"Χειρότερα ραντεβού" - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 8 of 19 FirstFirst ... 67891018 ... LastLast
Results 106 to 120 of 282
    Είναι στα αλήθεια αντισέξουαλ να βγεις πρώτο ραντεβού με κάποιον και αυτος να σκέφτεται που να χαλάσει το 50ευρω ... Ακόμα και να σου αρεσει ο αλλος ξενερώνεις..ή να να κλαιει με τα καρτουν..(ελιωσα στα γέλια χαχαχαχαχα!!)
    Βεβαια καλό ειναι να σκεφτόμαστε οτι μπορεί ο αλλος, σαν φοιτητάκι κι οχι μόνο,να τα φέρνει δύσκολα βόλτα..οπότε ο λόγος δεν ειναι έλλειψη τακτ ή καχυποψία.

Senior Member
    [quote]Originally posted by Absolut
    Originally posted by Absolut
    Είναι όμορφη χειρονομία , όπως και κάθε κέρασμα , αν αυτός που το κάνει το νιώθει και το επιλέγει ελεύθερα.
    Γίνεται ψεύτικη και ψυχαναγκαστική χειρονομία όταν θεωρείται εκ των ων ουκ άνευ από τη γυναίκα.Είμαι σίγουρος ότι σε πολλά κεράσματα ο άντρας σκέφτεται από μέσα του \"ε τι να κάνουμε πρέπει να πληρώσουμε κιόλας , αν θέλουμε να προχωρήσει το πράμα\".Σας αρέσει αυτό ; Και είστε σίγουρες ότι το καταλαβαίνετε όταν γίνεται ; Ή δε σας νοιάζουν οι βαθύτερες προθέσεις ;
    Σίγουρα συμβαίνει κ αυτό, όμως αυτό χαρακτηρίζει τους άνδρες, αφού οι ίδιοι το κάνουν για να πάρουν αντάλλαγμα, τότε γιατί παραπονιούνται μετά ότι τους εκμεταλεύονται; Εγώ πάντως, πάντα βγάζω για να πληρώσω, κ αν προθυμοποιηθεί να πληρώσει αυτός έχει καλώς.

Senior Member
    Originally posted by Αφωτεινή
    Είναι στα αλήθεια αντισέξουαλ να βγεις πρώτο ραντεβού με κάποιον και αυτος να σκέφτεται που να χαλάσει το 50ευρω ... Ακόμα και να σου αρεσει ο αλλος ξενερώνεις..ή να να κλαιει με τα καρτουν..(ελιωσα στα γέλια χαχαχαχαχα!!)
    Βεβαια καλό ειναι να σκεφτόμαστε οτι μπορεί ο αλλος, σαν φοιτητάκι κι οχι μόνο,να τα φέρνει δύσκολα βόλτα..οπότε ο λόγος δεν ειναι έλλειψη τακτ ή καχυποψία.
    Ναι δυστιχώς συνέβησαν κι αυτά! Γυρίζαμε μισή ώρα με το αυτοκίνητο στα περίπτερα για να το χαλάσει. Από τότε άλλαξα κ αριθμό κινητού για να μην με ξαναβρεί!
    Αν είναι φοιτητάκι γίνεται δεκτό, αρκεί να μας το εξηγήσει από την αρχή ότι έχει δυσκολίες κ όχι να το βγάλει ξαφνικά στη φόρα.

Είναι όμορφη χειρονομία , όπως και κάθε κέρασμα , αν αυτός που το κάνει το νιώθει και το επιλέγει ελεύθερα.
    Γίνεται ψεύτικη και ψυχαναγκαστική χειρονομία όταν θεωρείται εκ των ων ουκ άνευ από τη γυναίκα.Είμαι σίγουρος ότι σε πολλά κεράσματα ο άντρας σκέφτεται από μέσα του \"ε τι να κάνουμε πρέπει να πληρώσουμε κιόλας , αν θέλουμε να προχωρήσει το πράμα\".Σας αρέσει αυτό ; Και είστε σίγουρες ότι το καταλαβαίνετε όταν γίνεται ; Ή δε σας νοιάζουν οι βαθύτερες προθέσεις ;
    Μα Absolut, εξαρτάται από τον τρόπο με τον οποίο το σκέφτεται...καταρχήν είναι μια πραγματικότητα πως αν θέλεις να προχωρήσει οτιδήποτε, κάπου θα πληρώσεις. Δεν εννοώ πως πρέπει να πληρώνεις για να κερδίσεις το ενδιαφέρον, αλλά πως κάθε τρόπος που επιλέγεις να δείξεις ενδιαφέρον έχει κάποιο κόστος, σε χρόνο, σε χρήμα, σε προσπάθεια, όπως θέλεις κι ό,τι μπορείς.

Στο παράδειγμα που φέρνεις, αυτό που δεν μου αρέσει είναι να θεωρεί ο άλλος πως είσαι υποχρεωμένη να προχωρήσεις επειδή κέρασε. Απλά να το θέλει και να το επιδιώκει να προχωρήσετε, δεν το βρίσκω κακό.

