γεια σας - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Σύντομες ανακοινώσεις ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35

Thread: γεια σας

Junior Member
    γεια σου lill μεσα σ αυτα τα 3 χρονια δεν εχουν καταλαβει τιποτα,,κανενας??3 χρονια ειναι αρκετα..ο χρονος για μας ειναι εχθρος αν δεν κανουμε κατι..εχεις σκεφτει να πας σε ψυχολογο?

Senior Member
    [quote]Originally posted by lill

πήρα απόφαση εχθές και μίλησα σήμερα το πρωί με κάποιον ειδικό όμως όπως περίμενα και είναι λογικό δυστυχώς δεν μπορεί να κάνει κάτι μέσω τηλεφώνου....ειδικά εφόσον δεν το ξέρουν και οι γονείς μου,για να βρισκόμασταν απο κοντά...
    για αρχή μου είπε να φτιάξω λίγο τη διατροφή μου σιγά σιγά,να μη κάνω εμετούς και απο εκεί και πέρα βλέπουμε .....!!!

όχι δεν το έχει καταλάβει κανείς γιατί εγώ φρόντιζα να το κρύβω καλά....όσο για τον ψυχολόγο αυτό σου λέω οτι μίλησα σήμερα...

Junior Member
    μπορει το προβλημα σου να ειναι η διατροφη αλλα αυτο μπορει να ειναι η βιτρινα και το προβλημα να ειναι πιο βαθυ..δεν ειναι ευκολο να κρυβεσε αλλα δεν απορω πως το καταφερες..ση δουλεια που ειμουνα ηταν μια κοπελα που αντιμετωπιζε κι αυτη καποια προβληματα μεσο αυτης της κοπελας πηγα σε ψυχολογο..και χαιρομαι που ηρθε στη ζωη μου...εχεις αναρωτηθει ποτε πως ειναι λες αληθειες??αναρωτηθηκες γιατι σου ειπε ο γιατρος οτι δεν μπορει να κανει μεσω τηλεφωνου εφοσον δεν το ξερουν οι δικοι σου?

Senior Member
    για το πρώτο όχι δεν αναρωτιέμαι γιατί πάντα λέω αλήθειες...και αν δεν λέω τουλάχιστον δεν λέω ψέματα άρα κάτι τέτοιο δεν είναι καινούριο σε εμένα...!!!!!
    για το δεύτερο το οτι δεν μπορεί δλδ να κάνει κάτι μέσω τηλεφώνου,το βρίσκω λογικό,αν δεν έχεις τον άλλο απέναντί σου τί επικοινωνία μπορείς να έχεις αλλά παρ\'όλα αυτά δεν μου είπε οτι δεν θα ξαναμιλήσουμε,απλά οτι δεν μπορεί να κάνει και πολλά μου είπε...οπότε οκ

και ξαναλέω,το θέμα ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ....!!!!!

Senior Member
    Originally posted by stasa
    γεια σας..ειμαι η στασα και προσπαθω να μαι καλα..αν και ειναι λιγο δυσκολο.Ειναι δυσκολο οχι γιατι προσπαθω αλλα πολεμαω τον ιδιο μου τον εαυτο..δεν ξερω για ποσο ακομα..
    και εγω το ιδιο αντε να δουμε ποιος απο τους δυο μα θα σπασει πιο γρηγορα

Junior Member
    hornet τι σου συμβαινει?

Senior Member
    hornet τι σου συμβαινει?
    διαβασε το τευλεταιο μυνημα μου για τον εθισμο

Junior Member
    lillακι δεν εννοουσα οτι λες ψεμματα αλλα να λες τι σου συμβαινει π.χ στους δικους σου.αυτες ειναι οι αληθειες που εννοω.μεγαλο ρολο σε μια θεραπεια παιζει και το περιβαλλον σου.εμενα ο συντροφος μου με βοηθησε παρα πολυ...ενημερωθηκε απ τη ψυχολογο μου για το τι ακριβως συμβαινει και ετσι με στηριζει...σημερα για αλλη μια φορα απογοητευτηκα,πηγα στο Mall και εφυγα στο 20λεπτο..εφαγα μια φρικη,με επιασε ταραχη...νομιζα οτι ζουσα σε 2 παραλληλους κοσμους..τον δικο μου και ολων των υπολοιπων..τρελαθηκα..αρχισ α να νιωθω θεατρο.ντρεπομουν και ετσι η βολτα μου τελειωσε..γυρισα σπιτι και μουροχαυλιασα στη tv,τωρα τι εβλεπα δεν θυμαμαι..

Senior Member
    έχεις αγοραφοβεία μήπως...???για αυτό αισθάνθηκες έτσι...?

