"Χειρότερα ραντεβού" - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]
Page 7 of 19 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast
Results 91 to 105 of 282
    Senior Member
    Originally posted by Absolut
    Εγώ δε μπορώ να καταλάβω γιατί άμα βγουν δύο παιδιά 20 χρονών φοιτητές που δε δουλεύουν ας πούμε , να πρέπει να κεράσει ο άντρας.

Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί σου αξίζουν συγχαρητήρια άμα κερνάς με τα λεφτά που στα έχουν δώσει οι γονείς χαρτζηλίκι.
    Είναι απλά θέμα τακτ κ τίποτα παραπάνω. Όπως πούμε εσένα δεν θα σου άρεσε μια κοπέλα που φαίρεται σαν νταλικέρης, έτσι κ μια κοπέλα θέλει ο άντρας να τη κεράσει. Δεν είναι θέμα οικονομικό, δείχνει ενδιαφέρον! Στη πορεία, που υπάρχει περισότερη οικειότητα τα κανονίζουν ανάλογα. Για πρώτη φορά όμως καλό είναι να τη κεράσει. Κ πίστεψε με δεν έχω κανένα κόλημα που το λέω, είμαι πολύ free τύπος κ δεν κοιτάω τον άλλο στη τσέπη. Αλλά το συγκεκριμένο θέμα με ενοχλεί... Όπως κ όλες τις γυναίκες του κόσμου φαντάζομαι.

Senior Member
    Originally posted by Adzik
    Originally posted by hornet
    Originally posted by missing_mile
    Παιδιά, θέλετε να πούμε τι είναι το χειρότερο που μπορεί να μας συμβεί σε ένα ραντεβού; Τι είναι αυτό που μας ενοχλεί; Εγώ νομίζω ότι είναι οι τσιγγούνηδες άνδρες, που δεν κερνάνε. Μου έχει τύχει τρεις φορές κ το θεωρώ πολύ γυφτιά. Σας έχει τύχει κ εσας?
    εμενα παλι μου τη σπανε οι γυναικες που θελουν εμεις οι αντρες νατις κερναμε συνεχεια.με κανουν να αισθανομαι οτι ερχοντε μαζι μου για τα φραγκα. ισοτητα δεν εχουμε

αλλο στο πρωτο ραντεβου..και αλλο το συναιχεια...

οπως αλλο ευγενεια...και αλλο συνηθεια...

εξαλου αν το δεις λογικα οι αντρες βγαζουν περισσοτερα χρηματα απο τις γυναικες..αν και αυτος δεν ειναι ο λογος...που θελουμε να φερονται οι αντρες με τροπους...
    και που ξερω εγω οτι μια γυναικα πχ παει μαζι μου σινεμα μονο και μονο επιδη με θεωρει το κοροιδο που πληρωνει.ο κοσμος εχει γεμισει με τετοιες γυναικες

Senior Member
    Originally posted by Ολα_ειναι_δανεικα
    Οταν δεν φτανει τα ορια της εκμεταλλευσης τοτε γιατι να μην κερνας την κοπελα. Στην τελικη εμενα μου δινει ικανοποιηση οταν γινεται αυτο.
    Ακριβώς. δεν είναι θέμα οικονομικό. Ένας καφές πχ δεν στοιχίζει κ πολλά, θα μπορούσε κ η κοπέλα να τον πληρώσει. Όμως δείχνει ενδιαφέρον.

Senior Member
    Blog Entries
    4
    Εγώ δε μπορώ να καταλάβω γιατί άμα βγουν δύο παιδιά 20 χρονών φοιτητές που δε δουλεύουν ας πούμε , να πρέπει να κεράσει ο άντρας.

Επίσης δεν καταλαβαίνω γιατί σου αξίζουν συγχαρητήρια άμα κερνάς με τα λεφτά που στα έχουν δώσει οι γονείς χαρτζηλίκι.

Και γενικότερα άμα θέλουμε ισότητα , νομίζω ότι πρέπει σιγά σιγά να αναθεωρηθεί και η ιδέα του κεράσματος στα ραντεβού.

Το χειρότερο ραντεβού για μένα ήταν όταν η τύπισσα έδειχνε ξεκάθαρα ότι βαριέται (κι εγώ βαριόμουν αλλά προσπαθούσα τουλάχιστον να βρω κάποια δίοδο επικοινωνίας) , αλλά το χειρότερο ήταν πως έπαιζε το μάτι της με τρόπο άκομψο.
    ειναι απλως μια ομορφη χειρονομια..να καταργηθει και αυτη?
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...