Πάντως ναι δεν είναι ωραίο να θεωρείται αυτονόητο ότι ο άντρας θα πληρώσει.

Banned
    Originally posted by missing_mile
    Παιδιά, είναι ένας τύπος στο forum που βρίζει κ προσβάλει συνέχεια, το έχετε παρατηρήσει; Winston_man αυτοαποκαλείται.

εσυ μεχρι πριν λιγο δεν ηξερες να κανεις quote,
    και εμαθες ποιος βριζει και ποιος προσβαλει?

Εγω εχω παρατηρησει οτι υπαρχει κοσμος που μπορει να χαρακτηριζει πολυ ευκολα, μιας και ρωτας....

Senior Member
    Originally posted by alexandros3
    Ένα ήταν όταν είχε πιάσει γλωσσοδέτης την κοπελιά και δεν έβγαζε μιλιά. Εκεί ήταν δύσκολη η επικοινωνία αλλά ήταν πολύ γλυκιά.
    Μάλλον θα της άρεσες, για αυτό ;)

Όπως αποδείχθηκε της άρεσα, όντως ;)
    Μα ήταν πολύ γλυκιά ρε συ, κοίταζε στο πάτωμα προσπαθώντας κάτι να βρει να πει τη μια φορά με το στόμα μισάνοιχτο, την άλλη φορά δαγκώνοντας τα χείλια. Μου \'ρχόταν να τη πιάσω να τη φιλήσω εκεί και τότε :P

Όσον αφορά το κέρασμα πάντως,πάντα ήθελα το μισό μισό,ήθελα να νιώθω ανεξάρτητη.Συγγνώμη,αλλά αρκετές φορές διαπίστωσα πως το κέρασμα συνεπαγόταν στο μυαλό του κάθε καμένου σε πλέρωσα άρα θα σου πιάσω και τον κώλο και δε μου άρεσαν ποτέ τέτοια συμπεράσματα,οπότε το ξεκαθάριζα εξαρχής.Ίσα κι όμοια.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

Senior Member
    Originally posted by krino
    Παιδιά, είναι ένας τύπος στο forum που βρίζει κ προσβάλει συνέχεια, το έχετε παρατηρήσει; Winston_man αυτοαποκαλείται.

εσυ μεχρι πριν λιγο δεν ηξερες να κανεις quote,
    και εμαθες ποιος βριζει και ποιος προσβαλει?

Εγω εχω παρατηρησει οτι υπαρχει κοσμος που μπορει να χαρακτηριζει πολυ ευκολα, μιας και ρωτας....
    Έλα ντε, αυτό ακριβώς συμβαίνει. Χαρακτηρίζουν χωρίς να γνωρίζουν, κ αυτό δείχνει άγνοια. Είναι άσχημο κ φασιστικό να κρίνεις τόσο εύκολα τους άλλους, κ δεν οδηγεί πουθενά.

Banned

Είναι απλά θέμα τακτ κ τίποτα παραπάνω. Όπως πούμε εσένα δεν θα σου άρεσε μια κοπέλα που φαίρεται σαν νταλικέρης, έτσι κ μια κοπέλα θέλει ο άντρας να τη κεράσει. Δεν είναι θέμα οικονομικό, δείχνει ενδιαφέρον! Στη πορεία, που υπάρχει περισότερη οικειότητα τα κανονίζουν ανάλογα. Για πρώτη φορά όμως καλό είναι να τη κεράσει. Κ πίστεψε με δεν έχω κανένα κόλημα που το λέω, είμαι πολύ free τύπος κ δεν κοιτάω τον άλλο στη τσέπη. Αλλά το συγκεκριμένο θέμα με ενοχλεί... Όπως κ όλες τις γυναίκες του κόσμου φαντάζομαι.
    Το πρωτο ραντεβου με την συντροφο μου το ειχαμε σε ενα μπαρακι.
    Ηπιαμε τα ποτα μας και οταν ηρθε η ωρα να πληρωσουμε, μου ξεκαθαρισε οτι ο καθενας θα πληρωνε τα δικα του.
    Ηταν πολυ κρισιμο αυτο, γιατι αν συναντουσα αποψεις σαν τις δικες σου, θα χαιρετιομαστε και δεν θα υπηρχε δευτερο.

Βεβαια στην συνεχεια οπως λες τα κανονιζει ο καθενας οπως συμφωνησει, αλλα η πρωτη εντυπωση λεει πολλα.

Σαφως και υπαρχουν αντρες που επιμενουν να κερασουν αυτοι.
    Οπως υπαρχουν και γυναικες που εχουν την αποψη σου.
    Επισης σαφως υπαρχουν (μαλλον λιγες) εξαιρεσεις.
    Για αυτο καποιοι ανθρωποι κουμπωνουν με συγκεκριμενους ανθρωπους και οχι με αλλους.

Απλα τα πραγματα.

Senior Member
    Originally posted by alexandros3
    Όπως αποδείχθηκε της άρεσα, όντως ;)
    Μα ήταν πολύ γλυκιά ρε συ, κοίταζε στο πάτωμα προσπαθώντας κάτι να βρει να πει τη μια φορά με το στόμα μισάνοιχτο, την άλλη φορά δαγκώνοντας τα χείλια. Μου \'ρχόταν να τη πιάσω να τη φιλήσω εκεί και τότε :P
    Λες να ήμουν έγω; lol Αλλά δεν θυμάμαι να με έχει πιάσει γλωσσοδέτης σε ραντεβού.

Banned
    Originally posted by Ολα_ειναι_δανεικα
    Οταν δεν φτανει τα ορια της εκμεταλλευσης τοτε γιατι να μην κερνας την κοπελα. Στην τελικη εμενα μου δινει ικανοποιηση οταν γινεται αυτο.
    Ακριβώς. δεν είναι θέμα οικονομικό. Ένας καφές πχ δεν στοιχίζει κ πολλά, θα μπορούσε κ η κοπέλα να τον πληρώσει. Όμως δείχνει ενδιαφέρον.
    σωπα καλε!!!
    και γιατι να μην δειχνεις εσυ ενδιαφερον?

βρε τι αλλο θα ακουσουμε σημερις....

Banned
    Originally posted by Adzik
    Εγώ δε μπορώ να καταλάβω γιατί άμα βγουν δύο παιδιά 20 χρονών φοιτητές που δε δουλεύουν ας πούμε , να πρέπει να κεράσει ο άντρας.

Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί σου αξίζουν συγχαρητήρια άμα κερνάς με τα λεφτά που στα έχουν δώσει οι γονείς χαρτζηλίκι.

Και γενικότερα άμα θέλουμε ισότητα , νομίζω ότι πρέπει σιγά σιγά να αναθεωρηθεί και η ιδέα του κεράσματος στα ραντεβού.

Το χειρότερο ραντεβού για μένα ήταν όταν η τύπισσα έδειχνε ξεκάθαρα ότι βαριέται (κι εγώ βαριόμουν αλλά προσπαθούσα τουλάχιστον να βρω κάποια δίοδο επικοινωνίας) , αλλά το χειρότερο ήταν πως έπαιζε το μάτι της με τρόπο άκομψο.
    ειναι απλως μια ομορφη χειρονομια..να καταργηθει και αυτη?

καλο θα κανει, κακο αποκλειεται.

Senior Member
    Originally posted by krino

Είναι απλά θέμα τακτ κ τίποτα παραπάνω. Όπως πούμε εσένα δεν θα σου άρεσε μια κοπέλα που φαίρεται σαν νταλικέρης, έτσι κ μια κοπέλα θέλει ο άντρας να τη κεράσει. Δεν είναι θέμα οικονομικό, δείχνει ενδιαφέρον! Στη πορεία, που υπάρχει περισότερη οικειότητα τα κανονίζουν ανάλογα. Για πρώτη φορά όμως καλό είναι να τη κεράσει. Κ πίστεψε με δεν έχω κανένα κόλημα που το λέω, είμαι πολύ free τύπος κ δεν κοιτάω τον άλλο στη τσέπη. Αλλά το συγκεκριμένο θέμα με ενοχλεί... Όπως κ όλες τις γυναίκες του κόσμου φαντάζομαι.
    Το πρωτο ραντεβου με την συντροφο μου το ειχαμε σε ενα μπαρακι.
    Ηπιαμε τα ποτα μας και οταν ηρθε η ωρα να πληρωσουμε, μου ξεκαθαρισε οτι ο καθενας θα πληρωνε τα δικα του.
    Ηταν πολυ κρισιμο αυτο, γιατι αν συναντουσα αποψεις σαν τις δικες σου, θα χαιρετιομαστε και δεν θα υπηρχε δευτερο.

Βεβαια στην συνεχεια οπως λες τα κανονιζει ο καθενας οπως συμφωνησει, αλλα η πρωτη εντυπωση λεει πολλα.

Σαφως και υπαρχουν αντρες που επιμενουν να κερασουν αυτοι.
    Οπως υπαρχουν και γυναικες που εχουν την αποψη σου.
    Επισης σαφως υπαρχουν (μαλλον λιγες) εξαιρεσεις.
    Για αυτο καποιοι ανθρωποι κουμπωνουν με συγκεκριμενους ανθρωπους και οχι με αλλους.

Απλα τα πραγματα.
    πολυ ωριμη σκεψη ποσο χρονων εισαι αν επιτρεπεται

Senior Member
    Originally posted by Ολα_ειναι_δανεικα
    [Αφου το θεμα ειναι τα χειροτερα ραντεβου τοτε σιγουρα ειναι ενα που βγηκα πριν απο κανα χρονο και εστειλα μηνυμα σε μια γνωστη μου να με σωσει :D
    Τόσο χάλια πήγε;
    Το ενδιαφερον ειναι πως ηταν η πρωτη φορα που οχι απλα δεν κερασα αλλα πληρωσε και τα δικα μου :D
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

Page 8 of 19 FirstFirst ... 67891018 ... LastLast