Senior Member
    δεν μπορείς το πολύ κόσμο,τί!??

Senior Member
    Stasa καλώς ήρθες...
    Με αγγίζουν αυτά που γράφεις γιατί βρίσκω πολλές ομοιότητες...

εχω χασει τα καλυτερα χρονια της ζωης μου...αναρωτιμαι πως ειναι καποιος χαρουμενος.ξενοιαστος..ελε θερος....ομορφος..ηρεμος..δε ξερω γιατι εγραψα τοσα πολλα και εβγαλα ενα κομματι μου προς τα εξω αλλα δεν μπορουσα να σταματησω..συγγνωμη αν σας κουρασα
    Όχι, δεν κουράζεις, γι\'αυτό άλλωστε είναι το site αυτό. Μη ζητάς συγνώμη για το δικό σου χώρο και χρόνο, σου αξίζει όπως και σε κάθε μέλος.
    Έχεις χάσει τα καλύτερα χρόνια της ζωής σου... Εϊναι πολύ δύσκολο, σίγουρα νιώθεις πολύ πόνο που έγινε αυτό. Μα δεν τελείωσε η ζωή καλή μου. Είσαι μόνο 30, μόνο. Πολλά όμορφα σε περιμένουν σήμερα, αύριο, μεθαύριο, μπορεί χτες να πέρασες πολύ δύσκολα, μπορεί σήμερα το ίδιο, αλλά να ζήσεις ότι δεν έζησες, αρκεί να το θελήσεις. Αρκεί να έχεις μάτια και καρδιά ανοιχτά. Αρκεί να συγχωρέσεις πρώτα εσένα την ίδια για όλα αυτά που έχασες.

\"πολεμαω να αλλαξω αυτο που ειμαι\"
    Για να αλλάξεις αυτό που είσαι πρέπει πρώτα να το αποδεχτείς, ότι πέρασες τόσο δύσκολα και μπράβο που έφτασες ως εδώ και έγινες η Στάσα που είναι σήμερα. Θέλεις να γίνεις καλύτερη. Αλλά αγάπα αυτό που ήδη είσαι και έτσι θα γίνεις καλύτερη.

\"εμαθα να τα περναω ολα μονη μου..\"
    Οπότε καλή μου χρειάζεται να φροντίσεις τον εαυτό σου αντί να τον πολεμάς. Δε χρειάζεται να τα περνάς όλα μόνη σου. Αξίζεις όπως όλοι οι άνρθωποι την προσοχή και την στήριξη όταν την χρειάζονται. Πάνω από όλα πρώτα από εσένα και έπειτα από τους άλλους. Δεν είναι αδυναμία να την αναγνωρίσεις αυτή σου την ανάγκη.
    Δεν είναι ανάγκη να λες ναι εκεί που θέλεις να πεις όχι. Δεν είναι ανάγκη να είσαι πάντα η Στάσα που δινει χωρίς να παίρνει ή η Στάσα που δίνει όποτε της το ζητούν ακόμα κι αν καταβάλλει υπεράνθρωπες προσπάθειες για αυτό. Κάνοντας το αντίθετο κακοποιείς τον εαυτό σου.
    Και δεν είναι αδυναμία ή εγωισμός το να μιλάς για σένα. Πιστεύεις ότι δεν το αξίζεις; Ή ότι δεν πρέπει;
    -Πρέπει να είσαι έτοιμος να καείς στην ίδια σου τη φλόγα: πώς να ξαναγεννηθείς, αν δεν γίνεις πρώτα στάχτη;

-H ζωή συγχωρεί τους πολύ τολμηρούς, τους τρελούς και τις αξίες, τρέχει με έτη φωτός, ο καιρός δεν την τρομάζει

Senior Member
    στάσα μου όλα καλά....???
    έχεις καιρό να μπείς και να μιλήσεις.....έγινε κάτι άλλο,δεν θές να μιλήσεις για όσα σκέφτεσαι,τί..../???

Junior Member
    αυτες τις μερες εχω μια απιστευτη αρνηση για ολα..βασανιζομαι...εκει που σκεψεις καταστροφης μου ηταν μερικα λεπτα τωρα εχουν γινει ωρες...συνεχεια το ιδιο και το ιδιο..ως ποτε...ειχα φαει ενα κολλημα να χαραξω τα χερια μου...σημερα ειμαι λιγο καλυτερα..με βλεπω να την αυξανω τη δοση...σας παρακολουθω ομως να το ξερετε..σας ευχαριστω για το ενδιαφερον σας...

Junior Member
    μικρη μου lill τι εκανες με το γιατρο??

Junior Member
    φιλη anwnimi χαιρομαι που σε γνωριζω...πες μου κατι για σενα

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast