ίδια κατάσταση. Ένιωσα εντελώς ηλίθια αμέσως μετά. Λες κ μίλαγα μόνη μου!
    Αλλά μου έχει τύχει να βγω κ με κάποιον που μίλαγε ασταμάτητα, λες κ είχε φάει γλυστρίδα! Εγώ δεν προλάβαινα να πω ούτε μια λέξη. Να φανταστείτε στο διπλανό τραπέζι καθόταν ένα ζευγάρι κ η κοπέλα μας κοιτούσε κ γελούσε, σαν να έλεγε: πω πω τι έπαθες!
    Νομίζω πως οι υπερβολές δεν κάνουν καλό.

Senior Member
    Blog Entries
    4
    εχασα επισοδια..για να διαβασω... χεχεχ
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...

..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

Senior Member
    Blog Entries
    4
    [quote]Originally posted by missing_mile
    Originally posted by Absolut
    Originally posted by Absolut
    Είναι όμορφη χειρονομία , όπως και κάθε κέρασμα , αν αυτός που το κάνει το νιώθει και το επιλέγει ελεύθερα.
    Γίνεται ψεύτικη και ψυχαναγκαστική χειρονομία όταν θεωρείται εκ των ων ουκ άνευ από τη γυναίκα.Είμαι σίγουρος ότι σε πολλά κεράσματα ο άντρας σκέφτεται από μέσα του \"ε τι να κάνουμε πρέπει να πληρώσουμε κιόλας , αν θέλουμε να προχωρήσει το πράμα\".Σας αρέσει αυτό ; Και είστε σίγουρες ότι το καταλαβαίνετε όταν γίνεται ; Ή δε σας νοιάζουν οι βαθύτερες προθέσεις ;
    Σίγουρα συμβαίνει κ αυτό, όμως αυτό χαρακτηρίζει τους άνδρες, αφού οι ίδιοι το κάνουν για να πάρουν αντάλλαγμα, τότε γιατί παραπονιούνται μετά ότι τους εκμεταλεύονται; Εγώ πάντως, πάντα βγάζω για να πληρώσω, κ αν προθυμοποιηθεί να πληρώσει αυτός έχει καλώς.
    ετσι κανω κι εγω Παντα!!

..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

Senior Member
    Blog Entries
    4
    Απλά μου αρέσουν οι έξω καρδιά άνθρωποι, αυτοί που κερνάνε γιατί το γουστάρουν κ όχι για υποχθόνιους σκοπούς. Με την ίδια λογική έχω κεράσει κι εγώ κάποιον σε πρώτο ραντεβού. Πλήρωσα τα ποτά κ του πήρα κ τσιγάρα, γιατί αυτό μου έβγαλε αυτός ο άνθρωπος, έτσι ένιωσα. Αν ήταν μίζερος θα με χάλαγε πολύ. Αυτό που θέλω να πω, είναι πως έτσι όπως είμαι εγώ, έτσι θέλω να είναι κ άλλος απέναντι μου. Δεν μου αρέσουν οι μιζέριες κ οι τσιγγουνιές γενικότερα.
    Άλλο να έχεις οικονομικές δυσκολίες, κι άλλο να είσαι τσιγγούνης.
    σωσταααα

Senior Member
    Blog Entries
    4
    Originally posted by krino
    Originally posted by marina38

Παράδειγμα, ο άντρας μου. Δεν υπήρχε περίπτωση στις πρώτες μας εξόδους να μην κεράσει. Του ήταν αδιανόητο να γίνει διαφορετικά. Η πλάκα είναι πως αμέσως μετά τη συγκατοίκηση μου είπε πως προτιμά να διαχειρίζομαι εγώ το κοινό ταμείο και έτσι πλέον κάθε φορά που βγαίνουμε μοιάζει σαν να πληρώνω εγώ, ενώ βέβαια δεν είναι έτσι.

Κλασικος αντρας...
    :P:P:P:P

Αλλα ειτε ετσι ειτε αλλιως,
    τιποτα απο ολες τις ενδεχωμενες παραλλαγες εξασφαλιζει ποιοτητα ανθρωπων.

Και επειδη η συντροφος μου, ειχε αυτη την αποψη και αυτο δεν λεει τιποτα.
    Απλα μου αρεσε σαν κινηση οπως το εθεσε, και μου ηταν πρωτογνωρο.
    Συνηθως συναντουσα γυναικες που αμα δεν πληρωνες την ταριφα γνωριμιας του καφε, στραβομουτσουνιαζαν.....

Επειδη ειμαι εγω πιο περιεργος,
    στραβομουτσουνιαζα χειροτερα και τις εστελνα στο καλο.
    τωρα αν μου βγηκε σε καλο η οχι, αυτο θα το μαθουν οι σταχτες μου.

Για μενα ειναι απλα ζητημα αρχων αρα και απαραβιαστο.
    οι αρχες σου ειναι να μην εισαι καθολου υπποτικος και ρομαντικοσ?γιατι αυτο δειχνεις..

Page 16 of 19 FirstFirst ... 61415161718 ... LastLast