..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

Senior Member
    [/quote]
    και που ξερω εγω οτι μια γυναικα πχ παει μαζι μου σινεμα μονο και μονο επιδη με θεωρει το κοροιδο που πληρωνει.ο κοσμος εχει γεμισει με τετοιες γυναικες [/quote]

Εξαρτάται από το τι γυναίκες ψάχνεις να βρεις. Αυτές οι γυναίκες φαίνονται κ το δείχνουν. Εγώ δεν είμαι κ ούτε ήμουν ποτέ έτσι, άρα θα υπάρχουν κ άλλες που δεν κοιτάνε τη τσέπη αλλά τον άνθρωπο.
    Κ πίστεψε με, μια γυναίκα τέτοια όπως λες, δεν θα θέλει να πάει σινεμά αλλά πολλά περισότερα.

Originally posted by hornet
    και που ξερω εγω οτι μια γυναικα πχ παει μαζι μου σινεμα μονο και μονο επιδη με θεωρει το κοροιδο που πληρωνει.ο κοσμος εχει γεμισει με τετοιες γυναικες
    Δεν χρειάζεται να ξέρεις...βγαίνεις για να περάσεις εσύ καλά κι αυτό είναι καταρχήν το ζητούμενο. Απολαμβάνεις την παρέα? Σου αρέσει το σινεμά ή όποιο άλλο μέρος πάτε, ή ό,τι κάνετε? Ή ακόμα, σου αρέσει να προσφέρεις και να νιώθεις πως και οι άλλοι περνάνε καλά μαζί σου? Αν ναι, μην αφήνεις σκέψεις του τύπου \'μήπως με εκμεταλλεύεται\' να χαλάνε τη χαρά της στιγμής.

Εξάλλου το αν πράγματι σε εκμεταλλεύεται κάποιος είναι κάτι που μπορεί εύκολα να φανεί με την κοινή λογική. Μερικές φορές όμως μας βασανίζουν οι ανασφάλειες και όχι οι άλλοι. Άλλες πάλι φορές, κάποιες δικές μας αυταπάτες και ανάγκες μας κάνουν να μην βλέπουμε καθόλου την προφανή εκμετάλλευση.

Και επί του θέματος...χειρότερο ραντεβού είναι οποιοδήποτε με στήνουν. Δεν μπορώ τις μεγάλες αργοπορίες ή τις ακυρώσεις τελευταία στιγμή - εννοείται βέβαια ότι είναι ανθρώπινο να συμβεί κάτι απρόβλεπτο. Θυμάμαι κάποιον που είχαμε ραντεβού στο κέντρο κατά τις 10. Μέχρι τις 11 έκοβα βόλτες γιατί \'σε λίγο\' έφτανε...ε στο τέλος έφυγα και με πήρε τηλ κανα μισάωρο αργότερα να ρωτήσει πού είμαι και να διαμαρτυρηθεί γιατί δεν τον περίμενα....δεν έφταιγε είπε, απλά είχε ξυπνήσει αργά από τον απογευματινό ύπνο.....αααααα!!

Senior Member
    Originally posted by marina38
    Εξάλλου το αν πράγματι σε εκμεταλλεύεται κάποιος είναι κάτι που μπορεί εύκολα να φανεί με την κοινή λογική. Μερικές φορές όμως μας βασανίζουν οι ανασφάλειες και όχι οι άλλοι. Άλλες πάλι φορές, κάποιες δικές μας αυταπάτες και ανάγκες μας κάνουν να μην βλέπουμε καθόλου την προφανή εκμετάλλευση.
    Ακριβώς. Κ δεν είναι εκμετάλευση ένα ποτό ή ένα σινεμά, οι υπερβολές είναι η εκμετάλευση. Εσείς όμως (οι άνδρες) κυνηγάτε αυτές τις γυναίκες κ μετά λέτε ότι σας εκμεταλεύτηκαν. Γιατί δεν ψάχνετε μια κοπέλα με καλή ψυχή; Οι ίδιοι θέλετε να πληρώνετε για να κυκλοφορείτε. Όποτε μην έχετε παράπονο. Η εκμετάλευση είναι κ από τις δυο πλευρές! Πληρώνεις κ παίρνεις. Αν θες στήθη κ στόμα με σιλικόνη, να το πληρώνεις κιόλας. Οι επεμβάσεις κοστίζουν! ; )

Senior Member
    Και επί του θέματος...χειρότερο ραντεβού είναι οποιοδήποτε με στήνουν. Δεν μπορώ τις μεγάλες αργοπορίες ή τις ακυρώσεις τελευταία στιγμή - εννοείται βέβαια ότι είναι ανθρώπινο να συμβεί κάτι απρόβλεπτο. Θυμάμαι κάποιον που είχαμε ραντεβού στο κέντρο κατά τις 10. Μέχρι τις 11 έκοβα βόλτες γιατί \'σε λίγο\' έφτανε...ε στο τέλος έφυγα και με πήρε τηλ κανα μισάωρο αργότερα να ρωτήσει πού είμαι και να διαμαρτυρηθεί γιατί δεν τον περίμενα....δεν έφταιγε είπε, απλά είχε ξυπνήσει αργά από τον απογευματινό ύπνο.....αααααα!!
    Είχε και θράσος από πάνω δηλαδή! εντάξει να στο κάνουν μια φορά καταλάθος, αλλά όχι κ συνέχεια.

Είχε και θράσος από πάνω δηλαδή! εντάξει να στο κάνουν μια φορά καταλάθος, αλλά όχι κ συνέχεια.
    ΟΚ όλοι δικαιούνται μια δεύτερη ευκαιρία...Αλλά ο συγκεκριμένος δεν παιζόταν: επειδή είχα την κακή εμπειρία του στησίματος, απέφυγα να κλείσω ραντεβού έξω την επόμενη φορά και είπα ότι θα περάσω από το σπίτι του να φύγουμε μαζί. Ε, χτυπούσα γύρω στη μισή ώρα το κουδούνι, τηλέφωνα συνεχώς, τίποτα.....ύπνος βαθύς!! Στο τέλος θυμάμαι μου είχε ανοίξει η μητέρα του που έμενε κάτι ορόφους πιο πάνω, μου έβγαλε ευγενικά γλυκάκι και καφέ και μου δικαιολογούσε τον άφαντο κανακάρη...φφφφ.

Member

Είναι απλά θέμα τακτ κ τίποτα παραπάνω. Όπως πούμε εσένα δεν θα σου άρεσε μια κοπέλα που φαίρεται σαν νταλικέρης, έτσι κ μια κοπέλα θέλει ο άντρας να τη κεράσει. Δεν είναι θέμα οικονομικό, δείχνει ενδιαφέρον! Στη πορεία, που υπάρχει περισότερη οικειότητα τα κανονίζουν ανάλογα. Για πρώτη φορά όμως καλό είναι να τη κεράσει. Κ πίστεψε με δεν έχω κανένα κόλημα που το λέω, είμαι πολύ free τύπος κ δεν κοιτάω τον άλλο στη τσέπη. Αλλά το συγκεκριμένο θέμα με ενοχλεί... Όπως κ όλες τις γυναίκες του κόσμου φαντάζομαι.
    Υπάρχουν διάφοροι τρόποι για να δείξει κανείς το ενδιαφέρον και πιστεύω ότι αυτό μπορεί να φανεί από άλλα πράγματα καλύτερα.
    Και η ένσταση μου αφορά κυρίως άτομα που δεν είναι οικονομικά ανεξάρτητα.Φοιτητοκαταστά εις που μπορεί να τη βγάζουν με 10-15 ευρώ τη βδομάδα , από πού κι ως πού να πληρώσει ο άντρας ; Ή άμα είναι κανένα πλουσιοκόριτσο με \"χαρτζηλίκι\" 1000 ευρώ το μήνα γιατί να περιμένει τον άντρα να κεράσει ; Νομίζω ότι το θέμα είναι κατάλοιπο από τα παλιά χρόνια που η γυναίκα δεν εργαζόταν.
    Από την άλλη διαφωνώ και εκνευρίζομαι με τη νοοτροπία που υπάρχει σε πολύ κόσμο που όταν \"δεν έχει\" θέλει να το κρύψει ή ακόμα και να θέλει να δείξει ότι \"έχει\" (χρήμα φυσικά).Βάζουν πάνω από όλα το φαίνεσθαι και τι θα πουν οι άλλοι.Το \"υποχρεωτικό\" κέρασμα ταιριάζει με αυτή τη νοοτροπία.

Senior Member
    Χα χα! Ήταν υπναράς δηλαδή. Μικρό το κακό, ευτιχώς δεν ήταν σαν τα δικά μου ραντεβού.

Επί του κεράσματος, θυμάμαι κοπελιά η οποία ήθελε σώνει και καλά να κεράσει. Δεν άκουγε τίποτα.
    Όταν σηκώθηκε να παει WC φώναξα τη σερβιτόρα και πλήρωσα (φυσικα).
    Έγινε έξω φρενών και με απείλησε ότι δεν θα ξαναβγεί μαζί μου εάν το ξαναέκανα.
    Οκ, δεν το ξαναέκανα. Την άλλη φορά ήταν μισα-μισα.
    :D

Παραδόξως, χειρότερο ραντεβού δεν θυμάμαι... με τον ένα ή άλλο τρόπο καλά περνάγαμε.
    Ένα ήταν όταν είχε πιάσει γλωσσοδέτης την κοπελιά και δεν έβγαζε μιλιά. Εκεί ήταν δύσκολη η επικοινωνία αλλά ήταν πολύ γλυκιά.

Senior Member

Υπάρχουν διάφοροι τρόποι για να δείξει κανείς το ενδιαφέρον και πιστεύω ότι αυτό μπορεί να φανεί από άλλα πράγματα καλύτερα.
    Και η ένσταση μου αφορά κυρίως άτομα που δεν είναι οικονομικά ανεξάρτητα.Φοιτητοκαταστά εις που μπορεί να τη βγάζουν με 10-15 ευρώ τη βδομάδα , από πού κι ως πού να πληρώσει ο άντρας ; Ή άμα είναι κανένα πλουσιοκόριτσο με \"χαρτζηλίκι\" 1000 ευρώ το μήνα γιατί να περιμένει τον άντρα να κεράσει ; Νομίζω ότι το θέμα είναι κατάλοιπο από τα παλιά χρόνια που η γυναίκα δεν εργαζόταν.
    Από την άλλη διαφωνώ και εκνευρίζομαι με τη νοοτροπία που υπάρχει σε πολύ κόσμο που όταν \"δεν έχει\" θέλει να το κρύψει ή ακόμα και να θέλει να δείξει ότι \"έχει\" (χρήμα φυσικά).Βάζουν πάνω από όλα το φαίνεσθαι και τι θα πουν οι άλλοι.Το \"υποχρεωτικό\" κέρασμα ταιριάζει με αυτή τη νοοτροπία.
    Έχεις δίκιο, όμως εγώ θα προτιμούσα αν ο άντρας δεν έχει λεφτά να μου το πει από την αρχή, να μου το εξηγήσει. Εγώ πχ είχα φίλους που ήταν άνεργοι ή δεν είχαν λεφτά κ όταν βγαίναμε πλήρωνα εγώ κ δεν ένιωθα άσχημα, γιατί ήξερα από την αρχή τη κατάσταση. Το αγόρι μου τότε μου είχε πει: \" Θέλω να σε βγάλω έξω, να κάνω πολλά πράγματα για εσένα αλλά δεν έχω λεφτά\" κ το είχα καταλάβει απόλυτα, γιατί ήταν ειλικρινής. Μια κοπέλα όμως θέλει να τη προσέχουν, να της δείχνουν το ενδιαφέρον τους, κ μιλάω για φυσιολογικές πςριπτώσεις έτσι; Δεν νομίζω πως στο συγκεκριμένο θέμα τίθεται ζήτημα ισότητας. Αν ο άλλος μου εξηγήσει από την αρχή πως δεν έχει λεφτά θα το καταλάβω. Θα προτιμήσω όμως, αν με καλέσει σε ραντεβού να με κεράσει, το θεωρώ αγένεια να μην το κάνει. Αν θέλει να είναι ευγενικός, μπορεί να μου ζητήσει να πάμε για καφέ κ όχι κάπου ακριβά. Πόσο κοστίζει ένας καφές;

Member
    Originally posted by Adzik

Και γενικότερα άμα θέλουμε ισότητα , νομίζω ότι πρέπει σιγά σιγά να αναθεωρηθεί και η ιδέα του κεράσματος στα ραντεβού.

Το χειρότερο ραντεβού για μένα ήταν όταν η τύπισσα έδειχνε ξεκάθαρα ότι βαριέται (κι εγώ βαριόμουν αλλά προσπαθούσα τουλάχιστον να βρω κάποια δίοδο επικοινωνίας) , αλλά το χειρότερο ήταν πως έπαιζε το μάτι της με τρόπο άκομψο.
    ειναι απλως μια ομορφη χειρονομια..να καταργηθει και αυτη?
    Είναι όμορφη χειρονομία , όπως και κάθε κέρασμα , αν αυτός που το κάνει το νιώθει και το επιλέγει ελεύθερα.
    Γίνεται ψεύτικη και ψυχαναγκαστική χειρονομία όταν θεωρείται εκ των ων ουκ άνευ από τη γυναίκα.Είμαι σίγουρος ότι σε πολλά κεράσματα ο άντρας σκέφτεται από μέσα του \"ε τι να κάνουμε πρέπει να πληρώσουμε κιόλας , αν θέλουμε να προχωρήσει το πράμα\".Σας αρέσει αυτό ; Και είστε σίγουρες ότι το καταλαβαίνετε όταν γίνεται ; Ή δε σας νοιάζουν οι βαθύτερες προθέσεις ;

Page 7 of 19 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast